Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jeszcze inaczej odpowiem. Każdy z tych decków, nawet niższe modele zagrają dobrze lub bardzo dobrze pod warunkiem że będą w bardzo dobrej kondycji mechanicznej, elektronicznej i będą prawidłowo skalibrowane. Mniej patrz na model bardziej na stan. Najcudowniejszy deck w złym stanie zagra gorzej od w pełni sprawnego podstawowego modelu. Jeżeli zależy Ci bardziej na odtwarzaniu i nie umiesz / nie chcesz grzebać w magnetofonie to z góry odpuść dual capstany jako potencjalnie trudniejszych serwisowo. Nie omijaj w poszukiwaniu modeli dwugłowicowych. Nawet niskie modele dwugłowicowe, np. Yamahy (KX-380, KX-480) nagrywają , odtwarzają bardzo dobrze a na pewno wystarczająco dobrze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA bym dodał, że do stricte puszczania muzyki lepiej poszukać np. dwukasetowych lepszych modeli z autorewersem, które mogą zapewnić wielogodzinną pracę bez chodzenia co 30 czy 45 minut by obracać kasetę. Chyba, że ktoś lubi? A do nagrywania i puszczania raz na jakiś czas lepiej jakiś lepszy model, w świetnym stanie. Polecam też potem sobie kupić jakiś przenośny deck do podłączenia w samochodzie. Może być z jakiejś mini wieży. Przetwornica na 230V i kabelki cinch i można mieć swoje kasety odtwarzane w aucie. Albo jakiś walkman w dobrym stanie. Ja tak mam i przynajmniej mogę słuchać muzyki bez względu na różne okoliczności (jak np. zasięg internetu)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AKAI DX-49 - 139 zł

Chyba większość cen, które podałeś jest od handlarzy.

Akai DX - 49 - udało mi się kupić sprawny z odbiorem osobistym za 50 zł:)

Dobrze gra tez Technics RS B 555 a jeszcze lepiej Kenwood KX 990SR. To tylko w oparciu o sprzęty, które ja mam, kupione od prywatnych użytkowników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tor

jakie kasety bedziesz odtwarzal? nagrane fabrycznie (MC) czy nagrane na innych deckach?

W większości nagrane fabrycznie, aczkolwiek nagrane na innych deckach również (powiedzmy 80% / 20%).

 

MOże napisz ile jesteś w stanie wydać bo od tego zależy co można Ci polecić. KOlejne pytanie czy jesteś w stanie dokonać drobnych napraw lub czynności konserwacyjnych sam, bo jeśli nie to musisz szukać stanu początkowego bardzo dobrego lub kogoś kto Ci w tym pomoże. Ostanie pytanie, na czym będziesz tego słuchał. Jaki wzmacniacz i kolumny?

Chciałbym tak do 700 zł. Ewentualnie byłbym skłonny do 1000, jeśli zdarzyłaby się okazja (np. coś co zwykle chodzi powyżej 2000).

Napraw sam nie dokonam, a z serwisami mam złe doświadczenia, więc wolałbym coś w b. dobrym stanie.

Wzmacniacz AMC 3025a, kolumny Eltax Liberty 1+.

 

Chyba większość cen, które podałeś jest od handlarzy.

Akai DX - 49 - udało mi się kupić sprawny z odbiorem osobistym za 50 zł:)

Przepraszam, przeoczyłem tańszą ofertę - jest Akai DX-49 za 90zł. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich!

strasznie dawno tu bylem...

Cześć Chaos!

Ewidentnie za rzadko to zaglądasz bo jak sam widzisz chaos tu nie panuje a wręcz przeciwnie - zrób coś z tym ;-)...

Jak tam Technics RS-DC8 - doprowadzony do porządku?

M.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tor

czyli głównie będziesz odtwarzał fabryczne MC. przy takich taśmach, od rożnych wydawców, ważne jest to zeby ze wszystkich dało sie jak najwięcej wyciągnąć, tzn. zeby kąt ustawienia głowicy był optymalny. nic ci nie da super mechanika i super głowica jak ci obetnie np. wysokie tony z powodu złego kąta.

najlepszym rozwiazaniem jest tu oczywiscie jakis Nakamichi z regulacja tego parametru na panelu (lub automatyczny NAAC) ale ceny takiego cuda cie zabija.

Akai z kreceniem srubokretem przez dziurke tez mi sie wydaje malo eleganckie.

Pioneery maja uklad "Flex" ktory na biezaco koryguje parametry sygnalu ale jak dla mnie jego dzialanie przeszkadza w delektowaniu sie muzyka.

W niskim budżecie, moim zdaniem, najlepiej sprawdza sie funkcja "Play Trim" która przy pomocy zwykłego pokrętła pozwala niwelować skutki złego kąta. oczywiście takie prymitywne rozwiązanie nie załatwi w 100% tematu ale to zawsze duza pomoc. raz ustawisz i słuchasz do końca kasety. takie coś maja Yamahy i Nady.

 

zgadzam sie tez z sk-victorem ze do MC lepsze, bardziej niezawodne sa proste modele dwuglowicowe z jednym walkiem. malo do psucia a do takiej jakosci nagrac wystarczy. sam wlasnie do takich kaset uzywam Yamahe KX-580.

 

czesc jmaciek!

8 lat mnie tu nie bylo...

chaos jest i bedzie ale w "Klubie Miłośnikó Łojenia", tutaj jest zbyt powazne towarzystwo na wyglupy:-)

RS-DC8 wciaz mam i wciaz zepsuty. juz kilka razy probowalem go sprzedac na czesci ale nic z tego nie wyszlo.

teraz jednak mam dobrego fachmana w swojej okolicy, ktory stawia na nogi stare graty i wstepnie jestem dogadany na probe ratowania pacjenta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie temat rozległy ponad tysiąc stron.. kilkadziesiąt przeczytanych i większy mętlik niż był przed :)

Chcę kupić jednokasetowy magnetofon do 500-600 zł. Zależy mi o szerokiej scenie i wiadomo jakości brzmienia.

Tylko odtwarzanie.

Docelowo będę pod niego budował resztę- amp, wzmacniacz. Muzyka raczej rozrywkowa- pop, elektronika.

Co polecacie? Onkyo integra, Kenwood np.Kx 880, Pioneer CT , Akai GX.

Gdzie znajdę w necie jakieś porównania lub klasyfikacje jaki model danej firmy w danym roku, był topowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest ładnie pokazane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1944-0-10755000-1534273660_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znających dwuwałkowy mechanizm reference Pioneera:

Co dokładnie reguluje się zakreśloną na foto śrubą? Ktoś mnie podpuścił, i ją ruszyłem. W żaden sposób nie rozwiązało to mojego problemu, natomiast na bank "coś" rozregulowałem... Bardzo proszę o podpowiedzi.

Zaznaczyłeś sobie położenie przed kręceniem? MOże zdjęcie robiłeś kiedyś przed kręceniem? Chyba nie kręciłeś kilka obrotów to może da się wrócić do poprzednich ustawień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Vlado vel Vladomord
:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Bardzo Ci dziękuję. Po wymianie lewej rolki mam sytuacje z drugiego obrazka ;)

To jest jak sam już na pewno wiesz regulacja wysokości głowicy. Ale ewentualny błąd możesz skorygować za pomocą tych trzech śrubek którymi została przykręcona głowica. Ja bym zaczął od próby ustawienia nachylenia głowicy. Jeśli taśma jest niszczona jak na załączonym rysunku to należało by trochę wkręcić trzecią śrubkę tą na dole po prawej stronie bo nią właśnie reguluje się nachylenie głowicy. Jeśli stwierdzisz po regulacji że wszystkie taśmy nawet te najdelikatniejsze prowadzone są prawidłowo to oczywiście na koniec czeka cię regulacja skosu głowicy czyli śrubka po lewej stronie głowicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja jest bardziej złożona. Powodem grzebania w tym mechaniźmie jest niecałkowite kasowanie prawego kanału, i subiektywne wrażenie że ten magnetofon powinien grać lepiej. Kilka miesięcy temu wymieniłem paski i idler, ale to nic nie zmieniło. Dopiero ostatnio szarpnąłem się na nietanią, i trudną do zdobycia lewą rolkę. Po jej wymianie nie zmieniło się absolutnie nic, ale poradzono mi dokonać regulacji wskazaną śrubą. Nic to nie dało, ale pojawił się "curling" jak na powyższym rysunku, tylko w moim przypadku taśma jest wybrzuszana na dole. Dodatkowym kłopotem jest to, że ta regulacja wydaje się nie działać. Dziś spróbuję to jakoś rozruszać i ustawić...

Teraz widzę że wszystkie głowice łącznie z kasującą zamontowane są na jednym aluminiowym module. Regulując mosiężną śrubką o której wspominałeś na samym początku ustawiasz tylko wysokość całego tego zespółu głowic względem lewej rolki a konkretnie mówiąc względem lewej prowadnicy przy rolce. Aby zlikwidować zjawisko niszczenia taśmy musisz stopniowo dokręcać wszystkie trzy śrubki na której trzyma się głowica "Rec/Pb". Ustawienie wysokości tej głowicy decyduje o ustawieniu toru przesuwu taśmy względem głowicy kasującej. Ponieważ prowadnica przy głowicy "Rec/Pb" decyduje o położeniu taśmy względem głowicy kasującej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie dało, ale pojawił się "curling" jak na powyższym rysunku, tylko w moim przypadku taśma jest wybrzuszana na dole

 

Nie kręć żadnymi innymi śrubkami, tylko tą, którą już kręciłeś. Taśma pomiędzy lewym i prawym wałkiem jest napięta, dlatego prowadnica przy zespole głowicy nagrywającej i odtwarzającej musi być ustawiona w takiej pozycji, aby nie zaginała napiętej taśmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzałem niczym innym kręcić, ale ta regulacja wysokości z jakiegoś powodu nie działa. Mogę nawet całkowicie odkręcić tą mosiężną tulejkę, a wszystko stoi na sztywno. Mam też dziwne wrażenie, że cały mostek z głowicami jest mocno przekoszony względem rolek, które akurat pracują idealnie. Taśma nie opasa prawidłowo głowicy kasującej (teraz nawet jest gorzej niż kiedyś), i wybrzusza się na prowadnicy zespołu głowic. Ogólnie jest masakra.

Nie rozumiem jak chcesz naprawić magnetofon nie ruszając żadnej śrubki regulacyjnej ? Przecież jeśli nawet wrócisz do punktu wyjścia tzn. magnetofon nie będzie już niszczyć taśmy to i tak pozostanie problem złego prowadzenia taśmy względem głowicy kasującej. Jak widzisz wymiana lewej rolki nie pomogła. Co wy chcecie likwidować takie problemy jak brak pełnego kasowania obu ścieżek zaledwie przy pomocy czyszczenia toru przesuwu, matowania lub wymiany rolek dociskowych ? Widzę że wciąż obowiązuje teoria "Nie ruszać co ustawione fabrycznie". A tymczasem ustawione to było ale gdy świeciło nowością. A teraz trzeba niestety wszystko korygować po tylu latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Vlado vel Vladomord
:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Pioneerze jest z jednej strony łatwiej a z drugiej trudniej. Tu lewa rolka dociskowa nie ma żadnej regulacji. Więc mamy taki stały i pewny punkt odniesienia. Niestety jest skomplikowana regulacja głowicy. Zanim czymkolwiek zaczniesz kręcić, wymontuj mechanizm, pozbaw go kieszeni kasety i wszystkiego co może zasłonić tor przesuwu z lewej perspektywy. Znajdując sobie odpowiednie punkty odniesienia oceń równoległość głowicy w stosunku do kapstanów. Zrób sobie celownik z prowadnicy na lewej rolce i oceń odchylenie głowicy. Z tym korygowaniem po latach używania to Kasjel nie przesadzał bym. To najczęściej nie upływ czasu tylko użytkownicy i serwisanci "dewastatorzy" najwięcej złego zrobili...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzałem niczym innym kręcić, ale ta regulacja wysokości z jakiegoś powodu nie działa. Mogę nawet całkowicie odkręcić tą mosiężną tulejkę, a wszystko stoi na sztywno. Mam też dziwne wrażenie, że cały mostek z głowicami jest mocno przekoszony względem rolek, które akurat pracują idealnie. Taśma nie opasa prawidłowo głowicy kasującej (teraz nawet jest gorzej niż kiedyś), i wybrzusza się na prowadnicy zespołu głowic. Ogólnie jest masakra.

Z tego wynika że musisz ustawić geometrię i koniec. Tylko nie rozumiem do końca jak to było. Magnetofon grał ci niezadowalająco dobrze. Za poradą postanowiłeś wymienić lewą rolkę. Pytanie czy zauważyłeś już wtedy że taśma robi to co robi czy dopiero jak ruszyłeś tą śrubką to się to stało? Kasjel ma chyba rację. Jeśli wysokość głowicy jest skopana i do tego jeszcze głowica jest jakby to powiedzieć ………..pochylona to kręcenie jedną śrubką tego nie załatwi bo most z głowicą osadzony jest na trzech czy nawet czterech śrubkach. sk-victor ma rację. Musisz obejrzeć jak jest położona głowica względem rolek i prowadnic i czy trzyma poziom z taśmą, nie jest "pochylona".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ci "serwisanci" i "dewastatorzy" też w końcu działali w jakimś tam czasie. Dlatego pisałem że nie można wierzyć do końca w to że ustawienia są fabryczne. Ale nawet jeśli są to zmieniają się w trakcie użytkowania. A jak bardzo się zmieniają to już zależy od rodzaju mechanizmu i mocowania głowicy. W takim referencyjnym mechanizmie Pioneera to rzeczywiście nie powinno być wielkich zmian związanych z długoletnim użytkowaniem magnetofonu. Ale są i to duże w wszystkich deckach gdzie głowice są "wystrzeliwane" w górę bo mostek podnoszony jest przez elektromagnesy. Miałem już takie przypadki że głowica była raczej na 100% nie ruszana a jej skos był źle ustawiony i to różnica była duża. W tym mechanizmie Pioneera też nie można wykluczyć jakiegoś tam stopnia zużycia się prowadnicy przy lewej rolce lub starcia czoła głowicy. Również cały mechanizm podnoszenia mostka może mieć pewien stopień zużycia a to wszystko ma wpływ na to jak prowadzona jest taśma. Nie wszystkie śrubki regulacyjne były fabrycznie lakowane więc w takim przypadku już w ogóle nie mamy pewności czy ustawienie danej śrubki jest oryginalne. Dlatego przestańmy wierzyć w te owe "Ustawienia fabryczne" bo magnetofon mógł sam się rozregulować w trakcie użytkowania bądź został rozregulowany przez wspomnianych dewastatorów którzy nie koniecznie zostawiają ślady swojej działalności.

 

Zanim czymkolwiek zaczniesz kręcić, wymontuj mechanizm, pozbaw go kieszeni kasety i wszystkiego co może zasłonić tor przesuwu z lewej perspektywy.

Pewnie że gdy mechanizm jest wymontowany to wówczas wszystko najlepiej widać. Tylko że wtedy nie można go "odpalić". Można ustawiać według punktów odniesienia i takie tam, tylko że taśma podczas pracy i tak pokaże swoje. Dlatego polecam taśmy z tych dawnych pirackich w całkowicie przeźroczystych kasetach. Do tego lupa i latarka LED i można ustawiać tor przesuwu taśmy. Wykonywanie kaset z lusterkiem mnie nie przekonuje ponieważ by ustawić tor przesuwu taśmy potrzebne są wszystkie elementy mechaniczne które znajdują się w kasecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kasjel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że gdy mechanizm jest wymontowany to wówczas wszystko najlepiej widać. Tylko że wtedy nie można go "odpalić". Można ustawiać według punktów odniesienia i takie tam, tylko że taśma podczas pracy i tak pokaże swoje.

 

Ale dla oceny sytuacji i zgrubnej regulacji będzie to jakiś krok naprzód. Potem będzie dopieszczanie na żywym pacjencie. No w każdym razie chcąc pchnąć temat do przodu trzeba coś zrobić a kręcenie tym śrubami na przepadło nie przyniesie wiele pożytku. Szkoda byłoby stracić choćby jedną poprawną regulację. Wraz z całą regulacją wysokości trzeba cały czas dbać o równoległość głowicy do wałków. Regulacja jest złożona i mocno współzależna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonywanie kaset z lusterkiem mnie nie przekonuje ponieważ by ustawić tor przesuwu taśmy potrzebne są wszystkie elementy mechaniczne które znajdują się w kasecie.

 

A jakich elementów mechanicznych brakuje w kasecie z lusterkiem?

Ja ze swojej wyrzuciem tylko blaszkę z filcem dociskowym (za sugestią jednego z kolegów bo faktycznie 'zaciemniała' widok) - po jej zamocowaniu to normalna kaseta Stilon Gorzów :-).

 

kręcenie tym śrubami na przepadło nie przyniesie wiele pożytku. Szkoda byłoby stracić choćby jedną poprawną regulację

 

amen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-18580-0-35796000-1534412726_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzałem niczym innym kręcić, ale ta regulacja wysokości z jakiegoś powodu nie działa.

 

Śruby na zespole głowic zapis odczyt były ruszane, czy są fabrycznie zabezpieczone lakierem?

 

Jeśli nie były ruszane to moim zdaniem powinieneś regulować tylko tą jedną śrubą, którą już regulowałeś. Jeśli regulacja nie działa, być może trzeba rozbierać mechanizm i naprawić to.

Problem z kasowaniem jednego kanału nie musi być efektem źle prowadzonej taśmy, choć to bardzo prawdopodobne.

 

Jeśli śruby przy głowicy były ruszane, moim zdaniem powinieneś najpierw ustawić prawidłowe kasowanie poprawnie nagranej taśmy tą śrubą, którą już kręciłeś, a dopiero potem regulować samą głowicę zapis odczyt tak, aby jej prowadnica nie zagniatała taśmy. Na końcu trzeba ustawić skos. Oczywiście regulacja o której już napisałeś musi działać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z kasowaniem jednego kanału nie musi być efektem źle prowadzonej taśmy, choć to bardzo prawdopodobne.

 

To znaczy jest to na pewno problem nieprawidłowego biegu taśmy po głowicy kasującej. Czy przez złe jej ustawienie (nieprawdopodobne bo ona nie ma regulacji) czy przez złe prowadzenie taśmy. Głowica kasująca kasuje całą połowę taśmy, nie ma osobnych sekcji dla L i P kanału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przez złe jej ustawienie (nieprawdopodobne bo ona nie ma regulacji)

 

W zasadzie ona ma regulację...... tą śrubą od wysokości mostka, ale jeśli głowica rec/pb nie była ruszana, to przy właściwym ustawieniu prowadnicy zespołu głowic, kasowanie powinno przebiegać prawidłowo. Podejrzewam, że w tym magnetofonie faktycznie nie działa regulacja wysokości, stąd te wszystkie problemy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie ona ma regulację...... tą śrubą od wysokości mostka, ale jeśli głowica rec/pb nie była ruszana, to przy właściwym ustawieniu prowadnicy zespołu głowic, kasowanie powinno przebiegać prawidłowo. Podejrzewam, że w tym magnetofonie faktycznie nie działa regulacja wysokości, stąd te wszystkie problemy.

 

Precyzyjnie. Głowica kasująca nie ma żadnej regulacji względem mostka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam z uwagą wpisy w tutejszym wątku i nabieram obaw, że:

 

(1). Albo się będę musiał zdecydować na (jak to ładnie zostało tu nazwane) "wyrób magnetofonopodobny" z bieżącej produkcji, rezygnując świadomie z całego szeregu moich wymogów;

 

(2) Albo magnetofon pozostanie w przestrzeni niespełnionych pragnień. Prawdziwy bowiem sprzęt, zasługujący w pełni na nazwę magnetofonu, jest obecnie stary (nieraz nawet bardzo) i zużyty (często mocno). Wymaga więc dużego nakładu pracy (pomińmy środki) aby należycie spełniał swoje zadania. A ja do takiego majsterkowania w mechanizmach jestem antytalent absolutny i doskonały, mam do tego dwie ręce lewe (w tym jedną krótszą).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajmy. Jeśli ma się odrobinę cierpliwości, można upolować egzemplarz w świetnym stanie. Czasem nawet nie drogo. Ale trzeba polować. Mam dziewięć deckow kasetowych - najstarszy ma 40 a najmłodszy 20 lat. Wszystkie działają bez zarzutu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy się nie zna sprzedającego - zawsze mamy loterię. Oczywiście deklaratywnie każdy jest "w idealnym stanie". Później różnie to bywa. Zazwyczaj gorzej niż pierwotnie się wydawało.

 

Poza tym na "polowania" trzeba mieć dużo czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma prawa działać, bo widoczny na foto wieloklin wyrobił się w swoim gnieździe, a przy demontażu mostka wszystko się rozpadło. To jeszcze nic, bo oś jest zapieczona w tulei, a wszystko stoi na sztywno. Jak widać, udało mi się jedynie wsunąć wystający gwint. Macie jakiś pomysł jak wyjąć tą oś z tulei?

A to kurcze miałeś pecha ! My się tu wymądrzamy a tam wszystko rozwalone :-(

Ja bym spróbował podgrzać tuleję lutownicą grzałkową. Ale trzeba by było zabezpieczyć przewody od głowicy lub najlepiej ją odkręcić. No i musiał byś mieć kogoś do pomocy. Jeden trzyma mostek w ręce i oś w kombinerkach i ciągnie a drugi musiał by grzać tą tuleję lutownicą.

 

Coś mi się wydaje że ta oś jest wtłoczona w tuleję. I nie da rady tak czy inaczej ją wyjąć. Proponuję bezpieczne rozwiązanie czyli dwuskładnikowy klej epoksydowy UHU. Tylko trzeba zaczekać z tydzień aby wszystko stwardniało na kamień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pech to mało powiedziane. W ogóle jakim cudem tak mogło się stać ? Parę różnych przypadków człek już życiu widział ale czegoś takiego to sobie bym nie wyobraził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br /> Najbardziej jednak przybił mnie niepotrzebny zakup tej lewej rolki. <br />

Nie tylko Ciebie. Ogólnie panuje pogląd, że zakup nowej lewej rolki rozwiąże problem w referencyjnym mechanizmie Pioneera. U mnie, gdy jeden z moich dwuwałkowych CT miętolił taśmę, też wymieniłem lewą rolkę na nową oryginalną (były jeszcze dostępne za rozsądną cenę) i nic to nie dało bo winnym okazał się główny pasek. Tak więc starą zregenerowałem i założyłem z powrotem a nowa sobie leży i czeka :)

Tak w ogóle to strasznie długo walczysz z tym deckiem, chyba jeszcze G.Mark Ci doradzał.

Wygląda na to, że jakiś "ekspert" solidnym śrubokrętasem kręcił sobie w lewo i prawo i dokręcił tą śrubę na amen. Ten odlew jest w sumie dość delikatny. Tak jak radzi Kasjel: użyj dobrego kleju, metalowej podkładki i odtwórz gniazdo a następnie ogrzewając wyjmij oś. Wg serwisówki wygląda to jak na załączonym obrazku, więc oś powinna dać się wyjąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mizyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo, bo odstawiłem go zniechęcony ceną tej rolki. Też rozważam założenie starej w pełni sprawnej rolki. Wyjąłem już oś z mostka. Pomógł WD40, ale łatwo nie było. Teraz przymierzam się do ponownego osadzenia. Z tego co wypatrzyłem, jest szansa na osadzenie jej w oryginalnej pozycji. Cały czas obmyślam plan ;)

Trzymam kciuki żeby udało Ci się reanimować ten sprzęt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.