Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz i CD do Focal Chorus 806 VW


MatthewTourist

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zaczynam się rozglądać za wzmacniaczem i CD do kolumn Focal Chorus 806VW. Obecnie kolumny grają z NAD C320BEE + mod muda44 oraz Rotelem RCD-02. IC Chord CobraPlus. Mam też VDH The Name ale te pierwsze wypadają lepiej.

Co wprowadzi większą zmianę? Wzmak czy źródło? To jednocześnie pytanie o to co najpierw zmienić. Dwóch rzeczy na raz nie dam rady. Oczekuję większej neutralności, teraz jest nieźle ale całość jest przekoloryzowana.

 

Budżety to ok. 2500zł/klocek. Sprzęt wyłącznie używany.

Pokój 20m2, całkiem fajnie przystosowany do słuchania muzyki.

 

Mam spory osłuch z 806V (nie VW) połączonymi z Baltlabem Epoca 1v.3 i CD Naim Cd5i. Jest to dla mnie brzmienie referencyjne na chwile obecną - super stosunek jakość/cena. Skłaniam się do takiego rozwiązania ale może macie równie dobre a może lepsze propozycje?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam modyfikacji kolegi muda. Słyszałem że wzmacniacze grają lepiej, muszę to kiedyś sprawdzić.

 

Wydaje mi się że jeśli mówisz o przekoloryzowaniu w kwestii basu to obstawial bym połączenie nada z focalami. Skoro focale ci się podobają to wymiana nada.

 

Obstawial bym klocki musical fidelity m3i z używek albo denona pma1520.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź.

Potwierdzam że NAdy po modzie kolegi Muda grają o wiele lepiej w porównaniu do oryginału.

Ale proszę w tym wątku nie poruszać tego drażliwego tematu, bo nie o to w nim chodzi ;)

 

Neutralność a za razem głębia dźwięku jaką prezentują Focale to cechy które mnie urzekły.

Baltlab jest takim "inżynierem dźwięku", który świetnie się w ten sposób przekazywania muzyki wpisuje. Pokazuje to, co faktycznie jest a przy tym bardzo angażuje w słuchanie.

 

Rozważam również wymienionego wyżej MF. Zastanawiam się też nad kwestią pierwszeństwa wymiany. Czy zainwestować we wzmacniacz czy może najpierw CD jeśli nadarzy się okazja. Pamiętam zmianę z Yamahy CDX-530 na Naima - olbrzymi skok w przód, jakbym zdjął kurtynę zza której słuchałem muzyki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.