Skocz do zawartości
IGNORED

Paradigm Studio 20 v5 + Vincent 227 + ew. Arcam irDac. Co sądzicie?


Bartosz Maj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po krótce: pokój 20m2, gust muzyczny około rockowy niezbyt ciężkie metalowe brzmienia, Rammstein. Czasem jakieś eksperymenty. Mam pasywny komputer oparty na platformie braswell n3150 z portem usb + abonament Tidal HiFi (moje główne źródło muzyki). Osobny komputer złożyłem tylko po to aby był blisko wzmacniacza bo moja logika podpowiada że krótsze kable tym lepiej.

 

Posiadam od pewnego czasu:

- kolumny Paradigm Studio 20 v5

- dwa trzy metrowe odcinki kabli głośnikowych Sommer SC 225 mk2 z bananami prolink premium

- kabelek 2x rca - 2x rca za ok 300zł za metr (nie pamiętam modelu ale coś nie najgorszego).

 

Tych rzeczy na razie nie będę zmieniał. Co chce zmienić to wzmacniacz i (chyba) dac. Obecnie posiadam wzmacniacz HK980 i no powiem szczerze wszystko jest takie nudne, senne, szare. Poprzedniego Daca już puściłem koledze więc nie mam źródła.

 

Zasięgając ostatnimi dniami różnych opinii, wstępnie zdecydowałem się na wzmacniacz Vincent SV-227 za 5750zł (mój maks cenowy). Wcześniej myślałem o Xindaku XA-6950 czy nawet (chyba na wyrost przy tych kolumnach) wersji XA-6950(09) ale słyszałem że są słabo dostępne i nie jest to jedyny ciekawy wybór dla tych kolumn. Firma Vincent nie jest super popularna, ale dla mnie to nawet plus mieć coś bardziej wyszukanego.

 

Nie kierowałem się wyborem wzmacniacza który posiada przetwornik cyfrowo analogowy z portem usb, ale akurat ten Vincent jest w to wyposażony. Słyszałem opinię że jakościowo powinien wypaść podobnie jak przetworniki za 1000zł, więc pewnie doposażając się w osobny dac (mam na myśli Arcam irDac) wrażenia były by na plus. Jestem tylko ciekaw czy przy Tidalu bym to usłyszał.

 

Tak się tylko zastanawiam, jeżeli przetwornik w tych Vincentach jest średniawy (mówiąc o klasie kolumn), wtedy pewnie kupię dodatkowo Daca i zadam sobie pytanie czy czasem nie było w cenie wzmacniacza SV-227, innego, który nie miał co prawda przetwornika cyfrowo analogowego, ale grał ciut lepiej?.

 

Będę wdzięczny za typ na kabelek USB o długości ok 1m. Przy takich długościach pewnie nie robi to dużej różnicy ale dla spokoju ducha.

 

Oprócz komputera jako "źródło", mam co prawda jeszcze telewizor Samsung SUHD na którym dość często oglądam Youtube, lecz tu nie słyszę różnicy czy puszczę z niego sygnał przez Toslink do Daca czy przez tani kabel pro linka z wyjścia słuchawkowego wprost do obecnego wzmacniacza po RCA więc chyba szkoda nawet brać go pod uwagę przy doborze sprzętu.

 

Dzięki za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vincent i Xindak mogą być dobrym partnerem dla Studio 20 v5. A myślałeś o lampie? Np. ten ma dac na pokładzie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

połączenie wzmacniacza hybrydowego Vincent z kolumnami Paradigm Studio 20 v.5 jest jak najbardziej optymalne. Można jeszcze ewentualnie przemyśleć wzmacniacz Musical Fidelity M3si (http://q21.pl/musical-fidelity-m3si.html), to także dynamiczne, dobrze wypełnione brzmienie.

Wbudowany przetwornik w SV-227 jest przyzwoity, możesz go spokojnie na początku wykorzystać, natomiast zawsze w przyszłości warto pomyśleć o lepszym DAC'u.

 

Z mojej strony natomiast zaproponowałbym Ci jeszcze klasyczny wzmacniacz lampowy Fezz Audio Silver Luna (http://q21.pl/fezz-audio-silver-luna.html). W połączeniu z Twoimi kolumnami możesz liczyć na świetną dynamikę, dobrą szczegółowość połączoną z plastycznością, spójnością. Urządzenie warte posłuchania.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych rozwiązań do naszego salonu. W przypadku pytań oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Rozmawiałem z dystrybutorem firmy Cayin, panem Grzegorzem ze Studio 16 Hertz. Od razu widac że pan czuje temat i się zna, bardzo miły uprzejmy człowiek, wszystko wytłumaczył, co więcej mający również doświadczenia z moimi kolumnami. Chyba się zdecyduję na model CS-55A z wbudowanym DAC za 6999zł.

 

Serdecznie wam dziękuję za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie P. Grzegorz w porządku gość. Można się dogadać. W wzmacniaczu lampowych będziesz miał możliwość modelować brzmienie przy pomocy innych lamp. Jednak nawet na standardowych/fabrycznych lampach Cayin gra bardzo dobrze. Sam mam A55TP i testowałem też niższy model mt-35s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Uważam się za totalnego laika w temacie. Miałem okazję słuchać na wzmacniaczu lampowym (co prawda nigdy u siebie na swoich głośnikach) ale to czego doświadczyłem jest chyba niemożliwe do opisania. Pomiam takie bardzo zielone doświadczenia typu myślałem że po włączeniu jest zepsuty, ponieważ nie było żadnego pyknięcia ala kopnięcie w karton, z głośników nie dobiegało żadne syczenie, nic, były niczym martwe. Jednak gdy włączyłem sobie Queen (mimo że to Tidal hifi i wiem że są dużo lepsze źródła), nie mogłem opanować łez..... Pierwszy raz w swoim życiu płakałem ze szczęścia podczas odsłuchu muzyki, czy w ogóle po jakimkolwiek zakupie.

Teraz muszę jeszcze raz przesłuchać wszystkie ulubione kawałki ponieważ wszystko się zmieniło, przede mną długie tygodnie odkrywania świata na nowo.

 

Chciałbym jeszcze raz podziękować Silver_85 za napisanie o tym wzmacniaczu. Polecam i dziękuję również panu Grzegorzowi ze Studio 16 Hertz. Pan bardzo szeroko opisuje i wyjaśnia wszelkie niuanse techniczne, jak użytkować, na co zwracać uwagę. Sam zaproponował że może wyregulować lampy (biasowanie). Wzmacniacz zapakowany był w potrójny karton (podwójny karton producenta, potem warstwy specjalnych poduszek powietrznych kawałków kartonu, oraz jeszcze jeden większy karton). Nie ma możliwości aby cokolwiek się popsuło.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

P.s zainteresowani śpieszcie się ponieważ ten wzmacniacz kosztuje jeszcze 6999zł, podczas gdy w Niemczech jego ceny to z tego co widziałem, 2600 euro i jak tylko skończą się modele z tej dostawy, podróżowanie w czasie z tym wzmacniaczem będzie trochę droższe.

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co :) Po to jest forum, żeby nakierować, a i tak każdy musi wybrać pod własne ucho. Cieszę się, że jesteś zadowolony. Sam musiałem dojrzeć do zakupu lampy i nie żałuje. Cayin robi dobre wzmacniacze w tym budżecie i co ważne mało awaryjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze proponuje zainwestować w dobre źródło.

 

Irdac jest zdecydowanie zbyt niskiej klasy aby ten system rozwinął w pełni skrzydła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś CS-a na EL34?

 

Dopiero co kupił :) Na zmianę lamp przyjdzie jeszcze czas :)

 

Kartonik, a Ty jakich lampach teraz grasz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.