Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy CD


M_62740

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Przepraszam jeśli powielam temat ale niestety przeczytałęm kilkanaście wątków i nie znalazłem tego czego szukałem. Szukam pierwszego odtwarzacza CD. Zależało by mi na podłączeniu go przez kabel optyczny. Posiadam już amplituner Techniksa SA-DX 850 podłączony w stereo. Głośniki to B&W DM 603. Proszę o pomoc i przepraszam jeśli spamuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chcesz kiedykolwiek podłączać go złączem analogowym? Jeśli nie, to ja też szukam transportu. Więc chętnie się podłączam. Myślałem o Advance Acoustic MCD-403 - wygląda na solidny sprzęt. Zgnojony w recenzjach za dźwięk, ale zawsze był testowany razem z DACiem, który bardziej za to odpowiada...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien,czy skórka warta wyprawki.Jeżeli koniecznie chcesz optykiem,to za konwersję DA bedzie odpowiedzialny amplituner,czyli szału nie bedzie.BD powinien Ci wystarczyć.Natomiast jeżeli CD to raczej przez wejście analogowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M_62740

 

nie mam wielkiego doświadczenia, alem człek techniczny i twierdzę (poprawcie mnie, jeśli się mylę), że w nośnikach cyfrowych za dźwięk odpowiada tylko i wyłącznie DAC i elektronika na niego i sygnał analogowy już wychodzący wpływająca (więc nie jest to pewnikiem transport).

rozpatrujemy oczywiście konstrukcje audio.

w związku z tym jako transport może robić cokolwiek co odtwarza płyty.

choćby BR za 150zł, albo jakiś używany CD za 20zł, bele miał wyjście cyfrowe.

sygnał cyfrowy dociera do DAC w takiej samej formie w każdym przypadku.

dopiero DAC go przetwarza na analogowy sygnał i tutaj mamy pole do popisu.

 

więc:

- jaki masz budżet?

jeśli znikomy, to szukaj czegokolwiek z wyjściem cyfrowym, a jak się popsuje, to nie będziesz stratny, tylko kupisz następny.

jeśli większy, to możesz poszukać konstrukcji trwalszych, o ile to ma w ogóle sens.

- ma być w przyszłości wykorzystana sekcja DAC odtwarzacza?

jeśli tak, to już musisz szukać klasyczną drogą, czyli odsłuchy po analogu, no i także kwestia budżetu. tutaj musisz określić więcej szczegółów.

z czym by to miało grać, jaką muzykę to miałoby grać, itd....

 

a wtedy dopiero koledzy z forum mogą coś podpowiedzieć (nie ja, bo laik jestem).

 

pozdrawiam serdecznie

 

Grzesiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za transport może służyć ten DVD od kina domowego ze względu na solidność, urodę i pilota.

Na ebayu czy gdzie indziej potrafi być tanio bo naprawa kina domowego jest kosztowna:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet to około 500 zł. Nie upieram się przy kablu optycznym. Zależy mi po prostu na brzmieniu. Nie jestem audiofilem ale jestem muzykiem i pewne rzeczy chciałbym usłyszeć chodzi mi zwłaszcza o miękkość dźwięku. Muzyka to od klasyki po brzmienia AC/DC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc i przepraszam jeśli spamuje.

Spam jest anonimową, nieoczekiwaną, masowo rozsyłaną pocztą. Nie ma wiec tutaj mowy o spamowaniu, nie przepraszaj:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet to około 500 zł. Nie upieram się przy kablu optycznym. Zależy mi po prostu na brzmieniu. Nie jestem audiofilem ale jestem muzykiem i pewne rzeczy chciałbym usłyszeć chodzi mi zwłaszcza o miękkość dźwięku. Muzyka to od klasyki po brzmienia AC/DC.

Większość doświadczonych kolegów twierdzi,że połączenie coaxem daje lepsze rezultaty niż optyk.Polecane były często CD marantza 53,57,63 jako przyzwoite CD po analogu,i dobre transporty przez coax.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecane były często CD marantza 53,57,63 jako przyzwoite CD po analogu,i dobre transporty przez coax.

Jeżeli płyty są w dobrym stanie to jak najbardziej, ale kiedyś Pioneer PDS703 i Teac VRDS czytały kilka moich porysowanych płyt bez problemu, Marantz CD14 już nie.

@M_62740

Te CD są już dość tanie, kup któregoś i posłuchaj, masz wejścia coax i opt, masz cinch, zobaczysz co Ci pasuje. Jeżeli masz kolekcję rzadkich i drogich płyt to może warto kupić lepszy transport, z naciskiem na "może".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jest duża różnica między tymi CD? Pytam bo nie wiem czy jest sens dopłacać. Mam jeszcze jedno pytanie jeśli coax to jakiego kabla muszę użyć? Znajomy jest audiofilem i ostatnio polecił mi jakiś kabel optyczny, nie pamiętam firmy ale model był Nowa 7, zapłacił za niego astronomiczną cenę. Chciałbym dobry kabel ale nie za 900 zł. Co byście polecili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej nie ma to znaczenia, odtwarzacz będzie tylko robił jako transport. Coś czuje że nie wiesz do końca o co ci chodzi. Zresztą po analogu też nie warto wydawać takiej kwoty na CD do tego ampli. Lepiej to sprzedać, dołożyć zaoszczędzone pieniądze i kupić jakiś lepszy wzmacniacz. Lepiej na tym wyjdziesz. CD spokojnie za 200żł wystarczy do tak budżetowego sprzętu. Przy takich kwotach największe sumy trzeba przeznaczać na kolumny, wzmacniacz... Twoje B&W zasługują na coś lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

COAX do takich sprzętów to solidny kabel antenowy za 5-10zł/m do tego wtyki neutrika za 30zł (nie muszą być 75ohm, bo i tak i w CD i w ampli są zwykłe). Ważne by kabel miał powyżej 1,8m. Taki kabel załatwi Ci sprawę na bardzo długo i dopiero jak przesiądziesz się na dużo lepszy sprzęt będzie sens szukać lepszych kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

A czemu akurat powyżej 1.8?

Żeby pierwsze odbicie sygnału nastąpiło z odpowiednim opóźnieniem, przewód 75ohm pownieniem mieć coś ponad 150cm. Po to też stosuje się wtyki i gniazda 75ohm.

Najprościej kupić odcinek 2m po odizolowaniu z obu stron zostaje 1,8m i ta długośc idealnie pasuje do coaxa - jest lekka górka od 150cm, dłuższy trochę może być, krótszy nie powinien. Zauważ, że większość firmowych kabli coax do audio ma właśnie ten paramter zachowany, tj, nie da się kupić krótszych niż te ~2m chociaż często dac leży 30 cm od transportu i taka długość by wystarczyła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Podepnę się z pytaniem o pierwsze cd. Czy Nakamichi cd Player 4 jest wart 350 zł i czy to prawda że jest dobrym materiałem do modyfikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Na stronie mcgyvera jest opis modyfikacji tego CD:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

350zl CD plus 300zl za części do łampowej analogowki (o ile umiesz to sobie sam zrobić) bo ja wiem czy to jakaś super okazja... Ja bym wolał za te 350 zł kupić jakas płytkę Daca diy na kości np. Tda1541, ad1865 czy pcm 1794 i do tego zrobić lampowka analogowke - robota i kasa taka sama, a założę sie ze zagra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby pierwsze odbicie sygnału nastąpiło z odpowiednim opóźnieniem, przewód 75ohm pownieniem mieć coś ponad 150cm

Gdzie o tym można poczytać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Jak dla mnie możecie używać nawet zardzewiałych gwoździ w formie przewodów coax - nie mój cyrk nie moje małpy. Autor posta chciał zainwestować w kabel coax, dałem mu rozwiazanie jak za grosze mozna zrobić w miarę przyzwoity przewód na start bo do jego systemu nic droższego nie ma sensu.

Nie mam zamiaru dyskutować z gośćmi którzy myślą ze jak zmierza przewód omomierzem i wyjdzie im 0R to znaczy ze każdy kabel jest taki sam. Zachowanie warunku impedancji falowej wcale nie wymyślili audiofile, jest to norma w przesyle tego typu sygnałów w wielu dziedzinach - nie tylko audio. Możesz podłączyć zwykłym drutem i mieć w nosie wszystkie zalecenia firn które projektowały ten standard, ale wierz mi ze nie robili tego idioci i w jakimś celu zalecają zachowanie tych 75 ohm. Chcesz wiedzieć więcej, jakakolwiek książka o radioelektronice wyjaśni Ci ciut więcej. Sporo tez informacji jest na elektrodzie, łącznie z pomiarami i radami jaki są minimalne odcinki przewodów do jakich anten itd. Szukaj a znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny kolega naczytał się mądrych rzeczy i pieprzy od rzecz. Owszem jest taka zasada ale już odeszła do lamusa od kiedy mamy sygnał cyfrowy. Zasada ponad 150 cm dotyczyła odbioru analogowego sygnału telewizyjnego bądź radiowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam nakamichi cd-45z, służę jakby co pomocą

 

Na stronie mcgyvera jest opis modyfikacji tego CD:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

350zl CD plus 300zl za części do łampowej analogowki (o ile umiesz to sobie sam zrobić) bo ja wiem czy to jakaś super okazja... Ja bym wolał za te 350 zł kupić jakas płytkę Daca diy na kości np. Tda1541, ad1865 czy pcm 1794 i do tego zrobić lampowka analogowke - robota i kasa taka sama, a założę sie ze zagra lepiej.

 

Sens zrozumiałem, szczegółów nie bo tda1541 chyba nie blokuje replikacji odwrotnej transkryptazy :). Dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tym bardziej nie ma to znaczenia, odtwarzacz będzie tylko robił jako transport. Coś czuje że nie wiesz do końca o co ci chodzi. Zresztą po analogu też nie warto wydawać takiej kwoty na CD do tego ampli. Lepiej to sprzedać, dołożyć zaoszczędzone pieniądze i kupić jakiś lepszy wzmacniacz. Lepiej na tym wyjdziesz. CD spokojnie za 200żł wystarczy do tak budżetowego sprzętu. Przy takich kwotach największe sumy trzeba przeznaczać na kolumny, wzmacniacz... Twoje B&W zasługują na coś lepszego.

 

Trudno sie nie zgodzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy chcesz kiedykolwiek podłączać go złączem analogowym? Jeśli nie, to ja też szukam transportu. Więc chętnie się podłączam. Myślałem o Advance Acoustic MCD-403 - wygląda na solidny sprzęt. Zgnojony w recenzjach za dźwięk, ale zawsze był testowany razem z DACiem, który bardziej za to odpowiada...

 

Nie zgodzę się z tą opinią. W MDA-503 wymieniłem tylko lampy i... nie zmienię prędko zestawu MCD-403/MDA-503 na żaden inny. W tym przedziale cenowym jest petarda. Wystarczy zobaczyć na rynek wtórny = 0. Wymieniając lampy można robić cuda z MDA-503 (oryginalnie są wsadzone jakieś chińskie, słabej jakości)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.