Skocz do zawartości
IGNORED

Akg k 550 kontra akg k 701


pattx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy akg k 701 nadają się do muzyki klasycznej i jazzu ? Jak duża różnica jest między 701 a 550? Czy do 1800zl można lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno AKG K701 nadają się do muzyki klasycznej i jazzu, natomiast w stosunku do K550 musisz liczyć się z wymogiem lepszego wzmacniacza. Podaj proszę jaką masz konfigurację zestawu, wtedy będę mógł ustosunkować się do wyboru AKG, ewentualnie zaproponować alternatywy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy akg k 701 nadają się do muzyki klasycznej i jazzu ?

 

Każdy ma inne preferencje, także bez odsłuchu się nie obejdzie.

Ale statystycznie rzecz ujmując z tego co wyczytałem, osoby słuchające jazz/klasyka częściej sięgają po k701, niż k550.

 

Jak duża różnica jest między 701 a 550

 

k701 nie słuchałem, ale samo to że są strojone na lekkie i jasne słuchawki, oraz fakt że to konstrukcja otwarta - to w zestawieniu do k550 różnica będzie ogromna.

Jeżeli warunki na to pozwalają, to radziłbym skupić się na słuchawkach otwartych.

Mało kto świadomie wybiera słuchawki zamknięte do domowego słuchania muzyki.

 

Czy do 1800zl można lepiej?

 

Można :)

Pytanie tylko, ile tego lepiej będzie w tych 1800 pln.

Sugerowałbym odstawić k550, a wziąść na odsłuch Grado sr325, Sennheiser HD600 bądź Beyerdynamic DT880.

Każde z tych trzech wymienionych gra inaczej, ale generalnie powinny sprawdzić się w jazz/klasyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy akg k 701 nadają się do muzyki klasycznej i jazzu ? Jak duża różnica jest między 701 a 550? Czy do 1800zl można lepiej?

 

 

Obydwa modele znacznie się od siebie róźnią. K701 jest modelem otwartym, znacznie lepiej budują scenę. Lepiej brzmi w nich średnica. Wokale damskie czy męskie będą brzmiały ciekawiej w K701 niż w K550. Natomiast, słuchawki potrzebują mocnego wzmacniacza. Stanowczo odradzam zakup tych słuchawek bez odpowiedniego toru do nich. K701 nie pokażą swojego potencjału.

 

K550 natomiast będą miały mniejszą scenę w stosunku do starszego brata z racji tego iż są zamknięte. Jednak, jest to jedna z najlepszych scen w konstrukcjach zamkniętych. Uważam je też za wygodniejsze w stosunku do K701. Niezaprzeczalną wyższością nad K701 jest też to, że nie potrzebują wzmacniacza. Praktycznie grają z czegokolwiek, pomijając tutaj kwestię samej jakości sygnału z źródła.

 

Słuchawki dzielą miedzy sobą jedną cechę, prócz loga. Balans tonalny. Obie słuchawki należą do typu konstrukcji grających jasno. Bas nie jest ich domeną. Tutaj środek gra pierwsze skrzypce.

 

Więc z jedno z podstawowych pytań, do czego słuchawki mają być podłączane?

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radzę na ten moment same K550.

 

Nie znam tego Marantza, więc też nie sugeruję nawet K701.

www.Audiomagic.pl - sklep prowadzony przez pasjonatów dźwięku.

Zapraszamy na odsłuchy do salonu w Warszawie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marantz SA7003 ma wbudowany całkiem przyzwoity wzmacniacz słuchawkowy, jednak K701 potrzebują lepszego wzmacniacza, dedykowanego do tego typu nauszników.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak K701 potrzebują lepszego wzmacniacza, dedykowanego do tego typu nauszników.

 

A hybrydowy Shiit Lyr się nada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety oba modele potrzebują dobrej jakości wzmacniacza...a jak już taki się pojawi, wtedy może się okazać, że trzeba było wybrać lepsze słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety oba modele potrzebują dobrej jakości wzmacniacza...

 

Tak, faktycznie - wymagania niczym jak AKG K240DF ;]

K701, impedancja 62ohm, SPL 105 dB

k550, impedancja 32ohm, SPL 114 dB

Co w nich takiego wymagającego niby?

Przecież K550 to jest typowy sprzęt typu "portable", a K701 to w zasadzie jak "portable" - jeżeli chodzi o wymagania, ale nie sprawdzi się w tej roli z racji konstrukcji otwartej.

Przesadzacie z tymi wzmacniaczami słuchawkowymi jak nie wiem.

Wzmacniacz słuchawkowy warto kupić, tego nie neguję - ale nie, żeby to był "must have" a bardziej na zasadzie żeby mieć maszynkę która wysteruje wszystkie nauszniki czy to dynamiczne, czy planarne bez względu na ich specyfikację i efektywność.

np. Schitt Asgard to dobra opcja.

Dwa stopnie wzmocnienia, bardzo niska impedancja wyjściowa i spory zapas mocy.

To cacko obsłuży wszystko, od IEM po planary.

Do tego może pracować jako przedwzmacniacz do aktywnych kolumn, lub końcówki mocy :)

Do K701 oraz K550 szkoda kasy na wzmacniacz słuchawkowy - chyba, że z posiadanego sprzętu daje się we znaki dumping factor i dudni na basie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo "jakość" nie odnosi się tylko do mocy wzmacniacza - ogólnie jak słuchawki mają potencjał i nie grają w jakimś systemie, to nie jest on dobrej jakości...wtedy się mówi, że słuchawki są wymagające.

Miałeś chyba kiedyś k550 i nie zgrały się z systemem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś chyba kiedyś k550 i nie zgrały się z systemem?

 

Pewnie, że je miałem.

K550 to pozycja obowiązkowa dla każdego "słuchawkowca" :)

Mi K550 nie podeszły ogólnie brzmieniowo, odbierałem ich dźwięk jakby był "skompresowany" - taki niby liniowy, ale odniosłem wrażenie lekkiego podbicia midbasu i lekko odchudzonej średnicy.

Albo podanej oszczędniej w stosunku co do np. niskich tonów.

Dla kontrastu Brainwavz HM5 które są równie łatwe do napędzenia, o wiele bardziej podpasowały mi do gustu i wokale na nich brzmią imho naturalniej niż w K550.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w nich takiego wymagającego niby?

 

Przesadzacie z tymi wzmacniaczami słuchawkowymi

 

No właśnie. Mam Shiita Lyra, który uchodzi za jeden z najsilniejszych wzmacniaczy na świecie

i rzeczywiście moje słuchawki Beyerdynamic DT990 600 ohm vintage napędza bdb, tyle że nie czuję w tych słuchawkach

tej jakości, którą chciałbym słyszeć. Jest przestrzeń, ale całokształt brzmienia nie do końca mi odpowiada, ze względu na zbyt "matowy" bas.

W ATH MSR7, czy ATH AD900 jest bas podkręcony i nawet fajnie brzmią płyty rockowe, ale nie ma znów tej przestrzeni.

Natomiast w muzyce akustycznej, czy jazzowej ten bas brzmi sztucznie.

Szukam kompromisu - przestrzeń i selektywność Beyerdynamic vintage + naturalna, ale nie przesadzona dynamika.

 

ogólnie jak słuchawki mają potencjał i nie grają w jakimś systemie, to nie jest on dobrej jakości...wtedy się mówi, że słuchawki są wymagające.

 

Beyerdynamic DT990 vintage 600ohm są bardzo wymagające, ale czy wzmacniacz Shiit Lyr tranzystorowo-lampowy nie jest odpowiedni, by te słuchawki obsłużyć + DAC Hegel HD20?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K550 są wystarczające, aby słuchać naturalnego brzmienia instrumentów, ale nie są tak szczegółowe jak k701, które są przez to bardziej wymagające, że może nie starczyć sprzętu i dobrych realizacji, żeby powiedzieć, że ich wymagania zostały zaspokojone. Nawet K550 często mogą być za dobre - zbyt wymagające przy niektórych systemach i realizacjach. Przez wycofanie basów za dużo słychać reszty...bas mógłby odwrócić uwagę, ewentualnie zagłuszyć problemy w pasmie powyżej.

 

czy wzmacniacz Shiit Lyr tranzystorowo-lampowy nie jest odpowiedni, by te słuchawki obsłużyć + DAC Hegel HD20?

 

Jak spełnia twoje oczekiwania brzmieniowe, to jest odpowiedni.

 

Mi K550 nie podeszły ogólnie brzmieniowo, odbierałem ich dźwięk jakby był "skompresowany" - taki niby liniowy, ale odniosłem wrażenie lekkiego podbicia midbasu i lekko odchudzonej średnicy.

 

One grają podobnie jak ortodynamiczne - tak jakoś beznamiętnie, ale w odpowiednim towarzystwie się rozkręcają i wypadają lepiej niż te z charakterem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że wzmacniacz słuchawkowy za 2000/2500zl zagra dużo lepiej niż ten wbudowany w marantz sa 7003? I pociągnie w/w słuchawki, a nawet da sobie radę z droższych modelami? A jeśli li tak, to który wzmacniacz w wskazanej cenie jest wart zainteresowania? Czy to raczej błędne myślenie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto w ogóle coś ze słuchawek do sa7003 podłączyć i zobaczyć jak sobie radzi w porównaniu do np. osobnych wzmacniaczy słuchawkowych i wtedy można dobrać słuchawki, które są w stanie zagrać-pokazać swoje możliwości z sa7003.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zagra dużo lepiej.

Może co najwyżej być większy współczynnik tłumienia - a w efekcie na słuchawkach niskoomowych wrażenie lepszej kontroli niskich tonów.

Jak już tak bardzo swędzą Cię pieniądze i koniecznie chcesz je wydać na wzmacniacz słuchawkowy, to zdecydowanie brałbym pod uwagę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jak dobrze poszukasz, to idzie kupić w PL nówkę za około 1300 pln, co czyni go imho bardzo ciekawą propozycją w relacji jakość/cena :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może się skończyć zbudowaniem drogiego systemu do którego będzie się dokładało kolejne wydatki, bo ciągle będzie potencjał na lepsze brzmienie - mówiąc inaczej, będzie ciągle czegoś brakowało, zwłaszcza jak to będą słuchawki typu K701.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kompromisu - przestrzeń i selektywność Beyerdynamic vintage + naturalna, ale nie przesadzona dynamika.

 

W takim układzie w zasadzie nie ma innego wyboru, jak sięgnąć po słuchawki planarne.

Z tego co piszesz wywnioskowałem, że lubisz granie konturowe (V-granie), a więc poleciłbym HiFiMAN HE-400, które są czymś w stylu rozwinięcia DT990.

Po prostu muzykalność przez duże "M", bez sybilacji i z o wiele niższym zejściem na basie niż w DT990.

Mniej więcej dobrze widać to na wykresie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Z tym, że w DT990 jest "V-ka" na zasadzie podbicia niskich i wysokich tonów (stąd sybilacje), a w HE-400 średnica jest odchudzona w stosunku co do reszty pasma, które jest stosunkowo płaskie.

Bass cholernie dobrze kontrolowany, bardzo efektywny, schodzi dosłownie do infradźwięków, a soprany zapewniają rozdzielczość - zero jazgotu i ten specyficzny dla planarów aksamit :)

Po prostu wypożycz i posłuchaj.

Ja w ten sposób kupiłem swoje HE-500.

Wpierw wypożyczyłem ze sklepu 4hifi.pl model HE-400, ale mimo cholernie dobrej jakości dźwięku były dla mnie zbyt konturowe.

HE-500 są o wiele bardziej liniowe i urzekły mnie na tyle, że je kupiłem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model HE-400

 

Mam na uwadze słuchawki planarne tej firmy.

Tylko powiedz mi czym różnią się oprócz ceny modele: 400, 400S i 400i (ten ostatni kosztuje w Q21 2.695 PLN).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400S i 400i nie słuchałem.

Ale z tego co zrozumiałem z recenzji w/w nauszników które są na YouTube to 400S są rozwinięciem modelu HE-500, na zasadzie lepszej ergonomii (są lżejsze) i ponoć progress w jakości dźwięku - zachowując podobne, w miarę liniowe strojenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co w necie znalazłem to wersja HE400 jest otwarta i lepiej nadająca się do klasyki i jazzu, a wersja 400i (o 1.200 zł droższa) to słuchawki zamknięte i bardziej dynamiczne, nadające się lepiej do rocka.

 

Bo ja wiem? To ja chyba wolałbym te zwykłe, otwarte HE400, tyle że tych akurat nie mam możliwości przetestowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożycz i odsłuchaj ;)

Jedyny kłopot, to w razie gdyby Ci nie przypadły do gustu to ponosisz koszta wysyłki z powrotem do sklepu.

 

a wersja 400i (o 1.200 zł droższa) to słuchawki zamknięte i bardziej dynamiczne, nadające się lepiej do rocka.

 

400i są otwarte :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400i są otwarte

 

Tak, już też doczytałem na innych stronach.

W takim razie za co się dopłaca 1.200 zł? Za mniejszy ciężar...to trochę przesada.

I kabel 1,5 m to jakaś kpina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie za co się dopłaca 1.200 zł? Za mniejszy ciężar...to trochę przesada.

 

Za inną prezentację dźwięku (chyba)

Dla mnie HE-500 też były przecenione (2700 pln mnie kosztowały), ale dźwięk z tych nauszników jest imho tak genialny, że skusiłem się na taki wydatek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 34

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.