Skocz do zawartości
IGNORED

Amplitunery kilka pytań technicznych


spinacz66

Rekomendowane odpowiedzi

Czym różnią się skale w głośności w amplitunerach logarytmiczna od liniowej i jak je rozróżnić która zastosowana jest w danym amplitunerze?

Czy głośność podawana w skali cyfrowej a dB jest taka sama?

np.80dB,-80dB ile to będzie w wartości cyfrowej i jak to się przelicza z dB na normalną wartość cyfrową i odwrotna stronę jak są różnice w tych wartościach?

 

Jak rozpoznać czy LFE pre-out subwoofer w amplitunerze jest filtrowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tyko nic mi to nie mówi jak podawana jest dana wartość na wyświetlaczu amplitunera.na wiki też to patrzałem

Może kolega wytłumaczy po ludzku jak jest podawana dana wartość na wyświetlaczach czym sie różni jedna od drugich i jak jest przeliczana i jak wychwycić jaką posiada dany model ?

 

Może ktoś coś wie jak z filtrowaniem LFE jest jak to rozpoznać czy dany model ma?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W najprostszy sposób w przypadku regulacji głośności:

Skala liniowa - wartość wzmocnienia zmienia się w każdym kolejnym kroku o 1

Skala logarytmiczna - wartość wzmocnienia w każdym kolejnym kroku x10

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za wyjaśnienie tego a jak wychwycić który model daną ma?

Może odpowie ktoś na dalsze pytania zawarte w temacie bo też jestem ciekawy a nigdzie nie znalazłem odpowiedzi w necie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skali liniowej wzmocnienie będzie rosnąć równo na całej skali wzmocnienia.

Przy logarytmicznej wzmocnienie będzie narastało powoli a duży skok głośności będzie na końcu skali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na volumie 21-25 max jest głośno ze wszystkich głośników tak samo jak dam więcej nie idzie wysiedzieć to rozumiem że u mnie jest liniowa.To tak na zdrowy rozum logicznie to liniowa jest lepsza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy co kto lubi.

Ja mam ustawioną logarytmiczną bo mogę precyzyjniej regulować głośność w zakresie, w którym słucham muzyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko tą liniową .Jak jest z podawanymi wartościami na wyświetlaczach w cyfrach a w dB? Czy sa równe to wartości czy jak je przeliczać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amplitunery podają wartości w decybelach albo liczbowej jak u mnie.Czyli w cyfrach 10,12,20itp zamiast dB czytałem że jest przelicznik to tego specjalny kalkulator więc jaka bedzie wartość tego co podałem ?

Yamaha ma możliwość włączenia podawania wartości w dB albo cyfrach na wyświetlaczu ja nie mam tego u siebie mi podaję w cyfrach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o czym piszesz to wartości umowne.

jeżeli skala jest liniowa 1-100 to należy przyjąć ze 1 to 1% mocy a 100% mocy wzmocnienia. Każdy wzmacniacz ma inną moc, więc dla jednego 100% to 30W a dla innego może być 300W.

Jeżeli chcesz ustawić jednakową moc na różnych urządzeniach to tylko przez pomiar na wyjściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak rozumiem każdy wzmak może mieć inną wartość zależy od jego mocy na kanał?

Ok to jeszcze jedno pytanie zostało Jak rozpoznać czy LFE pre-out subwoofer w amplitunerze jest filtrowane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym różnią się skale w głośności w amplitunerach logarytmiczna od liniowej i jak je rozróżnić która zastosowana jest w danym amplitunerze?

Czy głośność podawana w skali cyfrowej a dB jest taka sama?

np.80dB,-80dB ile to będzie w wartości cyfrowej i jak to się przelicza z dB na normalną wartość cyfrową i odwrotna stronę jak są różnice w tych wartościach?

 

Jak rozpoznać czy LFE pre-out subwoofer w amplitunerze jest filtrowane?

 

Jeżeli głośność wzrasta o 3dB to robi się 2 razy głośniej (w skali liniowej).

Dla głośności używamy dB, bo tak jest po prostu wygodniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.