Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny Inaudio FB 300T


Tutusia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym się podzielić swoimi wrażeniami z odsłuchu kolumn szerokopasmowych Inaudio FB 300T.

 

Na ostatnim Audio Show (listopad 2015) zwróciłem szczególną uwagę na produkty małej, łódzkiej manufakturki Inaudio. Model FB 300T to duże, postawne kolumny z jednym szerokopasmowym głośnikiem firmy Audio Nirvana. Niestety na AS nie miałem możliwości spokojnego odsłuchu, a że mieszkam w Łodzi umówiłem się na z Panem Włodkiem - właścicielem firmy na spokojny odsłuch powyższych kolumn. Pan Włodek okazał się, bardzo miłym i komunikatywnym człowiekiem - napiszę już teraz że to Meloman z krwi i kości, facet zakochany w muzyce jazzowej, ale do rzeczy :)

 

Pokój do odsłuchów bardzo dobrze zaadoptowany akustycznie, wiecie o co mi chodzi, kompletna cisza, zero odbić itd. Zabrałem, ze sobą swój wzmacniacz lampowy 300B - chiński, ale po tuningu, już nie jeden, dużo droższy wzmak przy nim poległ - komisyjnie oczywiście, to opinie kilku osób :) Dodatkowo miałem swój DAC Hegel HD20. Głośniki posiadają 99 dB, więc do lapki powinny pasować idealnie. Aktualnie posiadam kolumny Harpia Amstaff mk1, które również są skuteczne (92 dB), więc byłem ciekawy jak to wszystko ze sobą zagra.

 

Słuchamy..

 

Tak jak wspomniałem wcześniej, na AS nie było warunków do odsłuchu, dużo ludzi, rozmowy w tle itd. ale ucho to ja mam dobre.. :) Od samego początku wbiła mnie w fotel przestrzeń jak tworzą te kolumny. Takiej sceny nie słyszałem jeszcze na własne uszy, dodatkowo świetna naturalność i co mnie też strasznie zdziwiło, całkiem fajny, nisko schodzący bas, a przecież do szerokopasmowy głośnik.

Nie jest to oczywiście bas jak moich Amstaff’ów, ale tutaj akurat nie oto chodzi. Pomimo tego, iż Pan Włodek posiada olbrzymią kolekcje płyt, plików, wziąłem ze sobą także kilka albumów, które doskonale znam. Muzykę słuchałem jakby...od nowa, jakość średnich i wysokich tonów - wzorowa, o przestrzeni pisałem już wcześniej. Z pewnością, nie są to kolumny uniwersalne, ale wręcz stworzone do jazzu, akustyki, muzyki poważnej. Jeśli słuchacie więcej elektroniki - typu np. Yello, nie będą już idealne, ale i tak o dziwo dają radę.

 

Odsłuch trwał około 3h, aż nie chciało się wychodzić :) W przyszłym roku zamierzam zmieniać kolumny, i na chwilę obecną numer jeden to właśnie Inaudio FB 300T :)

 

Szczerze polecam posłuchać, powinny zagrać z każdą lampą i oczywiście dobrym tranzystorem.

 

Pozdrawiam

Maciej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...
W dniu 3.04.2016 o 19:24, Tutusia napisał:

Szczerze polecam posłuchać, powinny zagrać z każdą lampą i oczywiście dobrym tranzystorem

Czy nie brakowało wysokich tonów jak z radycyjnej kopułki?

Jak potoczyła się  współpraca z Panem Włodkiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.