Skocz do zawartości
IGNORED

Wharfedale Diamond 8.4 modyfikacja


danny

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz już zupełnie  wygładzanie wyleciało z mojego kręgu zainteresowań.

Zarówno B&W jak Paradigm były podstawowym "błędem obsadowym" jeśli chodzi

o główne gatunki, a co może ciekawe po doprowadzeniu do naturalnej barwy smyczkowych

uzyskałem również niezły pazur na rocku czy elektrycznym bluesie.

Różne Prince, Aerosmithy czy klasyka typu Led Zeppelin gra jak nigdy dotąd a nawet udało

mi się uzyskać atak i melodię basu, zmniejszając litraż woofera.

Też po poradach kolegów z forum za co jestem bardzo wdzięczny.

Diamondy 84 też mają kłopot z BR, bo nie powinno być aż takiej dominacji

basu nad resztą pasma i dobra kolumna ma raczej w miarę płaską charakterystykę.

Jest wtedy kontrola i melodia, ale z drugiej strony jeśli ktoś nie słucha szybszego

repertuaru nawet tego może nie zauważyć. Wykres Impedancji swoje mówi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, audioburak napisał:

Teraz już zupełnie  wygładzanie wyleciało z mojego kręgu zainteresowań.

Zarówno B&W jak Paradigm były podstawowym "błędem obsadowym" jeśli chodzi

o główne gatunki, a co może ciekawe po doprowadzeniu do naturalnej barwy smyczkowych

uzyskałem również niezły pazur na rocku czy elektrycznym bluesie.

Różne Prince, Aerosmithy czy klasyka typu Led Zeppelin gra jak nigdy dotąd a nawet udało

mi się uzyskać atak i melodię basu, zmniejszając litraż woofera.

Też po poradach kolegów z forum za co jestem bardzo wdzięczny.

Diamondy 84 też mają kłopot z BR, bo nie powinno być aż takiej dominacji

basu nad resztą pasma i dobra kolumna ma raczej w miarę płaską charakterystykę.

Jest wtedy kontrola i melodia, ale z drugiej strony jeśli ktoś nie słucha szybszego

repertuaru nawet tego może nie zauważyć. Wykres Impedancji swoje mówi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

no właśnie i tutaj w tej całej zabawie jest pewna niewygodna zależność że jak już uda sie dopasować granie całkiem fajne dla jakiegoś rodzaju muzyki i człowiek się cieszy ze swojego zadowolenia do pewnego momentu. Kiedy nagle odkryje że na zupełnie innej muzyce jest tak kiepsko że czasem nie da się tego wytrzymać. Dlatego ja staram się stroić optymalnie żeby grało zadowalająco na każdym rodzaju muzyki. Udawało mi się osiągnąć takie wypasione dźwięki że podobne można usłyszeć tylko filharmonii, ale co z tego kiedy zmieniałem płyte i nagle okazywało się że jest kibel ? Ideałem jest tak dopasować system żeby grał przyzwoicie na każdej muzyce 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Piotr DIY napisał:

pozwolę sobie nieco pofilozofować nad tym stwierdzeniem.

i bardzo dobrze ! :)

Ano wg mnie neutralniej, tzn bez rozjaśniana średnicy a z drugiej strony rolowania samego skraju wysokich tonów, i naturalniej, bez ocieplania tej rozjaśnionej średnicy, zachowują się kondensatory Clarity Cap.

CSA i lepszy MR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem zgodny z Twoją opinią aczkolwiek nie miałem okazji bezpośrednio porównywać ze sobą Clarity MR z Supreme. Biorąc pod uwagę dobrą już jakość CSA przypuszczam ze MR może być znacznie lepszy standardowego Supreme 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, próbowałem nawet CSA bocznikować CMR (4.7uF + 0.1uF) do filtrowania D330 Esotar ale kontrast i dynamika MR była w tym miejscu bardziej wskazana. Supreme classic i Supreme SGO w tym samym miejscu na dłuższą mete były męczące, choć SGO na skraju góry jest niesamowicie przeźroczysty. Może MR też idzie jakimś miedziakiem przybocznikować, choć po doświadczeniach z Audyn Cooper troche obawiam sie utraty neutralności pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rambo54 napisał:

Ba, próbowałem nawet CSA bocznikować CMR (4.7uF + 0.1uF) do filtrowania D330 Esotar ale kontrast i dynamika MR była w tym miejscu bardziej wskazana. Supreme classic i Supreme SGO w tym samym miejscu na dłuższą mete były męczące, choć SGO na skraju góry jest niesamowicie przeźroczysty. Może MR też idzie jakimś miedziakiem przybocznikować, choć po doświadczeniach z Audyn Cooper troche obawiam sie utraty neutralności pasma.

Rozumiem, ja też lubię Audyna True, a powiedz mi czy widzisz jakąś różnice między Audynem True Copper a True Copper Max? 4,7uF zwrotnica którego rzędu? SGO jest u skraju góry przezroczysty bo tak zachowują się te kondensatory za sprawą Oleju, z rezystorami jest podobnie 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooper Max nie znam, nie używałem.

4,7uF i drugi rząd, cięcie na 2500kHz.

Odnośnie rezystorów, choć bardzo sobie cenie M resist Supreme to tani, za 4zł Superes 5W ma 100x mniejszą indukcyjność :)

Pięknie szumią powietrzem ze studia te rezystory ale zupełnie gryzą się z kondami Mundorf Supreme. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rambo54 napisał:

Cooper Max nie znam, nie używałem.

4,7uF i drugi rząd, cięcie na 2500kHz.

Odnośnie rezystorów, choć bardzo sobie cenie M resist Supreme to tani, za 4zł Superes 5W ma 100x mniejszą indukcyjność ?

Pięknie szumią powietrzem ze studia te rezystory ale zupełnie gryzą się z kondami Mundorf Supreme. 

Ciekawy jestem dlatego ze też nie miałem okazji jeszcze porównywać True Copper Max ze zwykłym True. Co do rezystora M resist Supreme to jest to rezystor drutowy, a Superes metalizowany, może stąd ta różnica w indukcyjności? Czyli jednak Superes są lepsze od Supreme?  Z jakim Mundorfem spradziłeś że się gryzą te M resist?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No lepsze nie ale wg mnie, Superesy lepiej odtwarzają sam skraj góry, a znowu Supreme Resist mają bardziej naturalną średnice.

Superesy gryzły mi się z Mundkami SGO. Za dużo było tej najwyższej góry. Mundki Supreme rezystowy z niczym mi się nie gryzły, całkiem fajnie idzie je boznikować Audynami miedzianymi, ale i tak wygrał MR od Clarity cap, właśnie za przetwarzanie średnicy pasma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, rambo54 napisał:

No nie próbowałem. '

Ale spróbuje ?

To daj znać, jak masz taką możliwość, jestem ciekaw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

danny , zrobiłeś do końca to co chciałeś czy jeszcze coś lutujesz?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprosił pewnie o dziekański ? co częste i pokazuje dość jasno, że polecającym pewne

sprawdzone rozwiązania zależy bardziej, niż autorowi tematu. To nie zachęca  ? 

Ostatnio był 12.03 ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danny dawno skończył już lutować, Denny teraz lepi w pokoju bałwana... :)) (akustyka nie ta), na dodatek okazało się że całkowicie pasmo mu się rozjechało i wzmacniacz nie gra już tak jak dawniej, dlatego będzie wracał do oryginału ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 24

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.