Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanko


Leo73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych.

Moi drodzy mam pytanko odnośnie głośników a właściwie wymiany górnego zawieszenia.

Udało mi się nie drogo kupić kolumny Beolab 6000. Są to fajne słupeczki Bang& olufsena. Niestety cztery głośniczki wymagają wymiany górnego zawieszenia.

Znalazłem ofertę i dogadałem się z goście co do ceny ,problem jednak w tym ,że posiada on tylko zawieszenia piankowe. Oryginalnie mają one montowane cienką gumę.

Chciałbym się was poradzić czy wymiana na piankę znacznie zmieni charakterystykę głośniczków. Są to co prawda maluchy średnicy ok 8 cm jednak obawiam się czy nie zmieni to znacząco dźwięku.

Proszę bardzo o wasze opinie.

Z góry dzięki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Ja jak naprawiałem zawieszenie głośników (odwrotna sytuacja, pianka się rozsypała, gość wkleił gumę) to charakterystyka zmieniła się do tego stopnia, że w zasadzie głośniki poszły do kosza... To był głosnik nisko-średnio tonowy, wydaje mi się że twardość zawieszenia miała tam większy wpływ niż u Ciebie.

Taka naprawa nie jest idealna, pytanie tylko czy masz jakąkolwiek alternatywę, bo raczej oryginalnego zawieszenia już nie znajdziesz.

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z przedmówcą, taka naprawa nie ma sensu, charakterystyka zmieni się całkowicie, po prostu głośnik będzie pracował źle. Całkowicie inna sprężystość, właściwości materiału.

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Znalazłem coś takiego : http://www.ebay.com/itm/Rubber-repair-kit-for-B-O-Beolab-6000-4-pcs-glue-/251799227338?hash=item3aa0674bca:g:zkcAAOSwLVZV0Obi.

Jak myślicie chyba będzie lepsze niż gąbka ?

Razem z przesyłką ok 115 pln więc zaryzykuję :)

Zdecydowanie lepsza opcja, kilka lat temu w takich zestawów naprawczych odrestaurowałem Tonsile Scherzo bratu i do tej pory mu śmiga.

Nawiązując do tego, co napisałeś wyżej, Dacie Logan jakbym mógł kupić po super okazyjnej cenie to i tak bym nie kupił... Te kolumny są po prostu słabe.

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.