Jump to content
Kasjel

Magnetofon.

Recommended Posts

W dniu 30.09.2008 o 13:17, Gość discomaniac71 napisał:

Powiem ze dotad magnetofon kasetowy traktowalem troszke jako ciekawostke i powrot do czasow mlodosci. Wszak lata 80-te to przeciez czasy swietnosci deckow. Ale Alpine AL 85 sprawil ze magnetofon stal sie pelnoprawnym zrodlem dzwieku z mozliwoscia nagrywania. Wlasnie wczoraj wieczorem poskladalem sobie kasetke The best of Ultravox (taka zapomniana nowo romantyczna kapela) i kreci sie od rana bo siedze w domu. Do dzwieku Alpine w zasadzie trudno sie doczepic. Jest przejrzysty ma kopniecie i potrafi zaczarowac. Przy tym ma swietna przestrzen. Wysokie pasmo przenoszenia powoduje ze nawet najmniejsze niuanse sa rejestrowane na tasmie. Nie potrzeba mu do szczescia ani HX Pro ani slynnego komputerowanego ukladu kalibracji autorstwa firmy Alpine/Luxman. Ja uwielbiam manual i nie zamienilbym sie na AL 90. Znalazlem czlowieka ktory zrobi mi generalny przeglad calosci. Co ciekawe dysponuje tez glowicami do Alpine.

Wpadł mi w ręce taki deck. Ma niewielkie mankamenty, sam nie chcę sie za to brać. Czy możesz mi przekazać czy masz jeszcze kontakt z człowiekiem który może zrobić przegląd Alpine AL85?

1 godzinę temu, rombalbina napisał:

Wpadł mi w ręce taki deck. Ma niewielkie mankamenty, sam nie chcę sie za to brać. Czy możesz mi przekazać czy masz jeszcze kontakt z człowiekiem który może zrobić przegląd Alpine AL85?

To

Przechwytywanie.JPG.31943918cbc1d234699bb17fedc2df91.JPG

chyba oznacza, że użytkownika o nicku discomaniac71 nie ma już na tym forum. 

• Thanks 1

Odbudowuję Technicsa RS-BX 606 potrzebuję potencjometr nagrywania jest uszkodzony jeżeli ktoś ma z magnetofonu uszkodzonego to proszę o kontakt. Może być z modelu RS-BX 626 lub wyższego. Pozdrawiam Józek K.

xavian

A jaki tam jest potencjometr? Logarytmiczny czy liniowy? No i jaka wartość. Może wystarczy wymienić na jakiś inny z tych lepszych? Podejrzewam, że nóżki będą pasowały bo w większości przypadków sa to zwykłe potencjometry stereo.

Edited by Dariusz_61729

Potencjometr ma oznaczenia M 50KomA, 10T. końcówka osi jednostronnie spłaszczona śr 6mmm dł 13mm. 

Witajcie,

mam pytanie, czy ktoś wie z jakiego magnetofonu na dawcę będzie pasować prawa kieszeń  do magnetofonu Sony TC-WR705 (ta z nagrywaniem) wiem ze na pewno 805, bo naprawiałem koledze, ale coś z tańszych, chodzi stricte o dawce mechaniki) W moim coś musiało się złamać, bo ewidentnie nie działa przełączanie funkcji, ustawiałem już mechanizm z 3 x , 2 x zerwał mi nowy pasek, po 3 msc pracy etc. jako ze to mechanizm z nagrywaniem to dla mnie ważniejszy 

Przez chwile podziała po ustawieniu, kilka przełączeń funkcji i znów nie działa, jest blokada mechanizmu. 

jako ze to dość skomplikowany jak dla mnie mechanizm myślę ze wymiana będzie najprostsza i najtańsza. Pytanie tylko gdzie takowego szukać ?

No chyba ze ktoś ma pomysł, co może być przyczyna takiego zachowania. 

poprawie nazwę modelu  TC-WE 705

Witajcie,

mam pytanie, czy ktoś wie z jakiego magnetofonu na dawcę będzie pasować prawa kieszeń  do magnetofonu Sony TC-WE705 (ta z nagrywaniem) wiem ze na pewno 805, bo naprawiałem koledze, ale coś z tańszych, chodzi stricte o dawce mechaniki) W moim coś musiało się złamać, bo ewidentnie nie działa przełączanie funkcji, ustawiałem już mechanizm z 3 x , 2 x zerwał mi nowy pasek, po 3 msc pracy etc. jako ze to mechanizm z nagrywaniem to dla mnie ważniejszy 

Przez chwile podziała po ustawieniu, kilka przełączeń funkcji i znów nie działa, jest blokada mechanizmu. 

jako ze to dość skomplikowany jak dla mnie mechanizm myślę ze wymiana będzie najprostsza i najtańsza. Pytanie tylko gdzie takowego szukać ?

No chyba ze ktoś ma pomysł, co może być przyczyna takiego zachowania. 

Tak, patrzylem do manuala z WE705, i masz rację to ten napęd , ale z indeksami. gorzej ze nie wiem jak wyszukać w jakich magnetofonach jest on używany (oprocz tych wiadomowych WE 505, 605, 705 , natomiast nie ma nic o 805 a wiem ze tam jest tez wstawiony ten sam mechanizm), pytanie czy ktoś wie jaki jest napęd w TC-WR 465 SONY ?, nie moge do niego znalesc SM