Skocz do zawartości
IGNORED

Kino domowe czy dobre stereo


Pukelipop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Potrzebuje pomocy w następujacym temacie. szukam dobrego zestawu do salonu w celu słuchania muzyki. Jednak sam zestaw będzie obsługiwał tez PS4- gry i filmy Bluray/ DVD, dekoder telewizji hd. Obraz wędruje na tv oraz na projektor.

Mój problem polega na tym, ze zależy mi na jak najlepszej jakość muzyki (ba... co za problem..) Jednak sam projektor i 112 cali ekran aż prosi się o dobre nagłośnienie filmów i gier video.. Tylko właśnie... czy potrzeba mi kolejnych głośników tuż za moja głowa, które po kalibracji, biorąc pod uwagę odległość ich od moich uszu ( to salon w mieszkaniu, salon ma oko 35 m kw) bedą wydawać z siebie "mega ciche efekty"...

Czy wystarcza mi dwie dobre kolumny? Nie mam dużego i dobrego doświadczenia w przestrzennym dźwięku w filmach czy grach, choć moze to właśnie brak mojego doświadczenia z lepszym sprzętem.

Co Wy o tym sądzicie? Czy warto do mieszkania pakować 5 i więcej głośników? Czy dobry zestaw dwóch kolumn i.... kolejne pytanie amplituner czy wzmacniacz stereo? Pamiętajcie, ze zależy mi na dwóch wyjściach hdmi do tv i projektora..

Mój zestaw po kilku dniach rozmyslań to onkyo 646 i klipsch r-26f.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kino w domu (czyli przynajmniej 5.1) - jak najbardziej tak.

A stereo i kino.

Zależy od:

a/snobizmu

b/jakości uszu właściciela

c/posiadanych pieniążków

Kolejność przypadkowa.

 

Można mieć dobry amplituner - za sam amplituner dajemy powiedzmy z 7,8 k. zł i wzmacniacz jest zbędny. (oczywiście jest jeszcze kwestia kolumn, akustyki, itd)

Można kupić i amp. za kilkaset złotych i być zadowolonym, można tez mieć dwa zestawy....

 

Temat stary jak świat i podobnie jak pytanie: co było pierwsze jajo czy kura - nierozwiązywalny dla większości...

 

Ja miałem ten fart iż miałem najpierw dobre wzmacniacze, później inwestowałem w kino...

Jeśli mam chęć na posłuchanie CD przepinam się na wzmacniacz. Ale jak mam włączone radio w sumie już mi się nie chce - gra amplituner.

 

A że mamy podobny stan posiadania inwestuj w dobre kino, inaczej jak zawędrujesz do kolegi z dobrym zestawem 5.1 będzie Ci żal iż masz tylko stereo.

Tylko na 35 metrach dobre kino to dobrych kilkanaście tysięcy - tego musisz byś świadom (minimum)... (amp, sub, kolumny 7.1.)

Ale dobrze kupione, to brew marketingowcom - zestaw na lata....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze sie z przedmówcą, ze wszystko zalezy od naszych preferencji i oczekiwan ale zdecydowanie kino acha i te glosniki za glowa zdziwisz sie jeszcze nie raz (jesli zdecydujesz sie i kupisz je) gdy podczas czy to grania czy ogladania jakiegos filmu zaczniesz zagladac sie za siebie a to tylko sciezka dzwiekowa z filmu.

Przypomniala mi sie taka zabawna sytuacja gdy zapuscilem to byl chyba JMJarre i plyta Aero i w pewnym momencie bylo pukanie do drzwi w surroundach a moj synek wystartowal do otwierania drzwi a ja w smiech. Mowie Ci, ubawilem sie z niego jak nie wiem co. Smialismy sie pozniej obaj gdy mu wytlumaczylem skat to sie wzielo.

Warto miec dobrej klasy kino (zalezy od preferencji i oczekiwan o czym wspomnialem), ktorym obskoczysz tez stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy potrzeba mi kolejnych głośników tuż za moja głowa, które po kalibracji, biorąc pod uwagę odległość ich od moich uszu ( to salon w mieszkaniu, salon ma oko 35 m kw) bedą wydawać z siebie "mega ciche efekty"...

O to się nie martw - amplituner ustawi dźwięk tak, iż w miejscu odsłuchu np padający deszcz będziesz słyszał całkiem równo wokół siebie. Ja w 5.1 na 15m^2 mam bardzo przyzwoite efekty z tylnych kolumn ustawionych zaraz po bokach kanapy - a na 35 metrach pewnie będziesz miał większą swobodę w ustawieniach? W grach również jest świetnie, np gdy odwracamy się od kogoś i słyszymy go z tyłu, albo właśnie efekt deszczu wokoło pozwala dobrze wczuć się w atmosferę, albo gdy słyszymy z której strony ktoś nadchodzi, gdy w jakimś pomieszczeniu po dźwięku możemy zlokalizować skąd kogoś/coś słyszymy. Rzekłbym, iż w grach 5 głośników potrafi dać więcej korzyści niż w niejednym filmie. Ale do Blu-ray/DVD zdecydowanie również warto (na pewno nie doradzałbym 5.1 gdyby źródłem miała być głównie tv/yt itp). A jakiej klasy sprzęt? Tutaj trafne podsumowanie:

Zależy od:

a/snobizmu

b/jakości uszu właściciela

c/posiadanych pieniążków

Kolejność przypadkowa.

Zwracając uwagę na punkt b zapytam, jakiego sprzętu słuchałeś do tej pory (rozumiem, iż stereo) i co Ci się w nim podobało/czego brakowało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnym budżecie jesteś w stanie zbudować o dobrą klasę lepszy zestaw stereofoniczny, natomiast rezygnujesz z efektów przestrzennych. Jeśli masz duży ekran i dosyć często oglądasz filmy, grasz na konsoli, pewnie warto rozważyć zakup systemu wielokanałowego.

Myślę, że bardzo dobrym dla Ciebie rozwiązaniem będzie zakup dobrego amplitunera wielokanałowego, którego konstrukcja jest skierowana dla najbardziej wymagających jakości dźwięku. Najlepszym przykładem będą dwa bardzo dobre amplitunery: Anthem MRX-310 (http://q21.pl/anthem-mrx-310.html) oraz Cambridge Audio 751R (http://q21.pl/cambridge-audio-azur-751r.html). Obydwa amplitunery to modele wychodzące, na pewno znacznie gorzej wyposażone od nawet wspomnianego przez Ciebie Onkyo, jednak gwarantujące nieporównywalnie lepszą jakość dźwięku. Dzięki temu, że są to modele wyprzedażowe, ceny są o kilkadziesiąt procent niższe od detalicznych, a to daje Ci możliwość zakupu w rozsądnym budżecie urządzenia, które w pełni usatysfakcjonuje Cię w kwestii stereo.

Wybór kolumn natomiast zależy od indywidualnych preferencji. Klipsch R-26F (http://q21.pl/klipsch-r-26f.html) to mocne, bardzo dynamicznie grające kolumny o charakterystyce raczej analitycznej, szczegółowej. Jeśli takie brzmienie szukasz, to z mojej strony taki wybór potwierdzam, chociaż przy wyższej klasie amplitunera sugerowałbym serię Premiere Reference czyli np. model RP-260F (http://q21.pl/klipsch-rp-260f.html), który jest droższy, ale szczególnie w stereo to przynajmniej klasa wyżej. W podobnym budżecie na pewno warto rozważyć polską konstrukcję Pylon Audio Sapphire 25 (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-25.html) lub flagowe Sapphire 31 (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-31.html), Focal Chorus 726 (http://q21.pl/focal-chorus-726.html) czy Monitor Audio Bronze 6 (http://q21.pl/monitor-audio-bronze-6.html).

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań, także bezpośredniej konfrontacji systemu stereo i wielokanałowego.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

używane : wzmacniacz stereo i ampli KD

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...połączone przez pre-out + main-in. I masz i efekty przestrzenne i dobre stereo.

 

a przy okazji: Mam tak właśnie podłaczonego swego marantza sr7008 ze wzmakiem pm7004. Ale ostatnio nie słucham na nim muzyki, odłaczyłem od pm7004 odtwarzacz CD, chodzi tylko jako końcówka mocy dla frontów w 5.1. Pytanie brzmi: czy jeśli ZAMIAST pm7004 podłączyłbym TYPOWĄ końcówkę mocy marantz MM7025 to dźwięk z frontowych kolumn (przy filmach i koncertach) będzie jeszcze lepszy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Tak wiec przygotuje salon pod zestaw wielokanałowy. Pozostaje pytanie jakie głośniki wybrać. Te klipsch RP 260F napewno odslucham. Czy możecie mi polecić jakiś zestaw 5.0? Mój budżet na całe kino to 10000zł. A do Pabianic napewno zawitam, dziękuje za propozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pomieszczeniu oprócz wspomnianych klipsche polecam bym heco music style 900 lub nawet modele 1000. Obie konstrukcję nadają się dobrze do kina jak i do stereo.

 

Opcja z zewnętrznym wzmacniaczem jest najlepsza możliwa jeśli zamierzasz korzystać z kina i stereo. Budżet na to pozwala.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 22

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.