Skocz do zawartości
IGNORED

DAC do systemu. Czy warto ?


MrSalieri

Rekomendowane odpowiedzi

Defekty dźwiękowe typu trzaski, szumy, buczenie, czy kompletny freeze dźwięku poprzez wywalenie się sterownika to nie jest dla mnie opis "brzmienia" urządzenia.

Jest jak najbardziej. Jeśli urządzenie generuje zakłócenia mimo poprawnej konfiguracji to czym to jest według Ciebie? To samo co buczące wzmacniacze - jest to ich cecha, która jednym nie przeszkadza, a dla innego może być dyskwalifikująca. Mnie akurat to wkurzało strasznie, bo cofałem utwór i sprawdzałem czy ten trzask tam jest czy to tylko zakłócenie.

 

Dwa różne bieguny w opisach dźwięku tego samego urządzenia.

 

I kto ma rację? My, czy Ty? :)

Słuchałem jedynki, może w wersji 2 coś zmienili, nie mam pojęcia. Ale pozostały tor to braliście pod uwagę mam nadzieję? Jak kolumny mieliście z wyostrzoną górą to brzmiało jak brzmiało.

Widzisz, ja kiedyś słuchałem z przeciętnego CD, z bardzo średnimi kolumnami, na starym wzmacniaczu Pioneera i o dziwo mi się podobało. Teraz jak podpiąłem te kolumny pod obecny tor to nie dało się tego słuchać, bo góra była oderwana od całej reszty, a części pasma jakby w ogóle brakowało, nie wiem jak to opisać dokładnie. A wtedy jakoś to się razem zgrywało i było ok, tak przynajmniej mi się wtedy wydawało. Po prostu gra cały system i myślę, że to wyjaśnia skąd tak różne opisy tego samego urządzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie się zgadzam. Ale jeśli już chcemy coś udowodnić to róbmy to z głową, bez głoszenia herezji, że wszystko gra tak samo.

To raczej oczywiste, że nie wszystko gra tak samo ale uważam, że nie wszystko z segmentu High-end gra lepiej od HI-FI. To dotyczy każdego asortymentu. Np. w kategorii AGD nasz rodzimy Zelmer może niejednokrotnie zdeklasować takie firmy jak Bosch czy Elektrolux.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jak najbardziej.

 

Dla mnie nie jest.

Zakłócenia które wypisałem, to zakłócenia - one nie budują brzmienia w pojęciu jakim Ty operujesz.

Wkładając zakłócenia do tego samego worka co brzmienie, skutkowałoby opisem typu: "DAC w wyniku buczenia daje ciemne brzmienie".

Tak to widzisz?

 

Natomiast co do wniosków z naszego spotkania to założyłem odpowiedni wątek i tam można pisać do woli, o tym że nam się wydawało że DAC'i brzmiały identycznie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zakłócenia są spowodowane taką, a nie inną konstrukcją urządzenia, a nie np. błędną konfiguracją to jak najbardziej jest to cecha mówiąca o słabym brzmieniu. Pewnie że mimo tego może on brzmieć rewelacyjnie, ale często takie trzaski czy inne zakłócenia powodują, że ktoś rezygnuje z zakupu, więc chyba coś jest na rzeczy. Poza tym jak widzisz rozpoznałbym tego DAC-a choćby po tych trzaskach, więc Twoją teorię o jednakowym brzmieniu łatwo obalić. Ale widzę, że i tak Ciebie nie przekonam, więc szkoda pisania...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie każdy DAC gra inaczej… ale najgorsze jest to, że trudno ocenić który gra lepiej :) Oczywiście, jeśli są w tej samej grupie cenowej.

Teraz porównuje CA Dacmagic 100 do DIY na kości ES9018 z Amanero, tu nie ma wątpliwości. Ten drugi gra lepiej , ale nie wszystko jest takie proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej oczywiste, że nie wszystko gra tak samo ale uważam, że nie wszystko z segmentu High-end gra lepiej od HI-FI. To dotyczy każdego asortymentu. Np. w kategorii AGD nasz rodzimy Zelmer może niejednokrotnie zdeklasować takie firmy jak Bosch czy Elektrolux.

Zelmer?

Dobra kiedyś marka stała się kiepsko jakościowym produktem. Do Elektroluxa mu daleko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ty -- wódkę za wódką w bufecie...

Oczami po sali drewnianej -- i serce ci wali (Czy pamiętasz?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panowie Panowie....

Wracając do tematu pozwolę sobie napisać parę słów o urządzeniu CA Dacmagic 100 które dzięki uprzejmości Panów z q21 miałem okazje posłuchać.

 

Do porównania poszły moja obecna karta muzyczna SB Audigy 2 ZS jako DAC oparta na układzie Cirrus Logic Crystal CS4382 oraz wspomniany przetwornik CA DacMagic 100.

Po rozpakowaniu paczki zobaczyłem małe czarne urządzenie względem którego miałem wielkie oczekiwania.

Zaraz po podłączeniu przez USB i posłuchaniu kilku kawałków DacMagic spowodował usuniecie mojej karty z systemu. Pomyślałem nieźle....ledwo przyjechał i już się panoszy w systemie. Pomógł reinstal sterowników oraz wyciągniecie i ponowne włożenie karty do slotu PCI. SB ponowie pojawił się w Windowsie i można było zacząć porównania.

 

Gdy czytam rożne recenzje często porównuje się klasy sprzętu względem danego budżetu, co oczywiście jest uzasadnione i czego sam osobiście doświadczyłem.

Mój pierwszy wzmacniacz to Marantz Pm310 który jest warty około 200 zł. Za mój obecny Marantz PM 6002 zapłaciłem 700 zł wiec jest 3 razy droższy. Czy jest 3 razy lepszy ? Uważam że jest.

Pierwsze poważne dla mnie kolumny to Mission MX1 warte 500 zł. Moje obecne Dali Zensor 3 kosztowały mnie 1300 zł. Powiedzmy że 3 razy droższe. Czy 3 razy lepsze ? Uważam że tak.

Moja karta muzyczna SB Audigy 2 ZS warta 30 zł kontra CA DacMagic 100 kosztujący 900 zł. Czy powinien być 30 razy lepszy ? Myślę że nie ale powinien wyraźnie dominować.

 

Muzyka jakiej słuchałem to:

 

Bob Marley

Coldplay - A Head Full Of Dreams

Dire Straits-Sultans Of Swing

Sade

Simply Red

Tony Joe White

i kilka innych pozycji z pogranicza Pop House itp.

 

Co do dźwięku w mojej konfiguracji.

 

Jest wyraźnie, słyszalnie inny.

Przy tym samym poziomie głośności na wzmacniaczu DacMagic gra głośniej, mocniej, jaśniej.

Wysokie tony są podkreślone. Talerze bardziej cykają i posykują. Dźwięk jest bardziej wyrazisty. wyostrzony i suchy. Wokale są bardziej wyciągnięte. Dźwięk jest czasami wręcz natarczywy. Przy spokojnych balladach Tony Joe Whitea może i było fajnie, instrumenty były bardziej rozdzielcze, wyraźne. Jednak przy szybszych kawałkach Dire Straits wokal i talerze wręcz atakowały uszy.

DAC ogólnie rozjaśnia system.

 

Czy dźwięk w porównaniu do mojej karty jest lepszy czy gorszy ? Nie można tego w ten sposób ocenić. Jest zupełnie inny.

 

SB Audigy gra bardziej gładko, przyjemniej się tego słucha, bardziej ciepło. Przestrzeń i stereofonia na podobnym poziomie. Może pod względem przestrzeni ze względu na swoją wyrazistość DacMAgic sprawia wrażenie bardziej przestrzennego.

Czy poprawia o tyle jakość dźwięku żeby był dla mnie warty 900 zł ? Stanowczo nie. Mnie jego brzmienie po prostu się nie podoba co nie znaczy że ktoś może być nim zachwycony.

Tak mogę podsumować moje spostrzeżenia na podstawie kilku godzin odsłuchów.

 

DAC do systemu. Czy warto ? myślę że za te pieniądze nie. Wole tą kwotę dołożyć do wzmacniacza lub kolumn a na DAC kiedyś może i przyjdzie czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zelmer?

Dobra kiedyś marka stała się kiepsko jakościowym produktem. Do Elektroluxa mu daleko.

Może Elektrolux to nie najlepszy przykład, jednak i tak Zelmera nie nazwał bym kiepsko jakościowym produktem. Mam kolegę, który jest kierownikiem jednego z sieciowych sklepów RTV/AGD i wiem coś na temat awaryjności produktów. A tak dla przykładu powiem, że w ubiegłym roku kupiłem biurkowy wentylator Zelmera. Wiesz co powiedział kumpel, który wpadł na kawę? Właściwie nie powiedział wiele, bo był wściekły. Mój wentylator pracuje cicho a przy tym świetnie mieli powietrze a on zapłacił dwa razy tyle i nie dość, że słabo chłodzi to jeszcze jest głośny jak helikopter. I właśnie podobnie jest z High-End i Hi-Fi. Mam kolumny za ponad 4kzł. Grają naprawdę świetnie. Mam je już ponad rok i wciąż mnie zaskakują swoim brzmieniem. Czasami mam wrażenie, że ktoś mi je w nocy zamienił na jakieś o klasę wyższe. Myślę, że nie jedne dwa razy droższe by zawstydziły, tylko ilu audiofilów swoich drogich cacuszek przyznało by rację?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym samym poziomie głośności na wzmacniaczu DacMagic gra głośniej, mocniej, jaśniej.

 

Wszystko w temacie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz lepiej ode mnie, to co ja Ci będę mówił o metodyce porównania odsłuchowego :)

Koledzy słyszący coś wymyślą, żebyś sobie wybrał DAC z ładnym opisem słownym jego brzmienia :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przy tym samym poziomie głośności na wzmacniaczu DacMagic gra głośniej, mocniej, jaśniej.

Wysokie tony są podkreślone. Talerze bardziej cykają i posykują. Dźwięk jest bardziej wyrazisty. wyostrzony i suchy. Wokale są bardziej wyciągnięte. Dźwięk jest czasami wręcz natarczywy. Przy spokojnych balladach Tony Joe Whitea może i było fajnie, instrumenty były bardziej rozdzielcze, wyraźne. Jednak przy szybszych kawałkach Dire Straits wokal i talerze wręcz atakowały uszy.

DAC ogólnie rozjaśnia system.

 

Czy dźwięk w porównaniu do mojej karty jest lepszy czy gorszy ? Nie można tego w ten sposób ocenić. Jest zupełnie inny.

U mnie po przesiadce z integry na SMSL sanskrit efekty identyczne... tylko, ze ja oceniam jednoznacznie pozytywnie. Podejzewam, ze DAC wyostrzyl przy okazji niedoskonalosci systemu. Z problemem popradzilem sobie w nieaudiofilski sposob - obcialem na korektorze najwyzsze czestotliwosci o 1,5db.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Właściwie dlaczego tak się uczepiliście kolegi @BeatX. Jak wielu zainterasowanych tematem, wie że posiada dwa DAC-i różniące się ceną dość istotnie. On nie słyszał różnicy ale dla pewności zorganizował spotkanie z kolegami, żeby to zweryfikować. Jeśli trzech jego kolegów też nie słyszeli rożnicy a jeśli już to na granicy percepcji, więc chyba jest coś na rzeczy. Ja posiadam zestaw za siedem klocków i w tej cenie nie zamienił bym go na żaden inny, ponieważ gra dla mnie wyśmienicie. Jeśli kiedyś, nie daj Boże wygram na loterii, to zabierdzielę sobie jakiś Hi-End dla samej satysfakcji, bo jeśli nawet będzie grał lepiej, to i tak nie przeniosę do pokoju Filharmonii. Zintegrowany DAC, w moim wzmacniaczu pracuje w trybie adaptacyjnym na jakiejś starej kości Burr Brown i jast rewelacyjnie. ( znam odpowiedź- nie słyszałęś nic lepszego, więc się nie podniecaj). Problemem jest czasami kiepski materiał i to właśnie wg mnie wpływa na to, czy z przyjemnością delektuję się muzyką czy ona mnie męczy, bo np. sybilizacja której nie znoszę bardzo mnie drażni. Kolega @BeatX, nie słyszy różnice między AIM 808 a zewnęnym drozszym przetwornikiem, co potwierdzili jego koledzy, testując to na pożądnym sprzęcie, więc jeśli to nie spisek to wniosek wg mnie jest oczywisty. W innych konfiguracjach DAC-i mogą grać inaczej, co nie oznacza, że dziesiątki tysięcy zł. razy lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie uczepiliśmy :) Gdyby tylko BeatX twierdził, że TYLKO te DAC-i, które testował brzmią tak samo w danym systemie to byłoby ok. Ale jak wiesz, on twierdzi, że w ogóle wszystkie przetworniki brzmią tak samo, a to już grube nadużycie.

 

Nie jestem ekspertem. Opisuje co zauważyłem i co usłyszałem.

Chodzi mu o to, że napisałeś: przy tym samym poziomie głośności, a za chwile, że gra głośniej - tak jakby jedno drugiemu zaprzecza. Tylko, że ja zrozumiałem o co Ci chodziło, a szanowny kolega musiał się przyczepić do jednego słowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tylko BeatX twierdził, że TYLKO te DAC-i, które testował brzmią tak samo w danym systemie to byłoby ok. Ale jak wiesz, on twierdzi, że w ogóle wszystkie przetworniki brzmią tak samo, a to już grube nadużycie.

 

No dobrze, to może sprostuję - że jak dotąd z pośród DAC'ów które testowałem, nie stwierdziłem żeby jakikolwiek różnił się od dźwięku od innego.

To, co testowałem wypisałem tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Podobne wnioski co moje, ktoś opisał tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dlatego mam spore podstawy, aby pisać że DAC'i nie różnią się od siebie po dźwięku - chyba, że są popsute lub celowo popsute przez producenta poprzez podkolorowanie dźwięku - aby uzyskać firmową "sygnaturę dźwiękową" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i każdy powinien uszanować to zdanie!

 

@BeatX, a różnice w interkonektach i kablach głośnikowych widzisz?

Nie doszukuj się w tym pytaniu jakiejś prowokacji. Ja np. nie widzę :)

Jednak nawet na najgorszych kablach w ślepym teście słyszę różnicę między DAC

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli głośnikowych nie testowałem (nie planuję powrotu do kolumn pasywnych)

Tutaj znajdziesz odpowiedź na Twoje pytanie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale się nie uczepiliśmy :) Gdyby tylko BeatX twierdził, że TYLKO te DAC-i, które testował brzmią tak samo w danym systemie to byłoby ok. Ale jak wiesz, on twierdzi, że w ogóle wszystkie przetworniki brzmią tak samo, a to już grube nadużycie.

 

Myślę, że kolega BeatX, nie urodził się wczoraj i zdaje sobie sprawę, że nie wszystkie DAC-i grają na jedno kopyto, tylko stara się udowodnić kwestię jakość/cena. Przytaczam często swój budżetowy zestaw, z którego jestem bardzo zadowolony a kolega BeatX właśnie uratował mnie od niepotrzebnie wywalonej kasy, bo kiedy okiełznałem odrobinę temat PC Audio, dowiedziałem się, że najlepsze są DAC-i które pracują w trybie asynchronicznym. Mój pracuje w trybie adaptacyjnym, więc gorączkowo zacząłem kombinować skąd wytrzasnąć kasę na nowy DAC. Kolega BeatX wypowiedział wtedy święte słowa. "jeśli wszystko ładnie ci gra to daj sobie spokój z dokupywaniem gratów, bo w końcu przestanie ci grać". Potem jeszcze trafiłem na opis przetwornika Hegel za 8 tys, gdzie inżynierowie Hegla stwierdzili, że ich DAC pracuje właśnie w trybie adaptacyjnym, bo przekonali się, że właśnie ten tryb wpływa na mniejszy jitter. Teraz wyznaję zasadę, że "lepsze jest wrogiem dobrego" i zamiast nowego DAC-a, który mógłby nic nie poprawić w moim systemie, zaoszczędziłem na nowe słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - kolejne wytykanie czy ktoś słyszy, a ktoś inny nie - prowadzi do niczego.

Bardzo dobrze, że MrSalieri zadał pytanie a potem sam dał sobie odpowiedź: Nie warto inwestować w DACa jeśli ta zmiana mu dźwiękowo nie odpowiada.

Bardzo dobrze, że BeatX zorganizował spotkanie i na własne uszy przekonał się, że DACe w kwotach 400-2000 PLN są tyle samo warte bo różnice są minimalne.

Po to jest to forum, aby wymieniać się doświadczeniami.

 

Czasem takie posty sugerują nam inne rozwiązania: lepsze kolumny, akustyka, ect.

 

Ja na przykład dzięki takim wypowiedziom zdecydowałem do zestawu komputerowego wstawić AIM SC808, a do salonu dokupić stacjonarny DAC ale już z wyższej półki - wiem już na jakich kościach (słyszę różnice - zwłaszcza w słuchawkach) bo przy tańszych DACach to ginie w ogólnym charakterze reszty toru.

 

Zacytuje już wcześniejszą moją wypowiedź:, że o charakterze dźwięku decydują: w 70% - kolumny, 15% wzmacniacz, 10% źródło (w tym DAC), 5% reszta (IC, sieciówki, elementy zabudowy akustyki).

 

Do tego dochodzi jakość nagrań (plików) i akustyka.

 

No i najważniejsze: REPERTUAR

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70% - kolumny, 15% wzmacniacz, 10% źródło (w tym DAC), 5% reszta

Akustyka to podstawa bo ona może rozłożyć wszystko. Lepiej zagra tańszy sprzęt w dobrym akustycznie pomieszczeniu niż odwrotnie.

Dużo większe efekty da adaptacja pomieszczenia niż wymiana jakichkolwiek klocków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mu o to, że napisałeś: przy tym samym poziomie głośności, a za chwile, że gra głośniej - tak jakby jedno drugiemu zaprzecza. Tylko, że ja zrozumiałem o co Ci chodziło, a szanowny kolega musiał się przyczepić do jednego słowa.

Właśnie nie o to chodziło, że jedno drugiemu zaprzecza.

Chodzi o to, że porównywanie jakichkolwiek urządzeń powinno się odbywać po uprzednim wyrównaniu poziomów dźwięku, a MrSalieri tego nie zrobił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akustyka to podstawa bo ona może rozłożyć wszystko. Lepiej zagra tańszy sprzęt w dobrym akustycznie pomieszczeniu niż odwrotnie.

Dużo większe efekty da adaptacja pomieszczenia niż wymiana jakichkolwiek klocków.

 

OK - ale akustyka to inny dział... - ten temat możesz TAM rozwinąć... jak ktoś uzna to za interesujące - z pewnością skorzysta...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - ale akustyka to inny dział... - ten temat możesz TAM rozwinąć... jak ktoś uzna to za interesujące - z pewnością skorzysta...

Ale, że co? W pc audio akustyka nie ma znaczenia, czy co?

Nie rozumiem o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - ale akustyka to inny dział... - ten temat możesz TAM rozwinąć... jak ktoś uzna to za interesujące - z pewnością skorzysta...

Wiesz możesz olać i akustykę i mnie razem z nią.

Proponuje tylko najpierw posłuchać jak gra byle jaki budżetowy sprzęt w dobrym akustycznie pomieszczeniu i droższy w gołym pokoju wtedy powiedz co ma większy wpływ adaptacja czy jakiś wzmacniacz z daciem do spółki. I żeby nie było oba elementy systemu uważam za istotne ale w porównaniu z akustyką jest to pikuś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysław - ja Cie nie olewam. akustyki też. Tylko sam wiesz, że to temat rzeka i w temacie: DAC do systemu. Czy warto? - nie za bardzo widzę potrzebę rozwijania tematu.

neofozzie - tak - zawsze ma znaczenie... tylko to bardzo indywidualna sytuacja.

 

Zajrzyjcie do zakładki akustyka i tam możecie szukać rozwiązań dla swoich pokojów odsłuchowych, salonów, adaptacji pomieszczeń dla muzyków i skalpów audiofili. Pewnie dla PC Audio też znajda się jakieś rozwiązania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam ze dzięki temu małemu urządzeniu jakim jest DacMAgic 100 wiele się nauczyłem.

Poświeciłem bardzo wiele godzin czytając to forum, zgłębiając wiedzę i analizując opinie o różnych użytkowników o DAC-ach. Cały ten zbiór informacji pękł jak bańka mydlana w ciągu dwóch godzin słuchania na własne uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyjcie do zakładki akustyka i tam możecie szukać rozwiązań dla swoich pokojów odsłuchowych, salonów, adaptacji pomieszczeń dla muzyków i skalpów audiofili. Pewnie dla PC Audio też znajda się jakieś rozwiązania.

 

Ale gdy ktoś zakłada temat, że ma do przeznaczenia jakiś budżet na sprzęt - celem poprawy dźwięku, to ja sugeruję te pieniądze przeznaczyć na adaptację akustyki, która da wyraźne słyszalne i nie raz dramatyczne zmiany, niż zakup DAC, który na pewno nie wniesie tyle do dźwięku co adaptacja akustyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.