Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Za magnetofon dałem kiedyś 90zł, już spory czas mi służy.Serwisant policzy na pewno więcej niż 90zł. Jakąś tam wiedzę mam, lutownicy też się nie boje, więc myślę, że wymiana tego układu o którym piszę kolega wyżej na pewno nie zaszkodzi. Wlutuje go w podstawkę, więc w razie czego wrócę do starego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za magnetofon dałem kiedyś 90zł, już spory czas mi służy.Serwisant policzy na pewno więcej niż 90zł. Jakąś tam wiedzę mam, lutownicy też się nie boje, więc myślę, że wymiana tego układu o którym piszę kolega wyżej na pewno nie zaszkodzi. Wlutuje go w podstawkę, więc w razie czego wrócę do starego.

Tak jak już pisałem serwisówkę możesz pobrać na ET czyli "Elektrotanya" bezpłatnie. Jeśli posiadasz multimetr to proponuję przenieść ten temat do wątku "Magnetofony-porady serwisowe" gdzie być może G Mark pomoże ci wykonać podstawowe pomiary. Dopiero wtedy okaże się czy wymiana tego układu będzie miała jakikolwiek sens.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za magnetofon dałem kiedyś 90zł, już spory czas mi służy.Serwisant policzy na pewno więcej niż 90zł. Jakąś tam wiedzę mam, lutownicy też się nie boje, więc myślę, że wymiana tego układu o którym piszę kolega wyżej na pewno nie zaszkodzi. Wlutuje go w podstawkę, więc w razie czego wrócę do starego.

 

a jak go wylutujesz ? dasz rade bez uszkodzenia ścieżek ? bo to też nie jest proste aby odzyskać układ i nei narobić szkód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bilbo

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławo 1 kup sobie Onkyo 2550, jest wystarczajacy, niezawodny mechanizm firmy Sankyo, dźwięk . . . . . no tu sa zdania podzielome, ja sie nie wypowiadam bo mam za dużo sprzętu, mozesz też np Kenwood 7030, 7050.

Denon 700, 800 też całkiem dobrze gra , zresztą po tylu latach nie ma co wymagać zbytnio

Wiesz ja nie szukam mojego pierwszego magnetofonu.

Tylko kolejnego magnetofonu do słuchania, oglądania go, i w ogóle, aby go mieć.

Zobaczyć jaki jest, czy mi spodoba mi się, także oczywiście to jak brzmi, wygląda i jak się go obsługuję, wybróbować.

Nałóg poznania i zbierania decków u mnie przystopował, ale czasem jest to ode mnie silniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Sławo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />a jak go wylutujesz ? dasz rade bez uszkodzenia ścieżek ? bo to też nie jest proste aby odzyskać układ i nei narobić szkód.<br /> <br /> <br />

Dlatego albo trzeba mieć lutownice z regulacją temperatury i odsysacz do cyny oraz miedziany oplot, którym zgarnia się nadmiar cyny, lub przystawkę do wylutowywania scalaków. I potem od razu lutować trzeba podstawkę. I w to wkładamy układ. Nie wiem jak cienkie sa te ścieżki na płytce, ale im nowsze sprzęty tym były one cieńsze. A to, zawsze kłopotliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego albo trzeba mieć lutownice z regulacją temperatury i odsysacz do cyny oraz miedziany oplot, którym zgarnia się nadmiar cyny, lub przystawkę do wylutowywania scalaków. I potem od razu lutować trzeba podstawkę. I w to wkładamy układ. Nie wiem jak cienkie sa te ścieżki na płytce, ale im nowsze sprzęty tym były one cieńsze. A to, zawsze kłopotliwe.

 

Jest jeszcze lutownica na gorace powietrze do smd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bum1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano właśnie, problem dotyczy wtedy jak się chce zachować układ, za moich czasów uszkodzony scalak po prostu wycinano z nóżek, a potem każda nóżka osobno wychodziła elegancko.

Wycinało się specjalnymi kleszczykami, albo specjalną piłką.

Były też specjalne nakładki na grot lutownicy różnej wielkości scalaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taki problem, że nie można zbyt mocno przegrzewać układu lutownicą bo może dojść do jego spalenia i wtedy wymienić na nowe tak czy siak będzie trzeba. To dotyczy w zasadzie każdego elementu elektronicznego. Rezystor też można uszkodzić podgrzewając go zbyt długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel, że też nazwa tego modelu przeszła przez Ci przez usta ;-))

Na szczęście była to tylko kwestia naciśnięcia kilku klawiszy na klawiaturze komputerowej :-)

Tak że usta nie były potrzebne :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technics miał ciekawe pomysły jeśli chodzi o funkcjonalność. Mnie podoba się np. ta wysuwana kaseta z kieszeni. Łatwiej jest wyciągnąć kasetę. Szkoda, że głowice AZ nie były wymyślone wcześniej. One naprawdę były świetne technicznie

i dawały rade. Technics tego nie rozwijał bo to już nie te czasy, a szkoda. Zresztą już żeśmy o tym tu dyskutowali.

Natomiast jeśli chodzi o dźwięk to nigdy nie słyszałem AZ-tów i nie jestem w stanie ocenić tego, ale czy aż tak było źle?

 

Jeśli chodzi o naprawę to chyba nawet te 20 zł nie będzie kosztować. On jest na bolcach to wystarczy by wyskoczyła stara rolka i wsadzić nową. Nie wiem czy Technics pozwala na zdjęcie przedniej osłony z kieszeni. Jeśli tak to nawet bez rozkręcania to się da zrobić. Ja w swoim WR870 bez odkręcania wymieniłem gumowe dociski.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jaki multimetr używacie do mierzenia napięć w decku (poziomy, wyświetlacz)? Mam jakiś zwykły DT9205A za 2 dychy i zamiast tego powiedzmy 0,5V pokazuje prawie nic przy dźwięku 400Hz, a próbuję ustawić poziom wskaźników w Nakamichi DR-3. Czy coś źle robię, czy to multimetr się nie nadaje do takich rzeczy? Dodam, że bateryjkę 1,5V mierzy dobrze :) Przepraszam z góry, może lamerskie pytanie, ale jestem ciekaw odpowiedzi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A taki magnetofon: TEAC V-3RX, co sądzicie?

Bardzo rzadko spotykany. I wygląda dobrze.

Ma ktoś z Was takiego?

Może ma ktoś model TEAC V-1RX? Przepiękny.

Może się ktoś nie zgodzić.

Wyczytałem gdzieś wiarygodną opinię, że równy jest, chociażby pod względem odtwarzania do Nakamichi BX-300.

No, ale np. Nakamichi jest do kupienia wszędzie, a tego Teaca nie ma.

I taki V-9000 nie ma z nim szans. 919RX, na przykład, to nie wiem. Mam na myśli oczywiście tylko Teac.

W ogóle V-1RX już prawie nie występuje"w przyrodzie".

No, ale miałem przecież zapytać o V-3RX. I to o niego bardziej chodzi. Podoba mi się, a tym V-1, to nawet nie myślę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sie zdecyduj w końcu . . . . . .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT: Pewnie już to wszyscy dziś widzieli ale może ktoś jeszcze czeka na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cos takiego. Można zobaczyć 4 Teaci, w tym te o których się tu pisało. W kolejności Teac V-80, Teac V-2RX, V-1RX, V-95RX

429b686db80f060f3b00314acd3c8199.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stylistycznie? Bajeczne! Szczególnie dwa środkowe... Gdybym był nastolatkiem i zobaczył jej na żywo, ehhh...

Stylistyka, to kwestia gustu. W mój gust, szczególnie ten nastoletni, trafiają idealnie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem cos takiego. Można zobaczyć 4 Teaci, w tym te o których się tu pisało. W kolejności Teac V-80, Teac V-2RX, V-1RX, V-95RX

429b686db80f060f3b00314acd3c8199.jpg

 

Piękności !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowym forumowiczem i od niedawna zainteresowałem się tematyką hi-fi. Mój zestaw to onkyo-8150, monitor audio bronze 2, onkyo 2870.

Problem dotyczy niedawno zakupionego magnetofonu. Mianowice zagniata on taśmę w kasecie, ale tylko na jednej stronie, drugą odtwarza dobrze - zsuwa on taśmę do boku kasety, nie wciąga. Wygląda on na nierozbieranego, tak też zapewniał sprzedawca. Był w miarę czysty w komorze kasety, a resztę małych paproszków które zauważyłem przedmuchałem sprężonym powietrzem. Rolki przetarłem przy włączonym play wacikami moczonymi w alko. Niestety nie pomogło. Proszę o pomoc, w najgorszym wypadku będę reklamował, ale wolałbym tego uniknąć i mieć sprzęt sprawny w domu bez szukania czegoś innego. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On jest na bolcach to wystarczy by wyskoczyła stara rolka i wsadzić nową. Nie wiem czy Technics pozwala na zdjęcie przedniej osłony z kieszeni. Jeśli tak to nawet bez rozkręcania to się da zrobić.

 

Osłonę kieszeni można zdjąć. Rolkę wymienia się stosunkowo łatwo, sam to zrobiłem kilka miesięcy temu, ale teraz już nie można u nas kupić oryginalnej rolki do tego modelu. Co do dźwięku - nie wiem co może być źle, jeśli magnetofon gra niemal tak samo jak źródło. Może "źle" oznacza, że dźwięku nie można zniekształcić ręczną kalibracją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Można zobaczyć 4 Teaci

 

Teaki. Tak się odmienia. W przeciwnym razie musiałbyś użyć głoski "ć". To samo dotyczy ProAków itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jestem nowym forumowiczem i od niedawna zainteresowałem się tematyką hi-fi. Mój zestaw to onkyo-8150, monitor audio bronze 2, onkyo 2870.

Problem dotyczy niedawno zakupionego magnetofonu. Mianowice zagniata on taśmę w kasecie, ale tylko na jednej stronie, drugą odtwarza dobrze - zsuwa on taśmę do boku kasety, nie wciąga. Wygląda on na nierozbieranego, tak też zapewniał sprzedawca. Był w miarę czysty w komorze kasety, a resztę małych paproszków które zauważyłem przedmuchałem sprężonym powietrzem. Rolki przetarłem przy włączonym play wacikami moczonymi w alko. Niestety nie pomogło. Proszę o pomoc, w najgorszym wypadku będę reklamował, ale wolałbym tego uniknąć i mieć sprzęt sprawny w domu bez szukania czegoś innego. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Problemów może być więcej.

Np.rolki a szczególnie lewa może mieć t.zw. brzuszek i taśma zsuwa się po niej na jedną stronę przez co haczy krawędzią o widełki na głowicy i niszczy ją.

Może być też pokręcone przy skosie głowicy i taśma też zawadza o widełki.

Zdejm osłonę kieszeni, włóż przezroczystą kasetę z taśmą i poobserwuj cykl przesuwania się taśmy od lewej rolki poprzez głowice do prawej rolki.

Ja tak robiłem z dobrym skutkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.