Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Basfy mają chyba najlepsze mechanizmy, więc trudno na nie coś "zwalić"

J.

 

Właśnie nachodzi mnie myśl, że może zbyt dobre te mechanizmy Basfa dla tego Sharpa, brak wszelkich oporów w kasecie, przy braku hamulca na lewej szpuli i problem gotowy. Nie chce mi się już rozbierać tego decka n-ty raz, chyba po prostu odstawie basfy od niego z dala, chociaz jak wspomniałem pomaga odgięcie blaszki w kasecie, chociaz w jednej kasecie nawet i to nie pomaga, wtedy tylko pomaga przytrzymanie palcem lewej szpulki, zastanawiam się czy aby nie dodać tam jakiejś podkładki na samą końcówkę szpindla szpulki, tam widzę są ze 2-3 takie malutkie, może one się wyślizgały a miały pierwotnie za zadanie jednak trochę przychamować...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a miały pierwotnie za zadanie jednak trochę przychamować...

 

Bo to są chamy jakieś straszne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Che che zauważyłem błąd, ale bylo juz za pozno na edycje, ale swietnie, że pilnujesz...

 

Czasem jak coś w oczy kłuje to nie mogę się powstrzymać. Ale to nie złośliwie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę wrażenie że głowica kasująca jest źle ustawiona. "za głęboko" i dla tego nie łapie szczeliną prawego kanału. Chyba masz rozwaloną regulację całego mostka. W Pioneerze to dosyć trudna sprawa bo jest dużo śrub. Kasuje ta "ciemna połowa" głowicy kasującej i ona u Ciebie za bardzo wystaje poza krawędź taśmy. Prawy kanał - ten bliżej środka taśmy, nie załapuje się w pełni na szczelinę kasującą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pioneera mam i chciało by mi się rzucić okiem ale nie mam wydłubanej kasety. Ostatnią wyrzuciłem, chciałem jej lusterko zaaplikować i zniszczyłem na koniec całość. Muszę jakiego UR-a życia pozbawić. Szukam właśnie w sieci jakiegoś zdjęcia z prowadzeniem taśmy ale jak się szuka to znaleźć ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W serwisówce też tego nie narysowali... To może ktoś inny by się przyjrzał? W jakimkolwiek 3 głowicowcu- nie musi być koniecznie Pioneer.

Znalazłem mój filmik z czasów gdy wymieniałem rolki w moim 979. Na załączonym kadrze widać, że taśma prowadzona jest po głowicy kasującej tak jak u Ciebie. U mnie nie było problemów z poprawnym kasowaniem. Spadała taśma z lewej rolki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne dziwne. Nie idler to za napęd rolek odpowiada. Nie ma w tym mechanizmie typowego hamulca z tego co pamiętam. Pod talerzykami są sprężynki i jakieś plastikowe cosie nie pamiętam tylko czy z filcem. To chyba stwarza jakiś tam moment hamujący, resztę DC. Ja mimo wszystko sprawdził bym z delikatnym przesuwaniem taśmy podczas nagrywania ciszy na nagranej wcześniej kasecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Rzadko tu cos piszę, ale śledzę w miarę możliwości ten wątek. Jak wszyscy tu mam sentyment lub nawet odchył na punkcie magnetofonów. Nadszedł czas by w moim sony tc ka 6es wymienić paski. Megnatofon jakiś czas temu zaczął mieć problemy z odtwarzaniem. tzn nie podnosił głowic, działało za 2 lub trzecim razem. z biegiem czasu przestało w ogóle działać, słychać było tylko pracę silnika, więc pewnie pasek do wymiany. Dziś właśnie wymieniłem. I zdziwienie, nadal to samo. Magnetofon podnosi blok głowić, ale nie do końca i opuszcza z powrotem. może zbyt luźny pasek?? zamówiłem na wszelki jeszcze jeden komplet. i tu prośba o pomoc. myślę ze rozebranie mechanizmu i czyszczenie wszystkiego po kolei mnie nie ominie. Lecz wcześniej chciałbym się spytac czy ktoś z Was miał taki przypadek w magnetofonie z dwuwałkowym mechanizmem sony z serii es??? Może komuś coś przyjdzie do głowy. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnetofon podnosi blok głowić, ale nie do końca i opuszcza z powrotem. może zbyt luźny pasek?? zamówiłem na wszelki jeszcze jeden komplet.

Wymieniłes obydwa paski?

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, właśnie wymialem 2 paski. Ten mały jest mi trochę podejrzany, moim zdaniem powinien być trochę bardziej zaciągnięty. Przeczytałem jeszcze ten pasek bo pomyslalem że przy zakładaniu złapał trochę skarbu. Dalej to samo.

 

 

Wymieniłes obydwa paski?

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie dotyczące mojego Akai GX 95. Leżał kilka miesięcy nieużywany i gdy kilka dni temu chciałem go odpalić to pojawił się problem z mechanizmem otwierania/zamykania kieszeni. Za każdym razem gdy włączam zasilanie decka to kieszeń się automatycznie otwiera, niezależnie od tego czy w środku jest załadowana kaseta czy nie. Nie da się odtwarzać ani przewijać kasety. W tle słychać tylko pracujący silnik, Nie znam się zbytnio na tym i nie wiem co może być przyczyna np paski albo rozregulowany mechanizm? Niestety jedyny gość w mojej okolicy, który zajmował się takimi sprzętami wyprowadził się i już się tym nie zajmuje dlatego pytam na forum. Poniżej podaję linka do wideo aby bardziej zobrazować mój problem. Dzięki.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrRoju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

... Nie znam się zbytnio na tym i nie wiem co może być przyczyna np paski albo rozregulowany mechanizm? Niestety jedyny gość w mojej okolicy, który zajmował się takimi sprzętami wyprowadził się i już się tym nie zajmuje dlatego pytam na forum. Poniżej podaję linka do wideo aby bardziej zobrazować mój problem. Dzięki.

 

https://www.youtube.com/embed/aBppbXjO1Ng

 

Skoro fachowiec się wyprowadził, a chcesz zrobić coś samodzielnie, to pozwolę sobie na małą spekulację.

Znajdź w czeluściach mechanizmu magnetofonu, element stykowy, który porusza się pod wpływem dotyku ze strony kieszeni kasety przy jej zamykaniu i otwieraniu. Obserwacji dokonuj bez kasety w kieszeni.

Jeśli styki tego elementu zaśniedziały w trakcie długiego okresu bezczynności, kontroler nie otrzymuje właściwej informacji o położeniu kieszeni kasety i stąd może się brać takie zachowanie mechanizmu.

 

post-3254-0-09396700-1517131722_thumb.jpg

 

post-3254-0-76867100-1517131798_thumb.jpg

 

post-3254-0-91936100-1517131933_thumb.jpg

 

Mechaniczne czyszczenie styków nie będzie możliwe, więc ostrożnie i z umiarem aby nie zanieczyścić reszty mechanizmu, zalej ten element środkiem do czyszczenia styków. Np. Kontakt S. Odrobina powinna wpłynąć przez szczeliny obudowy do wnętrza i uzdatnić styki.

A czasem nie trzeba nic robić i mechanizm się uspokoi po kilku zamknięciach i otwarciach kieszeni. Styki się same oczyszczą.

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

...

Nie mam lepszego pomysłu w tej chwili... Na pewno nie jest to usterka elektroniczna, ponieważ lewy kanał kasuje prawidłowo, a głowica kasująca nie ma przecież dwóch szczelin. Jestem otwarty na wszelkie sugestie.

 

Na tym

 

post-3254-0-58447500-1517139257_thumb.jpg

 

zdjęciu widzę, że krawędź taśmy, nie pokrywa się z krawędzią srebrnego fragmentu czoła głowicy kasującej. Może to wina perspektywy, ale według mnie, część rdzenia "wystaje" poza taśmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem nie trzeba nic robić i mechanizm się uspokoi po kilku zamknięciach i otwarciach kieszeni. Styki się same oczyszczą.

 

Dzięki G.Mark za radę. Tak jak napisałeś kilkukrotne otwieranie i zamykanie kieszeni pomogło i styki już działają ale dla pewności użyję jeszcze jakiegoś preparatu do ich przeczyszczenia. Niestety pojawił się u mnie jeszcze jeden problem. Otóż deck nie odtwarza kasety. Działa przewijanie w przód i tył ale przy próbie odtworzenia kaseta zatrzymuje się po sekundzie czy dwóch. Zauważyłem, że nie kreci się jedna rolka ta po lewej stronie. Ta po prawej działa normalnie. Nie wiem tylko czy to jest główny powód i jak go rozwiązać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Od tego zacząłem dochodzenie, ale już to niby przerobiliśmy w poście 45647- w magnetofonie Mizyn-a wygląda to tak samo. Dodam, że wszystko wygląda na fabrycznie zalakowane, chyba że cały zespół lewej rolki jest kompletnie przestawiony... Co o tym myślisz?

 

Jeśli w magnetofonie Mizyna jest tak samo jak w Twoim, to moja hipoteza jest mylna. Aczkolwiek we wszystkich magnetofonach z takim torem przesuwu taśmy, ustawiałem mechanizm w taki sposób, aby krawędź taśmy pokrywała się z krawędzią rdzenia głowicy kasującej. Kasowanie zapisu jest prawidłowe przy takim ustawieniu.

Niewłaściwego docisku taśmy do głowicy kasującej można nie rozważać. Jest na pewno właściwy z uwagi na miejsce, w którym głowica kasująca jest umiejscowiona.

Kolejna, głupia tym razem sugestia. Rozmagnesuj głowicę kasującą. Tak dla zabawy.

 

... Zauważyłem, że nie kreci się jedna rolka ta po lewej stronie. Ta po prawej działa normalnie. Nie wiem tylko czy to jest główny powód i jak go rozwiązać?

 

Nie kręci się lewa rolka dociskowa?

 

post-3254-0-64141700-1517142739_thumb.jpg

 

- zerwany pasek łączący koła zamachowe,

- w/w pasek zamienił się w lepką maź,

- w/w pasek spadł z kół zamachowych,

- w/w pasek jest zbyt luźny.

 

post-3254-0-78765200-1517142874_thumb.jpg

Edytowane przez G.Mark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo za tym, że problem jest w ustawieniu głowicy względem taśmy przemawia to, że problem jest z kasowaniem kanału prawego a nie lewym. Zazwyczaj to w lewym kanale jako skrajnym najbardziej objawiają się straty kontaktowe. Krawędź zawsze jest bardziej newralgiczna. A tu problem jest z prawym. Będziesz musiał cały mostek przeregulować niestety a potem zająć się głowicą R/P.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o rolkę dociskową. Niestety nie jestem w stanie dojrzeć czy to wina zerwanego czy luźnego paska. Cóż chyba jednak bez szukania serwisanta się nie obejdzie bo z tego co widzę to raczej bez rozkręcania mechanizmu nie da się nic zrobić. A nie chcę grzebać nie znając się zbytnio na tym bo jeszcze bardziej coś schrzanię.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Tak chodzi o rolkę dociskową. Niestety nie jestem w stanie dojrzeć czy to wina zerwanego czy luźnego paska. Cóż chyba jednak bez szukania serwisanta się nie obejdzie bo z tego co widzę to raczej bez rozkręcania mechanizmu nie da się nic zrobić...

 

Obejrzyj to https://www.youtube.com/watch?v=STh-xNkx3f0

 

Nie musisz rozkręcać mechanizmu, aby potwierdzić moje przypuszczenia. Po zdjęciu obudowy magnetofonu, koła zamachowe i łączący je pasek, są od razu widoczne.

 

post-3254-0-44162400-1517146214_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Potargowałem, potargowałem, cenę uzyskałem myślę dosyć atrakcyjną. Teraz tylko obym sobie poradził z nim.

 

Deck nie nagrywa. Z tego co dopytałem sprzedającego to uruchamia się nagrywanie. W pozycji source sygnał przechodzi przez niego prawidłowo. Wskaźniki pracują. Ale nagrania brak. Macie jakieś sugestie. Jeszcze go nie mam ale już "w głowie" chciałbym go naprawić. Nie wiem tylko czy kasuje poprzedni zapis - o to nie dopytałem, zapomniałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sk-victor, mam bardzo podobny problem z Dualem c844. Pierwsze i drugie "rzucenie okiem" nie przynioslo rozwiazania, wiec odlozylem temat na polke. Musialem uzbroic sie w generator sygnalu ale gdy juz go zakupilem nadal mi checi do naprawiania nie wrocily. Kto zna "wnetrznosci" c844 ten domysla sie dlaczego - wszedzie przewody, czesto montowane technika wire-wrap i 3 duze plytki PCB :( Jak Ci sie jakis pomysl nasunie to prosze o wskazowke. Od czegos malo destrukcyjnego musze zaczac.

Jarek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, napisałem o problemie z Sony DAT 59ES we właściwym wątku, ale widzę, że ruch jest tam znikomy, może "znający" taki sprzęt zaglądają również tutaj i zechcą poczytać i pomóc koledze ?

 

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Filwoj

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

...

Deck nie nagrywa. Z tego co dopytałem sprzedającego to uruchamia się nagrywanie. W pozycji source sygnał przechodzi przez niego prawidłowo. Wskaźniki pracują. Ale nagrania brak. Macie jakieś sugestie. ...

 

Uwalone wzmacniacze zapisu? Może głowica zapisująca zdechła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sk-victor, mam bardzo podobny problem z Dualem c844. Pierwsze i drugie "rzucenie okiem" nie przynioslo rozwiazania, wiec odlozylem temat na polke. Musialem uzbroic sie w generator sygnalu ale gdy juz go zakupilem nadal mi checi do naprawiania nie wrocily. Kto zna "wnetrznosci" c844 ten domysla sie dlaczego - wszedzie przewody, czesto montowane technika wire-wrap i 3 duze plytki PCB :( Jak Ci sie jakis pomysl nasunie to prosze o wskazowke. Od czegos malo destrukcyjnego musze zaczac.

Jarek

 

Prawdopodobnie masz uszkodzoną część oznaczoną na płytce jako "OSC BLOCK", czyli generator prądu podkładu i kasowania. To typowa usterka w tym modelu.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwalone wzmacniacze zapisu? Może głowica zapisująca zdechła?

 

Szkoda że nie dopytałem czy kasuje. Byłby już jakiś trop. Nie będę dzwonił jeszcze raz i robił z siebie wariata. Muszę cierpliwie poczekać. Deck podobno nie grzebany i nikt nie próbował go reanimować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem w stanie dojrzeć czy to wina zerwanego czy luźnego paska.

 

Jeśli nie był nigdy serwisowany to problem jest bardziej złożony. Mało prawdopodobne żeby zerwał się lub nawet spadł płaski pasek DD.

Prawdopodobnie cały zespół nie podnosi się do końca, a lewa rolka jest mniejsza od prawej i nie dobija do capstanu.

Pasek silnika funkcyjnego może być do wymiany, może ślizgać się na skutek zbyt dużego obciążenia przy dociskaniu zapieczonego ramienia prawej rolki (słynne smarowidło) lub też, na co stawiam, wszystko po trochu ;-]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytując klasyka, dziwny jest ten świat. Technics doszedł, wygląda jak nowy, nie ma śladów używania, nawet najdrobniejszej ryski, głowica piękna. A najśmieszniejsze jeszcze jest to, że nagrywa... Lubie takie niespodzianki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1944-0-03884600-1517405568_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem, że prawidłowe kasowanie wraca, gdy przyhamuję palcem lewą szpulkę.

Sprawdź wg załączonego rysunku kompletność szpulek. Jaki jest stan filcowych podkładek, na pewno wymagają regeneracji. Ich stan jest b.ważny w tym mechanizmie. Zwróć uwagę na sprężyny, ta dłuższa powinna być w prawej szpulce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przedwcześnie odtrąbiłem sukces z RS-B965. Owszem, jak byłem w pracy sprawdziłem nagrywanie śrubokrętem włożonym w Line In. I oba kanały nagrały brummm. Ale w domu okazało się, że deck nagrywa ale same piki sygnału. Z nagrywanej muzyki zostają tylko "pierdy" najgłośniejszych momentów. Nagrywa się trzeszczenie w którym można rozpoznać muzykę. Jakby coś nie łączyło. Decka rozebrałem w mak. Przy okazji wyczyściłem wyświetlacz z nalotu. Wydarłem płytę główną wraz z dwoma pozostałymi płytkami. Przelutowałem wszystkie złącza i potencjalnie newralgiczne miejsca. Deck kasuje poprzedni zapis. Głowica zapisująca sprawna. Podłączyłem na jej miejsce odtwarzającą i ona nagrała tak samo. Regulując potencjometrami od levelu i biasu słychać prawidłowy wpływ tych regulacji. Przy regulacji biasu słychać że w tym co nagrywa przybywa / ubywa wysokich. Sygnałów kalibracyjnych deck też nie nagrywa ale co ciekawe jak niechcący zacząłem nagrywać przy nie przykręconym mechanizmie to sygnały nagrał. Czyli jak nie było masy między mechanizmem a resztą obudowy to oba tony, 400Hz i 10kHz nagrał. Muzyki nie. Po dokręceniu śruby od mechanizmu nie nagrywa sygnałów kontrolnych. Odtwarza idealnie i mechanicznie również wszystko super. Na dzisiaj odstawiłem dziada. Czyli wychodzi że tak jak pisałeś G.Mark, trzeba szukać we wzmacniaczu zapisu ?

 

Dodam, że dzieje się identycznie w obu kanałach i przy wszystkich układach redukcji szumów B,C i DBX i bez nich.

 

Nie jest to jednak IC10 - M5218L bo znalazłem na starej płycie odpowiednik BA15128N wlutowałem i jest to samo. Ktoś coś ? Pomocy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.