Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w PDF katalog z zdjeciem mechanizmu,tylko plik jest zbyt duży,aby go tutaj upchnąć.Co do TCD-330, to parokrotnie miałem okazje go nabyć,ale jakoś nie wyszło.To naprawdę wspaniała konstrukcja,Nawet dzisiaj robi wrażenie.Np;podczas przewijania zwalniał pod koniec taśmy,aby naprężenia nie były zbyt duże i posiadał mechanizm dbający ,aby zawsze głowica była ustawiona 90 stopni do taśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wystarczy się zastanowić, kiedy te rozwiązania stosowano. Przecież to były lata 70-te. Tym większy należy się szacunek dla inżynierów z Tandberga za takie wynalazki. Niestety, takie rozwiązania techniczne są drogie w zastosowaniu i firma nie wytrzymała presji. Taka samo, jak reaktywowana marka Nakamichi na początku tego wieku. Dalekowschodnie wynalazki za psie pieniądze położyły firmę robiącą naprawdę dobre sprzęty, jak AV10. Właśnie, za dobre w czasach mody na kinodomowe instalacje i mp3. Na szczęście mamy mocno rozbudowany rynek wtórny i nie jesteśmy skazani na tandetę ze wschodu :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;podczas przewijania zwalniał pod koniec taśmy,aby naprężenia nie były zbyt duże i posiadał mechanizm dbający ,aby zawsze głowica była ustawiona 90 stopni do taśmy.

 

Miałem ten magnetofon, ale nie przypominam sobie aby zwalniał przy końcu przewijania.

A "mechanizm" ustawiający głowicę to po prostu ręczne pokrętło :-) Co nie zmienia faktu, że deck był skonstruowany znakomicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten magnetofon, ale nie przypominam sobie aby zwalniał przy końcu przewijania.

Za to 666ES ma taki "myk". Na dodatek wystarczy nacisnąć 2x klawisz by uruchomić turbo a nie trzymać cały czas palcem jak w K-1020. Najszybsze "przewijarki" jakie mam :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to też RS-BX747.

Nie przepadam za tą serią.

 

I AZ6 i AZ7 i dwukieszeniowe Technicsy z ostatnich modeli.

Na serię AZ też patrzeć nie mogę, a dwukieszeniowców nie uznaję.

 

Mam chyba uczulenie na ostatnie technicsy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Aksamit

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za tą serią.

 

 

Na serię AZ też patrzeć nie mogę, a dwukieszeniowców nie uznaję.

 

Mam chyba uczulenie na ostatnie technicsy.

 

Ja tylko napisałem ze mają taka funkcję... AZ7 jest bardzo poprawny. Mechanizm mimo pozornej plastikowści jest bardzo stabilny, wow & flutter jest na zaskakująco niskim poziomie. A oglądając oscyloskopem poprawność jego fabrycznej kalibracji toru odczytu, perfekcyjnej równości obu kanałów i wspaniałym działaniu ATC, robi on u mnie za wzorzec. Po użyciu ATC sygnały dla różnych częstotliwości na różnych kasetach są idealne oryginał / kopia. Jako że fabryczna kalibracja tego decka zapisana jest w epromie, żaden zapaleniec jej nie popsuje - brak możliwości ręcznej ingerencji. Cała kalibracja jest tylko poprzez menu serwisowe z kasetami wzorcowymi. Głowica odczytująca magnetorezystywna nie podatna na namagnesowanie również ma duże znaczenie. Mam również drugiego AZ6 i taśmy nagrane na AZ7 są na AZ6 odczytywane z idealnie takimi samymi poziomami. Co do dźwięku tu już się nie wypowiem. Dla mnie jest on po "cyfrowej" stronie mocy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam również drugiego AZ6 i taśmy nagrane na AZ7 są na AZ6 odczytywane z idealnie takimi samymi poziomami.

 

Mam pytanie - czy taśmy nagrane na Az 6 z poziomem zalecanym przez producenta, czyli w najgłośniejszych miejscach do 0 dB, są odtwarzane na starszych Technicsach z poziomem tylko około +2 dB?

 

W starszych Technicsach instrukcja zaleca nagrywanie z poziomem + 6 dB, więc gdy tak nagram, to na Az 6 to nagranie jest odtwarzane z podobnym poziomem, czyli też około + 6 dB, czyli jakby za głośno.

 

Wiem, że są trzy różne poziomy zera, ale teoretycznie nagranie z poziomem + 6 dB dokonane na starszych magnetofonach powinno być odtwarzane na Az 6 z poziomem 0 dB, a jest znacznie głośniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma to też RS-BX747.

I AZ6 i AZ7 i dwukieszeniowe Technicsy z ostatnich modeli.

 

AZ7 jest bardzo poprawny. Mechanizm mimo pozornej plastikowści jest bardzo stabilny, wow & flutter jest na zaskakująco niskim poziomie. A oglądając oscyloskopem poprawność jego fabrycznej kalibracji toru odczytu, perfekcyjnej równości obu kanałów i wspaniałym działaniu ATC, robi on u mnie za wzorzec. Po użyciu ATC sygnały dla różnych częstotliwości na różnych kasetach są idealne oryginał / kopia. Jako że fabryczna kalibracja tego decka zapisana jest w epromie, żaden zapaleniec jej nie popsuje - brak możliwości ręcznej ingerencji. Cała kalibracja jest tylko poprzez menu serwisowe z kasetami wzorcowymi. Głowica odczytująca magnetorezystywna niepodatna na namagnesowanie również ma duże znaczenie. Mam również drugiego AZ6 i taśmy nagrane na AZ7 są na AZ6 odczytywane z idealnie takimi samymi poziomami. Co do dźwięku tu już się nie wypowiem. Dla mnie jest on po "cyfrowej" stronie mocy ;)

Domniemywam, że pod pojęciem poprawny masz na myśli precyzję nagrywania. Co do dźwięku to ile opinii tyle wniosków. Za dużo zmiennych subiektywnie i faktycznie wpływających na ocenę. Ja po prostu mam inną wrażliwość stylistyczną i na te decki nie mogę patrzeć. Podobnie na i na NAD'y. Zupełnie jak z kobietami: ideałem jest mądra i piękna.

 

Teraz Koledzy mała zagadka. Sądzę, że będzie łatwa do odgadnięcia. "Kupiło mi się". Zupełnie przypadkiem. Tyle co przyjechał i z grubsza sprawdziłem. Fotka poniżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Aksamit

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy co lepiej kupić Pioneer ct 979 czy Sony TC K6ES,chodzi o dźwięk i ewentualny późniejszy serwis rolki paski itp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Domniemywam, że pod pojęciem poprawny masz na myśli precyzję nagrywania. Co do dźwięku to ile opinii tyle wniosków. Za dużo zmiennych subiektywnie i faktycznie wpływających na ocenę. Ja po prostu mam inną wrażliwość stylistyczną i na te decki nie mogę patrzeć. Podobnie na i na NAD'y. Zupełnie jak z kobietami: ideałem jest mądra i piękna.

 

Teraz Koledzy mała zagadka. Sądzę, że będzie łatwa do odgadnięcia. "Kupiło mi się". Zupełnie przypadkiem. Tyle co przyjechał i z grubsza sprawdziłem. Fotka poniżej.

 

Jeden z najlepszych układów autokalibracji jakie wymyślono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC DD-9. Swoją drogą ilość modeli magnetofonów produkowanych przez tą firmę onieśmiela. Ładne cacko - też by mi się kupiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JVC DD-9. Swoją drogą ilość modeli magnetofonów produkowanych przez tą firmę onieśmiela. Ładne cacko - też by mi się kupiło.

Bingo! Cacko ładne, budowa wewnętrzna budzi podziw i szacunek dla inżynierskiego kunsztu. No i ... koszmar serwisanta. Jak wspomniał discomaniak71 świetny układ pełnej kalibracji. Środki techniczne jakie były wtedy dostępne i uzyskany efekt - nagroda Nobla w kategorii CC. Na "pokładzie" ponad 40 scalaków. Robi wrażenie. Trochę czasu poświęciłem na czyszczenie w środku posłuchałem wcześniej nagranych kaset. Testowałem sprawność kalibracji i zrobiłem próbne nagrania. Deck w pełni sprawny i to mnie cieszy. Miałem pewne obawy czy dojedzie, czy będzie bez niespodzianek. Na szczęście jest dobrze. Panel w bardzo dobrym stanie i mógłbym zostawić tak jak jest. Na dniach jak znajdę czas to sprawdzę z serwisówką czy trzyma parametry. Poniżej kilka fotek z wnętrza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17379-0-06806100-1494878859_thumb.jpg

post-17379-0-77631500-1494878932_thumb.jpg

post-17379-0-31579900-1494878976_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo! Cacko ładne, budowa wewnętrzna budzi podziw i szacunek dla inżynierskiego kunsztu. No i ... koszmar serwisanta. Jak wspomniał discomaniak71 świetny układ pełnej kalibracji. Środki techniczne jakie były wtedy dostępne i uzyskany efekt - nagroda Nobla w kategorii CC. Na "pokładzie" ponad 40 scalaków. Robi wrażenie. Trochę czasu poświęciłem na czyszczenie w środku posłuchałem wcześniej nagranych kaset. Testowałem sprawność kalibracji i zrobiłem próbne nagrania. Deck w pełni sprawny i to mnie cieszy. Miałem pewne obawy czy dojedzie, czy będzie bez niespodzianek. Na szczęście jest dobrze. Panel w bardzo dobrym stanie i mógłbym zostawić tak jak jest. Na dniach jak znajdę czas to sprawdzę z serwisówką czy trzyma parametry. Poniżej kilka fotek z wnętrza.

 

Śliczota. Jakoś w sferze audio u nas ta firma była mało znana. A ma się czym pochwalić. Jeśli można wiedzieć gdzie go kupiłeś ?? U nas na A ?

 

Bingo! Cacko ładne, budowa wewnętrzna budzi podziw i szacunek dla inżynierskiego kunsztu.

 

Ale tak po prawdzie chaos - to nie jest inżynierski kunszt ;) Ale z drugiej strony to początek lat 80 a nie 90. Wtedy tak to wyglądało.

 

Porównanie JVC DD-9 i Technics AZ7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1944-0-91683800-1494880735_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tak po prawdzie chaos - to nie jest inżynierski kunszt

 

Nie zrozumiałeś mnie. Miałem na myśli realizację systemu autokalibracji mając do dyspozycji skromny asortyment dostępnych wówczas scalaków. Patrząc na zdjęcia sprzętu ze "złotej epoki audio" trudno nie zauważyć "kłębowiska żmij" :) W tym przypadku i tak jest nieźle: jakoś to pospinane i poukładane. Chyba znasz widok TA-2070? :) Tu najgorsze jest to, że jest masa przewodów lutowanych i dość krótkich, bez zapasu potrzebnego przy ewentualnej naprawie czy konserwacji, w której trzeba czasem coś wyjąć lub mieć dojście.

 

Widzę, że lubisz ład i porządek w decku. Porównanie powyższych fotografii daje niezły wgląd w różne techniki czy style w projektowaniu. Jak jesteś estetą to może taki deck (Sony TC-FX211) przypadnie Tobie do gustu ;) Wręcz ideał prostoty, skromności, schludności, minimalizmu i cholera wie co jeszcze. Dla nieostrożnego nabywcy pewnie szok.

 

tcfx211-inside.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Aksamit

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumiałeś mnie. Miałem na myśli realizację systemu autokalibracji mając do dyspozycji skromny asortyment dostępnych wówczas scalaków. Patrząc na zdjęcia sprzętu ze "złotej epoki audio" trudno nie zauważyć "kłębowiska żmij" :) W tym przypadku i tak jest nieźle: jakoś to pospinane i poukładane. Chyba znasz widok TA-2070? :) Tu najgorsze jest to, że jest masa przewodów lutowanych i dość krótkich, bez zapasu potrzebnego przy ewentualnej naprawie czy konserwacji, w której trzeba czasem coś wyjąć lub mieć dojście.

 

Widzę, że lubisz ład i porządek w decku. Porównanie powyższych fotografii daje niezły wgląd w różne techniki czy style w projektowaniu. Jak jesteś estetą to może taki deck (Sony TC-FX211) przypadnie Tobie do gustu ;) Wręcz ideał prostoty, skromności, schludności, minimalizmu i cholera wie co jeszcze. Dla nieostrożnego nabywcy pewnie szok.

 

tcfx211-inside.jpg

 

 

Tak miałem kieeeeeeedyś w zamierzchłych czasach takiego. W środku nieświeże powietrze. Mechanizm jak w "jamniku" ale Dolby B-C miał i bias regulowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla nieznających tej konstrukcji, zdjęcie z Tapeheads. Jak to w ogóle działa :D. Miniaturyzacja w pełnej krasie :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to konstrukcja "stacjonarny walkman" ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postęp technologiczny widoczny w ilości układów dyskretnych, kabli łączących poszczególne części jest widoczny. Wystarczy rozkręcić dowolnego decka z lat 70 i 80 z tym co było w latach 90 i widać, że ubyło wiele elementów. Pewnie gdyby dziś decki były produkowane to płytki byłyby wielkości tego w pokazanym Sony, albo jeszcze mniejsze. Czy jakość dorównywałaby wielkości elementów scalonych? Ciężko jest powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo! Cacko ładne, budowa wewnętrzna budzi podziw i szacunek dla inżynierskiego kunsztu.

Nie zrozumiałeś mnie. Miałem na myśli realizację systemu autokalibracji mając do dyspozycji skromny asortyment dostępnych wówczas scalaków.

 

No napisałeś o budowie wewnętrznej ;) Nieważne w każdym razie cudo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,

Jeżeli ktoś potrzebuje jakieś części z Pioneer CT-757, oprócz mechanizmu, wzmacniacza słuchawkowego,nóżek i jednego małego pokrętła to dawajcie znak sygnał. Obudowa front panel prawie idealny, pokrywa idealna, wyświetlacz jasny i mocny. Wymyć tylko trzeba będzie :-). Idzie na części :-( bo taka jest potrzeba. Koszty pokrywa chętny tylko wysyłki, reszta za free.

Pzdr

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Robinson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ma ktoś z Was na sprzedaż sprawny duży silnik 12V lewe obroty (CCW) z dłuższą osią ok. 12mm ???

Kupiłem ostatnio na Allegro nowy Sankyo BFG 2L za niemałe pieniądze bo za 39zł + wysyłka i okazało się że nie trzyma dziad obrotów :-(( Można wyregulować tak że wszystko wydaje się być OK. Po czym włączam magnetofon i okazuje się że pracuje zbyt szybko lub wolno a błąd jest naprawdę duży +/- 10s na przestrzeni 6min30sek !

Już mam tego wszystkiego dosyć ! Sprawdziłem też ostatnio silnik EG-530AD-2B CCW który kupiłem w Kazpolu i okazało się że w rzeczywistości ma prawe obroty a to już drugi mój tego typu przypadek. Sprzedają jakieś buble, zwroty, odrzuty. Silniczki które kiedyś chyba w zasadzie miały pójść na przemiał ale ktoś zaradny je zatrzymał i teraz sprzedaje jako sprawne.

Dlatego jeśli ktoś z Was ma na sprzedaż taki silnik to proszę o kontakt poprzez PW.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Postęp technologiczny widoczny w ilości układów dyskretnych, kabli łączących poszczególne części jest widoczny. Wystarczy rozkręcić dowolnego decka z lat 70 i 80 z tym co było w latach 90 i widać, że ubyło wiele elementów. Pewnie gdyby dziś decki były produkowane to płytki byłyby wielkości tego w pokazanym Sony, albo jeszcze mniejsze. Czy jakość dorównywałaby wielkości elementów scalonych? Ciężko jest powiedzieć.

 

Bzdury. W tym decku akurat widać oszczędności. Kolega miał takie Sony kiedyś. Na bazie walkmana. Najtańszy w linii. Najwyższe modele były ostro wypasione.

 

 

Porównanie JVC DD-9 i Technics AZ7.

 

Witek, jakościowo AZ-7 jest kilka klas poniżej tego JVC. Oba mają automaty bez możliwości korekcji. Uwielbiam DD-99. A Technics skończył się dwie serie przed AZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ma ktoś z Was na sprzedaż sprawny duży silnik 12V lewe obroty (CCW) z dłuższą osią ok. 12mm ???

Kupiłem ostatnio na Allegro nowy Sankyo BFG 2L za niemałe pieniądze bo za 39zł + wysyłka i okazało się że nie trzyma dziad obrotów :-(( Można wyregulować tak że wszystko wydaje się być OK. Po czym włączam magnetofon i okazuje się że pracuje zbyt szybko lub wolno a błąd jest naprawdę duży +/- 10s na przestrzeni 6min30sek !

Już mam tego wszystkiego dosyć ! Sprawdziłem też ostatnio silnik EG-530AD-2B CCW który kupiłem w Kazpolu i okazało się że w rzeczywistości ma prawe obroty a to już drugi mój tego typu przypadek. Sprzedają jakieś buble, zwroty, odrzuty. Silniczki które kiedyś chyba w zasadzie miały pójść na przemiał ale ktoś zaradny je zatrzymał i teraz sprzedaje jako sprawne.

Dlatego jeśli ktoś z Was ma na sprzedaż taki silnik to proszę o kontakt poprzez PW.

 

ja kupowałem nówki 4 stykowe i przerabiałem na 2 styki z podkówką i ładnie chodziły te chińczyki nawet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ma ktoś z Was na sprzedaż sprawny duży silnik 12V lewe obroty (CCW) z dłuższą osią ok. 12mm ???

Kupiłem ostatnio na Allegro nowy Sankyo BFG 2L za niemałe pieniądze bo za 39zł + wysyłka i okazało się że nie trzyma dziad obrotów :-(( Można wyregulować tak że wszystko wydaje się być OK. Po czym włączam magnetofon i okazuje się że pracuje zbyt szybko lub wolno a błąd jest naprawdę duży +/- 10s na przestrzeni 6min30sek !

Już mam tego wszystkiego dosyć ! Sprawdziłem też ostatnio silnik EG-530AD-2B CCW który kupiłem w Kazpolu i okazało się że w rzeczywistości ma prawe obroty a to już drugi mój tego typu przypadek. Sprzedają jakieś buble, zwroty, odrzuty. Silniczki które kiedyś chyba w zasadzie miały pójść na przemiał ale ktoś zaradny je zatrzymał i teraz sprzedaje jako sprawne.

Dlatego jeśli ktoś z Was ma na sprzedaż taki silnik to proszę o kontakt poprzez PW.

 

Prawy na lewy bez problemu przerobisz. Ktoś kiedyś mówił, że trochę słabo będzie bo szczotki będą "pod włos" pracować i że przez to motorek będzie głośniejszy i może komutator szybciej się zużyć. Ale sprawdzone w praktyce i nie ma to znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Bzdury. W tym decku akurat widać oszczędności. Kolega miał takie Sony kiedyś. Na bazie walkmana. Najtańszy w linii. Najwyższe modele były ostro wypasione.<br />

Nie odnosiłem się do tego konkretnego modelu, ale do tego co by było gdyby to dziś produkowane. Przecież widać to po sprzęcie na przestrzeni 30 lat od lat 70 do końca produkcji decków. A to, że wypasione niektóre sprzęty były to ja bym raczej widział to w tym, ze jeszcze w latach 90 nie stosowano tak elementów SMD i klejonych IC. Ten postęp widać np. po M/B komputerów. Jak by ktoś spojrzał na komputery na początku lat 90 to 80% elementów było lutowanych do płyty. Dziś może ich jest z 10%. Może mniej. TEn deck jest złym przykładem, nie tylko na oszczędność, ale także na niechlujstwo. Ale takiego niechlujstwa dziś jest równie dużo. Zwłaszcza tam gdzie oszczędza się na jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to, że wypasione niektóre sprzęty były to ja bym raczej widział to w tym, ze jeszcze w latach 90 nie stosowano tak elementów SMD i klejonych IC.

Co innego "wypasienie" czyli naszpikowanie sprzętu funkcjami (mniej czy bardziej potrzebnymi), a co innego ilość elementów elektronicznych wsadzona w budę. Tak czy inaczej gdybanie nie ma większego sensu bo w każdej kategorii sprzętu będą modele proste i bardziej skomplikowane, odpowiednio do potrzeb klientów.

 

Jak by ktoś spojrzał na komputery na początku lat 90 to 80% elementów było lutowanych do płyty. Dziś może ich jest z 10%

Chyba chodzi o montaż przewlekany. Kiedyś takich elementów było zdecydowanie więcej. Postęp w miniaturyzacji, automatyzacja i naciski w cięciu kosztów wymusiły stosowanie na szerszą skalę stosowanie techniki smd.

 

 

Z innej beczki. Radosna twórczość na znanym portalu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Aksamit

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzebałem NIKKO D-590, sympatyczny sprzet z ładnym pionowym wskaźnikiem wysterowania ( ostatnio zaczynam lubować sie w takich "PRO" wskaźnikach), sprawny , aczkolwiek paski sie stopiły, czy zagra jakoś przyzwoicie ? jestem ciekawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.