Jump to content
IGNORED

Pioneer SX-N30

1piotr13

Recommended Posts

Witam

Posiadam amplituner jak w temacie. Gra on ze starymi Tannoyami M1 + subwoofer Harman Kardon. Nieźle to gra ale chciałbym kupić nowsze kolumny podstawkowe. Myślałem o nowych Tannoyach 7.2 lub o Dali Zensor 3. Pokój 15m, muzyka praktycznie każda. Lubię jak muzyka gra trochę dynamicznie, nieprzesadzone tony wysokie ale obecne, dobra separacja instrumentów oraz przejrzysta scena. Dużo osób pisze pozytywnie o Dali Zensor 3 ale natknąłem się równierz na opinię że są za nudne, zero polotu itp. Może macie jakieś inne propozycje.

Uważaj na Zensor 3. Dźwięk na pewno nie jest dynamiczny. Są to jedne z niewielu kolumn, które po podłączeniu do mojego Sony TA-F444ES powodowały, że usypiałem. Z Marantzem było lepiej, ale dźwięk nie w moim stylu. Jakiś taki wolny. Do tego charakter basu mi się nie podoba. Czasami jest twardy, jakby ktoś pudło z plastyku okładał no a czasami jest jak z subwoofera. Lubię miękki bas jak w kolumnach wintage z głośnikami niskotonowymi >niż 20cm. Ogólnie to nie moja bajka a w prasie chyba przegięli z recenzjami.

Ja uważam że Dali zensor 3 są bardzo udane, potrafią zawstydzić nie jedne nieco droższe. Z dobranym wzmacniaczem, nie koniecznie zaraz drogim potrafią łądnie zagrać i mieć niezłego kopa.

Tylko po prostu źle zgrał się z soniakiem, Piotr57832 bo nie sądzę, że brałeś soniaka na odsłuchy do salonu audio i zgrywałeś z różnymi kolumnami.... Gdyby tak było to trafiłbyś na bardziej pasujące kolumny do soniaka, ale niekoniecznie lepsze jako takie.

Dali 3 w 15m kw jak ulał, kolega ma w 20 i też jest bardzo dobrze .

Weź pod uwagę, że to Pioneer ma ostre wysokie tony, a bas jest dość przeciętnie wypełniony, niestety.

Czy Dali będą dobrym wyborem, może ? Może quantum 673 dobrze się zgra, jakieś Polk, Paradigm. Z Klipschem, Jbl, mimo, że dynamicznie może być bardzo ostro i anlitycznie.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.