Skocz do zawartości
IGNORED

Elac Debut B6 vs. Magnat Quantum 673/653


robert1256

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W polskim internecie praktycznie nie ma nic odnośnie Elac'ów Debut B6, a ostatnio miałem okazję ich posłuchać w sklepie i muszę powiedzieć, że grały całkiem fajnie. Magnatów niestety nie słuchałem, a na ich korzyść znacząco wpływa dużo niższa cena + mnogie pozytywne opinie, które można znaleźć w internecie. Zatem moje pytanie brzmi- jaka jest różnica między tymi kolumnami? czy jest ona naprawdę warta 800 zł?

Co do wzmacniacza z czym miałoby się to zgrać to do końca nie wiem, ale myślałem o starych Denonach PMA, ew. czymś poleconym na forum. Jeżeli chodzi o dźwięk jaki mnie interesuje to duże zejście basu, ale niekoniecznie taki rozlazły jak w subwooferze, dużo detali w górnym i średnim pasmie, ale bez bardzo ostrej góry, spora przestrzeń i dobrze zachowanie właściwości dźwiękowych na niższych głośnościach.

Dzięki za wszystkie odpoiwedzi, nie ukrywam, że zakup przewiduje w ciągu następnych paru miesięcy, także nie tak od razu, ale chce dowiedzieć się czego dowiedzieć się można. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swojej cenie magnaty 673 to swietne glosniki, stereofonia, dynamika, bas sa bardzo ok, a to wszystko za zaledwie 800zl. Koniecznie posluchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Witam,

W polskim internecie praktycznie nie ma nic odnośnie Elac'ów Debut B6, a ostatnio miałem okazję ich posłuchać w sklepie i muszę powiedzieć, że grały całkiem fajnie. Magnatów niestety nie słuchałem, a na ich korzyść znacząco wpływa dużo niższa cena + mnogie pozytywne opinie, które można znaleźć w internecie. Zatem moje pytanie brzmi- jaka jest różnica między tymi kolumnami? czy jest ona naprawdę warta 800 zł?

Co do wzmacniacza z czym miałoby się to zgrać to do końca nie wiem, ale myślałem o starych Denonach PMA, ew. czymś poleconym na forum. Jeżeli chodzi o dźwięk jaki mnie interesuje to duże zejście basu, ale niekoniecznie taki rozlazły jak w subwooferze, dużo detali w górnym i średnim pasmie, ale bez bardzo ostrej góry, spora przestrzeń i dobrze zachowanie właściwości dźwiękowych na niższych głośnościach.

Dzięki za wszystkie odpoiwedzi, nie ukrywam, że zakup przewiduje w ciągu następnych paru miesięcy, także nie tak od razu, ale chce dowiedzieć się czego dowiedzieć się można. Pozdrawiam.

 

Jest pierwsza recenzja Elac'a, co prawda B5 ,ale fachowa opinia (po angielsku) moze się przyda.

 

Strona 77

https://issuu.com/isaacsource/docs/hi-fi_plus_____april_2016

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Jest pierwsza recenzja Elac'a, co prawda B5 ,ale fachowa opinia (po angielsku) moze się przyda.

 

Strona 77

https://issuu.com/isaacsource/docs/hi-fi_plus_____april_2016

 

I recenzja B6:

http://www.the-ear.net/review-hardware/elac-debut-b6-standmount-loudspeaker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elaci mają słaby marketing w Polsce. A potrafią zaskoczyć. Przy ostatnim odsłuchu klient nie potrafił jednoznacznie wskazać że klipsch r28 ma więcej i lepszy bas od fs77. A przecież to 20 cm kontra 15. Debut to stosunkowo nowa linia musi minąć czas zanim się opisza. My mamy na razie podłogowki.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Elaci mają słaby marketing w Polsce. A potrafią zaskoczyć. Przy ostatnim odsłuchu klient nie potrafił jednoznacznie wskazać że klipsch r28 ma więcej i lepszy bas od fs77. A przecież to 20 cm kontra 15. Debut to stosunkowo nowa linia musi minąć czas zanim się opisza. My mamy na razie podłogowki.

 

Pozdrawiam

 

Ja słuchałem ich i w zestawieniu jak poniżej i zagrały wręcz niesamowicie za te pieniądze. Oczywiście komponenty towarzyszące droższe, audio alchemy, aurender plus jak się nie mylę kondycjoner, ale to mówi tylko ,ze przy tych głośnikach można zostać dłużej, poprawiając elektronikę.

 

http://s1377.photobucket.com/user/kenniGT/media/TOM-VAIO/hifi%20show/P1030019_zpsudiw2ke5.jpg.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze małe pytanko - wzmacniacz do tego? Taki Luxman L-120 (najbardziej mi się podoba ze wszystkich) lub L-210 by się nadawał? Czy może lepszy starszy Denon PMA lub polecana na forum Yamaha AX-490/ax-450? Tych Elaców słuchałem stanowczo za krótko i nie wiem czy miałoby sens zestawienie tych kolumn z podobno lampowo brzmiącym Luxmanem? Jakieś sugestie?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze małe pytanko - wzmacniacz do tego? Taki Luxman L-120 (najbardziej mi się podoba ze wszystkich) lub L-210 by się nadawał? Czy może lepszy starszy Denon PMA lub polecana na forum Yamaha AX-490/ax-450? Tych Elaców słuchałem stanowczo za krótko i nie wiem czy miałoby sens zestawienie tych kolumn z podobno lampowo brzmiącym Luxmanem? Jakieś sugestie?

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Zestawianie Elac-ów z ciepłymi wzmacniaczami jak najbardziej ma sens byleby były wydajne prądowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, moze ktos cos wiecej skrobnac o serii debut , zwlaszcza interesuja mnie monitory, czy faktycznie kosza wszystko do 2 kzl??? Jezeli ktos moze cos napisac blizej o monitorach debut, bede wdzieczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, moze ktos cos wiecej skrobnac o serii debut , zwlaszcza interesuja mnie monitory, czy faktycznie kosza wszystko do 2 kzl??? Jezeli ktos moze cos napisac blizej o monitorach debut, bede wdzieczny.

 

sztuką jest aby kosiły kolumny za więcej niż 2kzł... bo w tej cenie to lipa wszystkiego niestety....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo jestem ich ciekaw, albo one sa faktycznie tak dobre jak wszedzie pisza albo wyglada to jak z recenzjami u Pac.... Moze ktos napisze jak one graja, bo jakos te zachwyty we wszystkich recenzjach pachna mi $...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Baaardzo jestem ich ciekaw, albo one sa faktycznie tak dobre jak wszedzie pisza albo wyglada to jak z recenzjami u Pac.... Moze ktos napisze jak one graja, bo jakos te zachwyty we wszystkich recenzjach pachna mi $...

 

Pisałem już jakiś czas temu po Windsor Audio Show gdzie je słyszałem po raz pierwszy. Na mnie i moich znajomych wywarły one największe wrażenie z wystawy. Magico oczywiście zargalo lepiej ale nie było takim szokiem jak to maleństwo. Graja naprawdę dobrze jak da im się dobra elektronikę. IMO w tej cenie ciężko o fajniejszy monitorek. Gra jak o wiele większa kolumna.

 

Kto jest dystrybutorem? Idę o zakład ze w Polsce będą sprzedawały się jak świeże bułeczki :) Maja tą fajna cechę ze jak słuchasz to noga Ci zaczyna chodzić, a w tym budżecie o to przecież chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nigdy nie słyszałem kiepsko grających Elaców. Co by to nie było podłogówka czy podstawka zawsze solidne granie i solidna robota jeśli chodzi o wykonanie. Zdumiewające, że w Polsce tak słabo rozpoznawalna marka. Z ciekawostek mogę dodać, że zawsze gdy interesowałem się jakimiś Elacami w salonach od razu dostawałem spory rabat, czyli sprzedawcy mają niezły zapas jeśli chodzi o marże. Konkretniej to kiedyś z ceny 5 tys. zł cenę opuszczono dla mnie na 2,3 tys zł, więc trochę daje to do myślenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 lata temu przy FS 249 sklep bez większego wahania zszedł mi z 14.5 na 11.5 tys. za parę. Nie żadne powystawowe. Musiałem czekać na dostawę, bo zażyczyłem sobie zapieczętowane fabrycznie kartony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.