Skocz do zawartości
IGNORED

Listwa zasilająca\filtrująca - pomoc


m4ris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Które z poniższych ustrojstw jest godne uwagi, polecenia i spełnia swoją rolę:

- TAGA HARMONY PF-1000,

- Bada LB-5600,

- Zasilacze Tomanek,

Czy może macie jakąś alternatywę na min 6 gniazd do max. 1000zł. A może ktoś robili dobre i solidne listwy?;-)

Z góry dziękuję za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zdecydowanie polecam listwę Gigawatt PF-1e (http://q21.pl/gigawatt-pf-1e.html). To sprawdzony, bardzo dobry produkt.

Zapraszam jednak serdecznie do wypożyczenia listwy i przetestowania w swoim systemie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

zdecydowanie polecam listwę Gigawatt PF-1e (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). To sprawdzony, bardzo dobry produkt.

Zapraszam jednak serdecznie do wypożyczenia listwy i przetestowania w swoim systemie.

A czy czy owa listwa posiada filtry Schaffnera?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Tomanka polecam Tomanka:) U mnie się sprawdza. Dwa gniazda z DC Blockerem, dwa czyste i 4 z filtrami. Porównywałem ze wspomnianą przez Q21 listwą Gigawatta i Tomanek się lepiej sprawdził.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Tomanka polecam Tomanka:) U mnie się sprawdza. Dwa gniazda z DC Blockerem, dwa czyste i 4 z filtrami. Porównywałem ze wspomnianą przez Q21 listwą Gigawatta i Tomanek się lepiej sprawdził.

A ten DC Blocker to co to takiego dokładnie?

 

Czy listwa Tomanka jest ma działanie "aktywne" czy pasywne jak Bada?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAGA HARMONY PF-1000 i Bada LB-5600 poległy w konfrontacji z oehlbach powersocket 907

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Uwaga! 907-ka nie działa poprawnie, z polską fazą (dźwięk jest otępiały, przymulony i resztę dopisz sobie sam).

Nawet subwofer zasilany z dygitala lub analoga ... jest różnica.

Tak się dziwnie złożyło że mam już dwie ...

 

"Zasilacze Tomanek" nie znam nie porównywałem, wiem tylko jak wyglądają i ile kosztują.

 

Czy listwa Tomanka jest ma działanie "aktywne" czy pasywne jak Bada?

Elektronikiem ani handlowcem nie jestem. Aktywne zasilanie to kondycjoner (ale to inna liga, konstrukcja i pieniądze).

Listwy a w zasadzie listwy filtrujące, niektórzy nazywają kondycjonerami pasywnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam listwę firmy Tomanek TAP8 w konfiguracji : 2 gniazda niefiltrowane (np, dla TV itp), 4 gniazda z filtrami Schaffnera, które separują każde urządzenie od źródła zasilania i od siebie nawzajem (dla CD lub DAC) oraz 2 gniazda z DC-Blocker (dla wzmacniacza). Produkt spełnił swoje zadanie - to co jest słyszalne : np.odtwarzacz CD zagrał inaczej, po prostu ładniej. Ponadto pozbyłem się "buczenia" suba przy wyłączonym wzmacniaczu. Z listwy jestem zadowolony i ją polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomanka chyba jeszcze można przetestować, płacąc za jego podróż. Tomanek - niezależne filtry Schaffnera w badzie był 1 lub 2, nie pamiętam. Bade na pewno oglądniesz rozebraną w necie. Czasem nie jest dobrze, jak wszystko jest filtrowane. To też trochę loteria; co Ci się wpasuje w system i jaki gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC-Blocker , cyt :

„DC-Blocker DCB1 jest urządzeniem, którego zadaniem jest eliminacja niepożądanej składowej stałej napięcia zasilającego 230 V. Składowa stała jest wszechobecnym zjawiskiem powodowanym głównie przez urządzenia impulsowe (np. zasilacze impulsowe) oraz wszelkiego rodzaju przetwornice. W warunkach domowych źródłem tego zjawiska może być np. pralka automatyczna. Składowa stała ma negatywny wpływ na transformatory w urządzeniach audio – powoduje przemagnesowanie ich rdzenia, co niesie za sobą znaczny wzrost głośności ich pracy (tzw. buczenie), większe nagrzewanie się transformatora oraz odkształcenie sinusoidalnego kształtu napięcia. Wszystkie te negatywne skutki obecności składowej stałej w sieci 230 V przekładają się na pogorszenie parametrów wzmacniaczy mocy i innych urządzeń audio.Wtórnym skutkiem jest również znaczny wzrost poboru prądu przez urządzenia audio, który w dużej mierze tracony jest w postaci nadmiernego grzania się transformatora oraz wzrost głośności pracy ich transformatorów sieciowych."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vitaltas "Ponadto pozbyłem się "buczenia" suba przy wyłączonym wzmacniaczu"

A jak włączysz wzmacniacz to buczy?

A w jakiej klasie pracuje wzmacniacz w Twoim subie? jaki to sub?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary amplituner Yamahy Rx-797 i długo nieużywaną Kodę SW-850. Jak pamiętam, przy wyłączeniu amplitunera robiła się gdzieś pętla masy, miałem dość spore buczenie suba, którego również należało wyłączyć. Ostatnio po wpięciu listwy TAP-8 w tej konfiguracji co pisałem, okazało się, że defekt ten został usunięty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko nie znalazłem jakiej klasie pracuje wzmacniacz w tej Kodzie.

Wzmacniacze subwooferów pracujące w klasie D buczą, bo taka ich konstrukcja.

To fajnie jak Ci poprawiło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taga, Bada, srada.. to wszystko chińszczyzna. Bierz Tomanka, made in Poland. Porządne wykonanie, osobne filtry Schaffnera na każde gniazdo ( w tadze 1 na wszystkie gniazda). I dodatkowa zaleta DC blocker, gdzie podłączysz wzmacniacz. Mam i polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba już przekonałem się, widzę, że Tomanek zyskał wiele pozytywnych opinii. Według Was warto dopłacać za ten DC-Blocker? Działa on faktycznie? Rozumiem, że pod niego podłączamy głównie/tylko wzmacniacze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba już przekonałem się, widzę, że Tomanek zyskał wiele pozytywnych opinii. Według Was warto dopłacać za ten DC-Blocker? Działa on faktycznie? Rozumiem, że pod niego podłączamy głównie/tylko wzmacniacze?

Warto dla dłuższego życia wzmacniacza. W moim wzmacniaczu brumiło trafo, pod DC blockerem jest cisza.

Wzmaki podłączane pod filtry potrafią rozmyć, zamulić dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dla dłuższego życia wzmacniacza. W moim wzmacniaczu brumiło trafo, pod DC blockerem jest cisza.

Wzmaki podłączane pod filtry potrafią rozmyć, zamulić dźwięk.

Jak dobrze rozumiem gniazdo z DC Blockerem jest nie filtrowane? A czy filtrowanie nie będzie wpływało negatywnie na pracę powiedzmy źródła?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomanek TAP8

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

bierz , będziesz zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, na tle oferty Tomanka - praktycznie wszystkie "audiofilskie" puste szyny to zwykła hucpa, marketingowa hochsztaplerka, działająca na wyobraźnię znudzonych, lub niezadowolonych ze swoich systemów nudziarzy.

 

DC-Blocker DCB1 - u mnie naprawdę działa - pierwsze "urządzenie prądowe"-, które wyeliminowało brumienie transforamtora w niesprzyjających dla niego warunkach pracy, włączając w to stabilizator napięcia.

 

Pracuje bezproblemowo ze zwykłą listwą Orvaldi i działa, nie degradując brzmienia - duży szacun dla Pana Tomka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC-Blocker nie jest filtrowane. Filtrowane właśnie służy do podłączenia źródła. Nie dopłacasz za DC-Blocker i inne. Za cenę TAP-8 umawiasz się z producentem, co chcesz mieć w listwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje bezproblemowo ze zwykłą listwą Orvaldi i działa, nie degradując brzmienia

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i chwalę... chwalę i mam... chwałę bo muszę chwalić ... bo mam jedno

nikt z niczym nie porównał, żadnego odnośnika, ale kupuj ... bo mają. też będziesz chwalił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam i chwalę... chwalę i mam... chwałę bo muszę chwalić ... bo mam jedno

nikt z niczym nie porównał, żadnego odnośnika, ale kupuj ... bo mają. też będziesz chwalił.

 

 

P.A.L., Neel, Vincent, Shunyata, Nordost, Siltech, tak bez żadnego odnośnika...? - tym razem z czym do ludzi? (nie powiem z grzeczności leszczu).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Naim: DAC/TP XPS (+ CA CXC) + NAC 282/TP DTCap/NAP 250-2 + Lipinski L-707 + Target Audio MR70B 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, było porównanie.

P.A.L., Neel, Vincent, Shunyata, Nordost, Siltech ... do max. 1000zł

Przepraszam za brak grzeczności i wulgaryzmy.

Dziękuję za rzeczową wymianę doświadczeń i poglądów.

Leszcz, życzy wszystkim zdrowia a przede wszystkim kozłowi.

Skończyłem, dobranoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DC-Blocker DCB1 - u mnie naprawdę działa - pierwsze "urządzenie prądowe"-, które wyeliminowało brumienie transforamtora w niesprzyjających dla niego warunkach pracy, włączając w to stabilizator napięcia.

U mnie nie pomógł, u kolegi zresztą też nie pomógł, poza tym w porównaniu z listwą troszkę zaokrągla kontury basu, łagodzi wysokie co może się podobać, ale na brumienie nie pomógł.

Otwierałeś może? Widział co tam jest? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Też posiadam TAP 8 i wzmak podłaczony pod dc blocker przestał brumieć, natomiast już podłączony pod gniazdo filtrowane odtwarzacz cd trochę buczy.

 

łagodzi wysokie co może się podobać

 

łagodzi bo wygładza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.