Jump to content
IGNORED

Yamaha PF-1000 / PF-800 ktoś zna?

adamgdansk

Recommended Posts

Wygląda ciekawie. Czasem mozna gdzieś wyrwać.

A ktoś może kiedyś się zetknął w realu?

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Hidden Content

Chyba się już przyzwyczaiłeś to ciszy:)

Gramofonu nie miałem.

Jeżeli Japończyk robi coś tylko i wyłącznie na rynek zagraniczny, to znaczy, że miał w tym jakiś cel:) Zobacz sobie np. wnętrze końcówki mocy Yamahy M4 na rynek zachodni i odpowiednik na rynek Japoński, jest na tej samej stronie.

Pytanie po ile chodzą te gramofony, natomiast ja z Yamahy kupiłbym raczej GT 1000 lub PX-1 lub PX-2, choć to wydatek pewnie koło 4000zł. Ogólnie japońskie firmy raczej rozwijały napędy DD, z resztą co ja Ci będę opowiadał...

No ja mam duzy szacun do japonskich sprzetow o ile nie sa z jakiejs budzetowej polki. W sumie nigdy na niczym sie nie nacialem. A ten paskowiec ma oczywiscie extra paramatery i 80dB. Ramie ciekawe kurcze... Ech te czasy gdy ladowano krocie w rozwoj gramofonow...

A propos tego ze Yamaha przygotowala ten paskowiec na rynki amerykanskie i europejskie to jest hmm anegdota ze skoro recenzenci europejscy i amerykanscy tak bardzo preferowali paskowce vs direct drive i dyskredytowali japonskie direct-drive'y to Yamaha im zrobila top paskowca zeby sie nacieszyli... a na rynek japonski zachowali to co lepsze czyli swoje topowe direct-drive ;))))))))

Nie wiem jak koledzy ale moim zdaniem chłopaki z kraju ' kwitnącej wiśni ' robili bardzo dopracowane i piękne gramofony nie mówiąc o doskonałych ramionach . Który inny naród wykonał tyle różnych modeli tt o tak pięknym brzmieniu i wyglądzie ? Paskowce , DD i idlery nie ma recepty na najlepszy dzwięk bierzemy takie na jakie nas stać :-) a chciał bym wszystkie - tylko za co i gdzie je trzymać . Lata 60 i 70 w gramofonach to było coś niesamowitego , wielki szacunek dla konstruktorów się należy za co im dziękuje , to hobby mojego życia .

Hehe kolego tomaszu_pianisto graty to ja mam wy macie cacka :-) lecz marzenia swoje spełniłem , mam dwie td 125 w słabym stanie ale za to za grosze kupione a ile przyjemności z remontu tych dzieci ( to nie są graty :-) . Yamaha jak i Seac warte grzechu są choć te ostatnie w wersji 12 " zabija . Życie mamy jedno warto spełniać zachcianki czy jak ktoś woli marzenia .

• 1 month later...

Dla zainteresowanych - z ciekawości kupiłem taką Yamahę PF-800 i chwile się nią pobawiłem. Uroczy gramofon i rzeczywiście ciekawe ramię z tych "lżejszych". Kręci równo, prędkość regulowana pokrętełkiem, wygodnie. Brzmi bardzo fajnie. Ale zdecydowałem się na zakup czegoś z innej półki zupełnie - więc PF-800 dostepna w fajnej cenie w ogłoszeniach ;)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.