Skocz do zawartości
IGNORED

Nordost Valhalla vs Tara Labs the One


Zen_66

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś porównywał obydwa ww. kable ? Który z nich ma szanse zagrać lepiej w systemie lampowym (300B)?

 

Czy siltech classic anniversary 770i może być w ogóle porównywany z ww. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Nordosta chciałbym mieć u siebie tylko zasilającą Valhalle. Reszta (oprócz Odina i Opusa bo nie słuchałem) po prostu dla mnie nie gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Czy ktoś porównywał obydwa ww. kable ? Który z nich ma szanse zagrać lepiej w systemie lampowym (300B)?

Czy siltech classic anniversary 770i może być w ogóle porównywany z ww. ?

 

Oczywiście, miałem oba przy czym w wariancie XLR. Zakładam, że rozmawiamy o interkonektach. W tym porównaniu niewątpliwie lepszy będzie Nordost. To jest kabel o dźwięku bardzo szybkim, dynamicznym i lekkim z tendencją do rozjaśnienia. Nad Tarą ma przewagę w aspektach związanych z rozdzielczością, głębokością sceny, neutralnością. To co można mu zarzucić to pewna beznamiętność. Jak chodzi o Tarę to ona gra w sposób dość twardy, taki "kwadratowy". Dużo na dole pasma, sporo chropowatości na średnicy przy czym nie tak jasna jak Nordost czy też niższe Tary z serii Air. Tara jest dużo wolniejsza i taka pancerna. Generalnie nie jest to kabel klasy Nordosta, tu nie ma żadnych wątpliwości. Jak chodzi o porównanie do Siltecha 770i to osobiście wolę Holendra, oczywiście oryginalnego;-) Estetyka zbliżona do Nordosta, natomiast klasa mniej więcej Tary Labs, ale lepiej pasuje do lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chodzi o porównanie do Siltecha 770i to osobiście wolę Holendra, oczywiście oryginalnego;-) Estetyka zbliżona do Nordosta, natomiast klasa mniej więcej Tary Labs, ale lepiej pasuje do lamp.

 

Wielkie dzięki, przy czym jak rozumiem skoro Clasicc 770i jest zbliżony do Nordosta, to gdyby pójść "oczko' wyżej, to Siltech Princess powinien być wręcz nieco "lepszy", a w szczególności do lampy ? Czy mam rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, przy czym jak rozumiem skoro Clasicc 770i jest zbliżony do Nordosta, to gdyby pójść "oczko' wyżej, to Siltech Princess powinien być wręcz nieco "lepszy", a w szczególności do lampy ? Czy mam rację.

 

Wielkie dzięki, przy czym jak rozumiem skoro Clasicc 770i jest zbliżony do Nordosta, to gdyby pójść "oczko' wyżej, to Siltech Princess powinien być wręcz nieco "lepszy", a w szczególności do lampy ? Czy mam rację.

 

Będzie głębsza scena i gładsza, tam jest więcej domieszki złota.Mam 1,5 m. Princess XLR ale w zestawie tranzystorowym.Pożycz oba może różnica z lampą być niewarta różnicy ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

jak rozumiem skoro Clasicc 770i jest zbliżony do Nordosta, to gdyby pójść "oczko' wyżej, to Siltech Princess powinien być wręcz nieco "lepszy", a w szczególności do lampy ?

 

On jest generalnie lepszy, natomiast nie potrafię w ciemno ocenić o ile. No i tak jak napisał Chochla, Siltechy z domieszką złota są bardziej szlachetne, a więc lepiej nadają się do tranzystorów. Z lampami mogą powodować nadmierne złagodzenie brzmienia. Natomiast 770i do tranzystora bym nie polecał, a do lampy jak najbardziej tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Tarę Labs w ogóle można łączyć z lampą ? Pytam, gdyż chyba nigdzie nie czytałem o takim połączeniu ale mogę się mylić, gdyż do tej pory w ogóle mało mnie interesowała Tara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Tarę Labs w ogóle można łączyć z lampą ? Pytam, gdyż chyba nigdzie nie czytałem o takim połączeniu ale mogę się mylić, gdyż do tej pory w ogóle mało mnie interesowała Tara.

 

Jednym się wpasuje innym nie. Trzeba o ile to możliwe pożyczyć, porównać i przetestować.

Do tej pory myślałem że Harmonix GP jest wybitny a u mnie nie wpasował się w ogóle i grał max 40 sekund i zmiażdżył go w porównaniu Wireworld Gold Eclipse 5.2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy Tarę Labs w ogóle można łączyć z lampą ? Pytam, gdyż chyba nigdzie nie czytałem o takim połączeniu ale mogę się mylić, gdyż do tej pory w ogóle mało mnie interesowała Tara.

U mnie i u kolegi w lampach gra TL Air1 więc chyba można.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą właśnie zakończyłem test dwóch interkonektów:

1. TL Air1 oraz

2. Nordost Frey

Wydaje mi się, że to są porównywalne jakościowo, klasowo i cenowo kable obydwu tych firm.

 

Jeżeli różnica pomiędzy TL The One oraz Nordostem Valhalla jest taka sama jak pomiędzy TL Air1 oraz N Frey, to w moim systemie lepiej sprawdza się Nordost.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Jeżeli różnica pomiędzy TL The One oraz Nordostem Valhalla jest taka sama jak pomiędzy TL Air1 oraz N Frey, to w moim systemie lepiej sprawdza się Nordost.

 

Frey jest bardzo udanym kablem, wg mnie obiektywnie lepszym niż Air One, niezależnie od aplikacji. Wracając do wcześniejszej kwestii Air One gra inaczej niż The One, subiektywnie szybciej, o wiele lżej na dole pasma. The One ma taki trochę doklejony bas, którego brakuje w Air One, ale nie jest on referencyjnej jakości. Air One faktycznie można zestawiać z lampą, gdyż jego motoryka na to pozwala. The One już moim zdaniem nie, będzie zbyt wolno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i u kolegi w lampach gra TL Air1 więc chyba można.

Kolega potwierdza, chociaż dodaje że od Air1 lepszy jest 0.8 (interconnect miedzy pre a SE na 211)

 

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

The 0,8 jest oczko powyżej The One. Dźwiękowo jest pomiędzy nimi spora różnica na korzyść pierwszego oczywiście. Jest to pierwszy kabel Tary Labs, który nie skłaniał mnie do natychmiastowego wypięcia z systemu;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje w podobieństwach pomiędzy kablami głośnikowymi Madrigal i Nordost Valhalla? W internecie coś skromnie na ten temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem prawie wszystko zagra lepiej od Nordosta, który wycina dolną średnicę i wyższy bas. U mnie na kablach Nordost, saksofon Trane'a brzmiał niczym "cienka piszczałka". Z serią 2 można jeszcze popróbować, ale seria 1 to właściwie totalna porażka i zaprzeczenie równego, neutralnego dźwięku. Chamskie wykastrowanie części pasma nie ma nic wspólnego z neutralnością i naturalnością.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku soundu Trane'a (zależy który okres twórczości: wczesny prestiżowy, atlantycki, impulsowy) jakiekolwiek kable w niczym nie pomagają i jego sound słychać doskonale równie dobrze z radia Góral bez żadnych kabli, jak i z wypasionych systemów z zainstalowanymi wężami Transparenta czy też taśmami Nordosta, choć przyznaję, że głośnikowe Nordosta odchudzają dżwięk w stosunku do węża - pytaniem jest: który dżwięk jest realny? Czy ktoś z szanownych audiofilów słyszał JC na żywo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Nordost jest szczupły na dolnej średnicy, natomiast wysokiego basu na pewno nie wycina, przynajmniej w moim systemie. Bas ma dość równy, punktualny i liniowy. Jeśli miałbym szukać na siłę wad, to na samym dole pasma czuć minimalne ograniczenia, zaczyna tam brakować energii i wyraźniejszego odcięcia od szumu tła. Tak jakby lekkie zamglenie, choć naprawdę to wychodzi dopiero na bardzo rozdzielczych systemach no i oczywiście kolumnach które schodzą poniżej 30Hz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie słyszałem JC, podobnie jak niemal wszystkich muzyków, którzy goszczą w mojej chałupie w formie przetworzonej. Ot, psi żywot i tyle!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Tyr 2 już nic nie wycina i w niektórych systemach jest nawet zbyt ciepły. Niestety nie jest to tani drucik, a na rynku wtórnym tych kabli brak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Podobno Tyr 2 już nic nie wycina i w niektórych systemach jest nawet zbyt ciepły.

 

Morven, jest minimalnie lepszy niż Tyr 1 ale to jest ta sama estetyka. Sądzę, że nie będzie Ci się podobać. Najbardziej plastycznie grającym z Nordostów jest Frey 2, aczkolwiek ja bym się też ocieplenia w nim nie dopatrywał;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Dokładnie. Żaden Nordost nie ociepla, przy czym te najlepsze cechuje duża gładkość i naturalność średnicy. Są jak przezroczysta, krystalicznie czysta woda, pokazują dokładnie to jak gra reszta elektroniki. To są kable do najlepszych systemów, które nie wymagają żadnych korekt barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.