Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu słychać, że sygnał nie jest czysty i zaczyna dzwonić na wyższych częstotliwościach, to oznacza, że nośnik (albo magnetofon) już nie wyrabia

 

Spróbuję tą metodą ustalić maksymalny poziom zapisu dla Technicsa RS-B 605 i RS-Az6, gdyż magnetofony te mają wyraźnie inaczej wyskalowany wskaźnik i zupełnie różne zalecenia producenta odnośnie maksymalnego poziomu zapisu. W dotychczasowej praktyce z użyciem muzyki jako źródła zapisu ustaliłem, że Az6 można sterować znacznie wyżej od zalecanego poziomu 0 dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję tą metodą ustalić maksymalny poziom zapisu dla Technicsa RS-B 605 i RS-Az6, gdyż magnetofony te mają wyraźnie inaczej wyskalowany wskaźnik i zupełnie różne zalecenia producenta odnośnie maksymalnego poziomu zapisu. W dotychczasowej praktyce z użyciem muzyki jako źródła zapisu ustaliłem, że Az6 można sterować znacznie wyżej od zalecanego poziomu 0 dB.

To tak dla porównania, W SONY TC-K590 dla TDK SA-X90 (pózna wersja), maksymalny poziom wysterowania

to jakieś +7db ale mierzony poziomem zniekształceń jakieś +2db, tylko

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak dla porównania, W SONY TC-K590 dla TDK SA-X90 (pózna wersja), maksymalny poziom wysterowania

to jakieś +7db ale mierzony poziomem zniekształceń jakieś +2db, tylko

 

Zrobiłem test na sinusie 400 Hz.

 

RS-Az 6 ma zalecany maksymalny poziom wysterowania 0 dB. Zmianę (przester, dzwonienie wyższym tonem) usłyszałem z taśmy przy poziomie zapisu ustawionym dopiero na +8 dB.

 

RS-B 605 ma zalecany poziom wysterowania +6 dB. Zmianę usłyszałem z taśmy przy poziomie zapisu ustawionym na nieco ponad +15 dB.

 

W obu magnetofonach zmiany wystąpiły przy końcu skali – jeden magnetofon ma skalę do +8 dB, drugi do + 18 dB.

 

Wynika z tego, że faktycznie RS-B 605 można sterować o około 6-7 dB wyżej od RS-Az 6 i że powodem jest inaczej wyskalowany wskaźnik. Wynika z tego również to, o czym pisałem wcześniej, że przy nagrywaniu muzyki przester pojawia się dopiero po znacznym przekroczeniu zalecanego maksymalnego poziomu wysterowania.

 

Nie rozumiem tylko jednego – dlaczego muzyka nagrana na RS-B 605 z poziomem maksymalnym + 6 dB (przy zapisie i odczycie), po przełożeniu kasety do RS-Az 6 także gra za poziomem około + 6 dB. Jeśli wskaźniki są wyskalowane inaczej to RS-Az 6 powinien pokazać poziom 0 dB na tej kasecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Poszukuję magnetofonu którego główną funkcją będzie nagrywanie ( odtwarzanie tylko do sprawdzenia zapisu). Na obecną chwilę mam na celowniku Harman/Kardon TD420(sprzedawca jest w tym samym mieście;-)). Po cenie wnioskuje, że nie jest to jakiś lotny model, dokładnie 145 zł. Moje pytanie: Czy ktoś miał już przyjemność z tym modelem i może się podzielić swoimi wrażeniami z naciskiem na jakość zapisu.

Będę wdzięczny za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wnioskuje, że nie jest to jakiś lotny model, dokładnie 145 zł. Moje pytanie: Czy ktoś miał już przyjemność z tym modelem i może się podzielić swoimi wrażeniami z naciskiem na jakość zapisu.

Ja mam taki egzemplarz, 145 to cena deko wygórowana. Mój nagrywa do ok 17khz na tasmie type-I,

mechanizm nie ma flutteru i nie ma wow, chodzi bardzo płynnie i cicho). Z wad, może mieć probrlemy

z masą (fabrycznie coś skopali) ale to się da łatwo poprawić i mój nowy nieco rysuje taśme głowicą.

To mi raczej wygląda na taką partię głowic

W środku wygląda na 4xdroższy, ma duże możliwości kalibracji chociaż z tego co się zorientowałem

zamiast korygowania podkówkami do charakterystyki użyli drabinek rezystorowych, które można przecinać

Aa, dolby jest skalibrowane "na styk" i zakres regulacji bias jest bardzo niewielki.

Wg mnie świetny magnetofon do nagrywania bez dolby, a do dolby już gorzej (trzeba by go lepiej

skalibrować na co fabryka chyba czasu nie miałą)

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich posiadam deck Technicsa RS-B905 coś w nim jest nie tak sam się wyłącza licznik nie chodzi.Mogę sprzedać jako uszkodzony czekam na propozycje lub sugestie naprawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do sprzedaży jest inny dział, ja daje 11 zł , prrzebijam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Naka 1000ZXL z którego kopie nagrań są wzorcowe.

Niedawno sprawiłem sobie Tandberga TCD 440A i kopie z 1000ZXL odtwarzam na tej maszynie i brzmi to jeszcze lepiej.

Hej możesz coś wiecej o dzwięku 440 vs 1000ZXL.

ciekawy jestem porównania.

Aktualnie mam TCD 340A i też jestem nim zachwycony.

nie masz wrażenia, że Tandberg gra gęściej, tak bardziej treściwie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez cichy70

www.cichykot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej możesz coś wiecej o dzwięku 440 vs 1000ZXL.

ciekawy jestem porównania.

Aktualnie mam TCD 340A i też jestem nim zachwycony.

nie masz wrażenia, że Tandberg gra gęściej, tak bardziej treściwie ?

Obydwa grają gęsto i treściwie.

Nak czaruje dźwiękiem i robi fenomenalne kopie.

Materiału muzycznego, czyli plików wysokiej gęstości nie ściągam z sieci.Jakoś mi ta forma nie podeszła. Tradycyjnie kopiuję płyty CD dobrych, sprawdzonych wytwórni na dobrym odtwarzaczu.I jest dobrze.

Kiedy taką nagraną na Naku taśmę załaduje się do Tandberga, muzyka staje się jeszcze bardziej dynamiczna, przybywa przestrzeni i krystalicznej góry.

1000 ZXL traktuję jako nagrywarkę a 440A jako odtwarzacz, ponieważ kalibracja w tym pierwszym jest wzorcowa i robi się ją za pom. jednego klawisza, natomiast w Tandbergu trzeba grzebać śrubokrętem w jego wnętrzu i jeszcze nie ma się pewności czy zrobiło się to dobrze.

Obydwa egzemplarze są po remoncie a mimo to w Naku po pół roku wylazła upierdliwa usterka a mian.na wejściu w lewym kanale zanika sygnał. Po popukaniu w obudowę sygnał wraca i jest o.k. tak długo jak jest włączony. Niestety, na następny dzień upierdliwość wraca. Trzeba będzie mu zajrzeć do środka ale zdjęcie z półki w pojedynkę tego potwora jest dość ryzykowne.Ale jak tak będę ciągle pukał w niego to mu zrobię odcisk na tym japońskim lakierze a to przecież profanacja.Jeszcze ktoś mnie oskarży o niszczenie muzealnego eksponatu. Dzisiaj gra od dwóch godzin i nic się nie pojawiło.

W Tandbergu natomiast, wydaje mi się że czasami na wokalu i przy pojedynczych instrumentach, szczeg. trąbki, słyszę delikatne drżenie dźwięku.Może trzeba dopieścić rolki albo sprawdzić naciąg taśmy, bo nie sądzę żeby była winna elektronika.

Muszę poprosić kol.Dzeusa na sprawdzenie tego stanu i wydanie werdyktu. On potrafi wychwycić różnicę dźwięków w dźwiękach w różnych kabelkach, to drżenie też wyłowi.

W pozostałym z poprzedniej kolekcji Onkyo TA 2060 też prawy kanał zanikał.Zajrzałem do środka i dość konsekwentnie opukiwałem płytę gł.rękojeścią śrubokręta aż w pewnym miejscu kanał ożył. I w tej okolicy poprawiłem kilka lutów i deck gra na dwa kanały aż miło słuchać.

Kol. G.Markowi dziękuję za podpowiedź jak wyregulować obroty w silniku Tandberga a kol.Arttkowi za podpowiedź jak zdjąć klapkę od kieszeni kasety w 440A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Tradycyjnie kopiuję płyty CD dobrych, sprawdzonych wytwórni na dobrym odtwarzaczu.<br />

Czy mógłbyś określić co to znaczy? Czy są jakieś wytwórnie, które robią kiepskie kopie CD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś określić co to znaczy? Czy są jakieś wytwórnie, które robią kiepskie kopie CD?

To chyba oznacza większość wydawnictw? ;)

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało teraz CD kupuję bo jakość dźwięku już na nich nie ta, ale rozumiem, że teraz w dobie czasów, gdy każdy może wypalić sobie kompilacje w domu na CDR, jakość jest słaba. Czyli płyta rozkleja się, pęka, łuszczy, nagrania znikają pod wpływem światła i starości? Bo tak rozumiem słabość płyt CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłbyś określić co to znaczy? Czy są jakieś wytwórnie, które robią kiepskie kopie CD?

Firmy nie robią kopii CD tylko nagrywają materiał muzyczny(i nie tylko muzyczny)na nośnik CD.

Tak powinno być a pewno nie zawsze tak jest.

Ja kopiuję płyty CD na taśmę CC takich firm jak:Epic,Mercury,Sony Music,BMG,CBS,WB,Elektra,Enja,Hatology,ACT,Polydor,Telarc,Verve.Parlophone,Chesky,Columbia,Universal i wiele innych.Nie wymieniłem tu jeszcze firm wydających klasykę na płytach CD, bo kopii muzyki klasycznej nie robię.Z vinyli tak samo.Z kiepskich wytwórni pamiętam f-mę FAM.

Zanim jednak coś skopiuję to i tak wcześniej to przesłucham.Wiem że teraz ściąga się pliki z sieci ale ja już pozostanę mamutem starej daty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kopiuję płyty CD na taśmę CC

 

W jakim celu to robisz?

 

Dawniej kopiowało się płyty pożyczone, albo nagrywało się płyty z radia aby ich słuchać, bo z pewnych względów nie można było sobie pozwolić na posiadanie wszystkich ulubionych płyt. Dziś płyta jest tańsza i łatwiej dostępna od dobrej kasety, a jakość dźwięku kopii analogowej nie może być wyższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakość dźwięku kopii analogowej nie może być wyższa.

Może,może być lepsza.

Ale to moje osobiste odczucie i nie zamierzam nikomu tego udawadniać.

Mój Tandberg pobił jakością i przestrzenią standard VHS Hi-Fi.Zrobiłem testy i się potwierdziły.

Nie kopiuję własnych płyt,bo to bez sensu.Kopiuję pożyczone, czasami kupione i potem odsprzedane,także dobry koncert np.ze studia im.A.Osieckiej.

 

Pytanie skierowanie nie do mnie, ale też mam ochotę na nie odpowiedzieć:

Magnetofony to wyłącznie hobby, które z definicji ma dawać radość. Nie ma obecnie żadnego racjonalnego powodu nagrywania kaset, bo (mam nadzieję) że każdy zdaje sobie sprawę, że dysponując chociażby komputerem osobistym i minimum wiedzy możemy za 1zł. wykonać bardzo dobrą kopię CD... Tylko, że nie o to chodzi w tej zabawie. W dzisiejszych czasach nie powinno się traktować tego formatu śmiertelnie poważnie- to tylko dodatkowa rozrywka, zabawa dźwiękiem, oraz obcowanie z ciekawym sprzętem.

Mnie się nie udało do tej pory zrobić dobrej kopii z komputera chociaż robiłem takie próby.

Ja traktuję swój sprzęt śmiertelnie poważnie.

Jestem tradycjonalista niereformowalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może,może być lepsza.

 

1. Kopia analogowa ZAWSZE będzie gorsza od każdego oryginału.

2. Kopia analogowa NIGDY nie będzie lepsza od oryginału.

3. Jeżeli będzie Ci się wydawało, że kopia analogowa jest lepsza od oryginału to wróć do dwóch pierwszych punktów i pogódź się z tym, że wolisz gorsze kopie niż lepsze oryginały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
<br />Kopia analogowa ZAWSZE będzie gorsza od każdego oryginału<br />
Coś tak mi się wydaje, żeście się nie zrozumieli. Jeden pisze "lepsza" mając pewnie nam myśli "lepsza dla mnie". A drugi "lepsza jakościowo NIE może być."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kopia analogowa ZAWSZE będzie gorsza od każdego oryginału.

2. Kopia analogowa NIGDY nie będzie lepsza od oryginału.

3. Jeżeli będzie Ci się wydawało, że kopia analogowa jest lepsza od oryginału to wróć do dwóch pierwszych punktów i pogódź się z tym, że wolisz gorsze kopie niż lepsze oryginały.

O.K. Panie Ekspercie.

ZROZUMIAŁEM!!!

Tylko słów "zawsze i nigdy" staraj się używać jak najmniej, bo nie zawsze się sprawdzają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Uszyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O.K. Panie Ekspercie.

ZROZUMIAŁEM!!!

Tylko słów "zawsze i nigdy" staraj się używać jak najmniej, bo nie zawsze się sprawdzają.

 

Wiem, wiem też zazwyczaj stosuję regułę: nigdy nie mów nigdy, nigdy nie mów zawsze i nigdy nie mów na pewno. No ale tutaj można chyba zastosować wyjątek potwierdzający regułę. Nie jestem ekspertem ale nie trzeba nim być chyba w tym wypadku. To tak samo jak nie trzeba być ekspertem żeby wiedzieć że po sobocie będzie niedziela. Z tego co mi wiadomo technologia analogowa nigdy nie pozwalała na to aby: kopia = oryginał. A jeżeli kopia nie jest równa oryginałowi, a chyba ideałem do którego dążono konstruując coraz lepsze urządzenia jest zbliżenie się do tego, to oznacza jednak, że jest gorsza. Czy się mylę ?

 

W tym temacie chyba należałoby uzgodnić definicję słowa LEPSZY / LEPSZA..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem też zazwyczaj stosuję regułę: nigdy nie mów nigdy, nigdy nie mów zawsze i nigdy nie mów na pewno. No ale tutaj można chyba zastosować wyjątek potwierdzający regułę. Nie jestem ekspertem ale nie trzeba nim być chyba w tym wypadku. To tak samo jak nie trzeba być ekspertem żeby wiedzieć że po sobocie będzie niedziela. Z tego co mi wiadomo technologia analogowa nigdy nie pozwalała na to aby: kopia = oryginał. A jeżeli kopia nie jest równa oryginałowi, a chyba ideałem do którego dążono konstruując coraz lepsze urządzenia jest zbliżenie się do tego, to oznacza jednak, że jest gorsza. Czy się mylę ?

 

W tym temacie chyba należałoby uzgodnić definicję słowa LEPSZY / LEPSZA..

Dobra,dobra.

Myślę że że to nie jest temat na forum publiczne bo temat jest śliski. Pewno ludzie zakochani w swoim sprzęcie słyszą więcej i inaczej niż widzą to laboratoryjne przyrządy.Życzę Wszystkim takiego stanu ducha i dobrego analogowego zakręcenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadna kopia żadnego nagrania nie może być technicznie lepsza, może być co najwyżej taka sama. Aby uzyskać lepsze nagranie należy je ponownie stworzyć. Oczywiście komuś może się bardziej podobać gorsza technicznie kopia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra,dobra.

Myślę że że to nie jest temat na forum publiczne bo temat jest śliski. Pewno ludzie zakochani w swoim sprzęcie słyszą więcej i inaczej niż widzą to laboratoryjne przyrządy.Życzę Wszystkim takiego stanu ducha i dobrego analogowego zakręcenia.

 

A czemuż to kulturalna wymiana zdań na tematy magnetofonów analogowych nie nadaje się na forum publiczne? A zwłaszcza na TO forum? Nic chyba w niej złego. Po prostu wydaje mi się to dziwne, tudzież niezrozumiałe. Gdy sprzęt jest najwyższej możliwej klasy, mający "pod sobą" 99% reszty urządzeń to zachwyt nad nim powinien wyglądać tak: nie jestem w stanie za cholerę odróżnić kopii od oryginału. Tylko tyle i aż tyle. A jeżeli ktoś mówi, że kopia jest lepsza od oryginału to coś mi mówi, że chyba sprzęt coś szwankuje lub przynajmniej należałoby przy nim "pokręcić" bo nie spełnia podstawowych wymogów HI-FI. (za Wikipedią: Hi-fi (czyt. haɪ̯fɪ]), skrótowiec (od ang. high fidelity, wysoka wierność) – termin określający reprodukcję dźwięku o jakości bardzo zbliżonej do oryginału)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Żadna kopia żadnego nagrania nie może być technicznie lepsza, może być co najwyżej taka sama

 

No a analogowa kopia nie może być nawet taka sama. No wiem czepiam się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kopia analogowa ZAWSZE będzie gorsza od każdego oryginału.

2. Kopia analogowa NIGDY nie będzie lepsza od oryginału.

3. Jeżeli będzie Ci się wydawało, że kopia analogowa jest lepsza od oryginału to wróć do dwóch pierwszych punktów i pogódź się z tym, że wolisz gorsze kopie niż lepsze oryginały.

 

Nie żebym był upierdliwy, ale są studia nagrań , które nagrywają wyłącznie materiał na analogu, potem po montażu jest on przekładany na wersje cyfrową .

Jeśli założymy że rejestracja żywej muzyki to kopia ? to wtedy to stwierdzenie jest fałszywe.

 

Cyfryzacja to nic innego jak oszczędność czasu, i najczęściej niewiele ma wspólnego z analogowymi aspektami.

 

Ostatnio złapałem siena tym, iż płyt cd wogóle nie słucham, dopiero po nagraniu na taśmę, no jakoś wole te wady taśmy,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli chodzi o sprzęt to mam tego troche ale brakuje czasu ...........a czas ucieka......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był upierdliwy, ale są studia nagrań , które nagrywają wyłącznie materiał na analogu, potem po montażu jest on przekładany na wersje cyfrową .

 

No jasne, że tak. Ja nigdzie nie napisałem że nagranie analogowe jest złe jako takie. Jest jakie jest ze swoimi zaletami i wadami. Jest po prostu analogowe i wspaniałe i już. Nadużyciem jest tylko twierdzenie, że kopia wykonana przy użyciu analogowego rejestratora jest lub może być lepsza od oryginału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.