Skocz do zawartości
IGNORED

Co wymienić na początku?


pattx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam budżetowy zestaw stereo. W planach mam zamiar wymienić wszystko, jednak kłopot w tym, że nie będzie mnie stać na wymianę wszystkiego naraz. Co na początku najlepiej wymienić, kolumny, wzmacniacz, a może źródło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bo system całkiem ciekawy. Co ci nie leży? Jakie pomieszczenie? Jaką kwotą do wymiany?

 

Strzelam że pierwszy pójdzie wzmacniacz. Mam już nawet koncepcje co napiszesz że jest nie tak ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak mi większej dynamiki, to akurat największy minus obecnego zestawu. Do tego chciałbym więcej "ciepła", "naturalności" w wokalach. Nie ukrywam, że na chwilę obecną to największe braki, które nie rzucają się aż tak, ale prawda jest taka, że jednak zacząłem myśleć nad czymś więcej. A kwota obecnie to ok 12tys.zł. I stopniowo, co 2-3 lata będę w stanie coś wymienić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Mam budżetowy zestaw stereo. W planach mam zamiar wymienić wszystko, jednak kłopot w tym, że nie będzie mnie stać na wymianę wszystkiego naraz. Co na początku najlepiej wymienić, kolumny, wzmacniacz, a może źródło?

 

Jak chcesz robić dobrze i powoli, małymi kroczkami, to zacznij od zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz robić dobrze i powoli, małymi kroczkami, to zacznij od zasilania.

 

Jakiś inny prąd?:)

 

Jeśli zmiany mają wnieść coś istotnego to "gadżety" na końcu jak będzie gotówka w nadmiarze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kennijczyk

(Konto usunięte)

Jakiś inny prąd?:)

 

Jeśli zmiany mają wnieść coś istotnego to "gadżety" na końcu jak będzie gotówka w nadmiarze.

 

Przeczytaj jeszcze raz:

 

"Jak chcesz robić dobrze i powoli, małymi kroczkami..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przeczytaj jeszcze raz:

 

"Jak chcesz robić dobrze i powoli, małymi kroczkami..."

 

Tylko, że to Twoje słowa, a założyciel wątku myśli o wzmacniaczu, kolumnach lub źródle i ma na to 12 tys. więc chyba nie mysli o zasilaniu. Przeczytaj uważnie jeszcze raz :-) pierwszy post wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega tylko zapytał jaki element wymienić w pierwszej kolejności, (nawet nie zapytał na co, bo być może wie) a Wy już się kłócicie...

 

Do autora wątku, ja zacząłbym budować system od kolumn i do nich dobierać resztę toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie to moim zdaniem najlepiej zacząć od stworzenia neutralnej jak najbardziej przejrzystej sekcji wzmacniacz-kolumny po to aby stworzyć uniwersalne podłoże pod preferowany kierunek brzmienia, nadawany głownie od strony odtwarzacza. Stworzenie takiej neutralnej sekcji daje możliwość ruchu w każdym kierunku brzmienia. Jeśli w tej sekcji wzmacniacz byłby lampowy, neutralny, na fabrycznych lampach, to daje to dodatkową możliwość modyfikacji brzmienia całości od strony lamp. Najważniejsze moim zdaniem to żeby tor wzmacniacz-kolumny mógł pokazać jak najwięcej a może inaczej jak najmniej stracić informacji od swego źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrodlo kiepskie to reszta nie pomoze w niczym.

 

12tys na jeden klocek rozumiem I co 2-3 lata znowu 12 tys na cos nowego...jesli tak to juz teraz Ci mowie, ze tak nie bedzie. Nie wytrzymasz tyle czasu a to tez strata pieniedzy bo wydajac duzo, korzysci przez pierwsze cztery lata moge byc niewspolmierne do wydanej gotowki.

 

Za 16k kupisz Leema antila Eco plus Tucana 2. Zestaw dynamiczny I neutralny. W swojej klasie rewelacyjny produkt. Tucana napedzi praktycznie kazde glosniki, wiec jak uzbierasz kolejne 10k ( a gwarantuje, ze zajmie Ci to mniej niz myslisz, no tak to juz z tym hobby jest), sprzedasz tannoy I kupisz dowolny glosnik, ktory bedzie gral tak jak chcesz.

 

Dc6t to niezly glosnik. Leema wycisnie z niego to co najlepsze choc czasem moze byc zbyt sucho badz jasno. Do Leema dopasuj jakies angielskie kolumny. Spendor powinny dodac ciepla, ale poszukaj tez glosnikow neat acoustic albo proac. Tannoy to otwarta, szeroka scena I lekkie brzmienie, ktore nie wszystkim odpowiada.

 

Wzmak lampowy to ciagle szukanie lamp....zabawa na lata.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmak lampowy to ciagle szukanie lamp....zabawa na lata.

 

Nie jeśli nie zaczniesz ich wymieniać :) bo wtedy spostrzeżesz zmiany które mogą być ciekawe a to już motor napędowy do szukania kolejnych ciekawych innych zmian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

arcam 23t > synthesis ensemble el84 > excite x16 (mod.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wzmak lampowy to ciagle szukanie lamp....zabawa na lata.

 

Jak dla mnie ta zabawa, o której piszesz, jest najlepszym punktem programu, a jeszcze lepiej w momencie kiedy ma się już skompletowany cały system.

Co kto lubi...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz do sklepu i popros, zeby Ci podlaczyli po kolei trzy wzmacniacze do jednej pary kolumn a pozniej odwrotnie, trzy pary kolumn po kolei do jednego wzmacniacza. W ten sposob przekonasz sie, ktory element ma wiekszy wplyw na zmiane brzmienia i podejmiesz decyzje co leci do wymiany na pierwszym miejscu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pierwszy ogień poszedł by wzmak tak jak myślałem. Choć koledzy dobrze piszą, nie do czekasz paru lat na wymianę wszystkiego. Sprawdź z obecnymi kolumnami kilka wzmakow. Czy jest poprawa w tą stronę która chcesz. Dynamikę poprawia bez problemu z ciepłem będzie trochę więcej szukania. Ale to przecież sama przyjemność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczal od wzmacniacza. Szukaj grajacego naturalnie i przejrzyscie wzmacniacza. Pozniej bedzie Ci latwiej operowac przy kolejnych elementach i modelowac brzmienie. Jesli zaczniesz od kolumn to pozniej bedziesz musial dobrac odpowiedni wzmacniacz bo wiekszosc kolumnnarzuca swoja specyfike brzmienia znacznie mocniej niz wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z kolei wychodze z odwrotnego założenia - kolumny przezroczyste bez własnego charakteru a wszystko modelowane elektroniką - można więcej zdziałać i częściej zmieniać :)

ciemne kolumny trudno rozjaśnić a przezroczyste łatwiej przyciemnić

wiadomo gust sie zmienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze kolumny najciezej dobrac, ustawic itd. Nie majac w domu odpowiedniego cd i wzmacniacza nigdy sie nie dowiesz jak kolumny zagraja. Majac cd I wzmak mozesz podpinac dowolne kolumny I testowac (ustawienie w pokoju tez-co zajmuje najwiecej czasu). Jak powszechnie wiadomo kolumny zaxwyczaj wnosza najwiecej do systemu, co za tym idzie najprosciej cos nimi poprawic majac neutralny I mocny wzmacniacz I taki sam cd. Ale kazdy robi inaczej a recepty na dobry dzwiek brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale trudniej pozniej "dostrajać" system pod własne prefernecje ktore jak wiemy stale sie zmieniają więc najlepiej imo dobrać te grające najrówniej i najbardziej liniowo bo będą lepiej reagować na np kabelki i inne akcesoria

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale trudniej pozniej "dostrajać" system pod własne prefernecje ktore jak wiemy stale sie zmieniają więc najlepiej imo dobrać te grające najrówniej i najbardziej liniowo bo będą lepiej reagować na np kabelki i inne akcesoria

Hmmm - no mi sie wlasnie odwrotnie wydaje. Ale jak to w audio: dla kazdego cos milego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.