Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś ma gotową radę, męcze się z niskim sony TC-K370, typowy dwusilnikowy mechanizm z lat 90 (taki jak pożniej w 4xx i 5xx)

Wymieniłem już paski (obydwa) na prawidłowe i złożylem mechanizm ze 4razy ale za każdym razem bez poprawy. Objawy ma takie,

że po play i stop czasem nie opuszcza mostu z glowicami i świruje silnikiem funkcji (to raz na 10prob). To samo przy przewijaniu w lewo

lub w prawo ale już 9razy na 10prob nie opusci mostu z glowicami po wlaczeniu funkcji przewijania i wtedy zamiast przewijania robi

mu się play (bo walek jest przylozony do kapstana)

 

Czujniki od tasmy (u gory) w porzadku, kable w porzadku mechanizm wyglada ok (nie znam go dobrze ale nic mu nie brakuje w porow-

naniu do podobnego z innego sony)). Doszedlem, że musi miec jakies źle działające czujniki pozycji mechanizmu (zabrudzone itp ale

nie znalazlem zadnych mikroswitchy oprocz tych na gorze do wlozenia tasmy a te sa ok)

 

Ma ktos pomysl + z jakiego innego deka bedzie mechanizm pasowal ? Wszystkie sony mialy podobne ale roznily się plytkami elektroniki

i dojsciami kabli (zlaczki itp)

 

Jacek S

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olać to wszystko, dzisaj gadałem ze znajomym z forum......to wszystko złom nie ma co sie podniecać, życie zapier......a trzeba z niego korzystać a nie zostać "grabarzem" taśmy magnetofonowej tylko.

Co się stanie z Waszymi sprzętami jak Was nie będzie ?

 

Na alle szukają frajerów z portfelem i tyle

Żebyś Ty Bilbo jeszcze wierzył w to co piszesz i stosował się do zaleceń. Gdzie bym na alle nie wszedł w aukcję z deckiem to widzę Ciebie, zwłaszcza jak cena jest jeszcze dość niska :)))))

 

Dzisiaj byłem na imprezie "męsko-pijackiej", znaczy się urodziny jednego z kumpli, na której to były same różne "indywidua" i "dziwolągi". Każdy z gości ma jakąś pasję, której oddany jest całym sercem. Jak jeden zdradził, że kolekcjonuję decki to reszta zrobiła oczy i z niedowierzaniem słuchała jego opowieści o dźwięku, który dają moje "skarby". Tak się składa, że ten jeden je widział i słyszał. Nie napiszę jakie miny mieli jak odpowiedziałem na pytanie odnośnie posiadanej ilości. Tak mniej więcej strzeliłem liczbę bo ostatnio straciłem rachubę. Towarzystwo nagle wytrzeźwiało i zrobiło wielkie oczy. Czym prędzej odpaliłem neta na wielkim TV i pokazałem im zdjęcia niektórych maszyn, zwłaszcza tych co to są po "pięknej stronie mocy". Wszystkim pokaz przypadł do gustu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś Ty Bilbo jeszcze wierzył w to co piszesz i stosował się do zaleceń. Gdzie bym na alle nie wszedł w aukcję z deckiem to widzę Ciebie, zwłaszcza jak cena jest jeszcze dość niska :)))))

 

Dzisiaj byłem na imprezie "męsko-pijackiej", znaczy się urodziny jednego z kumpli, na której to były same różne "indywidua" i "dziwolągi". Każdy z gości ma jakąś pasję, której oddany jest całym sercem. Jak jeden zdradził, że kolekcjonuję decki to reszta zrobiła oczy i z niedowierzaniem słuchała jego opowieści o dźwięku, który dają moje "skarby". Tak się składa, że ten jeden je widział i słyszał. Nie napiszę jakie miny mieli jak odpowiedziałem na pytanie odnośnie posiadanej ilości. Tak mniej więcej strzeliłem liczbę bo ostatnio straciłem rachubę. Towarzystwo nagle wytrzeźwiało i zrobiło wielkie oczy. Czym prędzej odpaliłem neta na wielkim TV i pokazałem im zdjęcia niektórych maszyn, zwłaszcza tych co to są po "pięknej stronie mocy". Wszystkim pokaz przypadł do gustu.

Nieważne w jakich okolicznościach, ale szerzenie tej "wiary" zakłada na ukłony. W czasach wszędobylskiej tandetnej elektroniki z Chin, która robi z uszu młodzieży sieczkę wydaje się walką z wiatrakami. A tu co? "Wszystkim pokaz przypadł do gustu". Podziwiam, zwłaszcza jak towarzystwo w % to reakcje mogły być różne :D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne w jakich okolicznościach, ale szerzenie tej "wiary" zakłada na ukłony. W czasach wszędobylskiej tandetnej elektroniki z Chin, która robi z uszu młodzieży sieczkę wydaje się walką z wiatrakami. A tu co? "Wszystkim pokaz przypadł do gustu". Podziwiam, zwłaszcza jak towarzystwo w % to reakcje mogły być różne :D.

A byłbyś zdziwiony. Nikt, ale to nikt nie był specjalnie wstawiony. Były procenty, było wspaniałe ciasto (dzieło żony solenizanta). Bardziej interesowaliśmy się ciastem niźli trunkami. Jeden z gości na tę okazję przywiózł z Paryża trochę butelek i grzecznie próbowaliśmy te "próbki" co nam serwował i o nich kwieciście opowiadał. Skoro każdy miał skosztować to buteleczka wystarczała na małe "próbki". I oczywiście główny akcent skierowaliśmy na rozmowę, nieczęsto zdarza nam się spotykać w tym gronie i nadrabialiśmy zaległości. Najważniejsze, że jeden z gości wiosną leci do Kanady i obiecał, że jak znajdzie sklep ze starociami to poszuka decków :) Lata bez bagażu to deck potraktuje jako podręczny. Problemem może być to, że prowincja Alberta to ogólnie taka mało zaludniona wiocha i odległości pomiędzy "miastami" są bardzo duże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Aksamit

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowe szaleństwo zatacza coraz szersze kręgi .

Dziś na giełdzie na Balickiej w Krakowie , SONY tck fx 66 - 260 zł .

Podobno sprawny ...

Onkyo int. coś tam , ( klawiatura w środku , wyświetlacz po prawej ) - 320 zł . Też podobno sprawny . Sporo Technicsów , ale że mnie nie rajcują nie pytałem o cenę .

 

Takie SONY w 2011 kosztował mnie 40 zł i jest sprawny .

Ciekawe jak długo ten pęd jeszcze potrwa .

 

A jeszcze dwa lata temu , jeden człowiek sprzedawał przepiękny odtwarzacz CD SONY z serii Espirit za 1200 zł , nie pamiętam nr modelu , był szampański i miał płytkę ładowaną od góry i zamykaną szklaną pokrywą , wydawało się drogo , ale był piękny .

 

 

 

Jeśli będzie - zapodaj wideo .

 

Nie miałem płaskiego paska tylko kwadratowy a korciło mnie odpalić go .....i gra , na razie odtwarzałem coś na słuchawki i całkiem dobrze mu to szło, na kasetach 1khz nie falował dźwięk.

Nie dziwie się że miał dobre recenzje słuchaczy

 

Na giełdzie na Balickiej w sumie może 3-4 osoby handlują sprzętem, od brodatego sprawdzaj, na przeciwko niego stoi gościu też ze sprzętem sprowadzają sami, ale tych to wyjątkowo sprawdzać trzeba, kombinują, naprawiają itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bilbo

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sinusoida idzie ostro w dół

A hiperbola ostro w górę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sami podcinamy gałąź, na której siedzimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź przetrzyj oczy najsampierw, fakt ze przesyłka pewnie drożej

Już se przetarłem i...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...widzę to samo!

 

Jutro na warsztat idzie Onkyo 2250, piękny sprzęt, mechanizm prawie jak w Nakamichi BX choć koło zmachowe chyba cięższe jak widze, czy będzie wypas muzyczny ?

Albo w Nakamichi prawie jak w Onkyo. ;-) Tyle, że to Sankyo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche inaczej silnik funkcyjny jest ustawiony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A hiperbola ostro w górę:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

sami podcinamy gałąź, na której siedzimy.

Ceny niczego nie psują, psuja zepsute sprzety puszczone jako sprawne

Z moich ostatnich zakupów żaden sprzęt nie okazał się sprawny, chodza mi w 100% tylko te, ktore sam zrobiłem

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba nasz forumowicz sprzedaje tego Kenwooda. Jak podaje same paski 120 zł... za 18 można kupić do tego modelu + przesyłka. Może miał (w rewelacyjnym stanie) oryginały. No i gdzieś widziałem zdjęcia jak KX-4520 rozbierał do roboty. Ale jeśli tak było, to warto takie informacje w aukcji dodać.

Wtedy potencjalny nabywca będzie miał większe przekonanie co do tego, że sprzęt sprawny - a jak sam nie umie naprawić, to skłonny jest dać więcej za magnetofon już zrobiony.

Oczywiście każdy kij ma dwa końce. Ja tak kiedyś kupiłem za przesadzone pieniądze Kenwooda KX-9010 po hiper super przeglądzie, w którym po roku strzelił pasek od dual capstana. I na pewno nie był wymieniany, bo drugi (mały, kwadratowy) jest naciągnięty że hej! Poza tym stan magnetofonu faktycznie tip-top.

 

Osobiście myślę, że sytuację uzdrowiła by ta planowana zmiana w regulaminie allegro, o której ktoś wcześniej wspominał, że sprzedający jeśli wpłata wpłynęła nie ma prawa wystawić negatywa. Kupujący często obawiają się odwetowego, którego już sprostować nie da rady. A bezczelność sprzedających nie zna granic - sam doświadczyłem nieraz w rozmowie telefonicznej. Zwykle byłem zarzucany "mięsem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez wyzromek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do kolegów w sprawie magnetofonu LUXMAN K-351.Od jakiegos czasu podczas grania.słychać jakby coś haczyło.Kaseta gra i ciągnie,prędkość normalna,dźwięk też, tylko ten odgłos jakby o coś tarło.Co to może być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i gdzieś widziałem zdjęcia jak KX-4520 rozbierał do roboty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ceny niczego nie psują, psuja zepsute sprzety puszczone jako sprawne

Z moich ostatnich zakupów żaden sprzęt nie okazał się sprawny, chodza mi w 100% tylko te, ktore sam zrobiłem

250zł->300->450zł Co innego gdyby cena zamieniała się w druga stronę. Wielu już narzekało na ceny proponowane przez nomosa. I niech nikt nie będzie zdziwiony jak na bazarze pierwszy lepszy handlarz będzie swoją cenę podpierać argumentem: "bo Panie na allegro to chodzi taki po ..." 450 zł za ten model to lekka przesada, może przy niej pozostałe będące po 249 i 149zł wydadzą się tanie. Mam dwa takie modele i drugiego kupiłem za równowartość kilku paczek fajek. Poświęciłem wieczór (+nowe paski) i deck niczym "prosto z fabrycznej taśmy". Gdybym go wystawiał to nie liczyłbym na więcej niż 150. Ale to szczegół.

 

Generalnie wolałbym ceny bardziej przyziemne a nie wzięte z sufitu, bo przy wspomnianych przez Ciebie "niespodziankach" wolałbym by niesprawnym okazał się deck kupiony za marne grosze niż za spora stawkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KX-4520 kupiłem kiedyś za 120 zł. Niestety coś w nim chrumknęło pierwszego dnia i odesłałem.

 

Z innej beczki, czy może ktoś z Was poratować instrukcją serwisową do KX-4520? Może mechanizm jest taki sam jak w KX-9010 i paski (które są dostępne) podpasują?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mechanizm jest taki sam jak w KX-9010

 

zdecydowanie nie, KX-9010 ma Sankyo z Direct Drive.

Prędzej będą pasowały paski od Kenwood KX-1100G

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub Nakamichi CR-4, BX-300

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pasek kwadratowy do hamulca lewej szpulki ma 25mm średnicy i 1mm szerokości, dobierzesz osobno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zrobiłem wcześniej małe dochodzenie, ściągnąłem instrukcje serwisowe do 1100g i 1100hx i mają identyczne mechanizmy co 9010. Dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakie dni i w jakich godzinach jest giełda na Balickiej?

 

Jeśli w sobotę i niedzielę będziesz o 9 godz. to giełda już będzie rozkręcona . Po 10 czasem jest problem z parkowaniem , i co dziwne rządzi się to swoimi prawami .

Kiedyś był problem z parkowaniem przed dłuższym łykendem , a teraz zupełnie znienacka , ani święta ani łykend .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się Eumig FL-1000 na All... Fajnie by to może było, gdyby nie u NomosSPK. Cena jak zwykle mocno zaporowa i do tego wersja czarna. Mniej poszukiwana. Może za dwa, trzy lata znajdzie jakiegoś nabywcę. Do tego czasu szaleństwo aukcji wyrówna ceny i już tak nie będzie razić po oczach to co chcą u Nomos :D. Jeśli sytuacja będzie dalej rozwijać z tymi cenami, to szkoda będzie czasu zaglądać na aukcje. Kupować tylko złom, który i tak będzie drogi? Mam masę jeszcze innych wydatków, niż przepłacanie handlarzom.

"Akcja renowacja" wstrzymana. Mam za dużo obowiązków związanych z pracą i z tego powodu mało czasu. Cztery złomki nadal stoją i czekają aż się za nie wezmę. Niestety za jakiś czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt Ci nie każe kupować to co zobaczysz, ja się delektuję teraz Nadami i Denonami które zbierałem wcześniej i napierw niech sobie pograją troche a później sie wypieści je.

Teraz nawet nie włażę na alle bo mi szkoda kasy i miejsca.

Do odtwarzania śmiga mi kopiarka Aiwa 808 m bardzo dobry dźwięk jako odtwarzacz i nie ma co sie jarać byle czym,.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bilbo

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma co sie jarać byle czym,.

 

Mam wrażenie, że właśnie wciąż się "tym" "jarasz".

 

Wybacz, ale ten Eumig raczej nie jest byle czym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez artekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuję, aby kupić. Rzadko, ale zdarza mi się kupić jakiego złomka za przysłowiową flachę, aby zobaczyć kawałek innej techniki. Ostatnio widziałem kilka interesujących dla mnie aukcji, ale sobie odpuściłem. Jeszcze, gdyby cena nowego nabytku była znośna, to i żona by nie marudziła. Ceny dla mnie za duże a byle czego nie mam gdzie już ustawiać i chyba poczekam na jakiś "traf". Nigdy nie wiadomo jak to będzie. Czasem ktoś wystawia na "kup teraz" dobre rzeczy w dobrych cenach i może coś złapię. Tylko, że takich jak ja jest wielu i łatwo nie będzie :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak się zastanawiałem nad tymi cenami i niema co sie denerwować.Myśmy się przyzwyczaili do cena baaaaardzo niskich,bo uważamy że te graty są stare i powinny kosztować dwa piwa.Ale prawda jest inna to że moda jest na analog to już nikt nie niema wątpliwości,proszę zobaczyć jakie są aktualne ceny tego badziewa w sklepach i wszystko będzie jasne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że właśnie wciąż się "tym" "jarasz".

 

Wybacz, ale ten Eumig raczej nie jest byle czym.

 

dla mnie nie jest, nie prowadzę muzeum i nie oprowadzam wycieczek.

Sprzet ma grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak się zastanawiałem nad tymi cenami i niema co sie denerwować.Myśmy się przyzwyczaili do cena baaaaardzo niskich,bo uważamy że te graty są stare i powinny kosztować dwa piwa.Ale prawda jest inna to że moda jest na analog to już nikt nie niema wątpliwości,proszę zobaczyć jakie są aktualne ceny tego badziewa w sklepach i wszystko będzie jasne.

No to ja się pozwolę niezgodzić z tą opinią i trochę pofilozofować w tym momencie i miejscu przedstawiając moje opinie i przemyślenia z którymi też nie trzeba się zgadzać. Nie zauważyłem, aby zapanowała moda na analog. Jest to tylko rozgłaszane w mediach, które w obecnych czasach gonią za sensacją i działają wg zasad: a. 'Nie ważne czy mówią dobrze czy źle - ważne, aby mówili', b. (trochę na wyrost, ale co do zasady się sprawdza) 'Kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą'. Bo kreowana 'moda na analog' uosabiana z pojawieniem się nowych płyt analogowych i chińskich gramofonów w Biedronce nie tłumaczy wzrostu cen na stare magnetofony. Czy na tej fali widać wzrost zainteresowania i cen magnetowidów oraz kaset VHS?

 

Niedawno obserwowałem pewną aukcję na alle, która chyba dobrze obrazuje to, co się dzieje. Rzecz szła o jakiegoś starego Technicsa, bodajże RS-B10 (nie mylić z 100), licytacja od 10 zł, niewyraźne zdjęcie zabrudzonego magnetofonu na tle bałaganu starego garażu, brak opisu tylko jedno zdanie "Sprawny. Nie myśleć, że oddam za 10 zł". Gdy aukcja po 2 tygodniach zbliżała się do końca ta buńczuczna deklaracja zniknęła z opisu i pozostało tylko "Sprawny". Niestety nikt się nie rzucił do licytacji. Magnetofon ponownie trafił na aukcję, już bez szumnych deklaracji odnośnie obostrzeń sprzedaży, za 10 zł, ale też też bez powodzenia. Został po raz trzeci wystawiony - tym razem pokornie od 1 zł i też - o Dziwo! - nie było zainteresowania i nikt go nie chciał! Jak to? - a przecież wszędzie trąbią, że jest moda na analog, sprzedawca pewnie spodziewał się tłumu chętnych na aukcji i rzeszy nagabywujących go poza aukcją oraz przekonujących, że to staroć nic nie wart - stąd pewnie ten opis w aukcji - i gdzie tu moda na analog jak nikt z kupujących tego analogu nie chciał, na koniec nawet z 1 zł. Coś z tą modą jest nie tak.

 

A ilu jest takich sprzedawców? Ktoś coś usłyszał, że ktoś coś mu powiedział, a że nie do końca to prawda z tą modą no to co - można wrzucić na alle z odpowiednią ceną i niech wisi - przecież jeść nie woła, a może jednak trafi się jakiś zabłąkany poszukiwacz wymyślonych najnowszych trendów modowych. A jak się nie trafi to sprzęt pójdzie do elektrośmieci i utylizacji, bo - cytat: "Nie myśleć, że oddam za 10 zł" i takie jest święte prawo sprzedawcy, stąd te ceny, stąd te nasze zgrzytanie zębami...

 

dla mnie nie jest, nie prowadzę muzeum i nie oprowadzam wycieczek.

Sprzet ma grać.

Nie mam teraz dostępu do serwisów aukcyjnych stąd pytanie - czy ten Eumig nie gra i jest niesprawny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja się pozwolę niezgodzić z tą opinią i trochę pofilozofować w tym momencie i miejscu przedstawiając moje opinie i przemyślenia z którymi też nie trzeba się zgadzać. Nie zauważyłem, aby zapanowała moda na analog. Jest to tylko rozgłaszane w mediach, które w obecnych czasach gonią za sensacją i działają wg zasad: a. 'Nie ważne czy mówią dobrze czy źle - ważne, aby mówili', b. (trochę na wyrost, ale co do zasady się sprawdza) 'Kłamstwo powtarzane wiele razy staje się prawdą'. Bo kreowana 'moda na analog' uosabiana z pojawieniem się nowych płyt analogowych i chińskich gramofonów w Biedronce nie tłumaczy wzrostu cen na stare magnetofony. Czy na tej fali widać wzrost zainteresowania i cen magnetowidów oraz kaset VHS?

 

Niedawno obserwowałem pewną aukcję na alle, która chyba dobrze obrazuje to, co się dzieje. Rzecz szła o jakiegoś starego Technicsa, bodajże RS-B10 (nie mylić z 100), licytacja od 10 zł, niewyraźne zdjęcie zabrudzonego magnetofonu na tle bałaganu starego garażu, brak opisu tylko jedno zdanie "Sprawny. Nie myśleć, że oddam za 10 zł". Gdy aukcja po 2 tygodniach zbliżała się do końca ta buńczuczna deklaracja zniknęła z opisu i pozostało tylko "Sprawny". Niestety nikt się nie rzucił do licytacji. Magnetofon ponownie trafił na aukcję, już bez szumnych deklaracji odnośnie obostrzeń sprzedaży, za 10 zł, ale też też bez powodzenia. Został po raz trzeci wystawiony - tym razem pokornie od 1 zł i też - o Dziwo! - nie było zainteresowania i nikt go nie chciał! Jak to? - a przecież wszędzie trąbią, że jest moda na analog, sprzedawca pewnie spodziewał się tłumu chętnych na aukcji i rzeszy nagabywujących go poza aukcją oraz przekonujących, że to staroć nic nie wart - stąd pewnie ten opis w aukcji - i gdzie tu moda na analog jak nikt z kupujących tego analogu nie chciał, na koniec nawet z 1 zł. Coś z tą modą jest nie tak.

 

A ilu jest takich sprzedawców? Ktoś coś usłyszał, że ktoś coś mu powiedział, a że nie do końca to prawda z tą modą no to co - można wrzucić na alle z odpowiednią ceną i niech wisi - przecież jeść nie woła, a może jednak trafi się jakiś zabłąkany poszukiwacz wymyślonych najnowszych trendów modowych. A jak się nie trafi to sprzęt pójdzie do elektrośmieci i utylizacji, bo - cytat: "Nie myśleć, że oddam za 10 zł" i takie jest święte prawo sprzedawcy, stąd te ceny, stąd te nasze zgrzytanie zębami...

 

 

Nie mam teraz dostępu do serwisów aukcyjnych stąd pytanie - czy ten Eumig nie gra i jest niesprawny?

Może i bym się zgodził z tą opinią co do decków ale na przykład amplitunery czy wzmacniacze to już inna sprawa.Widać ile dziś trzeba dać za byle amplituner w sklepie,Niemcy też się zorientowali i już tak chętnie nie oddają za półdarmo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się nie trafi to sprzęt pójdzie do elektrośmieci i utylizacji, bo - cytat: "Nie myśleć, że oddam za 10 zł" i takie jest święte prawo sprzedawcy...

Nie do końca - jak zalicytuję za te 10,-zł, a w aukcji sprzedawca nie zaznaczy ceny minimalnej, to deck sprzedany - święte prawo kupującego! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie nie jest, nie prowadzę muzeum i nie oprowadzam wycieczek.

Sprzet ma grać

 

Z drugiej strony, wczoraj przeczyściłem "układ jezdny" mojemu Grundigowi CT-905, do tego postawiłem na nogi Technicsa RS-M260 (muszę tylko do porządku prędkość przesuwu w nim ustawić - jutro przytargam sprzęt do nagrania 3 kHz) i wpadłem w panikę! Gdzie mam te sprzęty poustawiać, żeby regularnie grały! Nie mam swojego miejsca, a w salonie ku radości żony stoi już... 6 kaseciaków + jeden szpulowiec, trzy wzmacniacze, dwie pary kolumn, dwa CD, gramofon i tuner...

Jak pozamawiam paski do magnetofonów, które na nie czekają to... chyba na stoliku nocnym w sypialni ustawię stosik i będę słuchał przed snem przez słuchawki :) Co wieczór innego... to jest jakieś wyjście!

 

Bo kreowana 'moda na analog' uosabiana z pojawieniem się nowych płyt analogowych i chińskich gramofonów w Biedronce nie tłumaczy wzrostu cen na stare magnetofony. Czy na tej fali widać wzrost zainteresowania i cen magnetowidów oraz kaset VHS?

 

Zapis VHS to jednak jakościowo dziadostwo w porównaniu do FHD czy 4k. Tu nie ma powrotu. Chyba, że ktoś nagrywa na tym muzykę, albo ma kolekcję nagrań video.

Ostatnio kolega pytał mnie co myślę o wszystko mającym gramofonie ION. Porada na szybko, bo już miał brać. Na szczęście dał sobie ten pomysł wybić z głowy. Ale sporo ludzi pewnie to kupuje. Tyle, że jakoś nie chce mi się wierzyć, że ci sami ludzie kupują płyty po stówie i więcej za sztukę. No chyba, ze w promocji w Biedronce za połowę tej kwoty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.