Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz do Heco 900


Delon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem posiadaczem KD opartego na ampli YAMAHA RX-A850 plus kolumny Heco, zestaw 900 + central, monitory i sub. Gra to super jak dla mnie, nawet w stereo sobie IMO radzi.

Chciałbym tan zestaw rozszerzyć o wzmacniacz oraz źródło dźwięku. Z braku wiedzy oczywiście przybiegłem tutaj, nie mam pojęcia czy dalej iść w Yamahę, czy coś innego,

Dzwięk ampli z tymi kolumnami bardzo mi odpowiada, jest czysty, bardzo wyraźny, słychać każdy instrument, po prostu bajka, ale trochę chyba mocy brak, czym głośniej tym ta jakość minimalnie co prawda, ale spada, jednak nie chciałbym aby wzmacniacz czy źródło cokolwiek mi "namieszało" jeśli chodzi o barwę dźwięku.

Dodam że mam wszystko ustawione na zero, jeśli chodzi o basy, soprany itd, więc chyba sprzęt trafił w mój gust.

Co do budżetu, jest elastyczny, wolałbym jednak wydać 5k niz10k, chyba że uznam że "warto".

Wolałbym sprzęt nowy, ale nie jest to warunek.

Chyba tyle.

Aha, pomieszczenie ma ok 5 na 3.5 metra, bez udziwnień, prostokąt.

Gdyby nie cena

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) to może bym się skusił na ten, warto? Czy A-S701 w zupełności wystarczy?

czy uderzyć w coś innego?

A co do źródła, to nie mam pojęcia co kupic, chyba jedyny warunek to posiadanie przetwornika DAC, np i ogólnie pojęta dobra jakość, strumieniowy, czy z CD nie wiem, płyt nie posiadam wiele, wszystko gra z dysku., wiec to chyba bez sensu aby był z CD, choć takich też nie wykluczam.

Z góry dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Yamahy faktycznie warto by było zainteresować się modelem as1100 który budżetowi trafia pomiędzy 5 a10 tys. Bardzo dobry wzmacniacz z naturalnym ale mocnym dźwiękiem. Możesz pomyśleć także o końcówce mocy Roksana, wzmacniacz zintegrowany onkyo a9000r albo coś z konstrukcji arcama.

 

Dobrze by było jakbyś posłuchał którego kolwiek przed zakupem. Wzmacniacz będzie grał lepiej jednak kwestia aby faktycznie uderzył w twój gust muzyczny.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.