Jump to content
IGNORED

Co mówią najlepsi - Jim Anderson

Chicago

Recommended Posts

Jim Anderson - jeden z najlepszych obecnych inżynierów dżwięku, nagrań i miksu na rynku. Wyspecjalizował się w produkcjach jazzowych i muzyce akustycznej. Jego osiągnięcia, dokonania jak i cały bagaż doświadczeń są naprawdę imponujące. Pracował i pracuje dla najlepszych wytwórni płytowych i najlepszych producentów. Jego realizacje są godne podziwu (mam ich pewnie ponad sto, albo i grubo więcej... i w większości wypadków są to rzeczy świetnie brzmiące). Realizował nagrania i miks między innymi dla Atlantic Jazz, Blue Note, Columbia, Concord, Deutsche Gramophone, DIW Records (DIW Columbia i DIW Disc Union), Enja, Gramavision, Arabesque Records, JVC, Milestone, Premonition Records, RCA / Novus, Sony Classical, Verve, Somethin' Else... i wielu innych.

Co mówi Jim Anderson o głośnikach do domowego stereo? Posłuchajmy i obejrzyjmy:

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Parker's Mood

A jeszcze lepiej na gratach Eclipse :-)))

Fakt, że jeśli coś uczciwie zrealizują w studio np. na B&W, będzie grało poprawnie

zapewne na B&W; no, może jeszcze na czymś.

Gdyby realizowano na Lipinski'm - to na B&W przyzwoicie już może nie być, niestety...

Najgorsze, że ciągle trzeba O TYM pamiętać.

... i zamiast IV RP jest PRL II

Coś w tym jest co mówisz, choć pewnie nie jest to regułą. Mam już wiele lat (pierwsza seria) 802N i kilka płyt z B&W. Faktycznie jest dobrze, choć koofra nie urywa - bardzo dobrze, czysto i dynamicznie brzmi Killer Bees - fusionowy projekt Bullocka, Clarka, Corei, Hancocka, Egana, Meeka, Airto Moreity i Flory Purim (B&W Music BW041).

Rewelacyjnie odtwarzają 802N koncert Jarrett Trio z Blue Note (6CDs Box) - rewelacyjnie! Nagrywał i miksował Kongshaug, więc to też jest następny przykład, w którym zapewne brały udział w produkcji B&W. Studio w Oslo posiada na wyposażeniu B&W802N. Definitywnie jest coś w tym co mówisz, choć wszystkie słabsze realizacje i większość realizacji z epoki brzmi z B&W802 wręcz żle - do oceny brzmienia i jakości ok, ale fanu przy słabych realizacjach zero. Głównie słucham na Dynaudio C1 w systemie 2.2 - bardzo tolerancyjny zestaw dla słabych nagrań.

Parker's Mood

Z tych właśnie powodów - Corea czy Moreira albo Dire Straits grały dobrze - akceptowałem przez pewien czas

twarde kopułki Tonsila czy jeszcze lepiej - tytan Paradygma.

Schody zaczęły się przy muzyce akustycznej, a już tragedia przy klasyce, szczególnie kameralnej.

Nabyłem XT25 jeszcze z pierwszej serii - gra wszystko bez żadnych problemów.

Może to bezzasadne uogólnienie, ale żeby grało musi mieć charakterystykę wzmacniacza;

maksymalna liniowość przy zupełnym braku rezonansów zarówno do 20 kHz, jak powyżej,

czyli do końca pasma może opadać, ale nigdy rosnąć.

Jeśli tak nie jest - ma "własny charakter" i nie do wszystkiego się nadaje.

A w zasadzie wszelkie twarde membrany miewają nawet i 15 dB szpilki.

... i zamiast IV RP jest PRL II

W studiu Polskiego Radia w Warszawie maja (mieli) 801. Brałem udział w nagraniu kwartetu smyczkowego. Na odsłuchu w reżyserce brzmiało wspaniale.

A u mnie w domu na monitorach Paradigm 5.....

Trzeba mieć kolumny klasy conajmniej 801 żeby cokolwiek usłyszeć.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.