Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po drobnych, jak się okazuje ostatecznie, perypetiach z akai gx65 oraz onkyo ta 2570 o tr555 nie wspomnę, wszystkie sprzęty działają (mocno odpukać w niemalowane) niezakłócenie od kilku miesięcy. Nawet zacząłem zaniedbywać czyszczenie rolek i głowic, bo wszystko gra, ale zrobię to na dniach.

 

W międzyczasie przeczytałem cały ten temat od dechy do dechy oraz na AS.

Nie za często się udzielam tutaj bo i pisać o czym nie mam jeśli sprzęty działają a nowych nie przybywa ale czytam wszystko z zainteresowaniem.

Mam taką prośbę.

 

Sporo osób tu pisze jeszcze więcej czyta więc każdy ma większą lub mniejszą kolekcję magnetofonów którą czasami odświeża, zmienia itd.

 

Szukam na aukcjach internetowych ale może tutaj szybciej znajdę.

 

Kupię następujące rzeczy:

1) Jakiś wyższy model magnetofonu z kalibracją bias i poziomu nagrywania (automat jeśli już to tylko jako zastępowalna opcja). Np. widzi mi się akai gx75 bo polubiłem akai, głownie za mechanikę i trwałe głowice. MOże być jednak także jakiś sony ES. (Pioneer może też)

 

2) Onkyo ta 2570 - sprawny lub na części ale tak aby miał sprawny mechanizm i nie starte głowice. Nie ukrywam że najbardziej zależy mi na posiadaniu zapasowych silniczków a szczególnie tego od pozytywki. MOże być też inny onkyo ale żeby miał ten mechanizm . Nie wiem np. ta2550 chyba miał identyczny, ale czy np. seria zaczynająca się od 67XX i 27XX też taki miała? Nie wiem. KOjarzę że też inne marki miały ten mechanizm - mogę przygarnąć.

 

3) technics TR555 - sprawny lub na cześći a szczególnie te nieszczęsne pękające zębatki (na razie poradziłem sobie klockiem lego.

4) akai gx65- na części

 

5) jakby ktoś miał ciekawe oferty kupna kaset chromowych (czystych lub nagranych) to na pewno nie przejdę obojętnie.

 

Oferty proszę o wysyłanie na prv, żeby nie zaśmiecać wątku i z góry dziękuję za zainteresowanie

 

 

Proszę również o ewentualne namiary na miejsca gdzie kupujecie silniczki - zamienniki do wymienionych wyżej modeli.

 

Ze swej strony oferuję pomoc jeśli ktoś szuka jakiegoś paska - mam i sporo i może coś się da dopasować. NIe używam ich bo dla moich magnetofonów mam po jednym dwóch komplecie, natomiast zostało jeszcze sporo innych rozmiarów. Niestety nie wiem do czego są tylko po podanym rozmiarze mogę poszukać czy taki mam.

 

 

To samo napisałem na AH

 

Są bezinteresowni ludzie na świecie.

Chciałbym podziękować za pomoc udzieloną przez forumowego kolegę sk-victor.

Profesjonalnie a przy tym ze free przerobił kasetę na bity :)

Miło słyszeć że są dobrzy ludzie. Myślę że jeszcze parę osób by się znalazło ale na im lepszym sprzęcie się to robi tym lepiej. Ja czasami też komuś zgrywam kasetę do mp3 ale ja mam tylko biedniutki akai gx65 i onkyo ta2570 a przedtem na Kasprzaku - nawet sam dla siebie - i teraz słyszę jak jednak dźwięk kołysze i muszę niestety niektóre rzeczy zrobić od nowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) Onkyo ta 2570 - sprawny lub na części ale tak aby miał sprawny mechanizm i nie starte głowice. Nie ukrywam że najbardziej zależy mi na posiadaniu zapasowych silniczków a szczególnie tego od pozytywki. MOże być też inny onkyo ale żeby miał ten mechanizm . Nie wiem np. ta2550 chyba miał identyczny, ale czy np. seria zaczynająca się od 67XX i 27XX też taki miała? Nie wiem. KOjarzę że też inne marki miały ten mechanizm - mogę przygarnąć.

 

Onkyo ma mechanizm Sankyo, takie same były też w Kenwoodach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że są one identycznie to trzeba ostrożnie. Są różne wersje tego mechanizmu z różnym umiejscowieniem "pozytywki", pod pojedynczy wałek, pod dual capstan, pod elektryczną kieszeń, pod zwykłą, pod zwykły silnik, pod DD, nawet pod dwie a trzy głowice są różnice w mostku. Tak że wersji jest sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet jeśli zasadnicze elementy się zgadzają, to będą jeszcze takie różnice, jak np. nadajnik obrotów szpulek do licznika elektronicznego albo zwykłe koło pasowe do licznika mechanicznego, inne mechanizmy otwierania kieszeni kasety, inne mocowanie do chassis i płyty czołowej, czy choćby elementy automatycznego wybierania typu taśmy i czujnik włożenia kasety.

Zasadnicze elementy mechanizmu mogą być takie same, taka sama jest zasada działania, ale może być mnóstwo drobnych szczegółów, różniących je od siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nawet jeśli zasadnicze elementy się zgadzają, to będą jeszcze takie różnice, jak np. nadajnik obrotów szpulek do licznika elektronicznego albo zwykłe koło pasowe do licznika mechanicznego, inne mechanizmy otwierania kieszeni kasety, inne mocowanie do chassis i płyty czołowej, czy choćby elementy automatycznego wybierania typu taśmy i czujnik włożenia kasety.

Zasadnicze elementy mechanizmu mogą być takie same, taka sama jest zasada działania, ale może być mnóstwo drobnych szczegółów, różniących je od siebie.

Witaj MaciejuLK. Dawno tu chyba nie pisałeś jak mi się zdaje. Lubię Twoje wpisy bo są fachowe i rzeczowe. Dziękuję również za odpowiedź Savagee i sk-victor.

Właśnie ze względu na te niuanse i różnice będę chyba musiał szukać wprost drugiego onkyo ta2570 lub innego modelu z tym samym rozwiązaniem (tylko jaki to model?) albo samych silniczków. Mam też pytanie z innej beczki. Jakie oznaczenia mają silniki w pioneer ct 959. Chyba gdzieś to pisał MaciejLK właśnie ale za diabła nie mogę tego znaleźć.

Kolejne pytanie - żeby przeczyścić styki przycisków w Technicsie TR555 trzeba rozbierać pół magnetofonu czy da się jakoś tego sobie zaoszczędzić? Psiknięcie wprost kontaktem pod przycisk chyba niewiele da?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów.

Pilnie potrzebny dawca organów do NAD-a 6300 a konkretnie zespół mechanizmu.

Jeśli ktoś takim dysponuje to proszę o kontakt na: [email protected]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie oznaczenia mają silniki w pioneer ct 959.

Na tapeheads znalazłem jak gość rozbiera mechanzim i jest tam fotka silnika:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tapeheads znalazłem jak gość rozbiera mechanzim i jest tam fotka silnika:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzięki. Zajrzałem. Mam już symbol. Czy ten silnik może być odpowiedzialny za falowanie dźwięku przy odtwarzaniu? Oczywiście paski też podejrzane. Gorzej jeśli to coś w elektronice

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj MaciejuLK. Dawno tu chyba nie pisałeś jak mi się zdaje. Lubię Twoje wpisy bo są fachowe i rzeczowe. Dziękuję również za odpowiedź Savagee i sk-victor.

Właśnie ze względu na te niuanse i różnice będę chyba musiał szukać wprost drugiego onkyo ta2570 lub innego modelu z tym samym rozwiązaniem (tylko jaki to model?) albo samych silniczków. Mam też pytanie z innej beczki. Jakie oznaczenia mają silniki w pioneer ct 959. Chyba gdzieś to pisał MaciejLK właśnie ale za diabła nie mogę tego znaleźć.

Kolejne pytanie - żeby przeczyścić styki przycisków w Technicsie TR555 trzeba rozbierać pół magnetofonu czy da się jakoś tego sobie zaoszczędzić? Psiknięcie wprost kontaktem pod przycisk chyba niewiele da?

 

Fakt, rzadko się udzielam. A jeśli chodzi o tę fachowość, to jestem zupełnym lajkonikiem-amatorem. ;-)

Nie mam teraz pod ręką żadnego z tych magnetofonów, żeby sprawdzić jakie w nich silniki siedzą. Wydaje mi się, ale mogę się mylić, że w mechanizmach Sankyo są silniki firmy Mabuchi, a w mechanizmie Pioneera były Mitsumi MMI-6S2L, ale głowy za to nie dam.

 

Masz na myśli styki przycisków sterowania czy styki czujników włożenia kasety, typu taśmy i zabezpieczenia przed skasowaniem?

Ale tak czy tak, lepiej będzie rozebrać magnetofon. Pryskanie płynami zwykle daje efekt doraźny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, rzadko się udzielam. A jeśli chodzi o tę fachowość, to jestem zupełnym lajkonikiem-amatorem. ;-)

Nie mam teraz pod ręką żadnego z tych magnetofonów, żeby sprawdzić jakie w nich silniki siedzą. Wydaje mi się, ale mogę się mylić, że w mechanizmach Sankyo są silniki firmy Mabuchi, a w mechanizmie Pioneera były Mitsumi MMI-6S2L, ale głowy za to nie dam.

 

Masz na myśli styki przycisków sterowania czy styki czujników włożenia kasety, typu taśmy i zabezpieczenia przed skasowaniem?

Ale tak czy tak, lepiej będzie rozebrać magnetofon. Pryskanie płynami zwykle daje efekt doraźny.

Tak chodzi o styki przycisków sterowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można różne teorie sobie dorabiać dla każdej tezy. Ale na mój prymitywny tok rozumowania to taśmom i kasetom powinno być to najzupełniej obojętne. Ale w pionie ładniej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na mój prymitywny tok rozumowania to taśmom i kasetom powinno być to najzupełniej obojętne.

 

Najważniejszym dla taśmy jest to, żeby ZAWSZE były przewinięte do końca na jedna szpule podczas przechowywania. A w razie dłuższego nieużywania, przewijane na szpulę przeciwna najrzadziej raz w roku. Pozycja w jakiej leżakują w pudełkach, nie ma najmniejszego znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jeszcze inny sposób przechowywania kaset.Wewnątrz kolumny głośnikowej.Pewien facet stwierdził ,że wewnątrz niej marnuje się sporo miejsca,więc zrobił z tyłu jej otwieraną pokrywkę i umieścił tam swoje kasety.Nawet był z tego dumny,dopóki nie uświadomiliśmy mu jego błędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jeszcze inny sposób przechowywania kaset.Wewnątrz kolumny głośnikowej.Pewien facet stwierdził ,że wewnątrz niej marnuje się sporo miejsca,więc zrobił z tyłu jej otwieraną pokrywkę i umieścił tam swoje kasety.Nawet był z tego dumny,dopóki nie uświadomiliśmy mu jego błędu.

 

Ciekawe czy te kasety do czegoś się jeszcze nadawały jeśli były nagrane. No bo jeśli były czyste to czy zrobił im krzywdę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zostały namagnesowane magnesem trwałym z głośnika niskotonowego.W efekcie mocno spadł poziom nagrania,szczególnie w wyższych rejestrach.Oprócz tego,to było kolumna zamknięta.Oczywiście do czasu 'odkrywczego' pomysłu właściciela.No i ucierpiało odtwarzanie basów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi o styki przycisków sterowania.

sido - tzw. mikro-styki czyści się wyłącznie izopropanolem. Nie używaj żadnego rodzaju preparatu typu "Kontakt" nawet SW. A izopropanol jest łagodny w swoim działaniu więc niejednokrotnie wstrzykiwałem go w szczeliny pomiędzy plastikowym przyciskiem a panelem obojętnie jakiego sprzętu by dotarł do mikro-styku i porządnie go "przepłukał". Potem trzeba tyko zaczekać aż wszystko dobrze wyschnie i już....

Pewnie że najlepiej jest wszystko rozebrać i dopiero wtedy czyścić. Ale pamiętajmy że w czasie takiego demontażu lub błędnego montażu można narobić więcej szkody niż pożytku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasjel .Dzięki za sprawdzony sposób.Mam wzmacniacz JVC A-X2. świętnie gra,ale ma problem z przełącznikami,a dostęp do nich jest koszmarny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sido - tzw. mikro-styki czyści się wyłącznie izopropanolem. Nie używaj żadnego rodzaju preparatu typu "Kontakt" nawet SW. A izopropanol jest łagodny w swoim działaniu więc niejednokrotnie wstrzykiwałem go w szczeliny pomiędzy plastikowym przyciskiem a panelem obojętnie jakiego sprzętu by dotarł do mikro-styku i porządnie go "przepłukał". Potem trzeba tyko zaczekać aż wszystko dobrze wyschnie i już....

Pewnie że najlepiej jest wszystko rozebrać i dopiero wtedy czyścić. Ale pamiętajmy że w czasie takiego demontażu lub błędnego montażu można narobić więcej szkody niż pożytku.

Kasjel czyli strzykawka i igła+izopropanol? Dałbym głowę uciąć że kontakt powinien tez dać radę ale spróbuję z chęcią Twój sposób

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sido
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów.

Pilnie potrzebny dawca organów do NAD-a 6300 a konkretnie zespół mechanizmu.

Jeśli ktoś takim dysponuje to proszę o kontakt na: [email protected]

Witam Szanownych Kolegów.

Pilnie potrzebny dawca organów do NAD-a 6300 a konkretnie zespół mechanizmu.

Jeśli ktoś takim dysponuje to proszę o kontakt na: [email protected]

A co się stało temu Nadu, że aż dawca organów potrzebny? Pytam bo mam 602 i 6340, z tego co pamiętam bardzo podobne mechanizmy i ten 6300 też wygląda jak z rodziny. Zbliżony mechanizm mają tez Akaje rodziny HX-3, tzn też jest takie koło "funkcyjne" powiedzmy, które poruszane paskiem od koła zamachowego i rolki podnosi wózek z głowicami, zatrzaskuje zamknięcie kasety itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stało temu Nadu, że aż dawca organów potrzebny? Pytam bo mam 602 i 6340, z tego co pamiętam bardzo podobne mechanizmy i ten 6300 też wygląda jak z rodziny. Zbliżony mechanizm mają tez Akaje rodziny HX-3, tzn też jest takie koło "funkcyjne" powiedzmy, które poruszane paskiem od koła zamachowego i rolki podnosi wózek z głowicami, zatrzaskuje zamknięcie kasety itd.

Uszkodzona plastykowa dźwigienka która wyhamowywuje szpulki.Albo jest nieoryginalna. Potrzebna jest też prawa szpulka którą obsługuje fotodioda. Są problemy z układem licznika. Przydały by się lepsze rolki.Tak mi sygnalizuje mój serwisant.

Znalazłem w mojej piwnicy mechanizm od Kenwooda KX 880.To też Sankyo. Może da rady choćby z tą dźwigienką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sido - tzw. mikro-styki czyści się wyłącznie izopropanolem. Nie używaj żadnego rodzaju preparatu typu "Kontakt" nawet SW. A izopropanol jest łagodny w swoim działaniu więc niejednokrotnie wstrzykiwałem go w szczeliny pomiędzy plastikowym przyciskiem a panelem obojętnie jakiego sprzętu by dotarł do mikro-styku i porządnie go "przepłukał". Potem trzeba tyko zaczekać aż wszystko dobrze wyschnie i już....

Pewnie że najlepiej jest wszystko rozebrać i dopiero wtedy czyścić. Ale pamiętajmy że w czasie takiego demontażu lub błędnego montażu można narobić więcej szkody niż pożytku.

Możesz napisać więcej? Ja styki rozbieram ale w zależności od materiału zdarza się wyłamanie mocowań osłon i lutowanie z dawcy. Czy użycie kontaktu jest nieskuteczne

czy chodzi o to, że z czasem niszczy plastik osłon ?

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontakt może i nie jest nieskuteczny bo na pewno uratował mi już kilka przełączników do których był zły dostęp lub nie chciało mi się orać całego urządzenia żeby je wylutować. Po prostu złą tradycją handlarzy stało się zalewanie wszystkiego kontaktem litrami. Nic nie zastąpi uczciwej rozbiórki, czyszczenia, pozbycia się tlenków ze styków, oczyszczenia izopropanolem lub innym spirytusem z resztek starej mieszaniny smaru i tlenków i późniejszego zakonserwowania czystych już styków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po przeszukaniu allegro, e-baya i OLX znalazłem trochę ofert modeli, które tu i ówdzie były chwalone, tudzież modeli im pokrewnych. Byłbym wdzięczny, jeśli ktoś bardziej doświadczony zechciałby się wypowiedzieć, które oferty mają najlepszy stosunek jakości do ceny (zakładając, że wszystkie egzemplarze są sprawne). Zależy mi bardziej na odtwarzaniu niż nagrywaniu. Oto one:

  1. AKAI DX-49 - 139 zł
  2. AKAI DX-57 - 219 zł
  3. AKAI GX-32 - 149 zł
  4. AKAI GX-52 - 270 zł
  5. AKAI GX-6 - 349 zł
  6. AKAI GX-65 - 500 zł
  7. AKAI GX-75 - 750 zł
  8. AKAI GX-75 MkII - 550 zł
  9. AKAI GX-R35 - 600 zł
  10. AKAI GX-R60 - 320 zł
  11. Pioneer CT-656 - 383 zł
  12. Pioneer CT-676 - 300 zł
  13. Pioneer CT-737 - 200 zł
  14. Pioneer CT-757 - 450 zł
  15. Pioneer CT-777 - 375 zł
  16. Pioneer CT-939 - 890 zł
  17. Pioneer CT-S530 - 200 zł
  18. Pioneer CT-S550S - 237 zł
  19. Pioneer CT-S610 - 720 zł
  20. Pioneer CT-S710 - 570 zł
  21. SONY TC-K690 - 300 zł
  22. SONY TC-K750ES - 595 zł
  23. SONY TC-K770ES - 600 zł
  24. SONY TC-K790ES - 500 zł
  25. JVC KD-VR5 - 452 zł
  26. JVC TD-V662 - 600 zł
  27. ONKYO TA-2830 - 90 zł.

Czy któreś z powyższych modeli w ogóle nie są godne uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

strasznie dawno tu bylem...

 

> tor

jakie kasety bedziesz odtwarzal? nagrane fabrycznie (MC) czy nagrane na innych deckach?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po przeszukaniu allegro, e-baya i OLX znalazłem trochę ofert modeli, które tu i ówdzie były chwalone, tudzież modeli im pokrewnych. Byłbym wdzięczny, jeśli ktoś bardziej doświadczony zechciałby się wypowiedzieć, które oferty mają najlepszy stosunek jakości do ceny (zakładając, że wszystkie egzemplarze są sprawne). Zależy mi bardziej na odtwarzaniu niż nagrywaniu. Oto one:

  1. AKAI DX-49 - 139 zł
     
  2. AKAI DX-57 - 219 zł
     
  3. AKAI GX-32 - 149 zł
     
  4. AKAI GX-52 - 270 zł
     
  5. AKAI GX-6 - 349 zł
     
  6. AKAI GX-65 - 500 zł
     
  7. AKAI GX-75 - 750 zł
     
  8. AKAI GX-75 MkII - 550 zł
     
  9. AKAI GX-R35 - 600 zł
     
  10. AKAI GX-R60 - 320 zł
     
  11. Pioneer CT-656 - 383 zł
     
  12. Pioneer CT-676 - 300 zł
     
  13. Pioneer CT-737 - 200 zł
     
  14. Pioneer CT-757 - 450 zł
     
  15. Pioneer CT-777 - 375 zł
     
  16. Pioneer CT-939 - 890 zł
     
  17. Pioneer CT-S530 - 200 zł
     
  18. Pioneer CT-S550S - 237 zł
     
  19. Pioneer CT-S610 - 720 zł
     
  20. Pioneer CT-S710 - 570 zł
     
  21. SONY TC-K690 - 300 zł
     
  22. SONY TC-K750ES - 595 zł
     
  23. SONY TC-K770ES - 600 zł
     
  24. SONY TC-K790ES - 500 zł
     
  25. JVC KD-VR5 - 452 zł
     
  26. JVC TD-V662 - 600 zł
     
  27. ONKYO TA-2830 - 90 zł.

Czy któreś z powyższych modeli w ogóle nie są godne uwagi?

 

Masz tu ogromną rozpiętość cenową i jak widać czasami wyższy model ma niższą cenę, co oznacza że różnica w stanie technicznym może być duża. U mnie przewinęło się mało magnetofonów więc ciężko mi doradzać. MOże napisz ile jesteś w stanie wydać bo od tego zależy co można Ci polecić. Po drugie boję się coś polecać bo zaraz ceny skoczą. KOlejne pytanie czy jesteś w stanie dokonać drobnych napraw lub czynności konserwacyjnych sam, bo jeśli nie to musisz szukać stanu początkowego bardzo dobrego lub kogoś kto Ci w tym pomoże. Ostanie pytanie, na czym będziesz tego słuchał. Jaki wzmacniacz i kolumny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Po przeszukaniu allegro, e-baya i OLX znalazłem trochę ofert modeli, które tu i ówdzie były chwalone, tudzież modeli im pokrewny.

Jeśli masz na myśli stosunek jakości do ceny to wybrał bym Akai GX-6. A jeżeli był byś w stanie coś dołożyć to polecam tego Akai GX 75mkII za 550zł jeśli jest w bdb. stanie wizualnym i technicznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kasjel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.