Jump to content
IGNORED

Słuchawki łączące zalety Beyerdynamic DT990 vintage z dobrymi współczesnymi

soundchaser

Recommended Posts

Witam,

jak w tytule wątku - poszukuję słuchawek, które będą miały tak dobrą precyzję, detaliczność, głębię

i przestrzenność brzmienia jak stare Beyerdynamic DT990 600 ohm, a dodadzą od siebie dynamikę, której brakuje mi w DT990.

Posiadam bardzo silny wzmacniacz słuchawkowy lampowo-tranzystorowy Schiit Lyr 2 oraz DAC Hegel HD20.

Do tej pory testowałem następujące słuchawki:

Audio Technica ATH-MSR7 - dynamiczne, nawet szczegółowe, ale zamknięte i mam wrażenie, że brak powietrza

i tej głębi;

Audio Technica ATH-A900X - troszkę "ciemniejsze", ale minimalnie bardziej selektywne

i nieco lepsze pod względem przestrzeni, bo są półotwarte;

Audio Technica ATH-A990X - nowsza wersja tych poprzednich, niestety trochę gorsza;

NightHawk (Audioquest) - za bardzo podkoloryzowane, chociaż dynamiki im nie brakuje;

Bowers & Wilkins - jakieś tam...nie pamiętam. Pamiętam tylko, że bas był taki, że wymiatał wszystkie inne,

ale mi nie o to chodzi.

Bas ma być nie łubudubu, tylko kontrolowany i naturalny, ale solidny. Lepszy niż w moich Beyerach, przy zachowaniu wysokiej selektywności i przestrzeni brzmienia, z dobrymi, ale nie drażniącymi uszy wysokimi i niezbyt wyeksponowaną średnicą.

Są w ogóle takie współczesne słuchawki na rynku?

Budżet przeznaczam do 2.000 PLN.

Pomożecie? ;-)

Mała poprawka:

te nowe słuchawki Audio Technica, które testowałem to ATH-A990Z, a nie ATH-A990X.

Z nowych słuchawek w cenie do 2 tyś. zł po wszystkich rabatach itp. historiach powinieneś posłuchać (jeżeli jeszcze tego nie uczyniłeś) Hifiman he 400i oraz Oppo pm3 (tu może brakować przestrzenności o której wspominasz).

"Zima '81" to twój hymn 2022r. /Spotify/

spróbowałbym Denon AH-D7100, mogą Cię zaskoczyć ;)

Przeczytałem recenzję pobieżnie...nie jest zbyt przychylna, o dziwo. ;-)

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bas ma być nie łubudubu, tylko kontrolowany i naturalny, ale solidny. Lepszy niż w moich Beyerach, przy zachowaniu wysokiej selektywności i przestrzeni brzmienia, z dobrymi, ale nie drażniącymi uszy wysokimi i niezbyt wyeksponowaną średnicą.

Mógłbym tak opisać Senki HD380 w swoim systemie...problem w tym, że źródłem jest CD Tech...s i słuchawki z innego przedziału cenowego.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.