Jump to content
IGNORED

Wzmacniacz i CD do Focal Chorus 806 VW

MatthewTourist

Recommended Posts

Witam

Zaczynam się rozglądać za wzmacniaczem i CD do kolumn Focal Chorus 806VW. Obecnie kolumny grają z NAD C320BEE + mod muda44 oraz Rotelem RCD-02. IC Chord CobraPlus. Mam też VDH The Name ale te pierwsze wypadają lepiej.

Co wprowadzi większą zmianę? Wzmak czy źródło? To jednocześnie pytanie o to co najpierw zmienić. Dwóch rzeczy na raz nie dam rady. Oczekuję większej neutralności, teraz jest nieźle ale całość jest przekoloryzowana.

Budżety to ok. 2500zł/klocek. Sprzęt wyłącznie używany.

Pokój 20m2, całkiem fajnie przystosowany do słuchania muzyki.

Mam spory osłuch z 806V (nie VW) połączonymi z Baltlabem Epoca 1v.3 i CD Naim Cd5i. Jest to dla mnie brzmienie referencyjne na chwile obecną - super stosunek jakość/cena. Skłaniam się do takiego rozwiązania ale może macie równie dobre a może lepsze propozycje?

Pozdrawiam

Nie znam modyfikacji kolegi muda. Słyszałem że wzmacniacze grają lepiej, muszę to kiedyś sprawdzić.

Wydaje mi się że jeśli mówisz o przekoloryzowaniu w kwestii basu to obstawial bym połączenie nada z focalami. Skoro focale ci się podobają to wymiana nada.

Obstawial bym klocki musical fidelity m3i z używek albo denona pma1520.

Pozdrawiam

Dziękuję za odpowiedź.

Potwierdzam że NAdy po modzie kolegi Muda grają o wiele lepiej w porównaniu do oryginału.

Ale proszę w tym wątku nie poruszać tego drażliwego tematu, bo nie o to w nim chodzi ;)

Neutralność a za razem głębia dźwięku jaką prezentują Focale to cechy które mnie urzekły.

Baltlab jest takim "inżynierem dźwięku", który świetnie się w ten sposób przekazywania muzyki wpisuje. Pokazuje to, co faktycznie jest a przy tym bardzo angażuje w słuchanie.

Rozważam również wymienionego wyżej MF. Zastanawiam się też nad kwestią pierwszeństwa wymiany. Czy zainwestować we wzmacniacz czy może najpierw CD jeśli nadarzy się okazja. Pamiętam zmianę z Yamahy CDX-530 na Naima - olbrzymi skok w przód, jakbym zdjął kurtynę zza której słuchałem muzyki :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.