Skocz do zawartości
IGNORED

Transport czy odtwarzacz CD?


Lubmik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów po raz pierwszy ;)

 

Moje pytanie może wydać się banalne, ale już zupełnie się pogubiłem.

 

Czy inwestować w transport czy w odtwarzacz cd? A jeżeli tak lub tak to jakie polecacie firmy i modele?

 

Moja dotychczasowa konfiguracja:

Końcówka mocy: Mcintosh mc452

Przedwzmacniacz: Mcintosh c52

Głośniki: Focal Electra 1038 Be

Odtwarzacz BluRay: Oppo 103D

 

Pomieszczenie: odsłuch stereo i kino domowe - 32 m2

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów po raz pierwszy ;)

 

Moje pytanie może wydać się banalne, ale już zupełnie się pogubiłem.

 

Czy inwestować w transport czy w odtwarzacz cd? A jeżeli tak lub tak to jakie polecacie firmy i modele?

 

Moja dotychczasowa konfiguracja:

Końcówka mocy: Mcintosh mc452

Przedwzmacniacz: Mcintosh c52

Głośniki: Focal Electra 1038 Be

Odtwarzacz BluRay: Oppo 103D

 

Pomieszczenie: odsłuch stereo i kino domowe - 32 m2

 

Z góry dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam.

 

To zależy jaki budżet. Jak masz np. kwotę lekko ponad 10 tys, to lepiej zainwestować w DAC La Voce i do tego transport CD nawet Twój oppo i aby było lepiej trzeba wydać ponad 15 tys na pewno. Natomiast jeśli dasz do tego DACa jeszcze lepszy transport cd znowu będzie lepsze brzmienie.

 

Mająć 20 tys możesz spróbować DAC La Scala i podpiąć oppo. Tutaj znowu w tej cenie i znacznie wyższej zintegrowany CD nie zagra lepiej. Oba przetworniki są wybitne. Im Lepszy im dasz transport w zależności od Twojego budżetu, tym lepiej to zagra. Translortem może też być dobry zintegrowany CD.

 

Bezkompromisowym Transportem do obu DACów jest transport cd La Diva, koszt 30 tys zł. Duet La Scala i La Diva to koszt do 50 tys zł, a będzie się dzielnie bronił w pojedynku z innymi źródłami dwa razy droższymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważ MCT 450 McIntosha, jest stworzony do współpracy z twoim przed wzmacniaczem, szczególnie w SACD. Oszczędzisz również na drogich konektorach, bo nie potrzebne. U mnie gra wyśmienicie. W innych zestawieniach sam transport skazuje Cie tylko na CD. SACD nie wypuści sygnału, wiec jak używasz tego formatu, to musi być samodzielny odtwarzacz z wewn dac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport. Możliwie najlepszy w akceptowalnym budżecie

Z dwóch powodów:

1. mając osobny dac - zachowa się jego sygnaturę dla różnych potencjalnie źródeł - a to ważne, żeby mieć w miarę "nieschizofreniczne" brzmienie w systemie

2. Postęp w dacach jest szybszy niż zmiany w transportach - i prawdopodobnie szybciej zmienisz dac niż tansport (pomijam, że niedługo kończy się era wysokich transportów i lepiej kupić coś dobrego teraz niż za 2-3 lata polować na drożejące rarytasy w sensownej cenie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oppo 103 to ani dobry transport ani dac. Zostawic tylko na BR, a do audio wziac do kompletu Mcd 500 lub 550. Bardzo dobre granie z plyt i niezly Dac dla zewn zrodla plikow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transport. Możliwie najlepszy w akceptowalnym budżecie

Z dwóch powodów:

1. mając osobny dac - zachowa się jego sygnaturę dla różnych potencjalnie źródeł - a to ważne, żeby mieć w miarę "nieschizofreniczne" brzmienie w systemie

2. Postęp w dacach jest szybszy niż zmiany w transportach - i prawdopodobnie szybciej zmienisz dac niż tansport (pomijam, że niedługo kończy się era wysokich transportów i lepiej kupić coś dobrego teraz niż za 2-3 lata polować na drożejące rarytasy w sensownej cenie).

Zatem Mcintosh, czy wybierać gdzie indziej?? Czy na poziomie 16-19 k można w ciemno iść w jakąś inną markę, czy testy pozostają na żywym organiźmie ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oppo 103 to ani dobry transport ani dac. Zostawic tylko na BR, a do audio wziac do kompletu Mcd 500 lub 550. Bardzo dobre granie z plyt i niezly Dac dla zewn zrodla plikow

A jest sens dublować MCD 550 z C52 dla zewn. źródła plików??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem Mcintosh, czy wybierać gdzie indziej?? Czy na poziomie 16-19 k można w ciemno iść w jakąś inną markę, czy testy pozostają na żywym organiźmie ??

 

No to w tej kwocie jeśli zależy Ci na wyciśnięciu maksa z jakości, to jeszcze raz proponuje DAC La Voce i do tego odtwarzacz w roli transportu CD. Dystrybutor DACa musiałby jednak polecić jakiś konkretny model CD playera, bo nie wszystkie grają na jednym poziomie jakościowym w danym przedziale cenowym. Sam DAC zapewnia analogowe, muzykalne, naturalne, neutralne brzmienie. Bardzo detaliczne, szczegółowe ale bez sztuczności, czy wyostrzeń. Jest bardzo muzykalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Wydaje mi się, że inwestycja w DAC jest sensowniejsza technologicznie. Raz, że daje więcej możliwości, dwa - nie poleci w nim laser, tacka, napęd, to zakup na lata. Mając powiedzmy dychę, powalczyłbym o La Voce / Black Dragon w negocjacjach, a za resztę kupił jakiś starszy dobry używany transport. Nie sądzę, by CD all in one za dychę zagrał lepiej, poza tym jest większe ryzyko awarii i problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a za resztę kupił jakiś starszy dobry używany transport.

 

Coś konkretnego polecasz - jakiś transport starszej daty, ale nadal wyśmienity...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Coś konkretnego polecasz - jakiś transport starszej daty, ale nadal wyśmienity...?

Coś konkretnego polecasz - jakiś transport starszej daty, ale nadal wyśmienity...?

nie ma tego za wiele, zakładając, że zostanie mi do 3 tysięcy zł osobiście szedłbym w paskowe CEC, to mój faworyt na przyszłość. Rozważałbym też coś TAG Mclaren / Audiolab. Powyżej 3 tysięcy jakiś Krell? Może cd Ayon? Poza Black Dragon i La Voce fajnym DAC jest też Wile i Soul Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie ok 10kzł dostaniesz nowy transport Docet Lector Digidrive, mam go od 2 lat działa bez zarzutu. Myślę, że obecnie trudno będzie znaleźć nowy transport tej klasy w lepszej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie ok 10kzł dostaniesz nowy transport Docet Lector Digidrive, mam go od 2 lat działa bez zarzutu. Myślę, że obecnie trudno będzie znaleźć nowy transport tej klasy w lepszej cenie.

 

Kto to w Polsce sprzedaje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie :( najprawdopodobniej nie ma w tej chwili dystrybutora. Na stronie Lectora dziwne milczenie od 2 lat. Nic nowego nie pokazują, brak wykazu europejskich dystrybutorów. Ja kupiłem transport Digidrive TL3 w toruńskim Patronie. Zadzwonię tam jutro i sprawdzę. Chętnie posłuchałbym DAC-a Digicode s-192.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Art Audio Argento (paralel SET na lampach 300B XLS ) szuka nowego właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zatem Mcintosh, czy wybierać gdzie indziej?? Czy na poziomie 16-19 k można w ciemno iść w jakąś inną markę, czy testy pozostają na żywym organiźmie ??

 

Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie kupno transportu i dac-a osobno. Nie możesz jednak zapominać o jak najmniej stratnym przesyle sygnału cyfrowego pomiędzy urządzeniami, a to wymaga dobrej klasy kabla cyfrowego (najlepiej AES/EBU lub w niektórych starszych transportach cd bezkompromisowego światłowodu typu ST GLASS). W przeciwnym razie ocena możliwości sonicznych transportu będzie niepełna. Nie zlekceważ także użycia przyzwoitych kabli zasilających. Przynajmniej do testów.

 

Ze względu na akceptowalną cenę na rynku wtórnym starszych, ale często topowych transportów, skupiłbym się na tych, które posiadają oryginalne mało awaryjne mechanizmy Philipsa CDM4, CDM9 lub flagowy CDM9 PRO. Obecna technologia w związku ze stałym rozwojem plików, skupia się bardziej na dac-ach, a mniej na wyrafinowanych konstrukcjach napędów cd. No, może poza kilkoma wyjątkami z najwyższych półek.

Mając doskonale pod względem inżynierskim wykonany mechanizm czytający cd będzie Ci dużo łatwiej ocenić przyszłego DAC-a, których jakość obecnie jest bardziej przewidywalna.

Jeśli ilość urządzeń, włączając  kable połączeniowe przekracza budżet, szukałbym starszego lub nowego odtwarzacza zintegrowanego, ale wyposażonego właśnie w napęd  Philipsa, który jeszcze nie tak dawno panował w produktach zarówno tanich jak i bardzo drogich, a zdecydowanie w tych Ultra High-Endowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. Chwilowo jest luka czasowa. Chińczycy jak załapią, że jest biznes to podrobią bebechy esoterica i wypuszczą w swoim opakowaniu. Ale wciąż to nie będzie jeszcze TO :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie myśl. Jeśli już pomyślałeś, to nie mów. Jeśli już powiedziałeś, to nie pisz. Jeśli już napisałeś, to nie podpisuj. Jeśli podpisałeś, to się nie dziw!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

A te wyjątki, które się skupiają na napędach CD to niby kto taki?

 

A te wyjątki, które się skupiają na napędach CD to niby kto taki?

 

Przeraża to fakt że to grał po optyku z MACA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zatem Mcintosh, czy wybierać gdzie indziej?? Czy na poziomie 16-19 k można w ciemno iść w jakąś inną markę, czy testy pozostają na żywym organiźmie ??

 

Za tyle kupisz Leeme antila 2s Eco ktora bezbarwnego Maca rozlozy na lopatki :) ale to tez zalezy czego Ci w systemie najbardziej brakuje. Mozna tez poodsluchiwac esoteric k05, ex demo dostaniesz w tej cenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skupiłbym się na tych, które posiadają oryginalne mało awaryjne mechanizmy Philipsa CDM4, CDM9 lub flagowy CDM9 PRO.

Żaden z tych laserów obecnie nie jest produkowany. I to już od ćwierć wieku. Kiedy padnie (a padnie zapewne wkrótce) to trzeba będzie szukać dawcy z równie starym laserem. Sensowność takich poczynań jest mocno dyskusyjna. Zaś co do CDM9, to ten model (w dowolnej odmianie) jest akurat znany z ponadprzeciętnej awaryjności, aczkolwiek technicznie jest bardzo dobry. I także nieprodukowany od ćwierć wieku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lubmik, miałem niedawno ten sam dylemat, mam C47 z DAC-iem co w C52,

MCD 550 zagrał dla mnie bardzo dobrze, męczyło mnie "dublować DAC-i"? wydana bez sensu kasa, miałem już zamawiać używany mcd500,

porównywałem elektronikę wnętrza, czytałem opinie użytkowników, testy,

i trafił mi się za fajne pieniążki mcd301 jeszcze z gwarancja, lada dzień powinien do mnie dotrzeć i będzie jako transport robił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna tez poodsluchiwac esoteric k05, ex demo dostaniesz w tej cenie.

Huberto, daj namiary na K05 w cenie 16-19kPLN.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Huberto, daj namiary na K05 w cenie 16-19kPLN.

 

Prosze, mysle, ze z £250 utargujesz na pewno. Od dealera:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.