Skocz do zawartości
IGNORED

Podłączenie subwoofera pod amplituner


Nordock
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Onkyo TX-SR608 i Jamo SUB210 (obecnie), za kilka dni przyjdzie mi Klipsch R-112SW (Line in Right, Left, LFE)

Mam takie pytania:

Jak prawidłowo podłączyć subwoofer pod amplituner.

Kablem typu Y czy może jednym kablem RCA-RCA a może 2 kable RCA-RCA?

Wyjście prawe (ampli) -> wejście prawe (sub)... a może lewe? A może na odwrót?

Czy ktoś potrafi wyjaśnić tak fachowo dlaczego tak się dzieje?

 

Już tłumaczę o co chodzi.

Kiedy miałem podłączyny sub kablem typu Y z wyjścia prawego (ampli) to przy większych głośnościach czy niższych zejściach przy 40-38hz (testowanie za pomocą generatora) sub nie wyrabiał i pojawiały się głośne szumy z tunelu, z kolei kiedy podłączyłem wyjście prawe do wejścia prawego (sub stoi jeszcze z prawej strony od miejsca słuchania) to po ustawieni głośności żeby było tak jak wcześniej (dlatego, że przy kablu typu Y jest głośniej, więc na pojedynczym musiałem lekko podnieść głośność) sub lepiej sobie radził z niższymi rejestrami niż wcześniej.

Czy ktoś potrafi wytłumaczyć fachowo dlaczego tak się dzieje? Nigdzie na polskich forach nie mogłem znaleźć takiej odpowiedzi. A to oznacza, że niewiele ludzi wie jak prawidłowo podłączyć subwoofer?

 

I ostatnie pytanie. Kiedy przyjdzie mi Klipsch R-112SW (za kilka dni) jak najlepiej go podłączyć do ampli? Mam 2 kabelki, jeden typu Y drugi RCA-RCA.

Lepiej kablem typu y, czy może RCA-RCA do LFE?

 

Proszę o odpowiedzi, nie raz pisałem na forach ale w innych sprawach i nie dostawałem jednoznacznych odpowiedzi. W przypadku tak prostej sprawy jak podłączenie suba do ampli ktoś chyba powinien znać odpowiedzi na moje pytania. Pytam bo jestem po prostu zielony jeszcze w tym.

 

Proszę o odpowiedzi,

Pozdrawiam,

Kamil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowa zasada głosi, że jak w amplitunerze jest procesor zajmujący się filtrowaniem, w subwpoferze należy filtr ominąć, jeśli się tego nie da zrobić, ustawia sie f na max. Co do okablowania- subwoofer jrst monofoniczny, więc i połączenie jest mono- porządnie ekranowany, pojedynczy przewód, żadnych "wynalazków" typu Y, itp, bo wnieść mogą więcej szkody, jak pożytku. Poziom mpżna wyregulować. Najlepiej, jak będzie trochę ponad połowy zakresu, zawsze jednak ma być tak, by można było skorygować wartość w każdą stronę- czy to w subwooferze, czy wzmacniaczu. Po takim ustawieniu, musi być ok. Subwoofer tnie się zawsze jak najniżej, 100 Hz to już absolutne maximum, nawet, jak producenci twierdzą inaczej. Fizycznie subwoofer dobrze jrst ulokować w lini bazy, pomimo teotetycznej niemożliwości jego lokalizacji. U mnie przesunięcie poza bazę się nie sprawdziło, słyszałem sub'a. Teraz stoi na 1/3 szer bazy od kolumny lewej a jego dźwięk dobrze skleił się z całością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposob miałeś podłaczone tym kablem typu Y ? Jeśli pojedyncza końcówka wpięta do wyjścia (SUB OUT lub Pre Out Sub) w amplitunerze a podwójna do wejść w subie ( LINE IN L i R ) to ok natomiast jeśli inaczej to zle. Przy takim połaczeniu (Y) na suba wchodzi mocniejszy sygnał , sub szybciej się wzbudza, przy cichym sluchaniu jest lepiej bo nie trzeba dawać głośniej samym subem , żeby było coś słychać/czuć jak kto woli. Przy mocniejszych subach, drozszych z dobrym wzmakiem i dobrą skutecznością (wysoką) głośnika w subie nie potrzeba stosować igreka i gdy już będziesz miał Klipscha wystarczy pojedynczy RCA-RCA. Zresztą nie ma reguły bo jakiś czas temu zaglądnąłem do instrukcji chyba to był REL i tam sam producent zaleca połączenie typu Y więc gdy przyjdzie Ci Klipsch przeczytaj dokładnie jego instrukcję.

 

Czasem nie rób tak jak Kolega wyżej pisze, żeby głośność w subie ustawiać na połowę, nigdy w życiu bo gdy zapodasz sobie film i zechce Ci się dać głośniej to wiedz, że połaczenie takie (amplituner->subwofer) skutkuje tym, że gdy podgłaśniasz w amplitunerze podgłaśnia się i w subie a gdy już w samym subie bedzie bardzo głośno (połowa to bardzo głośno) to jak będzie gdy amplitunerem dasz dosyć głośno. Na wzmak suba wejdzie tak mocny sygnał, że jeśli sub nie ma zabezpieczenia może zostać uszkodzony jego głośnik.

 

Kiedy miałem podłączyny sub kablem typu Y z wyjścia prawego (ampli) to przy większych głośnościach czy niższych zejściach przy 40-38hz (testowanie za pomocą generatora) sub nie wyrabiał i pojawiały się głośne szumy z tunelu, z kolei kiedy podłączyłem wyjście prawe do wejścia prawego (sub stoi jeszcze z prawej strony od miejsca słuchania) to po ustawieni głośności żeby było tak jak wcześniej (dlatego, że przy kablu typu Y jest głośniej, więc na pojedynczym musiałem lekko podnieść głośność) sub lepiej sobie radził z niższymi rejestrami niż wcześniej.

 

widać masz za głośno dane w subie dlatego nie wyrabiał głośnik w subie to raz a dwa jak wspomniałem wyżej przy połączeniu Y na suba wchodzi mocniejszy sygnał i sub gra wtedy dynamiczniej niż przy połaczeniu pojedynczym RCA stąd słyszałeś , że gra głośniej przy połaczeniu igrekiem

 

Patrzyłem teraz na instrukcję tego suba ( R-112SW ale zerknij dla pewnosci) i jest tam możliwość połaczenia pojedynczym RCA do lewego L wejścia w subie , które jest jednocześnie wejściem LFE albo dwoma pojedynczymi kablami RCA ale z procesora albo z wyjścia PRE-OUT L i R amplitunera do dwóch wejść w subie LINE IN L i R.

 

W moim subie skala zaczyna się w okolicach 7.00 a ja mam głośnosć między 10.00 a 11.00 max, nie wyżej. Raz tylko na początku zaraz po zakupie dałem na połowę i gdy podgłosniłem amplitunerem w scenie akcji jak jebnęło to sub mi się wyłaczył. Myślałem, ze go zj***łem ale to zadziałało jakieś zabezpieczenie. Po chwili wszystko było ok a ja ściszyłem w subie. Ja mam możliwość połaczenia tylko pojedynczym RCA ale miałem w międzyczasie w domu taki budzetowy klocek i u niego przy połaczeniu igrekiem sub grał dynamiczniej.

 

Odcięcie suba zależy od posiadanych kolumn frontowych. I tak gdy są to podłogówki z głośnikami basowymi o średnicy 16 cm i więcej (membrana ok 14-15 cm i więcej) ustawiasz je jako duże (LARGE) a suba odcinasz jak najniżej. I powiedzmy, że sprawdziłes, że kolumny dają basem do powiedzmy 45 Hz to suba odcinasz na 50 tak, żeby kolumny nie musiały się wysilać przy dolnej swojej granicy basu. Te dolne zakresy kolumn (te kilka Herców)przejmie sub, który lepiej to zrobi od nich.

 

Kablem typu Y czy może jednym kablem RCA-RCA a może 2 kable RCA-RCA?

 

jakie dwa RCA, co Ty kombinujesz, te dwa wyjścia na subwofer w amplitunerze to są dwa osobne wyjścia na dwa osobne suby . Człowieku. Chyba, że dwoma pojedynczymi RCA jak napisane wyżej po zaglądnięciu do instrukcji Klipscha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czasem nie rób tak jak Kolega wyżej pisze, żeby głośność w subie ustawiać na połowę, nigdy w życiu bo gdy zapodasz sobie film i zechce Ci się dać głośniej to wiedz, że połaczenie takie (amplituner->subwofer) skutkuje tym, że gdy podgłaśniasz w amplitunerze podgłaśnia się i w subie a gdy już w samym subie bedzie bardzo głośno (połowa to bardzo głośno) to jak będzie gdy amplitunerem dasz dosyć głośno.

 

A czemu nie? U mnie w połowie skali czułość subwoofera wychodzi ok 0,7V, a w amplitunerze sygnał jest nieco powyżej połowy zakresu i wszystko współpracuje bez zastrzeżeń.

 

Odcięcie suba zależy od posiadanych kolumn frontowych. I tak gdy są to podłogówki z głośnikami basowymi o średnicy 16 cm i więcej (membrana ok 14-15 cm i więcej) ustawiasz je jako duże (LARGE) a suba odcinasz jak najniżej

To chyba logiczne, ze odcięcie subwoofera ustalone w amplitunerze na określoną wartość, ustala też wartość cięcia dla frontów, więc tego aż tak szczegółowo nie opisywałem- czyżby u Ciebie było inaczej??? Poza tym, pisałem o maksymalnej częstotliwości podziału. Wiadomo, że im niżej, tym lepiej dla braku lokalizacji źródła basu.

Nie jest jednak tak różowo, jak piszesz- jak kolumny główne mają podaną granicę 45Hz, podział powinien wypaść wyżej- ok 60-70 Hz, bo dla subwoofera to środek zakresu poprawnej pracy, a kolumny mają w tym zakresie ciężko- tak pod względem przenoszonej mocy, jak i zwiększonej ilości zniekształceń.

 

W tym przypadku- kol. f.min. 45Hz, sub/kol. 70 Hz, warto też zatkać BR w kolumnach- to i tak poza zakresem jego najbardziej efektywnej pracy, a zmiana koncepcji obudowy na zamkniętą zmniejszy zniekształcenia (od opóźnień grupowych) co pozytywnie wpłynie na jakość dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Klipsch R-112SW można podłączyć na 2 sposoby, albo RCA->RCA do LFE albo RCA L->RCA L i RCA R->RCA R, zgadza się?

Tak czy inaczej odcięcie w subie będę miał 40-50hz. Tylko teraz jeszcze korzystając z okazji 2 pytanka.

Ile czasu trzeba docierać suba? I jak mam prawidłowo odczytać dane techniczne, które podaje producent?

Z danych wynika, że jego pasmo jest od 24-120 HZ +/- 3db a maksymalne ciśnienie to 118db.

Czy maksymalne ciśnienie będzie przy innej częstotliwości a przy 24Hz będzie dużo poniżej 118db?

Jeśli 118db będzie przy 24Hz to ile może być przy 20Hz?

 

Pozdrawiam,

Kamil.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz amplituner z procesorem, tylko LFE. Wejścia L,R tylko jak masz zwyczajny wzmacniacz stereo z pre-out L,R. Przy tak niskim podziale czasem zdarza się zmniejszenie max spl, ale nie musi tak być, wszystko zalrży od konstrukcji i bez pomiarów charakterystyki nie sposób wyrokować. Parametry podane przez producenta należy traktować z przymróżeniem oka. O docieranie się nie martw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że jak jest jakieś pasmo przenoszenia (w tym przypadku 24HZ) i jest +/- 3db i podane ciśnienie akustyczne to oznacza, że (w tym przypadku) subwoofer potrafi wytworzyć ciśnienie akustyczne na poziomie 118db przy 24Hz. Troszkę sceptycznie na to patrzę ale z logicznego punktu widzenia tak też bym odczytał dane techniczne. Czy to prawda?

 

Czy po kilku godzinach niegłośnego grania w celu dotarcia mogę już obejrzeć z pełnym wykopem Thora lub Avengers? :)

 

Spójrz na tył mojego ampli Onkyo TX-SR608 jest napisane PRE-OUT L/R ale w ustawieniach ampli mam możliwość ustawienia LFE na jakieś odcięcie od 80hz w górę. Nie wiem co o tym myśleć.

 

PS. najlepiej chyba zapętlić na kilka godzin Basstronic - Bass I love you ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli podają pasmo +-3dB i dolną częstotliwość 24Hz, to będzie tyle, ale ze spadkiem -3dB, zakladając, że producent nie kłamie. SPL dla 24 Hz to 118-3dB.

Możesz od razu dać czadu, co najwyżej zanim uelastycznią się zawieszenia sub zagra trochę inaczej.

Jeśli amplituner ma f podziału od 80Hz, to jesteś niestety na to skazany. Nie można ciąć kan LR na 80 Hz, a w subie ustawoać 45Hz, podobnie jak nie można puścić na kol. sygnału niefiltrowanrgo, bo nie dasz rady zgrać kolumn z subwooferem. Albo zrpbisz dziurę w paśmie, albo nakładkę- co prawda dziura jest mniej uciążliwa, ale w każdym przypadku wyjdzie kicha.

Ja mam subwoofer całkowicie pozbawiony filtracji, tylko z reg. czułości i fazy, reszta należy do amplitunera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część jest dla mnie zrozumiła natomiast drugiej nie bardzo rozumem.

Czyli co byś proponował? Puścić sygnał w ten sposób? PRE OUT L (ampli) -> LFE (Left sub)?

czy nie lepiej tak jak napisałem post wyżej, że prawy do prawego jednym kablem i analogicznie lewy?

 

Jeszcze zapytam, z racji tego, że mieszkam w bloku mieszkalnym i za swoją ścianą mam sąsiadkę to czy preferujecie zrobić podstawkę na kolcach pod suba z jakiegoś drewna porządnego? Ew. z sosny? Zawsze coś tam będzie tłumił drgania przenoszone z suba na podłogę ;)

 

PS. W ampli mogę ustawić podział dla każdej pary kolumn. Tylko kwestia jest taka, żeby prawidłowo to wszystko ze sobą grało. Mam w tym momencie fronty na 40hz i suba tak samo, puszczony sygnał kablem typu Y. I nie ma dziury ani nic się nie nakłada bo w subie odcięcie zrobiłem na 40Hz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Nordock
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę z telefonu w pracy i nie mam dużych możliwości by ptzrjrzeć Twój amplituner. To pre-out jest filtrowane czy nie? Masz z niego wyjście sub-out z filtrowanym dolnoprzepustowo sygnałem dla subwoofera? Jeśli tak jest, id,iesz do lfe w subwooferze, omijając jego filtr. Jeśli natpmiast jest to typowe, pełnopasmowe wyjście pre-out, to musisz sygnał puścić przez filtry subwoofera i ciąć go wg dolnej częstotliwości kolumn LR.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Onkyo TX-SR608 - amplituner z roku 2010. Posiada bezstratne dekodery (DTS HD-MA, True HD, itp. ma też audyssex dsx i certyfikat THX Select 2 Plus), jest to amplituner 7.2. Sprawa wygląda następująco: W ustawieniach ampli mam filtr dla suba (opisane jako LFE) mogę odciąć nie niżej jak 80HZ i nie wyżej jak 120Hz. Każdą inną parę kolumn też mogę odciąć ale mogę odcinać je co 10Hz aż do full band (pełny zakres). Ale z tyłu ampli mam opisane na blasze PRE-OUT left/right (pewnie dlatego, że jest to ampli 7.2) Ale czy nie powinno być napisane LFE w takim razie skoro ma filtr?

 

Ponawiam jeszcze pytanie, czy jest sens zastosowania podstawki na kolcach pod subwoofer?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj wyjście subwooferowe oznacza się sub-out, 80 Hz to standardowa częstotliwość podziału dla THX, Nie jest to zbyt wysoko i najczęściej tak cięty sub nie jest lokalizowany (jeśli jest w obrębie bazy stereo). Jak pisałeś, kolumny możesz ciąć co 10 Hz, więc łatwo będzie je zgrać z subwooferem. Przy okazji odciążysz je od najcięższej pracy i zniekształceń.

Z moich doświadczeń jestem przekonany, że kolce pod subwooferem to zdecydowanie niedobry pomysł. Wolę gumowe nóżki- w przeciwieństwie do kolców izolują od wibracji i co najważniejsze, nie niszczą podłogi (mój sub waży ok 20 kg i był z tym problem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie? U mnie w połowie skali czułość subwoofera wychodzi ok 0,7V,

 

wiesz co Kolego, nie każdy lata z przyżądami i mierzy napięcie na wejściu czy wyjściu, ja wolę nie przesadzić i mam jak mam i wcale nie narzekam.

 

 

To chyba logiczne, ze odcięcie subwoofera ustalone w amplitunerze na określoną wartość, ustala też wartość cięcia dla frontów, więc tego aż tak szczegółowo nie opisywałem- czyżby u Ciebie było inaczej???

 

a napisałem, że jest inaczej :)

 

Poza tym, pisałem o maksymalnej częstotliwości podziału. Wiadomo, że im niżej, tym lepiej dla braku lokalizacji źródła basu.

 

jest tu jedno ale, w przypadku gdy kolumny to "podstawki" i nie dasz rady ciąć jak najniżej dlatego opisałem to na przykładzie podłogówek.

 

Ale z tyłu ampli mam opisane na blasze PRE-OUT left/right (pewnie dlatego, że jest to ampli 7.2)

 

nie dlatego , że to amplituner 7.2 (7.2 oznacza, że do amplitunera można podłaczyć dwa suby a nie jeden dwoma kablami ) w instrukcji niestety po ang na rysunku poglądowym na str.15 pokazane jest połaczenie z tymi wyjściami ale z dwoma subami, jak wcześniej pisałem każde wyjście to wyjście dla osobnego suba.

 

Ponawiam jeszcze pytanie, czy jest sens zastosowania podstawki na kolcach pod subwoofer?

 

nie ma , subwofer to nie kolumna. Najlepiej , jak Kolega proponuje gumowe nóżki.

 

Ale z tyłu ampli mam opisane na blasze PRE-OUT left/right

 

jest napisane tak

 

PRE OUT SUBWOOFER i nie ma żadnego L i R , to L i R tyczy się gniazd z boku po lewej Zone 2 LINE OUT a nie do wyjść subwoferowych.

 

Tylko nie "mów", że podwójną końcówkę kabla Y miałeś wpiętą w te wyjścia w amplitunerze. Masakra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już wszystko jasne.

Dla jasności, nie miałem tak podpięte jak piszesz, aż tak zielony nie jestem :) Kabel Y kupiłem ze względu na 2 wejścia liniowe w subie, rzeczywiście wchodził mocniejszy sygnał ale uważam, że z pojedynczym jest troszkę lepiej.

Ma znaczenie jakie te gumowe nóżki kupić? Są jakieś specjalne do subwooferów czy po prostu zwykłe gumowe nóżki o odpowiedniej średnicy i tyle? :)

 

PS. w sumie to kolumny nie są dobrej jakości i tym bardziej nie posiadają za wiele mocy - ale wszystko po kolei :)

Kolumny jak na 80-te lata Grundig Box RL-60 (frontowe, do tego brzydkie :( ) o konstrukcji zamkniętej sprawdziłem na słuch, że tak efektywnie schodzą do ok. 50Hz natomiast poniżej jest już spory spadek, może dlatego, że mam odcięcie w ampli na 40Hz? W sumie muszę to sprawdzić...

Wracając, poniżej 50Hz jest już spadek na kolumnach wyraźnie słyszalny (materiał, gdzie schodzi częstotliwość z góry w dół) i bardzo ładne płynne włączanie się suba przy 42hz - dalej już tylko sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny jak na 80-te lata Grundig Box RL-60 (frontowe, do tego brzydkie :( ) o konstrukcji zamkniętej sprawdziłem na słuch, że tak efektywnie schodzą do ok. 50Hz

 

to w takim razie spokojnie możesz podniesć odcięcie suba na te 50 Hz bo właśnie ta czestotliwość między 40 a 50 lekko kuleje.

 

Dla jasności, nie miałem tak podpięte jak piszesz, aż tak zielony nie jestem :)

 

wiesz, tutaj bywali już różni magicy wymyślający różne teorie na swój sposób więc pytałem :)

 

tutaj masz takie nóżki

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poczytaj sobie ten artykuł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

obala on teorię/mit o kolcach tłumiących drgania. Śmiechu warte co ludzie czasami potrafią wymyślić.

 

Można też zastosować sorbothan jako tłumienie drgań, porozwijaj sobie na stronie i poczytaj, nie wiem czy i gdzie można je dostać w kraju a może właśnie te nóżki z linka z góry są z sorbothanu a może są z jakiejś odmiany gumy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tutaj też masz kilka rodzajów nóżek

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tutaj też coś jest, ceny pokażą sie po zarejestrowaniu

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adek45
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posądzajcie mnie o świętokradztwo- niektóre są naprawdę fajne i bardzo estetycznie wykonane, wręcz lepiej od tych "for audio" ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie, że nic się nie ozdywałem wczoraj ale przyjechał mi Klipsch R-112SW i zamieniłem go z moim już poprzednim subem Jamo SUB210. Póki co podłączyłem go kablem typu Y ale tak, że RCA->RCA do LFE. I od razu pytanie, czy tak też może być?

Klipsch gra niesamowicie, dopiero teraz wiem co to prawdziwy bass :) Ale o tym opiszę wieczorkiem jak będę miał chwilę wolnego czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy dwóch Velodyne EQ Max 10, amplitunerze Marantz SR 7009, salon 32 m, jest sens stosowania Kabli 1 RCA - 2 RCA typu y ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez darek2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy w ogóle jest taki sens? Jak masz w amitunerze sub-out, a w subie lfe-in na pojedynczych gniazdach to po co używać Y? Także w przypadku, jak w panelu suba masz wejścia oznaczone R, L/LFE, łączysz pojedynczym przewodem, co najwyżej odrobinę podnosisz poziom wejściowy. Pojedynczy przewód= wyższa jego jego jakość i lepsze połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W amplitunerze mam pojedyńczy sub out w subie mam lfe in jako jedno wejście - kolor biały oraz drugie czerwone input, to mówisz lepiej jechać na pojedyńczym kablu do wyjścia lfe in ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w subwooferach i tak za podwójnym wejściem są sumatory do jednego kanału. Kabel Y w świetle tego nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy miałem podłączyny sub kablem typu Y z wyjścia prawego (ampli) to przy większych głośnościach czy niższych zejściach przy 40-38hz (testowanie za pomocą generatora) sub nie wyrabiał i pojawiały się głośne szumy z tunelu, z kolei kiedy podłączyłem wyjście prawe do wejścia prawego (sub stoi jeszcze z prawej strony od miejsca słuchania) to po ustawieni głośności żeby było tak jak wcześniej (dlatego, że przy kablu typu Y jest głośniej,

 

nie ma sensu, nie ma sensu, ale niejeden słyszy róznice więc myslę, że ten kto nie próbował nie wie i niech nie mówi, że nie ma sensu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem Klipsch R-112SW do LFE kablem typu Y ale RCA->RCA (czyli jeden RCA jest nie podłączony do suba). Ustawiłem odcięcie na 80Hz ze względu na słabe kolumny no i powiem, że gra przyzwoicie :)

Czyli lepiej zainwestować w dobry kabelem RCA-RCA i podłączyć pod LFE nie? Ktoś poleci jakiś dobry kabelek w przystępnej cenie? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od roku używam tego kabla bardzo dobrze się sprawuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posiadam amplituner Cambridge 751R V2, subwoofer PolkAudio PSW125. Amplituner ma wyjście SUB1, SUB2. W subwooferze jest natomiast wejscie L, R. Czy powinienem podłączyć SUB1 przewodem typu Y do L, R. Czy wystarczy np. SUB1 --> R.

A czy mogę zrobić tak SUB1--> L SUB2--> R.

 

pozdrawiam

Maciek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mogę zrobić tak SUB1--> L SUB2--> R.

 

Gdybyś zadał sobie trochę trudu i poczytał od początku temat to doszedłbys do miejsca w którym napisałem, że

 

jakie dwa RCA, co Ty kombinujesz, te dwa wyjścia na subwofer w amplitunerze to są dwa osobne wyjścia na dwa osobne suby

 

więc nie mozesz dwa osobne wyjścia w amplitunerze połączyć z dwoma wejściami w jednym subie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co?

 

Przecież jest opisane, że to wyjścia na dwa osobne subwoofery, więc bez sensu jest pchać RÓŻNE sygnały do jednego sub'a.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy prawidłowo jest jak mam podłączone jednym kablem RCA, (amplitumer) SUB1--> (subwoofer) R/LFE In.

W subwwooferze wejscie L pozostaje puste, nie posiadam kabla typu Y.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.