Skocz do zawartości
IGNORED

DAC raz jeszcze - stare vs. nowe


LorinSi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, źródło tylko i wyłącznie do TIDALa HiFi...

 

chciałem się spytać co sądzicie o starszych uznanych konstrukcjach, np. McIntosh MDA-1000, DCS ELGAR Plus, MBL 1511F, Accustic Arts Tube Dac, AMR-777, Meitner Ma-1 itp. które można teraz kupić za ułamek kwoty pierwotnej VS. nowsze konstrukcje (głównie na SABRE) za podobną cenę?

 

Ze względu na posiadany zestaw McInstosha C500 + MC452, najbardziej pasował by mi wizualnie MDA-1000, tylko że to już dziadek...

Ale może wciąż warto??? Jakoś te nowe D100/D150 mnie nie przekonują...

 

Jak napisałem wcześniej - DAC tylko i wyłącznie to Tidala, więc myślę że przyszłościowo nie więcej niż 48khz, może 96khz. Żadne wodotryski niepotrzebne.

Chodzi o możliwie najlepszą jakość dźwięku z tego źródła muzyki - tylko i wyłącznie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by dużo napisać, jedne i drugie wymagają podjęcia działań, w zależności od konkretnego modelu, stare trzeba uaktualnić, nowe ucywilizować, gotowych w oryginale, nie polecam, to już lepiej złożyć kit Audio Note.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

McIntosh MDA1000 jest IMHO wystarczająco dobry. DCS Elgar mi się nie podoba, uważam że jego dźwięk jest zbyt suchy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie DAC, grają prawie tak samo, to prawie,... jest, czym wyżej , tym mniejsza różnica, są niuanse, ale są do wychwycenia na testach w przygotowanych konfiguracjach, ale to jest możliwe w dyspozycji przygotowanych kilku systemów, ...piszę o DAC, nie o analogach daCów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piszę o DAC, nie o analogach daCów.

I tak się z tym nie zgodzę. Zrobiłem w życiu dziesiątki DACów na przeróżnych kościach. Wiele z takim samym analogiem. Różnice pomiędzy kościami też są słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam iż jeden daC się wyróżnia, nie przetwarza DSD, ale jest wybitny .

 

I tak się z tym nie zgodzę. Zrobiłem w życiu dziesiątki DACów na przeróżnych kościach. Wiele z takim samym analogiem. Różnice pomiędzy kościami też są słyszalne.

Jak duże?, w % w użytych komponentów na pewno jest, wypowiedz się o np. o swoich perypetiach z przetwornikami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak duże?, w %

A jak duże różnice smakowe są pomiędzy winem burgundzkim a reńskim? Albo single maltem ze Speyside a single maltem z Islay? I nie mam na myśli różnic w procentach alkoholu.

wypowiedz się o np. o swoich perypetiach z przetwornikami.

Nie miałem perypetii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zabawy w konfiguracji,

Wyciągniesz z podstawki filtr cyfrowy, wstawisz inny, i już masz różnicę w brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam iż jeden daC się wyróżnia, nie przetwarza DSD, ale jest wybitny .

 

Który?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam iż jeden daC się wyróżnia, nie przetwarza DSD, ale jest wybitny .

 

Azus, jest kilka wybitnych dacków gdzie DSD ani zwiększonego próbkowania cyfrowego nie uświadczysz bo i po co ( ? ) które

grają doskonale.Tylko jeden warunek - lampy na wyposażeniu NOS to obowiązek. Jednak na liście Lorin S ich nie ma bo nie może

być z racji dostępności w PL. Z tych które wymienił Lorin zwrócił bym szczególną uwagę na Meitnera i AA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż foty.

 

Nie miałem perypetii.

Zile ująłem,..;0) zabawy w konfiguracji,

 

Najprostsze porównanie w tej samej konfiguracji, DAC Burr-Brown PCM1798 i PCM1794. Są pin-compatible, oba wykonane w tej samej technologii i pochodzą z tej samej serii produktów, można śmiało podmieniać w podstawkach. Jedyna wymagana zmiana w konfiguracji to inne wartości rezystorów konwersji w lampowej analogówce, co w praktyce można załatwić takim oto grzebeniem:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla każdej z tych kości brzmienie jest wyraźnie inne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla każdej z tych kości brzmienie jest wyraźnie inne.

 

A tam kości, ;) gdy nawet rezystory też mają wpływ na brzmienie. Zrobienie dobrej a zarazem minimalistycznej konstrukcji przy poważnym podejściu do tematu może zabrać czasem sporo czasu.

Piszę to bez przekąsu i podziwiam pracę innych.

pzdr

Wu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDA-1000 jest wybitny. Brałbym go ze wszystkich wymienionych. Jedyny minus to brak USB, więc potrzebny dobry konwerter USB/SPDIF.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i?

 

Nie mogę znaleźć drugiej propozycji magnepana..

 

CM2B2528s.jpg

 

No i?

 

Była mowa na temat różnic, obraz dobrze to oddaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę znaleźć drugiej propozycji magnepana..

 

Bo słabo szukasz albo nie wiesz o który DAC chodzi........proszę popatrz sobie jeśli to ma jakiekolwiek znaczenie....

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz w domu na odsłuchu Lumina T1 od razu z Tidal. Bardzo mi się podoba to granie.

 

Z Tidala czy z Lumina? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo słabo szukasz albo nie wiesz o który DAC chodzi

 

Widzisz na tym polega Twój dramat, że za dużo wiesz..to wygląda na nieszczęście w Twoim przypadku..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wygląda Metronome DAC 8

 

Magnepan, to nie salonik, nie pouczaj mnie tu, bo źle trafiłeś, nie męcz się już więcej, jeśli zaproponowałeś produkty, to uzasadnij powody, bo tylko tyle przewiduje formuła forum otwartego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest Wima jako konensatory sygnałowe.

 

To dobrze czy źle ? Nie jestem znawcą elektroniki więc wyjaśnij dlaczego Wima jest taka dobra lub zła ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.