Skocz do zawartości
IGNORED

Sonido SFR175


piorasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu zainteresował mnie temat głośników szerokopasmowych z dużą skutecznością do mojej lampy na 845. Niedawno miałem u siebie Bodnar Audio Hornton 2 bardzo mnie zauroczyły jednakże wiem, że może być jeszcze lepiej. Tu na forum przeczytałem, że niektórzy forumowicze mają konstrukcje oparte na Sonido SFR175. Osobiście znalazłem w internecie producenta z Łodzi: www.inaudio.pl , który robi zestawy na SFR175. I tu pytanie. Czy ktoś się zetknął z tymi konstrukcjami w/w producenta ? Jak to gra i jak to jest wykonane. Proszę o opinie. Prosiłbym również o kontakty do firm, którym mógłbym zlecić produkcję takich konstrukcji. Ewentualnie rozwiązania z innymi głośnikami szerokopasmowymi z dużą skutecznością.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi masz Manufakturę Dżwięku - powinni mieć projekt Rogożina na tych głośnikach (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). InAudio 'posmakowałem' na AS, bez szczególnych wrażeń. Miałem swego czasu na sfr200 a'la Bodnar. Jest niezaprzeczalny czar ale i spory parametr braku uniwersalności.

Sam Bodnar widzę włączył w ofertę wersję z aktywnym basem oraz subwoofer do uzupełnienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Łodzi masz Manufakturę Dżwięku - powinni mieć projekt Rogożina na tych głośnikach (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). InAudio 'posmakowałem' na AS, bez szczególnych wrażeń. Miałem swego czasu na sfr200 a'la Bodnar. Jest niezaprzeczalny czar ale i spory parametr braku uniwersalności.

Sam Bodnar widzę włączył w ofertę wersję z aktywnym basem oraz subwoofer do uzupełnienia.

 

Dzięki za podpowiedz z Manufaktura.

Co do uniwersalności mam zdanie wyrobione własne czyli nie znam kolumn do wszystkiego bo takich (chyba) nie ma. Odnośnie Twoich odczuć na AS byłbym ostrożny bo można się pomylić i skrzywdzić kogoś pochopnymi opiniami.. Z pewnością nie jest to miejsce aby wydawać wyroki przesądzające o poprawnym brzmieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem nic nie stosownego i krzywdzącego; ) Ot,kropla subiektywizmu. Nie o to chodzi na forum? W Sonido łatwiej wybaczyć brak uniwersalności, gdy dostajesz fantastyczny realizm, a eksperymenty z aktywnym basem potrafią tę uniwersalność uczynić zdecydowanie lepszą. Posiadałem i chętnie wrócę do tych głośników w ich dobrej aplikacji. No bo zazwyczaj przychodzi nam żyć z jednym zestawem, stąd poszukiwania. Gdybym słuchał tylko klasyki i akustycznego jazzu, nie szukał bym dalej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat ciekawy szczególnie produkty InAudioale ale nie zaryzykował bym bez odsłuchu w domu i porównania do moich obecnych kolumn. Ta łódzka firma zdaje się dopiero startuje więc nawet odsłuch jest możliwy tylko w domu właściciela co dla mnie dyskwalifikuje produkt. Za dużo już wiem o dźwięku i jego możliwych zachowaniach w rożnych pomieszczeniach i dla tego dziś już skreślam odsłuchy w salonach. Dają one jedynie ogólne pojecie do możliwościach kolumn a o tych można sobie poczytać w recenzjach.

Gdybym się decydował na zakup czy to InAudio czy Bonar -ów to tylko po odsłuchu w domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby odezwał się ktoś kto posiada u siebie kolumny wg projektu Rogozina.

Mile widziane by były też wpisy oraz fotki forumowiczów, którzy moją u siebie kolumny na bazie Sonido.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie by było gdyby odezwał się ktoś kto posiada u siebie kolumny wg projektu Rogozina.

Analizowałem taką opcje żeby kupić przetworniki bezpośrednio w Audio Nirvana i zlecić wykonanie skrzyń w Polsce. No ale tu pojawia się problem. Nie znalazłem godnego polecenia wykonawcy. Nie chcę korzystać z usług kogoś kto twierdzi że robi takie skrzynie "po pracy" w przydomowym warsztacie. Tego typu wykonawcy są z reguły niesłowni co do czasu realizacji a w przypadku skomplikowanego wnętrza obudowy mogą pójść na skróty i trudno to będzie zweryfikować do puki nie zamontuje się przetworników.

Jeżeli ktoś polecił by pewnego wykonawcę obudów to sprowadzenie przetworników z USA i zlecenie budowy skrzyń jest bardzo opłacalne. Wtedy zaryzykował bym poniesienie kosztów całego przedsięwzięcia bez wstępnego odsłuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Analizowałem taką opcje żeby kupić przetworniki bezpośrednio w Audio Nirvana i zlecić wykonanie skrzyń w Polsce. No ale tu pojawia się problem. Nie znalazłem godnego polecenia wykonawcy. Nie chcę korzystać z usług kogoś kto twierdzi że robi takie skrzynie "po pracy" w przydomowym warsztacie. Tego typu wykonawcy są z reguły niesłowni co do czasu realizacji a w przypadku skomplikowanego wnętrza obudowy mogą pójść na skróty i trudno to będzie zweryfikować do puki nie zamontuje się przetworników.

Jeżeli ktoś polecił by pewnego wykonawcę obudów to sprowadzenie przetworników z USA i zlecenie budowy skrzyń jest bardzo opłacalne. Wtedy zaryzykował bym poniesienie kosztów całego przedsięwzięcia bez wstępnego odsłuchu.

 

A ja wierzę, że znalazło by się kilku speców w Polsce. Jeśli nie byłbyś w 100 % pewien czy ów spec trzyma się kurczowo projektu to wystarczy, że się z nim umówisz na sprawdzenie skrzń przed ich zamknięciem. Producent Nirvany jak i Sonido udostępnia swoje projekty. Myślę, że tak samo zachowują się inni producenci w przypadku gdy kupujemy ich produkty.

Na ebay też czasem bywają projekty rożnych marek.

Tak jak napisałeś - trzeba tylko znaleść tego speca.

Ja już za kilka dni będę testował konstrukcję przez jednego z polskich speców. Będzie to Sonido na bazie SFR200.

Już mie mogę się doczekać jak to będzie brzmiało , jak to jest wykonane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wierzę, że znalazło by się kilku speców w Polsce.

Wątpię czy są a jeżeli masz na nich namiary to chętnie przygarnę takie info. Co do tych speców to jest watek na DIY jak to ludzie się pałują z profesjonalnymi wykonawcami od których nie można oczekiwać ani jakości an ni terminów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mój znajomy już od dwóch miesięcy jest w takiej sytuacji. Dał kasę a obudów nie ma ale za to są coraz to nowe scenariusze na co najmniej 150 odcinkową telenowelę jakie to życiowe problemy ma wykonawca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dzien dobry,

 

 

Dla wszystkich kwestiach zwiazanych z glosnikow SONIDO prosimy o bezposredzi kontakt..

Pozdrawiam,

Istvan.

[email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jó napot kívánok.

 

Összekötésére a lengyel fórum felhasználók köszönöm és üdvözlettel.

 

Közösségi Audiostereo

 

:-)

 

 

Dzień dobry.

Za dołączenie do użytkowników polskiego forum dziękujemy i pozdrawiamy.

Społeczność Audiostereo

[tłumaczenie: Google Tłumacz]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.