Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha Ax 900


Pogarda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie tubywalców.

 

Jako że moja obecna Yamaha Ax700 dokonuje powoli żywota rozważam zakup starszego brata, czyli Ax900. I tutaj moje pytanie ile koledzy byliby skłonni zapłacić za ten antyk?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że moja obecna Yamaha Ax700 dokonuje powoli żywota rozważam zakup starszego brata, czyli Ax900. I tutaj moje pytanie ile koledzy byliby skłonni zapłacić za ten antyk?

 

Specjaliści forumowi i tak napiszą Ci cenę z dupy trzy razy niższą niż dostępna i co daje taka informacja? Poprzeglądaj ogłoszenia i się dowiesz za ile faktycznie można kupić. Olx jest o tyle lepszy od allegro że nie wystawiają się handlarze, więc ceny są bardziej realne. Polecam kupowanie z mozliwością pomacania i odbioru osobistego (doświadczyłem dorzucenia paru stówek za naprawę dostarczonego sprzętu, wykłócanie się z dostawcą bez widocznych zewnętrznych oznak uszkodzenia jest z góry skazane na porażkę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chopaki sam musi wiedzieć ile chce dostać w jaki jest stanie i wrzucić parę fotek ale rację masz lepiej na portalu sprzedać bo tu dostanie 1€ +wysyłka ... to będzie jeszcze musiał dopłacić do tego interesu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że moja obecna Yamaha Ax700 dokonuje powoli żywota rozważam zakup starszego brata, czyli Ax900.

dobry pomysł kup starszego brata za 1000 i za pół roku wrócisz z pytaniem co po ax 900 bo ta dokończyła żywota.Ludzie zdumiewacie mnie.Jak ktoś w czasach produkcji kupił sobie dobre stereo to nie po to żeby stało za szybą na wystawce tylko po to żeby słuchać muzyki.Cały vintage ma za sobą tysiące przechodzonych godzin i nie jest wieczny choć dobrze zrobiony i wyprodukowany w Japonii.Pomijam fakt że każdy który tu pisze na forum ma szczęście i kupuje od pierwszego właściciela w stanie gabinetowym i granym tylko i wyłącznie przy niedzieli do kotleta ale zajechanych szrotów z Niemiec z obciętą wtyczką też przybywa i po małym remoncie ludzie to kupują od pierwszego właściciela w kraju:) No ale cóż , co ja mogę wiedzieć za mało osłuchany jestem żeby mierzyć się z taką legendą jak yamaha ax 900 superstar

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ceny na portalach aukcyjnych poszybowały abstrakcyjnie . Jeszcze niedawno większość tego sprzętu można było kupić za 30% ceny którą teraz osiąga. To zrobiła moda na vintage .Niestety większość tego sprzętu to wiekowy złom. Sam ostatnio tego doświadczyłem gdy kupiłem sprzęt w stanie jak nowy, podobno domowy. Tylko okazało się że 30 lat używania odbiło się niestety na samych częściach elektrycznych. No i musiałem dołożyć 80% ceny zakupu aby działał bo wymagał fachowej naprawy .Dobrze że poszły pierdoły a nie główne podzespoły bo już takich się nie dostanie . Zresztą większość sprzętu vintage jaki kupiłem wymagał po jakimś czasie przeglądu serwisowego bo ma swoje lata.

Inny przykład z aukcji który widziałem ostatnio. OLX- wzmacniacz niesprawny i trzymany w piwnicy ,zasyfiony i cena 80 zł.

Po 2 tygodniach już był na allegro wypucowany wizualnie za ponad 350zł. Znalazł się klient co kupił ale chyba nie był zadowolony bo wystawił na OLX za trochę ponad 400zł i zachwalał jaki to dobry sprzęt. I taka jest pewnie droga większości sprzętu na aukcjach. Jakość nie wzrosła za to cena tak.

Kolejny przykład . Amplituner Nakamichi właściciel zaczął od 800 zł i opuszcza sukcesywnie cenę i w końcu po 3 miesiącach sprzedaje za 400 zł. A tu wkrótce wyskakują nowi sprzedający i wołają za podobny stan wizualny 1200 i 999zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycofuje swoje 2 zł z licytacji bo parę zabytków mam starczy mi co nie znaczy ze chętnie posłuchał bym go bo nie miałem nigdy do czynienia z Yamaha stereo i nie wiem gdzie go zakwalifikować z swoim dzwiekiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten wzmacniacz jest wart nie więcej niż 800-850 zł (i to pod warunkiem, że jest w pełni sprawny i nieporysowany).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak koledzy uważam, żebyś dał sobie spokój ze sprzętem używanym (jako główny przynajmniej). Sprzedaj to co masz, doloz i kup jakas nowa yamahe skoro lubisz jej brzmienie. Czasem można wyrwać coś tanio kupując z zapasów magazynowych sklepów wystawiających się np na allegro. Wiele niezłych modeli poprzedniej generacjii jest tak sprzedawanych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co ludzie widzą w tym wzmacniaczu bo dla mnie to on brzmi przeciętnie, nie jest to szczególnie barwne brzmienie. Ten piec to budżetówka (1350DM) z trochę lepszymi bebechami w środku i tyle, jak widzę że ktoś to wystawia za 1,5tyś to śmiać mi się chce, warte to co najwyżej połowę tej kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro się wycwaniło i nie pokazuje ile kosztował sprzęt w dłuższej perspektywie w zakończonych aukcjach.

Jak ktoś nie obserwuje systematycznie wszelkich aukcji to zajrzy w zakończone . Yamaha 900 ostatnie 2 miesiące a tam jakie pięknie wysokie ceny. Już nawet 2000 zł !! Poluja na dużego jelenia . Sam nawet zastanawiałem się nad kupnem takiej Yamahy AX 900 lub Rotela -980 lub 985 bx bo kosztowały właśnie w granicach 600-800 zł.Jak ceny skoczyły to mi przeszło. Popoluje gdzie indziej to kupię za 400 i nawet jak zrobię przegląd w serwisie to będę miał w miarę pewny sprzęt i za 1/3 ceny portalowej.

A sprzęt vintage jak się zrobi przegląd i wyreguluje jest ok. Mam 30 letni wzmacniacz który zbierał pozytywne opinie i porównuję go do takiego sprzed 10 lat za 8000 zł i grają porównywalnie z lekkim wskazaniem dźwiękowym właśnie na 30-latka bo lepiej,bardziej uniwersalnie pasuje do moich kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak widzę że ktoś to wystawia za 1,5tyś to śmiać mi się chce

1,5 k zł to co powiesz na to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu do Yamaha! To jak kiedyś Technics.

Tak na poważnie, to jeżeli autor żyje jeszcze i nie jest botem powinien zrozumieć że tu nawet nie chodzi o nieciekawe brzmienie yamahy, bo to już kwestia gustu/zapotrzebowania. Ale o awaryjność dziś tego sprzętu. Elektrolity to w yamahach ax juz często suchoty a to generuje problemy. Dalej to selektory, a nawet potencjometry. Dołożyć trzeba przekaźniki i mamy sprzęt który gra jak chce, którym kanałem zechce itd.

Połowa tych problemów jest do zrobienia nie wydając złotówki ale trzeba umieć. Stary sprzęt zawsze wymagać może serwisu. A Yamahy wymagają go szybciej niż inne i w szerszym zakresie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2k za ax900... no to ładnie...ciekawie czy ktokolwiek o tym poważnie myśli i czym się kierował sprzedający przecież to jest ogłoszenie z 31.03.2016 a więc nowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2k za ax900... no to ładnie...ciekawie czy ktokolwiek o tym poważnie myśli i czym się kierował sprzedający przecież to jest ogłoszenie z 31.03.2016 a więc nowe.

Wystarczy że się na forach popiszę że to hi-end kiedyś to robili sprzęt nie to co teraz i parę innych dyrdymałów i takie staruszki zamiast na śmietnik idą na portale aukcyjne.Każdy zrobi jak uważa , każdy wydaje swoje pieniądze jak chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<p>Jeżeli już kupywać to z rozwagą myślę ax870 można wyrwać za 400-500zł to jest cena dobra jeżeli ktoś myśli o takim czymś ale trzeba znać umiar i nie wydawać kupę kasy bo ktoś akurat w ostatnich tygodniach napisał wielkiego pozytywna o tym modelu jeżeli coś jest dobre to ludzie piszą od początku powstania modelu i w większości przypadków opinia o tym jest powielania latami.Znajdą się też ludzie co nie słyszeli nie bawili się piecami za to przez szybkę widzieli lub przeczytali opinie i już mają zdanie o nim to jest najgorszy sort.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.