Skocz do zawartości
IGNORED

Nowe kolumny do NAD c356bee Tonsil Pulse czy Tonsil Siesta ?


Miyaga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Tak jak w temacie. Poszukuje kolumn, które współpracowałyby z wzmacniaczem NAD C356bee i wspierane byłyby subwooferem Tonsil Active 250.

Do tej pory uzywalem kolumny JBL ES90 i spisywały się super lecz musialem z nimi rozstac ze wzgledu na gabaryty po zmianie mieszkania. Nadal chce zostac przy podłogowych i pożyczyłem od kolegi kolumny Tonsil Maestro 130 i są w porządku lecz przy rockowych kawałkach wysoka średnica powoduje, ze słuchanie muzyki staje się mało przyjemne.. Nadal rozglądam się za kolumnami Tonsil. Mam na oku Tonsil Pulse oraz Siesta (Fiesta). czy ktoś miał styczność z tymi kolumnami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz proszę więcej szczegółów, przede wszystkim jak duże masz teraz pomieszczenie odsłuchowe, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, jakie preferujesz brzmienie, w jakim budżecie szukasz nowych kolumn.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo Siesta/Fiesta Front.

Maestro kluchy na basie i dziwna srednica.

Pulse specyficzne brzmienie, ale z basem slabo.

 

Jezeli chcesz uzywki, znacznie lepsze to Dali 450.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pomieszczenie to 15mk2. Gatunki to hip-hop, rock, pop muzyka alternatywna oraz sporadycznie muzyka elektroniczna. Preferuję brzmienie dość jasne. Nie wiem czy dobrze opisałem tą wysoką średicę lecz mam na myśli efekt przy odsłuchu gitary elektrycznej w niektórych kawałkach który powoduje takie piszczenie w uszach i na dłuższą metę szczególnie przy większej głośności jest bardzo męczące. Dopiero ściszenie powoduje, że wszystko sie uspokaja. budżet to max 2600zł za parę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad c 356 całkiem przyjemnie gra z dali zensor, a to co opisałeś to cecha tego wzmacniacza, jest daleki od neutralności, wokale na nim niestety lubią "zaryczeć", górna średnica w c356 faktycznie jest podkreślona podobnie jak bas, który do tego zachodzi na ..... . Sprawdź go z dali, to dobre połączenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wokale brzmią przyjemnie. Chodzi mi o gitarę albo inne średnie dźwięki które też czasem męczą. przy jbl es90 było łagodniej i przyjemniej. jeśli chodzi o bas to nie narzekam. tak jak napisalem wczesniej kolumny beda wspomagane subwooferem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegóły,

z mojej strony proponowałbym posłuchać dwa zestawy: na pewno Pylon Audio Sapphire 25 (http://q21.pl/pylon-audio-sapphire-25.html) oraz Paradigm Monitor 7 v.7 (http://q21.pl/paradigm-monitor-7-v-7.html). To dwie konstrukcje, które powinny Cię w pełni brzmieniowo usatysfakcjonować.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz coś z polskich marek zwróć uwagę na Melodikę BL40

http://sklep.rms.pl/melodika-bl40-kolumny-podlogowe-stereo-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szczegóły,

z mojej strony proponowałbym posłuchać dwa zestawy: na pewno Pylon Audio Sapphire 25 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) oraz Paradigm Monitor 7 v.7 (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). To dwie konstrukcje, które powinny Cię w pełni brzmieniowo usatysfakcjonować.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

 

 

a czy ma pan może porównanie tego nad c356bee z rotel ra-06se ? obecnie mam go podłączonego pod kolumny i mam wrażenie, że ten drugi charakteryzuje się lepszą dynamiką.

a jak ocenia Pan kolumny Monitor Audio BX6 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie odousc tosnile zwłaszcza że jeszcze ci nie leżą. W tej kwocie proponuje elac FS 77. Małe kolumny które w takim pomieszczeniu nie będą wyglądać komicznie i zagrają pełnym dźwiękiem.

Jako drugie obstawial bym quantum 755 jednak te wykriczyly by troszkę poza budżet.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie boisz się używanych to w tej cenie możesz dostać Monitor Audio rx6. Są nawet teraz na znanym portalu czarne za 2400. MA dobrze zgrywa się z nadem i to są kolumny tak jak lubisz grające jasno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.