Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo TX-8130 czy A-9050 do Magnat Quantum 653?


Yahoou

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jak w temacie ... Co będzie lepszym wyborem, TX-8130 czy wzmak A-9050? Ma to grać na 20m2 z Onkyo C-N7050 jako źródło i Magnata mi Quantum 653...

Chodzi mi tylko i wyłącznie o jakość dźwięku stereo.

Ma to zastąpić aktualnie posiadany amplituner KD Denon AVR2311.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym ze staroci z ubiegłego wieku już się wyleczyłem . ..

 

Słuszna uwaga. Podejrzewam że A-9050 zagra lepiej od TX-a. Mój A-9030 gra lepiej od Denona PMA735R. Magnaty prawdopodobnie będą bardzo dobrze dobranym elementem toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A-9030 kusi mnie bardzo ceną, ale będzie mi brakowało tych kilku wejśc cyfrowych z a-9050. Mam do podłączenia bluray, ps4 i tv... W innym przypadku nie zastanawiałbym się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica w cenie dwukrotna. Czytałem że 9050 lub 9030 rozłożył na łopatki jakiegoś NAD-a. Chciałem kupić te Magnaty ale nigdzie nie można było ich posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod względem jakości brzmienia zdecydowanie lepszym wyborem będzie wzmacniacz Onkyo A-9050 (http://q21.pl/onkyo-a-9050.html). Zresztą jesli posiadasz odtwarzacz C-N7050 nie widzę potrzeby dublowania funkcjonalności w amplitunerze. A-9050 będzie idealnym uzupełnieniem Twoich kolumn.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Wzmacniacz Onkyo A-9050 mamy dostępny od ręki w obydwóch kolorach.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam od roku A-9050. To bardzo dobry, niezwykle funkcjonalny wzmacniacz. Charakteryzuje sie świetną detalicznością zachowując przy tym niezłą dynamikę. Basy są naprawdę dobrze kontrolowane, ma leciutko zaakcentowane skraje pasma (znacznie mniej niż np. Yamachy). Dobrze współpracuje z kolumnami które nie grają ze zbyt wyeksponowanymi górnymi rejestrami. To ważne.

DAC jest nadzwyczajny w tej klasie urządzenia. Można za jego pomocą podłączyć czy to TV czy nawet odtwarzacz CD. Jakość budowy jest prawie wybitna. Ja jestem bardzo zadowolony i Tobie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Słuszna uwaga. Podejrzewam że A-9050 zagra lepiej od TX-a. Mój A-9030 gra lepiej od Denona PMA735R. Magnaty prawdopodobnie będą bardzo dobrze dobranym elementem toru.

Moze i sluszna, ale nie w tym przedziale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc chyba przymierze się do a-9050. Tylko czytałem gdzieś, że ktoś miał problem z buczacym transformatorem w tym wzmacniaczu... Tego bym nie przeżył, bo głównie słucham muzyki w nocy i cicho... Czy użytkownicy tego wzmaka mogliby się wypowiedzieć w temacie buczenia lub niebuczenia ich egzemplarza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic takiego nie zaobserwowałem. Jest cicho. Nic niepokojącego nie słychać, a bardzo często słucham cicho późną nocą gdy gała wzmocnienia ledwie dochodzi do godz.7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz jeszcze jeden dylemat.... Czy zostawić Denona avr-2311 a Onkyo podłączyć pod preout frontów i do niego C-N7050, czy wogole wywalic KD? Czasem Lubie jakiś film zobaczyć, mam też trochę koncertów na Bd w DTS HD MA i Dolby True HD.... będzie mi ich pewnie brakowało. ... Ma ktoś tak rozwiązane nagłośnienie? Doradzcie coś proszę. ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Słuszna uwaga. Podejrzewam że A-9050 zagra lepiej od TX-a. Mój A-9030 gra lepiej od Denona PMA735R. Magnaty prawdopodobnie będą bardzo dobrze dobranym elementem toru.

 

A Denon PMA735R nie jest nawet poprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Jakość budowy jest prawie wybitna.

 

Jak to mówią: prawie robi DUŻĄ różnicę ;-)

 

onkyo-a-950-wzmacniacz-02-660.jpeg

 

Krell też ;) Zależy kto słucha i na jakich kolumnach. Są takie na V i A co się do niczego nie nadają :)

 

Krell to wiemy a Troll i do tego Klon? Jak się ma do Krella Robercie? Pardon, Krzysiu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty prześmiewców i audioonanizatorów, którym gra wyłącznie znaczek na froncie i cena należy po prostu olewać przez duże "O", a wszelkie dalsze uwagi zbyć głośnym śmiechem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robercie? Pardon, Krzysiu ;-)

 

Ani jedno, ani drugie ;)

 

A to:

Krell też ;) Zależy kto słucha i na jakich kolumnach. Są takie na V i A co się do niczego nie nadają :)

 

napisałem jako przykład opinii takiej jak ta:

 

A Denon PMA735R nie jest nawet poprawny.

 

czyli nic nie znaczącej. Bo napisać można wszystko. Ale jak się tego rzetelnie nie uzasadni to właśnie nic to nie znaczy.

 

Może być najwyżej zgadywnką taką jak ta:

 

Robercie? Pardon, Krzysiu ;-)

 

I rezultat jest niepoprawny. Z reguły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Mamy (niestety) wspólnych znajomych więc wiem jak masz na imię. To po pierwsze. Po drugie jednym z twoich nicków był/jest robert1. Możesz się wypierać. mataczyć, insynuować ale jak ci już napisałem w najprostszy z możliwych sposobów żeby do ciebie dotarło - wali mnie to. Czas więc zakończyć tę żałosną konwersację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że mamy wspólnych znajomych, ale nie wiedziałem, że mam na imię Krzysztof. Mam trzy imiona i żadne z nich tak nie brzmi.

 

I wiem, że ci to, jak to określiłeś "wali". I co z tego? Czy to coś zmienia? Nic.

 

Dalej twoje wpisy są, jakie są. Pełnie umiaru i uprzejmości, wysublimowane i świadczące o dużym obyciu, wielkiej kulturze i szerokich horyzontach ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaspervanmeer ostatnim zdaniem mnie rozwaliłeś :D

 

Po raz kolejny przez 1 lub kilka osób "zacnych" z tego forum wątek traci temat główny, a treść poboczna nic do niego nie wnosi. Założyciel tematu pytał o konkretną rzecz, otrzymał odpowiedź, ale co mądrzejsi musieli wcisnać swoje 3 grosze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, właśnie dojechał do mnie prawie nowy zestaw Onkyo A-9050 + Klipsch rp-250f i powiem tak:

Magnaty Quantum 653 poszły do mniejszego pokoju i pogrywają sobie z wiezyczka Sony MHC-EX5 a w salonie zostaną Klipsche. Teraz się zastanawiam co zostawić . Czy Denona AVR-2311 czy wzmacniacz Onkyo... Odsluchy trwają ☺. Dam znać o rezultatach ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.