Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny podłogowe do Yamaha r-n500 do 3000 zł


RadziuS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

To mój pierwszy post i zwracam się do was z prośbą o pomoc w wyborze zestawu stereo kolumn podłogowych do 2500 zł. Amplitunera jeszcze nie kupiłem, ale po przekopaniu się przez wiele stron, opinii, porad i stosunek cena/moje potrzeby postawiłem na Yamaha r-n500, głównie ze względu na wejście optyczne i dostęp do radia internetowego. Niestety nie mam możliwości odsłuchu nigdzie w pobliżu, więc liczę na wasze propozycje.

 

Metraż mieszkania - ok 20 m, nieregularne, kolumny będą dosyć blisko ściany więc chyba pozostają mi zestawy z tunelem bass reflex z przodu.

Do czego będę używał - podstawowa rola to podłączenie do tv, strumieniowanie muzyki z laptopa, rzadziej filmy i radio internetowe. Muzyka przede wszystkim rap, rock, pop czasami nawet muzyka klasyczna zależy od humoru.

Zakres cenowy - jak już wspomniałem do 2500 zł.

Szukam czegoś na dłuższy okres czasu. Zależy mi przede wszystkim na nowym sprzęcie, będzie to u mnie codziennie używane, więc szybciej coś może się zepsuć ;p

 

Wstępnie rozważałem:

Indiana line Tesi 560

Indiana line Nota 550

Klipsch Reference R-26F

ale jestem otwarty na inne propozycje.

 

Pytanie jeszcze poza konkursem. Jaka jest różnica w odsłuchu między 4 a 8 om? Chodzi tylko maksymalną głośność? W codziennym użytkowaniu odczuję różnicę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie gra ten ampli z Monitor Audio Silver 6 (uzywane do kupienia <3k) do tego dobralem kable bez domieszki srebra - AudioQuest FLX-SLiP 14/4 zeby zalagodzic troche gore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Indiana line Tesi 560

Indiana line Nota 550

Klipsch Reference R-26F

Tesi to zupełnie inne brzmienie niż Klipsch, tesi jest miękka, ciepła, delikatna, Klipsch zupełnie odwrotnie. Nota ma uniwersalniejsze brzmienie.

Posłuchaj z Monitor audio bx5mają dobrą cenę poniżej 1900, lub, no właśnie jak ma to grać ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał arekm. Klipsch i Indiana Tesi to zupełnie inne brzmienie. Koniecznie wybierz się na odsłuch. Manie brzmienie Klipscha za bardzo się nie podoba. Grają gównie skrajami pasm. Wysokie tony są dla mnie zbyy męczące. Tanie i fajne są Melodika BL40 (miałem kiedyś poprzednika Oli40). Mają duży bas o dość miękkim charakterze. Średnica dla mnie znacznie lepsza niż w tych Klipsch. Fajne są też Pylony Sapphire 25. Obie kolumny mają bass-reflex z tyłu. Na pewno trzeba dać im trochę przestrzeni. Ile możesz wysunąć kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbliższy odsłuch to ok 100 km w Białymstoku lub Olsztynie. Najwcześniej jakiś weekend wolny to prawie za 3 tygodnie. Mogę poczekać, ale wolałbym chociaż wiedzieć co wybrać do odsłuchu. Za głośnikami max 20 cm mogę zostawić. Miejsce nie jest idealne bo z boków będzie max 10-15cm, ale to jedyne możliwe w wynajmowanym mieszkaniu.

Ciężko mi określić poprawnym określeniem co lubię. Nie chcę dyskoteki, gdzie nie słychać szczegółów. Tzw umcy umcy mnie też nie interesuje w zakresie basu. Głęboki, przyjemny bas? Chyba tak;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę cenę i wielkość pomieszczenia sprawdź magnat quantum 675 mogą cię zadowolić mimo że tańsze 755 dużo wyższy model klipsch r26 jeśli lubisz twardy i dynamiczny dźwięk. Indiana jak opisał kolega wyżej. Elac FS 77 małe i zgrabne kolumienki z świetnym basem.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 cm to nie tak mało. Nie nastąpi nadmierne podbicie tego pasma. W magnatach otwór jest duży więc jego położenie jest bezpieczniejsze.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tesi560 z głębokim przyjemnym basem sprawdzi się idealnie. Zajrzyj do najnowszego wydania magazynu Audio. Jest tam test Tesi 560: "brzmienie dokładne i subtelne, na tle konkurentów wręcz wyrafinowane"

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad zestawem Dynavoice Definition DF-6. Trochę wykracza poza mój budżet ale w ratach nawet tego nie odczuję. Czy jest sens je brać to mojego względnie małego mieszkania. Czy jakość basu będzie lepsza (głębszy, niższy i stabilny?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RadziuS takie ustawienie nie jest optymalne nawet dla kolumn z przednim bass reflexem choć na pewno będą bardziej ustawne. Za 3k mógłbyś kupić Audio Academy Phoebe III, ale przy takim ustawieniu nie rozwiną skrzydeł i przydałaby się lepsza elektronika. Z wymienionych przez Ciebie w pierwszym poście moim faworytem są Tesi 560.

 

Może jakieś przemeblowanie w pokoju? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie propozycje i pomocne opinie. Zamówiłem Tesi 560.W poniedziałek mam nadzieję że dotrą do mnie. Na przemeblowanie niestety nie ma szans, lodówkę musiałbym chyba wtedy na balkon wystawić, albo do drugiego pokoju;p W poniedziałek opowiem, jak pierwsze wrażenia :)

 

Pozdrawiam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odsłuchiwałem, brałem w ciemno. Sam odsłuch nie wiem czy by mi za wiele dał - usłyszałbym wszystko w idealnym pomieszczeniu, a u mnie może to zupełnie inaczej grać. W mieszkaniu będę poprawiał co się da, ale ścian nie mogę przesunąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz recenzję krótka dla potomnych po wygraniu kolumn i odsłuchu kilku ulubionych płyt. Co ci się w kolumnach podoba co też nie.

 

Życzę miłego użytkowania.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.