Jump to content
IGNORED

Gato Barbieri


triode

Recommended Posts

Gato był genialnym muzykiem i miał jedyny w swoim rodzaju niepowtarzalny sound który wypracował przez lata swojej wspaniałej

kariery. Mam z nim ok.10 albumów a te ostatnie studyjne z muzyką latynoską lubię najbardziej. El Gato, Chapter 4 - live in N.Y.,

Ruby Ruby , Caliente, Tropico, Chapter 1 - Latin America, Que Pasa , Che Corazon, The Shadow of The Cat to moim zdaniem najciekawsze pozycje które warto mieć.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się będzie Gato zawsze kojarzył z 'Europą' Santany. Usłyszałem tę wersję pierwszy raz w audycji radiowej gdzieś tak pod koniec lat siedemdziesiątych - pamiętam, że bardzo mi się spodobało - zakochałem się w tej wersji w tamtym czasie. Wczoraj dokupiłem 'Fenix' na znak żałoby. Z wcześniejszego okresu mam jeszcze 'Third World', 'El Pampero', 'Bolivia', 'Viva Emiliano Zapata' i z póżniejszych lat wszystko od 'Caliente' do 'Que Pasa' (oprócz 'Euphoria' i 'Gato'). W latach osiemdziesiątych mocno się Gato wyciszył i przy okazji skomercjalizował. Ale dla mnie Gato to też, a może i przede wszystkim, kolaboracja z Donem Cherry oraz kultowe 'Jazz Composers Orchestra', 'Escalator Over The Hill' i 'Liberation Music Orchestra'.

Parker's Mood

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.