Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panuje miszmasz.

Pan A.Witort pisze o szczelinie o szerokości 3um.

Pani B.Libura pisze o szerokości szczeliny która musi być mniejsza od najkrótszej zapisywanej fali.

Pan L.Witkowski zamieszcza rysunek na którym interesujący nas parametr nazywa długością szczeliny aby kilka stron dalej napisać że wymaga się aby szerokość szczeliny była większa od najmniejszej długości fali - następuje zaprzeczenie nazewnictwa sprzed kilku stron.

Pani Iwanicka i Pan Koprowski zamieszczają rysunek na którym parametr nasz nazwany jest długością.

Na rysunku nieznanego mi pochodzenia przedstawionego przez kolegę bum1234 mamy szerokość szczeliny.

 

Nazwy plików które załączyłem są nazwami książek z których je zeskanowałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1944-0-38159300-1536956461_thumb.jpg

post-1944-0-98934000-1536956475_thumb.jpg

post-1944-0-52838500-1536956482_thumb.jpg

post-1944-0-77301300-1536956490_thumb.jpg

post-1944-0-06908300-1536957149_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiałem gdzieś chyba najlepszą książkę z PRL na ten temat, taka duża w twardej okładce z ciemnoniebieską albo fioletową obwolutą. Tam by było porządnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasiałem gdzieś chyba najlepszą książkę z PRL na ten temat, taka duża w twardej okładce z ciemnoniebieską albo fioletową obwolutą. Tam by było porządnie ;)

 

Hmmm próbuję sobie wykombinować co to za książka. Posiadam prawie wszystkie istotne publikacje z tamtych czasów, włącznie z książkami o Głuskiego o naprawach Tonette, ZK-120 i innych. Pewnie masz na myśli jakąś publikację P. Witorta - on naprodukował trochę tego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, chodzi o to, prof. Bolesław Urbański:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I potem bądź tu człowieku mądry i pisz wiersze.

 

Tutaj jest chyba najlepiej opisane:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mirek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZyli ścieżki mają szerokość? Tak wynika z opisu wiki.

 

Tak, jest szerokość śladu i szerokość szczeliny. Są pod kątem prostym ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy!

Może trochę nie na temat, ale pilnie poszukuję układu scalonego AY-5 8100 który był stosowany w tunerach i amplitunerach.

Scalak ten sterował wyświetlaczem cyfrowym w którym szukanie stacji odbywało się ręcznie za pom. obrotowej gałki.

Potrzebny do mojego amplitunera f-my KS Digital.

W sklepiku z elektroniką kupiłem ostatni jaki był AY-3-8500-7 (14 zł) ale sprzedawca nie umiał mi określić czy może być on zamiennikiem.

Będę zobowiązany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś się orientuje jak działa "qurtz locked servo" w SONY TC-K715S ?

Spodziewałem się silnika direct drive ale mam tam założoną najzwyklejszą ramkę silnika (jak w tc-k590)

Chyba, że mam egzemplarz z "zamienioną" sekcją silnika

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam oryginalnie jest komutatorowy silnik DC ale do niego idą 4 przewody do jakiegoś mądrego kontrolera. W serwisówce jest opisany sposób kontroli prędkości przesuwu bez możliwości jej korekty. Czyli jakaś pętla PLL jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-1944-0-97469500-1537356007_thumb.jpg

post-1944-0-97764300-1537356066_thumb.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam oryginalnie jest komutatorowy silnik DC ale do niego idą 4 przewody do jakiegoś mądrego kontrolera. W serwisówce jest opisany sposób kontroli prędkości przesuwu bez możliwości jej korekty. Czyli jakaś pętla PLL jest.

Po wstępnej rozbiórce znalazłem kabelek z kontrolera na płycie głównej idzie do czujnika optycznego przykręconego za kołem zamachowym kapstana

To może nawet działać..

(przy okazji wyszło, że silnik na amen zalany smołą z pasków, właściciel musiał uruchomić i sprawdzić bo może zadziała...)

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AY-3-8500-7

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

16 dni cisza na wątku. Czy już wszyscy wszystko wiedzą? Piszcie bo nie mam co czytać.

To może ja rzucę hasło. Czemu nikt nie bierze na alledrogo Braun C1? NIe warto ? (na zdjęciach jest C2)

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety nie wiem - nie mam żadnego Brauna. Ale może ktoś kiedyś jeszcze przed zamknięciem wątku tu zajrzy i Ci coś napisze... Pamiętam jak onegdaj Kasjel przy pomocy G.Marka wymieniał silnik w swoim Braunie - wtedy wszyscy z napięciem śledzili tok prac i czekali na ich rezultat. Wprawdzie był to C4 a nie C1, ale mógłbyś podpytać się o samą markę magnetofonu i to już może da jakąś podstawę czy warto interesować się C1? Może trudno w to uwierzyć, ale kiedyś naprawdę tak tu było, ale czasy się zmieniają i to zmieniają bardzo szybko, szybciej niż kolejne modele smartfonów i dziś pozostaje Ci chyba tylko sam zakup plus informacja o tym na fb...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Brauna C2 a obecnie posiadam Brauna C4. Tego pierwszego sprzedałem kiedyś bez żalu bo kompletnie nie odpowiadało mi jego brzmienie. Bardzo solidny deck ale ma niski poziom sygnału wyjściowego i liniową charakterystykę brzmieniową czego nie lubię. Byli tu tacy dla których brzmiał on świetnie ale ja do nich nie należę.

Braun C1 ma tylko Dolby B natomiast C2 posiada Dolby B/C NR. Obydwa modele są wyposażone w standardowe silniczki z stabilizatorem obrotów (prawe obroty) więc problemu nie ma. Natomiast Braun C4 ma silnik Sankyo którego symbolu nie znajdują nawet Google więc na zakup takiego nie ma szans. Dobrej klasy taśma nagrana na C4 brzmi lepiej na Sony TC 229SD niż na nim samym. I brzmi tak że jak się to mówi "urywa głowę" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Brauna C2 a obecnie posiadam Brauna C4. Tego pierwszego sprzedałem kiedyś bez żalu bo kompletnie nie odpowiadało mi jego brzmienie. Bardzo solidny deck ale ma niski poziom sygnału wyjściowego i liniową charakterystykę brzmieniową czego nie lubię. Byli tu tacy dla których brzmiał on świetnie ale ja do nich nie należę.

Braun C1 ma tylko Dolby B natomiast C2 posiada Dolby B/C NR. Obydwa modele są wyposażone w standardowe silniczki z stabilizatorem obrotów (prawe obroty) więc problemu nie ma. Natomiast Braun C4 ma silnik Sankyo którego symbolu nie znajdują nawet Google więc na zakup takiego nie ma szans. Dobrej klasy taśma nagrana na C4 brzmi lepiej na Sony TC 229SD niż na nim samym. I brzmi tak że jak się to mówi "urywa głowę" :-)

Czy C2 to model względnie łatwy do serwisu i czy dobrze rozumiem, że "liniowo" oznacza, że gra środkiem pasma ?

C4 poza zasięgiem, nie chce bawić się w serwisowanie silnika

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy C2 to model względnie łatwy do serwisu i czy dobrze rozumiem, że "liniowo" oznacza, że gra środkiem pasma ?

C4 poza zasięgiem, nie chce bawić się w serwisowanie silnika

J.

W Braunie C2 panuje iście niemiecki porządek tak więc z serwisowaniem nie powinno być problemów.

Tak, ja nie słyszałem z tego decka ani głębokich basów ani wydatnych wysokich tonów. Nasz były kolega chwalił go bardzo za ciepłe, spokojne brzmienie czego ja nie mogę zaakceptować interesując się rockiem elektronicznym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Braunie C2 panuje iście niemiecki porządek tak więc z serwisowaniem nie powinno być problemów.

Tak, ja nie słyszałem z tego decka ani głębokich basów ani wydatnych wysokich tonów. Nasz były kolega chwalił go bardzo za ciepłe, spokojne brzmienie czego ja nie mogę zaakceptować interesując się rockiem elektronicznym.

Wiesz, nie każdy daje radę słuchac skrajów pasma. Sam mam bardzo zryty słuch i wole sprzęt ktory cofa

wysokie tony. Tzn ścisza je ale bez problemow z fazą czy innymi cudami. Swego czasu jak używałem unitry

to jedyne ustawienie którego dawało się słuchać to było wysokie na minimum :) (lepiej żadne niż takie..)

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam jeszcze mądrzejszych ;) o quickreverse w sony tc-wr770. Uruchomiłem taki niedawno (3silnikowy tcm200)

i pisze na nim quickreverse. Po drodze nie znalazłem żadnych śladów czujników optycznych, quickreverse nie działa

a więc wszystko gra ale włożyłem tasme axia gt-IIX 60 i jakimś cudem przerzucą ją dokładnie przy końcu odcinka

magnetycznego, jakim prawem to działa, ktoś wie? ;) Oczywiście wszystkie inne taśmy kręca się do końca.

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lewej strony głowicy jest czujnik diodowy, gdzie z dołu jest czujnik podczerwieni i jak dojdzie do rozbiegówki taśma jest przerzucana lub wyłączana. Mam model 870 i tam też to jest. Co ciekawe przy włączony "blankskip" jeśli przewija taśmę do końca to jest to wyłączone. Może masz zanieczyszszoną diode i słabo świeci. Albo czujnik jest zasmiecony. Zerknij pomiedzy lewą rolkę i głowice.

 

Dodam, że jak weźmiesz aparat w smartfonie i skierujesz na czujnik koło głowicy to on lekko odbija światło podczerwone. Wtedy wiadomo, że działa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na brud lub jakieś zanieczyszczenia które powodują brak komunikacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-=SLAYER RUL3Z =-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też stawiam na brud lub jakieś zanieczyszczenia które powodują brak komunikacji.

Dzięki za pomoc, faktycznie pomogło czyszczenie. Czujnik schowany w boksie z głowicami i lusterko

nad zespołem głowic w uchwycie trzymającym kasety, sprytne

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.. ale działa, choć trochę drażni, kiedy kaseta się kończy to nie dochodzi przy odtwarzaniu do końca rozbiegówki i trzeba ręcznie podciągnąć ją na przewijaniu. Ale ciekawy pomysł. Z tego co wiem inni producenci też mieli takie pomysły. Chyba Pioneer tez miał czujniki optyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mam pytanie z kalibracji.

Do tej pory korzystałem z automatu w onkyo i z ustawiania jedynie bias w akai gx 65. Postanowiłem jednak pobawić się kalibracją w sony tc-k590.

 

Jakież było moje zdziwienie kiedy na 10 włożonych kaset może jedna dała się skalibrować do zalecanych poziomów. Już zaczałem myśleć że może taśmy w kasetach są mocno zużyte (fakt że wkładałem jedynie używane ale niektóre w dobrym stanie) albo że tor przesuwu jest rozregulowany lub jest gdzieś usterka w elektronice. Z tych 10 kaset większość to były basf, maxell i tdk.

 

Jedyną kasetą jaką skalibrował był zwykły żelazowy sony HF.

Ale postanowiłem zwiększyć próbę żeby przekonać się czy to jakaś usterka w magnetofonie czy może jednak zależy to od taśmy, firmy, stopnia jej zużycia.

Usterkę raczej wykluczyłem ponieważ niemal na każdych kasetach sony kalibracja przebiegła pomyślnie. Na niektórych maxellach też - szczególnie XL II S i bez znaczenia był tu stan taśmy. Niektóre Sony i maxele miały taśmę lekko sfatygowaną mimo to kalibracja ok.

Inne maxelle nawet z super taśmą nie dały się skalibrować. TO samo TDK - wszelkiej maści Sa, cd ing, TDK FE. Najcześciej brakowało skali na biasie. Ale o dziwo super skalibrowała się taśma TDK D. TO samo FUJI JP II mimo że była w stanie bardzo mocno zużytym. Bez kłopotu skalibrowała się także współczesna Maxell UR. Basfy - ogólnie nie było tragedii ale zawsze brakowało trochę skali na biasie.

Wyszło na to ze ten magnetofon nie cierpi wprost tdk, nie przepada za BASF i cześcią Maxelli. Na Raksie SX wyświetlacz tak latał jakby leciała z niej muzyka a nie odbywała się kalibracja. Nie szło złapać żadnego stabilnego poziomu.

ZAstanawiam się czy ten magnetofon tak ma czy jednak jest może coś nie tak ustawione. Te same kasety onkyo w automacie kalibruje i nie zgłasza kłopotów. Aż dziwne że tak dobre taśmy jak TDK SA nie daje się skalibrować a taka Maxell UR idzie bez problemu.

Czy inne magnetofony kapryszą podobnie ? Wiem że sa kasety referencyjne dla danego magnetofonu ale taka taśma jak w TDK SA czy Maxell XL II powinny dać się skalibrować, czyż nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niemiecki niewiele ci pomoze, wklada sie tasme 200nwb testowa dolby i ustawia vr101 i vr 201 zeby otrzymac na wyjsciu 580mv ,i wskazania w punckie F skali. Nie wiem czy braun ma tam F czy chodzi o znaczek dolbym w rozdziale o ustawieniach jest tylko wspolna regulacja dolby i skali. Niemiecki niby znam ale urzadzenia nie widzialem i tekst taki sobie

j.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem mam pytanie z kalibracji.

Do tej pory korzystałem z automatu w onkyo i z ustawiania jedynie bias w akai gx 65. Postanowiłem jednak pobawić się kalibracją w sony tc-k590.

 

Jakież było moje zdziwienie kiedy na 10 włożonych kaset może jedna dała się skalibrować do zalecanych poziomów. Już zaczałem myśleć że może taśmy w kasetach są mocno zużyte (fakt że wkładałem jedynie używane ale niektóre w dobrym stanie) albo że tor przesuwu jest rozregulowany lub jest gdzieś usterka w elektronice. Z tych 10 kaset większość to były basf, maxell i tdk.

 

Jedyną kasetą jaką skalibrował był zwykły żelazowy sony HF.

Ale postanowiłem zwiększyć próbę żeby przekonać się czy to jakaś usterka w magnetofonie czy może jednak zależy to od taśmy, firmy, stopnia jej zużycia.

Usterkę raczej wykluczyłem ponieważ niemal na każdych kasetach sony kalibracja przebiegła pomyślnie. Na niektórych maxellach też - szczególnie XL II S i bez znaczenia był tu stan taśmy. Niektóre Sony i maxele miały taśmę lekko sfatygowaną mimo to kalibracja ok.

Inne maxelle nawet z super taśmą nie dały się skalibrować. TO samo TDK - wszelkiej maści Sa, cd ing, TDK FE. Najcześciej brakowało skali na biasie. Ale o dziwo super skalibrowała się taśma TDK D. TO samo FUJI JP II mimo że była w stanie bardzo mocno zużytym. Bez kłopotu skalibrowała się także współczesna Maxell UR. Basfy - ogólnie nie było tragedii ale zawsze brakowało trochę skali na biasie.

Wyszło na to ze ten magnetofon nie cierpi wprost tdk, nie przepada za BASF i cześcią Maxelli. Na Raksie SX wyświetlacz tak latał jakby leciała z niej muzyka a nie odbywała się kalibracja. Nie szło złapać żadnego stabilnego poziomu.

ZAstanawiam się czy ten magnetofon tak ma czy jednak jest może coś nie tak ustawione. Te same kasety onkyo w automacie kalibruje i nie zgłasza kłopotów. Aż dziwne że tak dobre taśmy jak TDK SA nie daje się skalibrować a taka Maxell UR idzie bez problemu.

Czy inne magnetofony kapryszą podobnie ? Wiem że sa kasety referencyjne dla danego magnetofonu ale taka taśma jak w TDK SA czy Maxell XL II powinny dać się skalibrować, czyż nie?

 

Czy tam jest tylko bias czy eq też? Jeżeli tylko bias, to eq może być rozjechane, albo jak nie ma regulacji EQ, to może głowica albo jeszcze coś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystko zrozumiałem. Mam nierówny poziom na wskaźnikach, gdy podam 1kHz na wejście liniowe. W takich wypadkach zwykle wystarczyła korekta samych wskaźników.

Z tego co napisałeś, vr101 i vr201 to poziomy wyjścia. Wolał bym ich nie ruszać- nie mam kasety testowej, i wydaje mi się, że odtwarza równo.

Drugi raz przejrzałem i jednak jest osobne ustawianie na stronie 9tej

Ustawia się 400hz z napięciem 300mv na LINE IN

OUT ma być chyba zapięte na 220kohm (rezystor)

Regulator nagrywania tak ustawić, żeby na wyjściu było 720mv

I TU Uwaga, pokręcić VR 103 i VR 203 tak, żeby się zaświecił LED 0db

Po oslabieniu sygnalu wejściowego o -18db ma sie zaswiecic dioda -18 z tolerancja +-4db

W przypadku gdy braknie regulacji kreci się jeszcze VR 407, 405 lub 408, 406

te 4 potencjometry pozwalają doregulować o kolejne 1.5db w gorę lub w dół

O ile dobrze wczytalem to sprawdza się na ustawieniu tasmY FE i bez dolby

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez jasch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze "tylko" zdobyć odpowiednie kasety i kalibracje można z palcem w uchu zrobić ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.