Skocz do zawartości
IGNORED

Magnetofon.


Kasjel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bo wyraziłeś chęć zakupu tego czegoś !!! A nawet przez myśl nie powinno Ci to przejść ;)

 

Nie pozostaje nic innego jak przyznać Ci rację. Może "wyrażenie chęci zakupu" to zbyt mocne określenie. Przez chwilę zainteresowałem się na zasadzie braku alternatyw. Ale fakt. Tego czegoś nie warto. Nowych już nie ma, używanego nie chcę, więc trzeba się będzie obejść smakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie pogardzaj dobrymi używanymi klasykami. One są warte tego żeby je mieć. Jest wiele prostych ale solidnych i trwałych decków 2 głowicowych bez dual capstana, które nie sprawią problemów serwisowych. Zerknij chociażby na podstawowe modele Yamahy. To są bardzo proste ale "prawdziwe" magnetofony i wbrew pozorom bardzo dobrze wyposażone. Zaryzykujesz 150 - 200zł i się przekonasz czy używany deck to takie straszne zło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo niemiłe doświadczenie ze sprzętem używanym i od tego czasu podchodzę do takiego niczym pies do jeża. Gdybym się przemógł i zdecydował na takowy to chciałbym aby przełącznik rodzaju taśmy oprócz I, II i IV (jak wszystkie)

miał również III (FeCr). Jak pisałem: mam takie taśmy, lubiłem je. A były ma rynku krótko, decki z taką pozycją przełącznika również, więc ten wymóg dodatkowo zawęźa obszar poszukiwań i czyni je trudniejszymi.

 

Za to absolutnie nie jest mi potrzebny deck podwójny. Kopiować kaset nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Bobcat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawnego odtworzenia taśmy typu III (FeCr) magnetofon nie musi mieć przełącznika na ten rodzaj taśmy.

Wystarczy, że deck będzie miał możliwość pracy na kasetach typu II lub IV, bowiem korekcja przy odtwarzaniu jest taka sama jak dla typu III (70us).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do poprawnego odtworzenia taśmy typu III (FeCr) magnetofon nie musi mieć przełącznika na ten rodzaj taśmy.

Wystarczy, że deck będzie miał możliwość pracy na kasetach typu II lub IV, bowiem korekcja przy odtwarzaniu jest taka sama jak dla typu III (70us).

 

Jest to tylko tzw. półśrodek. Owszem, przy odtwarzaniu właściwą korekcją jest 70 us, czyli pozycja II lub IV. Ale nagrywać trzeba na pozycji I, gdyż II (o IV nie wspominając) daje zbyt silny prąd podkładu i przesterowuje taśmę. Pozycja I z kolei to dla FeCr trochę za słaby prąd podkładu, będący jednak "mniejszym złem" niż za silny w pozycji II. Najważniejsze jest jednak, że pozycja I oznacza nagrywanie z niewłaściwą dla FeCr korekcją 120 us.

 

Jedynie pozycja III umożliwia pełne wykorzystanie możliwości taśm FeCr, a są one naprawdę bardzo duże. Wszystko inne to jedynie wymuszone kompromisy na siłę. Dlatego jeśli się przemogę i zdecyduję na używany deck - będę szukał takiego, który na przełączniku ma komplet wszystkich czterech pozycji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam bardzo niemiłe doświadczenie ze sprzętem używanym i od tego czasu podchodzę do takiego niczym pies do jeża. Gdybym się przemógł i zdecydował na takowy to chciałbym aby przełącznik rodzaju taśmy oprócz I, II i IV (jak wszystkie)

miał również III (FeCr). Jak pisałem: mam takie taśmy, lubiłem je. A były ma rynku krótko, decki z taką pozycją przełącznika również, więc ten wymóg dodatkowo zawęźa obszar poszukiwań i czyni je trudniejszymi.

 

Za to absolutnie nie jest mi potrzebny deck podwójny. Kopiować kaset nie będę.

 

Posłuchaj rad które Ci tu przekazują.

Nawet nie wiesz jaką mają wiedzę i doświadczenie w tej kwestii Ci, którzy Ci doradzają.

Nie będę ich wymieniał bo im woda sodowa uderzy do głowizny.:-)))))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tylko tzw. półśrodek. Owszem, przy odtwarzaniu właściwą korekcją jest 70 us, czyli pozycja II lub IV. Ale nagrywać trzeba na pozycji I, gdyż II (o IV nie wspominając) daje zbyt silny prąd podkładu i przesterowuje taśmę. Pozycja I z kolei to dla FeCr trochę za słaby prąd podkładu, będący jednak "mniejszym złem" niż za silny w pozycji II. Najważniejsze jest jednak, że pozycja I oznacza nagrywanie z niewłaściwą dla FeCr korekcją 120 us.

 

Jedynie pozycja III umożliwia pełne wykorzystanie możliwości taśm FeCr, a są one naprawdę bardzo duże. Wszystko inne to jedynie wymuszone kompromisy na siłę. Dlatego jeśli się przemogę i zdecyduję na używany deck - będę szukał takiego, który na przełączniku ma komplet wszystkich czterech pozycji.

 

Uwierz że każdy deck z autokalibracją poradzi sobie z taką kasetą. Mam niejedną kasetę FeCr i wszystkie decki w pozycji normal kalibrują je bez problemu. Deck z autokalibracją pomimo tego że ustawi domyślnie EQ 120 mikrosekund to w procesie kalibracji "nadrobi" EQ i Bias. Zresztą nowsze kasety IEC I też nie były takie zgodne z norma IEC I. Taka np. TDK AR parametrami była bliższa kasetom chromowym i podczas ręcznej kalibracji trzeba dla niej strasznie podwyższać prąd podkładu. W decku bez kalibracji TDK AR była nie do używania. Najlepiej by jej było wywiercić otwory aby oszukać detekcję żeby deck ustawił korekcję na 70 mikrosekund a bias na High.Tak więc FeCr nie powinniy być wielkim wyzwaniem.

 

Pewnie najlepiej byłoby uderzyć w stronę jakiegoś wysokiego Japończyka. Np. Pionnera CT-S820S. One mają układ Auto Ble bardzo rozbudowany i parametry Bias, Eq i Level ustawiają w wielu krokach. W różnych modelach ewolucji Auto Ble miało różną ilość kroków dla Eq i Bias co dla przeciętnych kaset na jedno wychodziło a wypadku FeCr mogło by mieć duże znaczenie dla "wyciągnięcia" maksimum z takiego nośnika. Myślę że discomaniak71 więcej Ci powie o Auto Ble.

 

Do poprawnego odtworzenia taśmy typu III (FeCr) magnetofon nie musi mieć przełącznika na ten rodzaj taśmy.

Wystarczy, że deck będzie miał możliwość pracy na kasetach typu II lub IV, bowiem korekcja przy odtwarzaniu jest taka sama jak dla typu III (70us).

 

Tzn. delikatny problem jest bo FeCr wymaga korekcji jak napisałeś dla typu II a otwory ma jak I i deck zastosuje 120us. Dlatego problem jako taki jest ale przy pełnej kalibracji deck sobie z tym poradzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. delikatny problem jest bo FeCr wymaga korekcji jak napisałeś dla typu II a otwory ma jak I i deck zastosuje 120us. Dlatego problem jako taki jest ale przy pełnej kalibracji deck sobie z tym poradzi.

 

Wyraziłem się trochę nieprecyzyjnie, oczywiście miałem na myśli deck z ręczną zmianą typu taśmy np. każdy Nakamichi, które pozostawiło użytkownikowi możliwość manewru między innymi w takich właśnie przypadkach.

Mam zaledwie dwie kasety FeCr Sony, ale z ciekawości sprawdzę, jak radzą sobie z nimi decki z manualną i automatyczną kalibracją.

 

Jeśli kolega chce koniecznie mieć fizyczny przełącznik na kasety FeCr, a także Dolby C, to ogranicza się do decków starszych, raczej będą to modele z pierwszej połowy lat 80-tych. Na szybko do głowy przychodzą mi np. pierwsze ES'y od Sony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj rad które Ci tu przekazują.

Nawet nie wiesz jaką mają wiedzę i doświadczenie w tej kwestii Ci, którzy Ci doradzają.

Nie będę ich wymieniał bo im woda sodowa uderzy do głowizny.:-)))))))))

 

Absolutnie nie neguję tej wiedzy. Z każdego wpisu wynika iż jest ona ogromna i chylę czoło. Dlatego konkretne pytanie: czy ktoś mógłby coś wskazać? Preferencje:

 

- jednokasetowy;

- czarny;

- mający przełącznik rodzaju taśmy na I, II, III, IV;

- redukcja szumów minimum Dolby B, najchętniej C, mile widziane S czy dodatkowo dbx;

- również mile widziany Dolby HX Pro i funkcja wyświetlacza peak hold;

- niekoniecznie trzy głowice, dual capstan, precyzyjna regulacja prądu podkładu, filtr MPX.

 

Byłbym gotów na coś takiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znajdziesz decka spełniającego te wszystkie kryteria. Ze względów wiekowych wykluczają się. Dolby S to okres już po 90 roku i tam o typie III trzeba zapomnieć. Podejrzewam że ciężko będzie znaleźć nawet z Dolby C. Bardzo ograniczyłeś sobie zakres poszukiwań - BARDZO. Ja wieczorem sprawdzę na kilku moich deckach jeszcze dla pewności jak sobie radzą z FeCr i Ci napiszę.

 

Te kryteria spełnia też moja Aiwa-3800.Myślę,że nie tylko ten jeden model.

 

Ale ona fajniutka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sk-victor

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przychodzi do głowy SONY TC-K666ES ale to stary model z początku lat 80-tych bez podstawowej znajomości napraw magnetofonów nie ma co się pchać w starsze modele, chociaż ten ma napęd bezpośredni oraz napęd talerzyków również bezpośredni także jak coś to tylko jeden pasek do dual capstaina.

 

Przełączniki wyboru taśmy będą odpowiadały twoim wymaganiom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najłatwiej dostępny będzie Sony TC-K555ES, lub ESII. Dość często pojawia się na aukcjach.

Miałem w nowszej wersji i specjalnie go nie pokochałem. Uwaga na miękkie głowice Laser Amorphous.

Do poczytania o nim :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z posiadanych kiedyś lub teraz mogę polecić :

- ALPINE AL80

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

- Braun C3,

- Duale C844 i C846

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

- Harman Kardon CD401

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

- ASC AS3001

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

- Bang & Olufsen Beocord 9000.

 

Decki nie spełniają wszystkich wymagań, ale kompromis będzie raczej nieunikniony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że aby mieć deck z przełącznikiem na Type III trzeba się pogodzić z faktem, iż nie będzie on leciwy, z początku lat 80-tych ubiegłego stulecia, czyli prawie 40-letni. Tak stary sprzęt oznacza duże problemy techniczne, serwisów brak, części również. Powiadacie, że nawet nie mając takiej pozycji na przełączniku deck sobie poradzi, autokalibracja ustawi właściwe parametry. Zgoda, ale należy pamiętać że tylko decki z najwyższych półek są wyposażone w taką funkcjonalność. Cała reszta ma parametry uśrednione dla danego typu taśmy i stosując FeCr idziemy na daleko idące kompromisy, w zasadzie przekreślające zalety tego typu kaset.

 

Nawet rezygnując z części oczekiwanych funkcjonalności i mając sprzęt nowszy zawsze gdzieś z tyłu głowy będzie pytanie o serwis i części.

 

Widzę że trzeba machnąć ręką i pomysł z deckiem odłożyć do archiwum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że aby mieć deck z przełącznikiem na Type III trzeba się pogodzić z faktem, iż nie będzie on leciwy, z początku lat 80-tych ubiegłego stulecia, czyli prawie 40-letni.

Kasety III typu były produkowane już dosyć dawno temu. nNie dziw się zatem, że bedziesz mial problem ze znalezieniem stosownego sprzętu. A i jak grają moze Cię zaskoczyć negatywnie. Ważne tez w jakiej kondycji są kastety z tamtego czasu? Bo na tak leciwe kasety kupowanie decka i potem narzekanie, że sie z nich sypie jak z puszki kawa, to nienajlepszy pomysł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nienajlepszy pomysł.

 

Dlatego własny pomysł powrotu do decka uznaję za głupi. Zasugerowałem się znalezioną w sieci informacją, że można dostać taki sprzęt nowy, z bieżącej produkcji. Dyskutanci prędko sprowadzili mnie z obłoków na ziemię, uświadamiając, że jest to niewart zainteresowania szmelc i wyrób magnetofonopodobny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega chyba nie miał kolekcji stilonek, wiskordów etc. więc nie martwiłbym się o sypanie nośnika. Z markowych o ile mi wiadomo sypały się Basfy Chrom Extra II w pewnym okresie, poza tym nie słyszałem o takich przypadkach, ani nie doświadczyłem na własnej skórze. To nie sticky-shed syndrom jak w nośnikach szpulowych. Jeśli taśmy były przechowywane w normalnych warunkach nic złego nie będzie się działo. Mam TDKi z lat 70-tych i nagrywają jak nowe i zdecydowanie lepiej od tych z ostatnich lat produkcji.

 

Nie zrażaj się Bobcat, kup decka po porządnym serwisie, z wymienionym "ogumieniem", a na kilka lat będziesz miał spokój. Najważniejsze, żeby był w ciągłym użytkowaniu, bo nic nie szkodzi tym maszynom jak dłuższe przestoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli taśmy były przechowywane w normalnych warunkach

Bo tez własnie w tym jest cały ambaras. Mam już różne kasety i sypały się BASFy (CHDII z lat 80), ale też sypały się chromy Sony UX-S zafoliowane nieużywane (początek lat 90). Nie znam kaset IECIII i jak zrobione jest. Czy starannie czy nie. Magnetofony nowe można kupić nawet w supermarkecie, ale trzeba przyznać, że i wizualnie i jakościowo odbiegają od tego co produkowano w latach 80 i 90. I raczej mimo wszystko trzeba patrzeć na używki z tamtego czasu niż na "nówki" ze sklepu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Dariusz_61729
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używałem tylko TDK, Maxell i Sony. Type III był wyłącznie Sony.

 

Jakie nowe magnetofony można dostać w marketach? Nie spotkałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowienie radiomagnetofony chińskiej produkcji. Widziałem w Auchan takie przenośne "cudeńka", z głowica kasującą z magnesu dołączaną do toru audio przy nagrywaniu. Nawet Sony produkuje jeszcze RMS CFD-S70 dostępny w Polsce. To oczywiście nie to Sony co 20 lat temu, więc trzeba brać poprawkę na ten sprzęt. Nawet z RMS produkowanych 30 lat temu to ma mało wspólnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na tapecie pojawił się Renkforce czy ten Marantz, które z deckami o których tu się wielu rozpisywało ma mało wspólnego. Więc podałem też te RMS bo jakościowo to one nie odbiegają od podanych tutaj Renkforce'ów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z TYPE III

Niedawno widziałem opracowanie trwałości

Kaset i TYPE III oznaczyli jako najmniej trwałe i do natychmiastowego ratowania nagrań.

J.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie sobie spokój z TYPE III

Niedawno widziałem opracowanie trwałości

Kaset i TYPE III oznaczyli jako najmniej trwałe i do natychmiastowego ratowania nagrań.

J.

 

Możesz podrzucić link do tego materiału? Mam dużo Type III i nie zauważyłem aby były jakiekolwiek problemy z nimi.

 

Lubiłem je z prostego powodu: zapewniały jakość dźwięku porównywalną z Type IV za o wiele niższą cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla mnie szok.

Metalowe typ iv zdecydowanie wykraczają jakościowo poza pozostałe kompakt-kasety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalowe typ iv zdecydowanie wykraczają jakościowo poza pozostałe kompakt-kasety.

 

 

Wystarczy spojrzeć na parametry magnetyczne kaset tego typu. Zdolność do namagnesowania jest nawet 2 razy wyższa od kaset typu II, choć były takie kasety, gdzie producenci stosowali zamiast CrO2 np. kobalt i ich parametry znacznie wykraczały po za typ II i były nawet lepsze od kiepskich IV. Mając sporo kaset typu IV na razie tylko jedna, Magnex Studio 4, okazała się porażką i jakościowo nie dorównywała kasetom swojego typu. Tylko kilka kaset: TDK SA-XS, UXPro Sony i HD8 Denona czy That's CD-MH moim zdaniem są porównywalne z kasetami typu IV. Nie używałem III typu bo nie mam sprzętu do nagrywania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tylko kilka kaset: TDK SA-XS, UXPro Sony i HD8 Denona czy That's CD-MH moim zdaniem są porównywalne z kasetami typu IV.

 

Do topowych taśm Type II dodałbym jeszcze Maxell II-S. Czy były one porównywalne z Type IV? Moim zdaniem trochę im mimo wszystko brakowało. Niewiele, ale jednak.

 

Nie używałem III typu bo nie mam sprzętu do nagrywania.

 

Natomiast porównywalne były Type III, w szczególności Sony FeCr, a zwłaszcza ich ostatnia wersja nazwana DUAD.

 

Taśmy Type III miały dwie warstwy: dolną Fe2O3 i górną CrO2. Ich proces produkcyjny był przez to bardziej skomplikowany niż jednowarstwowych Type I i II. Toteż gdy opanowano produkcję (również jednowarstwowych) Type IV marketing przedstawił je jako super-nowość i adekwatnie wyśrubowano ich cenę. Dlatego ochoczo zrezygnowano z III. Rządzą księgowi, a IV zapewniały lepsze zyski. Jako klient mogłem tylko powiedzieć: szkoda. Dobrze, że przynajmniej udało mi się zgromadzić ich zapas zanim całkiem znikły z rynku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że przynajmniej udało mi się zgromadzić ich zapas zanim całkiem znikły z rynku.

 

No super, zwłaszcza że nie masz ich na czym używać ;) Przepraszam nie mogłem się oprzeć...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Lubię kiedy gra muzyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No super, zwłaszcza że nie masz ich na czym używać ;) Przepraszam nie mogłem się oprzeć...

 

Dlatego się rozglądam aby mieć na czym używać. Inaczej nie wywoływałbym tematu. Chyba logiczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.