Skocz do zawartości
IGNORED

Męska jaskinia... czyli pokój odsłuchowy i nie tylko...


kami1973

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

Po dzisiejszej kolejnej awanturze z moją rodziną (żona, dzieci) cytuję: "musisz tak głośno słuchać..., ścisz to albo załóż sobie słuchawki, nie jesteś sam w tym domu...!!!", wpadłem na taki pomysł:

mam pod domem piwnicę, suterynę, garaż, jak zwał tak zwał jest to pomieszczenie (wymiary 4m x 10m x 2,2m wysokości) w którym jest teraz graciarnia czyli stare szafy, mój warsztat, garaż dla rowerów, motocykla itp.

Mój pomysł jest taki:

wydzielić z tego pomieszczenie 4 x ok.5m (ok. 20m2), wyciszyć strop i ściany - 5 lub 10cm wełny akustycznej + dwie "skóry" z płyty GK akustycznej, na posadzkę gruby sznurkowy dywan.. przenieść się tam z poddasza ze swoim sprzętem i słuchać, słuchać bez ograniczeń...plus spotkać się tam z kumplami przy piwku jak to określili w męskiej jaskini...

Pomieszczenie to jest wymurowane z czerwonej cegły(ściany), posadzka betonowa, strop z pustaków teriva (na górze salon - 5cm wełny + podłoga drewniana), oczywiście mam tam okna, ogrzewanie, prąd itp.

Nie mam wielkiego doświadczenia w wyciszaniu i akustyce, dlatego proszę o pomoc i Wasze opinie, ale mam takie dylematy:

1) Po wyciszeniu stropu (5cm wełny + płyty GK) i położeniu grubego dywanu - wysokość pomieszczenia będzie miała 2m, czy to nie jest zdecydowanie za mało? Czy w tak niskim pomieszczeniu da się jaszcze słuchać muzyki, nie tracąc na jakości?

2) Czy 5cm wełny akustycznej plus dwie skóry akustycznej płyty GK, wyciszą mi tak pokój, że rodzina z góry nie będzie mi dokuczać? Przeszukałem cały internet na temat wyciszeń pomieszczeń i producenci twierdzą, że przy tej zabudowie wyciszę pomieszczenie o ok. 12dB.

3) Koszt takiego "hopla" (słowa mojej żony), w surowym stanie bez wykończenia wnętrza to ok. 8000zł (drogie są wełna i akustyczne systemy zabudowy GK + robota)

Dlatego proszę Szanowne Forum o pomoc, może ktoś ma doświadczenie i coś doradzi, nie chcę wywalić 8 kawałków i być dalej w czarnej dupie.., a z drugiej strony słuchanie muzyki to jest cały mój Świat...

Z góry dzięki za pomoc....

Mariusz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz 8000zł na izolację akustyczną musisz mieć jeszcze coś na wygłuszenie pomieszczenia. Z samym dywanem będzie mocny pogłos i nie posłuchasz z przyjemnością muzyki. Nie muszą to być ustroje akustyczne, zamiast tego możesz zagracić pomieszczenie meblami, szczególnie półki z książkami, płytami CD i LP są ile widziane. Do tego meble tapicerowane zamiast skórzanych i przede wszystkim odpowiednie ulokowanie drzwi i okien, abyś mógł optymalnie ustawić kolumny i miejsce odsłuchu.

will66 zrobił sobie takie pomieszczenie, a ma chyba 2,1m i jest z niego zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz 8000zł na izolację akustyczną musisz mieć jeszcze coś na wygłuszenie pomieszczenia

Acoustic Lab:

Oczywiście, to wiem "urządzenie" tego pokoju to jest temat drugorzędny..., pomiary, pochłaniacze, pułapki basowe itp. zdaję sobie z tego sprawę.., ale najbardziej interesuje mnie Wasza opinia odnośnie stanu "surowego", czyli czy wygłuszenie od "całej rodziny" (wełna akustyczna + płyty GK) i wysokość 2m dla takiego pokoju nie jest za mało!!! Czy nie wyrzucę kilku tysięcy w przysłowiowe błoto...

Temat jest ciekawy i niecodzienny (tak nawet stwierdził mój wykonawca od zabudowy płyt GK), ale eksperymentować za 8 tysiaków, bez Waszej opinii trochę ryzyko...

Dlatego, co kto wie w temacie proszę pisać..., będzie dla potomnych....

Jestem na tym forum od 3 lat, zawsze jak coś wiedziałem to pomagałem, teraz proszę pomóżcie i Wy....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest konstrukcja i grubość stropu nad piwnicą?

Strop to systemowy strop teriva, czyli pustaki grubości 21cm ułożone na zbrojonych belkach betonowych, następnie posadzka betonowa ok .6cm na posadzce podłoga sosnowa na drewnianych legarach ( legar 6cm + deska ok. 2,5cm), między legarami pod deskami 5cm wełny mineralnej. Czyli całkowita grubość wszystkich warstw stropu to ok. 35,5cm.

Poniżej link do takiego stropu (oczywiście bez podłogi):

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś montowałem na ścianie gumę specjalną pochłaniająca dzwięki grubości około 1,5cm ale już nie pamiętam dawno to było zresztą musiałbyś poszukać sobie tego tematu właśćiciele tego cudu byli hodowcami psiaków,kotów wiec mieli dobry patent i jest też styropian dzwiękoszczelny nie wiem czy już dostępny w Polsce strop teriva to strop lekki wiec nie poporponował bym tak czegos co bardzo obciąży go.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wysłane z mojego commodore 64 przy użyciu Joysticka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydzielić z tego pomieszczenie 4 x ok.5m (ok. 20m2)
jezeli masz mozliwosc wydzielenia pomieszczenia, to wybierz wymiary- dl+szer- z mozliwie najbardziej rownomiernym rozkladem modow. Przy tej wysokosci, kubatura jest niewielka i lepiej unikac kumulacji peak'ow w jednym rejonie.W pomieszczeniu, ktore robilem do KD mialem podobny problem z wysokoscia (w przeciwienstwie do pomieszczenia stereo gdzie sa 3 metry:)) Finalnie zostala zrobiona izolacja akustyczna od srodka pomieszczenia typu "sandwich" (prawie room in room): do sciany wlasciwej (bloczek 25 cm) zostala przypieta plyta osb 20 mm na dystansie ok. 1-2 cm +10 cm welny Rockton+ plyta k-g typu fire 2x15 mm. Tyle co do warstwy izolacyjnej...Kolejne warstwy to adaptacja akustyczna pomieszczenia z ustrojami, a te sa indywidualne dla kazdego pomieszczenia wiec nie ma sensu ich przytaczac.Czy to sie sprawdzi u Ciebie? Jezeli zadbasz o dokladnosc polozenia warst izolacji, unikniesz mostkow dzwiekowych ze scianami glownymi, to na pewno bedzie duzo lepiej. Nie wiem jak strop Teriva jest "szczelny" w Twoim przypadku.....U mnie jest tradycyjny, ciezki lany, z 5 cm warstwa styropianu po stronie zewnetrznej.Podloga jest takim slabym elementem, bo moze miec kontakt ze scianami- u mnie, wylewka zostala odcieta przy scianach wibroakustyka+ gruba ciezka wykladzina z podlozem filcowym.Generalnie w moim przypadku efekt jest bardzo dobry, przy naprawde glosnym kontencie ok. 80-90 w skali absolutnej na wzmacniaczach, na "zewnatrz" slychac slabe pomruki efektow filmowych zawierajace niskie czestotliwosci. Przy ustawieniu na poziomie np. 60-70 nie ma mowy o przebitkach na zewnatrz- pomijam okolice drzwi:)) Chociaz te sa rowniez o podwyzszonym wspolczynniku (ale nie hiper specjlane) + warstwa Rockton zabita 2 cm sklejka z ustrojem. Bedac na gornych pietrach domu, nie zdaje sobie sprawy, ze ktos cos oglada w KD, bo jest w sumie cisza..... Pomieszczenie jest bez okien i tylko jedna para drzwi. Zamykajac drzwi od srodka zamykam "reszte" swiata- jest super cicho......
Czy w tak niskim pomieszczeniu da się jaszcze słuchać muzyki, nie tracąc na jakości?
Wg mnie tak, da sie sluchac. Oczywiscie nie wstawisz kolumn dwumetrowych- ja uwazam, iz kolumny nie moga byc wyzsze niz polowa wysokosci pomieszczenia- bo kubatura na to nie pozwala + poziom glosnosci, ktory buduje cisnienie w pomieszczenia- ponownie: mala kubatura....tzn. nie dasz czadu full power jak w pomieszczeniu z poprawna kubatura...Ale cala reszta:scena, lokalizacja zrodel, glebia, szerokosc (po calej szerokosci pomieszczenia) jest jak najbardziej poprawna. Tutaj zastrzezenie: bardzo duzo zalezy od samego materialu jezeli mowimy o dzwieku, jak zostal nagrany.

Jak powiedzial mi jeden akustyk: refernecji w tym pomieszczeniu nie uzyskamy, ale nie m aprzeslanek, ab y to pomieszczenie zdyskwalifikowac jako srodowisko do Audio, szeroko rozumiane...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

will66,

serdeczne dzięki za konkretną, merytoryczną i praktyczną informację - o to mi chodziło :)

wydzielić z tego pomieszczenie 4 x ok.5m (ok. 20m2)

jezeli masz mozliwosc wydzielenia pomieszczenia, to wybierz wymiary- dl+szer- z mozliwie najbardziej rownomiernym rozkladem modow. Przy tej wysokosci, kubatura jest niewielka i lepiej unikac kumulacji peak'ow w jednym rejonie

To jest rzecz na której się nie znam..., z wymiarem 4m (szerokość, po wygłuszeniu ok. 3,7m) nic bardzo nie mogę zrobić, bo to jest rozstaw ścian nośnych (ewentualnie zmniejszyć kolejnymi warstwami wełny), natomiast długością mogę manewrować między 4-6m, bo ten wymiar wyznaczy mi nowa ścianka.

Ale.. jak sprawdzić (dobrać) cytuję :"najbardziej równomierny rozkład modów" oraz "unikać kumulacji peak'ow" - tu jestem kompletnie zielony, proszę podpowiedzcie jak to się sprawdza?

Finalnie zostala zrobiona izolacja akustyczna od srodka pomieszczenia typu "sandwich" (prawie room in room):

Tu jest sprawa jasna, też tak chcę zrobić, tylko jeszcze zastanawiam się z jakich i ilu warstw (na pewno wełna akustyczna + akustyczna płyta GK),

Czy w tak niskim pomieszczeniu da się jaszcze słuchać muzyki, nie tracąc na jakości?

Wg mnie tak, da sie sluchac. Oczywiscie nie wstawisz kolumn dwumetrowych- ja uwazam, iz kolumny nie moga byc wyzsze niz polowa wysokosci pomieszczenia- bo kubatura na to nie pozwala + poziom glosnosci

Takiej informacji głównie szukałem - dzięki, bo najbardziej boję się tej małej kubatury tzn. tylko 2m wysokości i wpływu takiej kubatury na jakość dźwięku!

Dzięki jeszcze raz i bardzo proszę o informację odnośnie doboru "modów i peakow"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej równomierny rozkład modów" oraz "unikać kumulacji peak'ow

 

ja ustawialbym sciany na np. 5m (5,5) x 3,7 m- wowczas wychodzi wiekszy problem np. na 172 hz. Przy tej ograniczajacej szerokosci wydluzanie pomieszczenia moze powodowac wiecej problemow. Ale.....robiac adaptacje od zera pownienies zrobic pomiary i dopiero wowczas opracowal koncepcje adaptacji akustycznej. To jest dobra rada i unikniesz wielu niespodzianek lub/i niechcianych efektow, a osiagniety efekt da Tobie pelna satysfakcje z wlozonych srodkow finanasowych.

Tutaj polecam Mirka vel Acoustic Lab :) zajmuje sie tym zawodowo, zreszta odezwal sie juz w tym watku:)

 

jeszcze zastanawiam się z jakich i ilu warstw (na pewno wełna akustyczna + akustyczna płyta GK)

 

nalezy rozroznic warstwe izolacyjna od adaptacji akustycznej.... Jak opisalem u mnie jest sandwich dla warstwy izolacyjnej i dalej jest jeszcze adatacja akustyczna, ktora zawiera m.in. szkielet drewniany na scianach (oprocz frontowej) z wkladem 100 mm welny Rockton, basstrapy, dodatkowy basstrap o gleb. 1,2 m,rezonator, ustroje.

Welna Rockton jest ciezka welna (ponad 100kg/m3) do zastosowan akustycznych, oczywiscie sa inne.

 

boję się tej małej kubatury tzn. tylko 2m wysokości i wpływu takiej kubatury na jakość dźwięku

 

na pewno nie jest to latwy temat, a sama wysokosc jest ograniczeniem. Jednak jak pisalem w moim przypadku adaptacja spowodowala, iz w KD (glowne przeznaczenie tego pomieszczenia) jest swietnie, dzwiek jest czysty, bas liniowy. Jezeli czasami slucham w stereo to tez nic nie brakuje tzw. powietrza scenie stereo, jest odpowiednio rozbudowana. Inaczej: nie czuje ograniczenia wysokoscia, scianami. Mala kubatura na pewno jest wyzwaniem wiec adaptacja powinnna byc przemyslana, ale wg mnie warto:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Po dzisiejszej kolejnej awanturze z moją rodziną (żona, dzieci) cytuję: "musisz tak głośno słuchać..., ścisz to albo załóż sobie słuchawki, nie jesteś sam w tym domu...!!!", wpadłem na taki pomysł:

Hmmm. Mam na lodówce taki magnesik z napisem "Jak Ci sie nie uda za pierwszym razem - zrób jak radziła żona" ;))) ...daj se spokój z zatęchłą jaskinią ze stropem nad głową... ja bym serio rozważył czy nie lepiej te 8-10tys nie włożyć w wypaśny wzmak słuchawkowy i słuchawki ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego zatechla??

pewnie kolega ma wodę w piwnicy ;-)

 

W kwestii wymiarów, to większość opracowań sugeruje ograniczenie dysproporcji pomiędzy wysokością a pozostałymi wymiarami pomieszczenia, co przy wysokości 2,2 m ogranicza powierzchnię do niecałych 20 m2.

 

Ale znalazłem artykuł University of Salford podający całkiem inne zestawy wymiarów:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie wiem jak strop Teriva jest "szczelny" w Twoim przypadku

 

Z opisu wynika że jest to rozwiązanie najprostsze, bez pływającej podłogi. Z drugiej strony, główny problem z lekkimi stropami to zdaje się przenoszenie dźwięków uderzeniowych z góry na dół, a tu będziemy mieli powietrzne z dołu do góry.

 

Może po prostu trzeba wstawić sprzęt i zbadać sprawę empirycznie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre proporcje to clue programu adaptacji pomieszczenia jak i kubatura pomieszczenia.

Aczkolwiek dobierając proporcje mozna uzyskać korzystny rownomierny rozklad modow i uniknąć a przynajmniej ograniczyć w sposób "naturalny" podbicia i dołki. Dalej wyrównać adaptacja ustrojami.

 

Natomiast strop teriva to pustka powietrzna i lekkość konstrukcji, a potrzebna jest masa/gęstość. Ja robiłbym izolacje akustyczna z ciężkiej wełny, wiadomo kwestia budżetu, ale u mnie sie sprawdziło.

Wiem co mowię, bo inne pomieszczenie mam w konstrukcji lekkiej (brak masy) i sa niestety przebitki na zewnatrz.....ale tez i granie jest inne:)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj se spokój z zatęchłą jaskinią ze stropem nad głową... ja bym serio rozważył czy nie lepiej te 8-10tys nie włożyć w wypaśny wzmak słuchawkowy i słuchawki ;)))

Akurat w moim przypadku nie jest to żadna zatęchła jaskinia..., tylko normalne ogrzewane pomieszczenie tylko o niższej wysokości, co do słuchawek to wiesz...jak by tu powiedzieć, to tak jakby lizać... lizaka przez papierek...

W kwestii wymiarów, to większość opracowań sugeruje ograniczenie dysproporcji pomiędzy wysokością a pozostałymi wymiarami pomieszczenia, co przy wysokości 2,2 m ogranicza powierzchnię do niecałych 20 m2.

I właśnie myślę o ok 20m2, tylko problem w tym, że po zrobieniu izolacji akustycznej na stropie zostanie mi tylko 2m wysokości pomieszczenia

Z drugiej strony, główny problem z lekkimi stropami to zdaje się przenoszenie dźwięków uderzeniowych z góry na dół, a tu będziemy mieli powietrzne z dołu do góry.

Zbig - tu masz rację, strop Teriva przenosi dźwięki uderzeniowe "z góry na dół" tzn. jak coś spadnie ciężkiego na podłogę na górze to dobrze słyszę to uderzenie na dole,natomiast czy dźwięk (muzyka) po wygłuszeniu stropu "pójdzie" z dołu na górę... to jest właśnie niewiadoma i moje pytanie?

Aczkolwiek dobierając proporcje mozna uzyskać korzystny rownomierny rozklad modow i uniknąć a przynajmniej ograniczyć w sposób "naturalny" podbicia i dołki. Dalej wyrównać adaptacja ustrojami.

will66 - tylko jak prawidłowo dobrać te proporcje oraz równomierny rozkład modów? Czy jest jakaś zasada, schemat, wzór?

P.s. Dzięki wszystkim za dotychczasową pomoc i jak coś jeszcze wiecie w temacie to proszę... piszcie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Po dzisiejszej kolejnej awanturze z moją rodziną (żona, dzieci) cytuję: "musisz tak głośno słuchać..., ścisz to albo załóż sobie słuchawki, nie jesteś sam w tym domu...!!!", wpadłem na taki pomysł:

mam pod domem piwnicę, suterynę, garaż, jak zwał tak zwał jest to pomieszczenie (wymiary 4m x 10m x 2,2m wysokości) w którym jest teraz graciarnia czyli stare szafy, mój warsztat, garaż dla rowerów, motocykla itp.

Mój pomysł jest taki:

wydzielić z tego pomieszczenie 4 x ok.5m (ok. 20m2), wyciszyć strop i ściany - 5 lub 10cm wełny akustycznej + dwie "skóry" z płyty GK akustycznej, na posadzkę gruby sznurkowy dywan.. przenieść się tam z poddasza ze swoim sprzętem i słuchać, słuchać bez ograniczeń...plus spotkać się tam z kumplami przy piwku jak to określili w męskiej jaskini...

Pomieszczenie to jest wymurowane z czerwonej cegły(ściany), posadzka betonowa, strop z pustaków teriva (na górze salon - 5cm wełny + podłoga drewniana), oczywiście mam tam okna, ogrzewanie, prąd itp.

Nie mam wielkiego doświadczenia w wyciszaniu i akustyce, dlatego proszę o pomoc i Wasze opinie, ale mam takie dylematy:

1) Po wyciszeniu stropu (5cm wełny + płyty GK) i położeniu grubego dywanu - wysokość pomieszczenia będzie miała 2m, czy to nie jest zdecydowanie za mało? Czy w tak niskim pomieszczeniu da się jaszcze słuchać muzyki, nie tracąc na jakości?

2) Czy 5cm wełny akustycznej plus dwie skóry akustycznej płyty GK, wyciszą mi tak pokój, że rodzina z góry nie będzie mi dokuczać? Przeszukałem cały internet na temat wyciszeń pomieszczeń i producenci twierdzą, że przy tej zabudowie wyciszę pomieszczenie o ok. 12dB.

3) Koszt takiego "hopla" (słowa mojej żony), w surowym stanie bez wykończenia wnętrza to ok. 8000zł (drogie są wełna i akustyczne systemy zabudowy GK + robota)

Dlatego proszę Szanowne Forum o pomoc, może ktoś ma doświadczenie i coś doradzi, nie chcę wywalić 8 kawałków i być dalej w czarnej dupie.., a z drugiej strony słuchanie muzyki to jest cały mój Świat...

Z góry dzięki za pomoc....

Mariusz

Nie mam z tym problemów akustyka: godzina 21, 23 żona :) nikt mi nie zwróci uwagi że jest za głośno ...raczej bym napisał za ostro , męcząco/drażniąco muzyka nie denerwuje tylko słuchać słuchać itd

 

 

Hmmm. Mam na lodówce taki magnesik z napisem "Jak Ci sie nie uda za pierwszym razem - zrób jak radziła żona" ;))) ...daj se spokój z zatęchłą jaskinią ze stropem nad głową... ja bym serio rozważył czy nie lepiej te 8-10tys nie włożyć w wypaśny wzmak słuchawkowy i słuchawki ;)))

:).........................

 

To może nie ma potrzeby dodatkowej izolacji i można skupić się na adaptacji akustycznej?

Jak ktoś raz był w zaadoptowanym akustycznie pokoju zrozumie dlaczego sąsiad nie wali w sufit a żona się nie czepia .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8tys? Proponuje koledze albo zrobic to samemu, albo popytac forumowych kolegow czy to zrobia. Bo tyle kase za wyciszenie to pomylka. ja osobiscie wysiszybym w ten sposob sufit i tylko tylna sciane. Ale czesciowo zastosowalbym otwarte plyty gk zey nie tylko byla izolacja akustyczna pomiedzy innymi pomieszczeniami, ale zeby tez zmniejszala poglos w pomieszczeniu odsluchowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8tys?

 

no coz.....

 

równomierny rozkład modów?

 

dla zalozonej wysokosci 2,1 m np. 3,4 x 5,5 albo 3,4 x 4,9......

ale to Twoj wybor, co i jak chcesz, jaki budzet, na czym Tobie zalezy, itd.... i po kazdym glownym etapie pownines robic pomiary. wszystko zalezy od tego co tak naprawde chcesz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.