Skocz do zawartości
IGNORED

wzmak + 2 kolumny do 3 kzl


WarrioR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na grupie!

 

Poczytalem troche wypowiedzi i doszedlem do wniosku, ze zapoczatkuje moja przygode z dzwiekiem inwestujac w stereo. Planuje kupic wzmacniacz z dwoma kolumnami i jakims niskobudżetowym tunerkiem (ktory potem wymienie na lepszy). Wiadomo, potrzebuje rowniez kabli. Sprzet bedzie podlaczony do komputera (Audiotrak Prodigy).

 

Slucham glownie muzyki klasycznej, rocka. Sprzet musi grac neutralnie, schodzic nisko.

 

Rozglądnąłem sie troche i znalazlem wzmacniacz Yamacha AX-496 (ew. 596).

Nie wiem jakie kolumienki mam do tego wziac.

 

Dobrze strzelilem w Yamahe? Moze NAD lepszy? Sa inne lepsze klocki? Co polecacie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze pokoj ma okolo (lub troche mniej) 20 m2, wiec nie potrzebuje mocy 200 W i wiecej.

Zastanawiam sie jeszcze, czy moze jakis amplituner wielokanalowy lepiej zagra niz wspomniana Yamaha 496 z tunerem w stereo?

 

Glosniki przegladalem Kody, Tawo, Jamo.. nie wiem ktore beda odpowiednie i odpowiednio tanie jak na moj budżet. Wychodziloby cos okolo 1000 zl na 2 kolumny.. znajde cos za tyle?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukalem też na tym forum kilka watkow o Nad'zie 3200 BEE. Ogolnie dla wiekszosci jest on lepszy od Yamahy 496, lecz czytam o problemach z basem (niedokladny, rozmyty). Cenowo podobny do Yamahy.

 

Chcialem poczekac na jakies propozycje, ale napisze juz teraz: jezeli chodzi o glosniki to zastanawiam sie nad Paradigm'ami 3 v3. O nich tez szukalem postów i podobnie: wiekszosc forumowiczow pisze ze sa dobre jak na taka cene, ale nie wszyscy.

 

Wiadomo, ze przed kupnem bede wszystkiego sluchal, lecz chcialbym miec jakies typy.. wiedziec w co celowac.

 

Pomozecie? Jak dobrac wzmacniacz + 2 kolumny + jakis tani tunerek za 3000 zl?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ello

Miałem podobny problem i podobne pieniądze :)

zapraszam do

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) gdzie forumowicze starali sie jak mogli aby nie wybuchnąć od moich laickich pytań a jednoczesnie jakos mi pomoc :)

 

Ja wybralem Yamahe 496 + poradigmy 3v3 i jestem zadowolony jesli lubisz dobry bas a nie mozesz miec kolumn podlogowych to to zestawienie jest bardzo przyjemne (gdy trzeba potrafia dać kopa )

Zycze powodzenia w szukaniu

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxi: nie ma sensu kupowac lepszych sluchawek.. wydaje mi sie, ze na tej karcie muzycznej HD 600 by duzo lepiej nie zagraly..

 

Zbig: mam podlaczone, ale nie do jakiegos drewnianego Creativa, tylko do Audiotraka Prodigy. Moze nie jest to karta full-profesjonalna, studyjna, ale ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy i muzyka jest bardzo dynamiczna, naturnalna i co ważne - bez zniekształceń.

 

Hunter: czytalem juz raz Twoj watek, ale widocznie nie wczytałem sie w niego dokladnie za 1 razem. Rzeczywiscie mam problem zblizony do Twojego. Zastanawiam sie tylko, czy Paradigmy zagrają neutralnie, nic od siebie nie dodając? Wybrałeś Yamahe a ja sie jeszcze zastanawiam nad NAD'em 320 BEE.

 

- Yamaha 496

- NAD 320 BEE

- Paradigmy 3 v3

- B&W 601 i 602

 

Jezeli nic grupowicze nie macie do dodania, to w sklepach bede sluchal kombinacje powyzszego sprzetu.

Musze tylko przyjrzec sie jeszcze glosnikom wspomnianym przez MariuszJ'a w tamtym wątku..

 

Dziekuje za wypowiedzi ;-)

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.