Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz doprecyzować? Nigdy nie miałem magnetofonu z Dolby S, a chciałbym wiedzieć jak działa ten układ. Co to znaczy "dusi słabe kasety"? Producent w instrukcji obsługi zaleca używanie określonych kaset przy nagrywaniu z Dolby S, gdyż w przeciwnym razie nie gwarantuje tak dobrej jakości dźwięku jak przy Dolby B/C na pozostałych kasetach?

 

 

Dusi kasety o małej "czułości" tzn. takie które po nagraniu bardzo zaniżają poziom w stosunku do tego co nagrywaliśmy. Wtedy Dolby jest mocno oszukane i dławi straszliwie. Ale jeżeli deck ma kalibrację rec level i kasetę da się skalibrować to wg. mnie S pokazuje co potrafi naprawdę. Dolby S ma marną opinię bo jakoś nie załapało się na czasy w których były jeszcze produkowane dobre decki. Tak samo jak głowice magnetorezystywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrywam kasety do +3dB (Dolby B,C tak pokazuje). Dla Dolby S wskazuje mi wtedy +5dB. Powyżej +5dB zaczyna się sporo przesterów dla wysokich częstotliwości. Dźwięk jest dziwnie trzeszczący.

Nie próbowałem tez, ale to jest możliwe. Mogę to zrobić , ale -10dB dla konkretnej częstotliwości czy dla jakiegoś zakresu. Kasety kalibruję dla BLEXD. Tak jak już wspominałem, jedne taśmy IECI są OK, a inne nie, stąd moje podejrzenie, że to raczej wina taśm niż decka.

 

No to tłumaczę, wszystkie kasety mają pewien poziom saturacji powyżej której rosną zniekształcenia, i namagnesowanie wzrasta

nieliniowo z poziomem sygnału zapisu. Dla wysokich tonów ten poziom jest naprawde niski, jak sprawdzam pasmo przenoszenia

(na żelazówkach), to musze schodzić nawet do -15db z sygnałem. Magnetofon nie potrafi nagrać wysokich tonów nawet do -10db

I jak teraz sobie włączysz nagrywanie do +3db i jeszcze dobijesz wysokie tony Dolby S (+25db S/N) to wysokie tony nasycają się

o wiele szybciej i zdychają i to nie wina układu dolby tylko typowej charakterystyki taśmy i nagrywania na siłę za głośno

 

Aaa, i jakby kogoś to interesowało, dolby S ma podobny układ jak dolby C -> nie tylko wzmacnia sygnały ciche przy nagrywaniu

ale także .... ścisza sygnały zbyt głośne (przeciwdziała nasyceniu taśmy). Ale to nie pomoże jak ktoś próbuje nagrać 15khz ;)

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że problem był globalny, czyli bez względu jaki rodzaj kasety włożyłeś zawsze grał źle? Pytanie tylko jakie to były głowice? Ja mam 2 decki i ten z pościeraną głowica nadal gra lepiej niż ten bez. Kwestia balansu czy siły sygnału odtwarzanego to swoją drogą. Ale jeśli coś gra na jednej kasecie źle, a na innej dobrze lub bardzo dobrze, to już nie jest kwestia li tylko głowicy.

 

 

podałem przyklad z życia i niedługo zrobię to w następnym magnetofonie, bo tam nie ma wogóle wysokich, a głowica wyglada na podtartą, włożę amorficzną i ciekaw jestem efektów .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę przesadziłem - trochę było jednak dobrych decków z S.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę przesadziłem - trochę było jednak dobrych decków z S.

 

CT-S740S (pioneer) grało to mi perfekcyjnie aż się rozsypało ;)

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Forumowiczów. Pozwolę sobie zamieścić pytanie dotyczące usterki magnetofonu Aiwa. Założyłem nowe paski, bo stare były w stanie rozkładu i myślałem że po sprawie, jednak magnetofon po wciśnięciu play gra ze 2 sekundy i się wyłącza zostaje wyciągnięte ok. 3 cm taśmy przy prawym capstanie. "Traktor" widać, że szpulę kasety ciągnie choć czasami delikatnie szarpie. Tak czy tak zawsze staje po ok. 2 sekundach. Co ciekawe z przewijaniem to samo. Do tyłu, do przodu - 2 sekundy i staje sam. Gdy się przytrzyma przycisk przewijania to przewija po kawałku "na raty" i raz za razem cyklicznie robi stop.

Zastanawiam się czy rozbierać mechanizm przesuwu taśmy czyścić oponkę na rolce napędzającą "traktory" szpul kasety. Ale nawet gdyby oponka nie była pierwszej świeżości to chyba objaw byłby inny niż "dwie sekundy pracy i stop".

Mechanizm wyjąłem z obudowy, ale kable podłączone i tak obserwuję co się tam dzieje. Ale nie mam koncepcji. Byłbym wdzięczny za ewentualne sugestie. Liczyłem, że sobie nim ponagrywam, bo na tyle co zdążyłem usłyszeć w tych 2 sekundowych fragmentach to wydaje mi się, że odsłuchowo nie będzie powalał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tłumaczę, wszystkie kasety mają pewien poziom saturacji powyżej której rosną zniekształcenia, i namagnesowanie wzrasta

nieliniowo z poziomem sygnału zapisu

To ja to wiem. Dlatego unikam kaset, których poziom nasycenia jest niski. Kupiłem te UR by sprawdzić jak się nagrywają. A, ze nagrywają się słabo w stosunku do moich oczekiwań to też unikam ich. Niemniej. Sygnał np. sinusoidalny o częstotliwości powiedzmy 15kHz na poziomie -10 czy 0dB to jedno, a sygnał audio z muzyką o szerokim spektrum częstotliwości to drugie. Ten drugi zazwyczaj ma inaczej ułożone poziomy siły sygnału dla poszczególnych częstotliwości. Im wyższa częstotliwość tym niższa siła. Nawet dla +3dB dla niskich częstotliwości (<1kHz), wyższe (>5kHz) nie sięgają wyżej niż -10dB. Nikt przecież nie nagrywa sinusoidy tylko żywą muzykę, której dynamika jest różna w zależności częstotliwości, która w danym momencie się pojawia na wejściu i jest nagrywana. Doprawdy głowice decków z tamtych czasów są świetne, jeśli potrafią nagrać szerokie spektrum częstotliwości w jednym momencie. A, że siła sygnału dla tych częstotliwości mnie nie zadowala dla taśm IECI to już takie moje osobiste zboczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A, że siła sygnału dla tych częstotliwości mnie nie zadowala dla taśm IECI to już takie moje osobiste zboczenie.

A możesz zrobić tą sama próbę z niskim poziomem sygnału (-6, -10 i ewentualnie -20)? Skoro masz wszystko podpięte

Oprócz kaset Type1 jest jeszcze dużo kaset Type0 - te nie mieszczą się w żadnym standardzie i nie da się ich skalibrować

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie trzeba to zrobić. Ciekawe co wyjdzie. Mam jedną kasetę, którą mam do wykorzystania. Jak będę miał czas to spróbuję coś nagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na OLX Nakamichi BX-100E za 1199zł . Chętni?

 

Och! Żebym tylko zdążył! Och!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedę się pozbywał SONY TC-WR735S, ładny i czysty ale mechanizmy strasznie wyeksploatowane

Gdyby ktoś był chętny to na priv. MIałem robić dla siebie ale ze względu na ogólne zużycie poddałem się

J.

 

Kupiłem te UR by sprawdzić jak się nagrywają. A, ze nagrywają się słabo w stosunku do moich oczekiwań

Na tapeheads ktoś zadał sobie trud i zrobił pomiary nowych maxell ur ze sklepu

i tych starszych 15letnich. Bardzo się różnią np poziomem saturacji i to nie są te

same nosniki ale wyszło w testach, że te nowe wciąż trzymają parametry TYPE I

Np. maksymalny poziom sensownego nagrywania spadł na nich z +3 na 0db

ale to wciąż do przyjęcia

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zamieścić pytanie dotyczące usterki magnetofonu Aiwa.

 

Jaki model? Może od razu jakieś fotki mechaniki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki model? Może od razu jakieś fotki mechaniki?

 

To jest Aiwa ADF 810. Ale coś mi przyszło na myśl i być może pobieżnie namierzyłem usterkę.

Mianowicie odłożyłem Aiwę na bok i wziąłem się za Akai gxc 760 D. Też wymieniałem pasek i o dziwo miałem podobny objaw jak w Aiwie; Startował, sekunda lub dwie i stop. Co się okazało. Gdy równolegle do wymiany paska przystąpiłem do wymiany żarówek w przyciskach i panel podświetlenia podkleiłem prowizorycznie taśmą do szkieletu magnetofonu, żeby nie nastąpiło zwarcie podczas prób przypadkowo unieruchomiłem pasek licznika. Gdy uwolniłem licznik Akai zaczął grać i przewijać jak należy. Być może z Aiwą będzie podobnie. Może to mechanizm licznika. Muszę się temu przyglądnąć. Ale Aiwa ma licznik elektroniczny i paska tam nie widzę. Dodam, że z tego co pamiętam podczas przedwczorajszych prób licznik Aiwy nie odliczał.

 

Póki co jest jeszcze jeden problem mianowicie z rolkami do Akai GXC 760 D. Jedna jest w stanie agonalnym. Alkohol izopropylowy rozpuszcza ją jak smołę. Problem jest z zakupem. Na Allegro zamiast 11 mm średnicy są 13 mm do nowszego modeu Akai. Zostaje albo stoczyć milimetr po obwodzie (wiertarka + papier wodny) albo kupić inną rolkę o 11,5 mm średnicy (więc o bardzo zbliżonej średnicy) ale niestety węższą i z mniejszym otworem na oś. Wydystansować ją jakimiś podkładkami, a otwór na oś rozwiercić o pół mm (myślę że wiertełkami stopniowo po 0,1 mm i uda się zachować osiowość). Ale nie robiłem tego nigdy, a rolki nie są też takie tanie biorąc pod uwagę cenę samych "zwłok" magnetofonu. Być może zmarnuję nowe rolki (2 sztuki bo dual capstan). Gdyby ktoś miał jakieś sugestie co do niedostępnych (także na ebay) rolek do Akai GXC 760 D to będę wdzięczny.

 

Dodam, że to moje pierwsze kroki w reanimacji magnetofonów. Ale po samodzielnej, udanej naprawie Teaca A 400 zacząłem poszerzać kolekcję o magnetofony uszkodzone, przy których dłubię dla relaksu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To jest Aiwa ADF 810. Ale coś mi przyszło na myśl i być może pobieżnie namierzyłem usterkę.

Mianowicie odłożyłem Aiwę na bok i wziąłem się za Akai gxc 760 D. Też wymieniałem pasek i o dziwo miałem podobny objaw jak w Aiwie; Startował, sekunda lub dwie i stop. Co się okazało. Gdy równolegle do wymiany paska przystąpiłem do wymiany żarówek w przyciskach i panel podświetlenia podkleiłem prowizorycznie taśmą do szkieletu magnetofonu, żeby nie nastąpiło zwarcie podczas prób przypadkowo unieruchomiłem pasek licznika. Gdy uwolniłem licznik Akai zaczął grać i przewijać jak należy. Być może z Aiwą będzie podobnie. Może to mechanizm licznika. Muszę się temu przyglądnąć. Ale Aiwa ma licznik elektroniczny i paska tam nie widzę. Dodam, że z tego co pamiętam podczas przedwczorajszych prób licznik Aiwy nie odliczał.

 

Póki co jest jeszcze jeden problem mianowicie z rolkami do Akai GXC 760 D. Jedna jest w stanie agonalnym. Alkohol izopropylowy rozpuszcza ją jak smołę. Problem jest z zakupem. Na Allegro zamiast 11 mm średnicy są 13 mm do nowszego modeu Akai. Zostaje albo stoczyć milimetr po obwodzie (wiertarka + papier wodny) albo kupić inną rolkę o 11,5 mm średnicy (więc o bardzo zbliżonej średnicy) ale niestety węższą i z mniejszym otworem na oś. Wydystansować ją jakimiś podkładkami, a otwór na oś rozwiercić o pół mm (myślę że wiertełkami stopniowo po 0,1 mm i uda się zachować osiowość). Ale nie robiłem tego nigdy, a rolki nie są też takie tanie biorąc pod uwagę cenę samych "zwłok" magnetofonu. Być może zmarnuję nowe rolki (2 sztuki bo dual capstan). Gdyby ktoś miał jakieś sugestie co do niedostępnych (także na ebay) rolek do Akai GXC 760 D to będę wdzięczny.

 

Dodam, że to moje pierwsze kroki w reanimacji magnetofonów. Ale po samodzielnej, udanej naprawie Teaca A 400 zacząłem poszerzać kolekcję o magnetofony uszkodzone, przy których dłubię dla relaksu.

 

Dorobic rolki, dajesz stare na wzor, jak znasz wymiar tez podajesz za tydzien odnierasz nowe, placisz zakladasz i sie cieszysz

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś spartoliłeś, zrób to jeszcze raz i to porzadnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Senatora 2307 Universum. Na jakie napięcie jest tam silnik do capstana? Wymieniłem stary 12V na typowy nowy Mabuchi również 12V no i nie daje się ustawić obrotów, kręci za szybko. Napięcie jest około 13-14V, deck był grzebany, może więc kiedyś był tam inny silnik?

Ktoś z Was miał podobny problem, że zamiennika nie daje się ustawić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał jakieś sugestie co do niedostępnych (także na ebay) rolek do Akai GXC 760 D to będę wdzięczny.

 

 

Nie wiem, jak Ty szukałeś, ale....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy Senatora 2307 Universum. Na jakie napięcie jest tam silnik do capstana? Wymieniłem stary 12V na typowy nowy Mabuchi również 12V no i nie daje się ustawić obrotów, kręci za szybko. Napięcie jest około 13-14V, deck był grzebany, może więc kiedyś był tam inny silnik?

Ktoś z Was miał podobny problem, że zamiennika nie daje się ustawić?

W silnikach komutatorowych z wbudowanym stabilizatorem obrotów zmniejszenie lub zwiększenie lekkie napięcia zasilającego nie zmienia szybkości obrotów. To o czym piszesz jest typowe dla wielu decków "vintage" ponieważ potrzebują one silniczka o prędkości obrotowej 2200rpm a nie 2400rpm a taką ma większość silniczków stosowanych w deckach nowszej generacji. Kiedyś nie było problemów bo za parę groszy można był kupić silniczek MMI 6S2L i ten zawsze był OK. Ale teraz jest trudno dostać ten model więc zobacz czy jest gdzieś dostępny Sankyo BFG2R gdzie trzeba tylko zmienić obroty na lewe i to wszystko. Kiedyś był nawet na Allegro Sankyo BFG2L z lewymi obrotami ale kosztował 39zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kasjel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić silniczek 4 stykowy i przerabiając go na 2 stykowy - czyli wprowadzamy podkówke, zmiana jej wartości zmienia zakres regulowanej predkosci, także da się dopasować z tego co pamiętam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unikaty kosztują, nawet polskie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, rzeczywiscie obecnie dostępne są 2400rpm. Zamontowałem inny typ, tzn z odzysku i dał się wyregulować.

Zazwyczaj typowy Mabuchi był dobrym zamiennikiem.

W ogóle problem jest z kupnem używanych silników, bo mogą być zasyfione, rozbiórka w tych sztukach co miałem polegała na rozginaniu zaczepów wewnętrznej metalowej obudowy, można uszkodzić podstawę z tworzywa, wiem czy macie jakiś sprawdzony sposób. Dla mnie to zazwyczaj droga przez mękę i gdzie się dało, wstawiałem gotowca czyli Mabuchiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie szanownych magnetofono maniaków, otóż stałem się posiadaczem pięknej maszynki jaką jest Akai gx 95mk2, mam sporo kaset, sporo ost. otrzymałem od znajomego, jedne brzmią super inne gorzej wiadomo jak to z kasetami "oryginalnymi".

Kupiłem sobie kilka czystych kasetek, są to nowe Emtec ce2 chreme extra, podłączyłem cd player bezpośrednio do wejścia cd z tyłu magnetofonu, próbowałem coś nagrać i nic cisza. Robiłem wg instrukcji od Akai i nie wiem może coś robię źle. Magnetofon w stanie niemal idealnym, na pewno nagrywa bo znajomy odbierał mi go osobiście i sprzedawca pokazywał mu jak nagrywa i odtwarza to co nagrał, ale sam nie był w stanie mi powiedzieć co dokładnie i jak zrobił.

Jeśli ktoś miał lub jest posiadaczem Akaica i krok po kroku łopatologicznie napisał co po kolei nacisnąć byłbym wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie pamietam czy Akai GX95 ma wejscie Direct CD, ale jesli ma to zobacz czy jest ono wybrane odpowiedbim przelacznikiem na plycie czolowej magnetofonu.

Inna kwestia, moze Rec Level, czyli ten najwiekszy potencjometr, jest skrecony na minimum?

 

Daj znac czy sie udalo czy nie, to pomyslimy dalej.

 

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po za tym jak puścisz na wejście sygnał to powinny ruszać się wskaźniki wysterowania i falować w rytm dźwięku. Nawet jeśli nie nagrywasz. Rozumiem, że tego nie ma? A masz w ogóle dobrze podłączone wyjście np. z CD na wejście decka, czy puszczasz przez jakiś wzmacniacz, który ma wyjścia/wejścia cinch?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

... Robiłem wg instrukcji od Akai i nie wiem może coś robię źle...

... Jeśli ktoś miał lub jest posiadaczem Akaica i krok po kroku łopatologicznie napisał co po kolei nacisnąć byłbym wdzięczny.

 

Bardziej łopatologicznie się nie da:

 

post-3254-0-79772200-1509178498_thumb.jpg

 

post-3254-0-79675300-1509178534_thumb.jpg

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz nie pamietam czy Akai GX95 ma wejscie Direct CD, ale jesli ma to zobacz czy jest ono wybrane odpowiedbim przelacznikiem na plycie czolowej magnetofonu.

Inna kwestia, moze Rec Level, czyli ten najwiekszy potencjometr, jest skrecony na minimum?

 

Daj znac czy sie udalo czy nie, to pomyslimy dalej.

 

Pozdr

Tak posiada, tak właśnie podłączyłem, próbowałem również bezpośrednio przez wzmnacniacz, rec lvl był na poziomie 6.

 

Po za tym jak puścisz na wejście sygnał to powinny ruszać się wskaźniki wysterowania i falować w rytm dźwięku. Nawet jeśli nie nagrywasz. Rozumiem, że tego nie ma? A masz w ogóle dobrze podłączone wyjście np. z CD na wejście decka, czy puszczasz przez jakiś wzmacniacz, który ma wyjścia/wejścia cinch?

w trakcie nagrywani

Wskaźniki się ruszały, było słychać muzykę przez słuchawki , cd był podłączony bezpośrednio do wejscia direct cd w magnetofonie.

Bardziej łopatologicznie się nie da:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

post-3254-0-79675300-1509178534_thumb.jpg

 

GM

Właśnie wg tej instrukcji to robiłem. Z racji tego że mam małego ciekawskiego synka magnetofon nie stoi na widoku, więc kolejna próba może odbyć się kiedy będę mógł go wyciągnąć i podłączyć bezpośrednio do cd, z tego co pamiętam w instrukcji było napisane że można nagrywać przez wzmacniacz ale jakość będzie gorsza.

Dziękuje za sugestie, postaram się dziś spróbować jeszcze raz. ost. udało mi się kupić nowego walkmana Panasonic RQ V77 ( jeszcze miał piankę zabezp. głowicę) niski model ale za parę groszy, więc fajnie było by sobie ponagrywać coś do słuchania na "drogę".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...postaram się dziś spróbować jeszcze raz. ost. udało mi się kupić nowego walkmana Panasonic RQ V77...

No i mamy kolejnego "zakręconego". Tak trzymać! ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

CT-S740S (pioneer) grało to mi perfekcyjnie aż się rozsypało ;)

J.

 

Zastanawiam się skąd biorą się te entuzjastyczne opinie o Dolby S. Może tak być, że większość systemów na których entuzjaści dokonują obserwacji jest po prostu słaba.

Wczoraj wieczorem będąc osobiście u kolegi nikxa razem z Gebelsem i Robinsonem słuchaliśmy CT-S740S vs CT-979. Oczywiście ten drugi okazał się lepszy ale testowaliśmy także układ Dolby S który ucinał średnicę i górę pasma (wiele razy o tym pisałem). Podobne obserwacje miałem z większością swoich decków. System nikxa trudno uznać za mało rozdzielczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Discomaniac,

też próbowałem używać "S" - Sony TC-KA 6ES, Pioneer CT 95.

Potwierdzam, w moim zestawieniu, też mi się wydawało, że "ucina".

Wróciłem do "C".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez miniasy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.