Skocz do zawartości
IGNORED

nad 514 czy marantz 67 mk II


kubi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do Was pytanie co lepiej kupić:

nad'a 514 czy marantz'a 67 mk II ?

Jeden i drugi CD mogę kupić za 600 zł.

W tej chwili mam wzmacniacz Nad'a 302.

Prosze doradziecie który klocek jest lepszy i ile warto zapłacić.

Z góry ogromne dzięki za pomoc :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1:1 to lepszy będzie NAD ale z kolei Marantz to według mnie bardziej solidne urządzenie i podobnież bardziej podatny na tuning (jeżeli lubisz się wto baWIĆ). Hehe - chyba bym rzucał monetą albo po prostu kupił tańszego - oba są ok. Mogłoby być też trochę taniej w obu przypadkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zegarmistrz ma rację, ten model Marantza raczej wymaga tuningu, ale jest też na tuning bardzo podatny. Z kolei w wersjach fabrycznych to NAD wypada nieco lepiej. Tylko drogawo coś. Ostatnio na Allegro CD63KI zszedł za coś 700.

Ja wybrałbym Marantza. Nigdy, w przeciwieństwie do NADa nie miał problemu z odczytem najbardziej ścierwiastych (porysowanych)płyt czy CDRów, a NADowi się zdarzało, i grymasił na niektóre CDRy. Gram na tuningowanym CD63SE i nie zamierzam go zmieniać. Mam też do sprzedania CD53 z nowiutkim laserem i po gruntownym tuningu, gra teraz lepiej niż CD63KI czy CD67SE w wersjach fabrycznych. Również za 600zł. Pytania na priva.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam Nada 5425 stary jak swiat nawet go nie ma na stronie nada w arhiwach ale czyta wszystko szybciej zanim dotre do mijsca odsluchowego a mam do niego 1,8m bo niemam pilota. A CDR to ja slucham w samochodzie jakies cyk bum zeby nie bylo slychac stukow w zawieszeniu na naszych drogach. Ale w domu to obciach i nie katuje sie takim knotem to nie po audiofilsku no i slychac ,ze to nie to co oryginal wiec olewam czy czyta cdrw czy nie ale to rzecz gustu. Pozatym maranc cieknie jubilerem i to tez mi nie odpowiada i chyba wielu tez. Pamietaj NAD z NADEM jest dla konkurencji jadem.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam NADa 514 i nie wiem co to znaczy, ze nie jest podatny na ulepszanie. Ma moze nie najlepszy przetwornik MASH, ale oprocz tego jest miejsce by wsadzic pozadne trafa zasilajace, stabilizatory tez mozna wymienic, standardowo wyposazony jest w NE5532. Zdecydowanie polecam NAD'a ktory czyta wszystko, ma solidny naped i optyke SONY. Moj dziala juz 6 lat i jeszcze nic mu nie dolega.

 

kubi: czy zamierzasz podrasowywac zakupiony odtwarzacz? A jesli tak to ile zamierzasz na to wydac?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie zajmowałem się tuningiem sprzętu grającego i niezabardzo wiem jak się do tego zabrać. Ewentualnie mógłbym komuś zlecić taki tuning ale komu ..... ?

Także jak kupie to już prawdopodobnie zostanie fabyczny. No chyba że mi odbije i będę coś w nim "naprawiał" :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>kubi

 

Jeżeli nie jesteś niczego pewien, to może bezpieczniejsze będzie zestawienie nada z nadem. A czy cokolwiek wiadomo o wieku i przebiegu obydwu kandydatów? I z jakimi głośnikami to ma grać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

514 to całkiem udany CD, osobiście sprzedałem CD63 MKII KI i kupiłem NAD 524 (nie ma go na stronach i praktycznie w żadnych pismach Audio) który położył Marantza na obie łopatki. Po tuningu, a jest on wyraźnie PODATNY na zmiany, to naprawdę jest już COŚ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAD 514 był produkowany dość długo i nowsze wersje miały trochę inny naped i kolor wyświetlacza.Mało kto o tym wie ,ale te nowsze (ostatnie) grały nie wiedzieć czemu troche lepiej.Taka mała dygresja.

Po czym poznac?

Starsze miały napęd montowany na 3 śruby który miał górny łuk trzymający krążek dociskowy z aluminium.

Te ostatnie wypusty miały napęd na 4 śruby i mosiężne tulejki między nim a onudową.Ten łuk był już plastikowy.

Po przeróbkach całkiem fajny CD.

OP-AMPy (BB2134) , zegar ,zmiana kondensatorów..itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> kubi

Do NADa 302 i Dali 505 bierz tego 514 :-) Tym bardziej, że nie chcesz bawić się w tuning. A zapłać za niego ile chcesz ;-) Próbuj wynegocjować jak najwiekszą obniżkę ceny.... No myślę, że 450-500 PLN byłoby OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee no to fajny zestawik się szykuje - To na prawdę nie jest prosty wybór - jak nie chcesz nic dłubać to może rzeczywiście NAD - dawno go słuchałem ale pamiętam, że wrażenia bardzo pozytywne. W porównaniu do Marantza NAD będzie przede wszystkim grał bardziej analitycznie.

Skoro jednak masz Dali 505 to jest jeszcze jeden myk: Grało to u kumpla: Dali 104 (prawie to samo na ucho co 505) plus stary wysoki model Philipsa (tu miejsce na Marantza) plus Pionieer A400x i... podpięty pod Philipsa przetwornik AudioAlchemy Dac in the Box - to było fantastyczne zestawienie. Przetworniki AA dobrze pracują z transportami Philipsa i Pioneera Stable Platter - używałem tego z PDS703 i Philisem 740 - na Pioneerze ciutkę lepiej u mnie było, ale to co pokazał system tamtego kolesia to naprawdę była już niezła jazda zwłaszcza w kontekście wydanej kasy. Mam wrazęnie że jak nie zrobisz będzie dobrze - tylko cenę trzeba zdjąć jak sugeruja koledzy powyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Zegarmistrz

Zaproponowałeś "kosmiczną" konfigurację ;-) Sam jestem ciekaw, jak by to zagrało :-D Jako "second hand" to naprawdę zacny wybór, problemem może być znalezienie wszystkich klocków na rynku wtórnym - ja na przykład (za Twoją poradą na forum HFiM) zamierzam kupić NADa C541i i od prawie dwóch tygodni nie mogę go znależć na "second handzie"... :-) Poza tym zarówno A400x jaki i wysokie stare modele Philipsa są "w cenie" i nie tak łatwo kupić je okazyjnie, No ale dla chcącego nic trudnego, warto poszukać (to już było do kubiego) :-D

-> kubi

Jednak jak nie chce Ci się bawić ani w tuning, ani w konfiguracje, jakie proponuje Zegarmistrz, to spróbuj okazjnie kupić tego 514 ;-) Ale to, co zaproponował Zegarmistrz jest naprawdę interesujące.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja też mam NAD-a 514 i nie narzekam. Gra razem ze wzmakiem NAD 306 i jest fajnie:) Niedługo będę miał EVO 1 i wtedy bede mógł więcej powiedzieć na temat dzwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytaj Opterona, miał oba i chyba coś tuningował. Ja z kolei z Marantzów maści wszelkiej wyciskam wszystkie możliwości, jest na forum parę które przeszły przez mój warsztat, sam gram na upgradowanym CD63SE, a ten ma te same flaki co CD67. Dużo się poprawia, niewiele CDeków poniżej 3500-4000 ma do niego start.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a_men: mniej wiecej to samo co w wiekszosci odtwarzaczy w tym przedziale cenowym: wymienic wzmacniacze operacyjne, wymienic marnej jakosci elektrolity, poprawic zasilanie, wytlumic masami bitumicznymi, wymienic marnej jakosci gniazda wyjsciowe, dodac solidny zegar (chociaz sa podzielone zdania czy koszt zegara jest wart zmian jakie wprowadza).

Ale na to, co wypisalem to moze kazdy wpasc, kto choc raz widzial CD w srodku i czytal na temat ulepszen tych urzadzen. 514 nie rozni sie az tak bardzo od innych produktow na rynku.

A koszty Ty sam wyznaczasz. Przejdz do dzialu DIY i poogladaj watki dotyczace ulepszen roznych odtwarzaczy (np. Marantz, SONY).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Przepraszam za OT, ale nie chcę zakładać nowego wątku. Szukam schematu do wzmacniacza NAD 306. Czy któryś z forumowiczów może mi pomóc?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.