Skocz do zawartości
IGNORED

Przedwzmacniacz - słuchawki pod line out. Czy nic się nie stanie?


pod_innym_nickiem

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie pytanie jest może banalne ale prosiłbym o odpowiedzi.

 

Otóż odkryłem, że najlepszy dźwięk na słuchawkach osiągam podpinając słuchawki pod wyjście line out w przedwzmacniaczu.

Dźwięk jaki pojawia się wówczas w słuchawkach najbardziej mi odpowiada. Jest lepszy (jak dla mnie oczywiście) niż ze wszystkich dziur słuchawkowych do jakich mam obecnie dostęp.

 

I teraz pytanie - czy podpinając słuchawki pod line out w przedwzmacniaczu nic się nie stanie? Czy przedwzmacniacz nie jest jakoś narażony wówczas na uszkodzenie?

 

Parametry przedwzmacniacza:

output level: 1V

output impedance: 1kilohms

 

Parametry słuchawek:

impedancja: od 32 do 150 ohm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przedwzmacniacz nie jest jakoś narażony wówczas na uszkodzenie?

Przedwzmacniacz jeśli jest fabryczny to raczej powinien być zabezpieczony na wyjściu line out np. szeregowym rezystorem o wartości np. 470 Ohm i nawet jak zewrzesz jego wyjście do masy to się nic złego nie powinno stać. Inną sprawą jest niedopasowanie impedancji wyjściowej przedwzmacniacza do impedancji słuchawek. Ale jak twierdzisz, że tak brzmi najlepiej to pewnie tak jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, przedwzmacniacz jest w stanie fabrycznym.

 

Poniżej wklejam fragment schematu z widoczną sekcją output. Widać tam wyprowadzenia line out dla kanałów frontowych Left i Right (inne nas nie interesują)

Czy na podstawie tego fragmentu można stwierdzić, że podpięcie słuchawek pod line out w przedwzmacniaczu jest całkowicie bezpieczne dla przedwzmacniacza?

 

Tak, może to brzmi dziwnie ale jakość dźwięku jaka objawia się po podpięciu słuchawek wprost pod wyjście line out przebija wszelkie dziury słuchawkowe jakie mam pod ręką.

 

Gdyby nie dało się nic odczytać z załączonego foto to większa fotka jest tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-4438-0-88945300-1460051631_thumb.jpg

post-4438-0-27289600-1460051633_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na podstawie tego fragmentu można stwierdzić, że podpięcie słuchawek pod line out w przedwzmacniaczu jest całkowicie bezpieczne dla przedwzmacniacza?

 

Tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeżeli coś jest głupie ale działa, to nie jest głupie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Krótko i treściwie - dzięki.

Będę więc używał bez żadnych obaw.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Odkopuję stary wątek jaki założyłem dwa lata temu.

Zgodnie z radą kolegi Opterona, że nic złego stać się nie może użytkowałem słuchawki wprost z wyjścia line out przedwzmacniacza. Oczywiście nic się nie stało - wszystko do dziś śmiga aż miło.

 

Odkopuję ten temat bo natknąłem się w archiwach audiostereo na wątek podłączenia słuchawek wprost do wyjścia line out:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sporo tam ciekawych spostrzeżeń, ale temat został zarchiwizowany i wpisów już dodawać nie można. Tak więc proponuję kontynuować nasze wpisy tutaj.

 

Przechodząc do sedna. Podpięcie słuchawek wprost pod wyjście line out ma sens. Warto spróbować. W moim przypadku takie podpięcie zdaje egzamin w stu procentach. Nie wiem na czym polega technicznie ten fenomen, ale w przypadku wpięcia słuchawek pod line out dźwięk jest cholernie wyrównany w całym paśmie, bez żadnych podbarwień czy wybrzuszeń basowych. Góra staje się bardzo rozdzielcza i łagodna a najniższy bas (sub bas) jest bardzo ładnie kontrolowany do najniższych rejonów. Bas nie nachodzi na średnicę. Najciekawsze jednak dzieje się w kreowaniu przestrzeni. Dżwięk po prostu jest bardziej przestrzenny niż w przypadku podpinania słuchawek pod dedykowane gniazdo.

Na pierwszy rzut ucha przy podpięciu pod line out dźwięk nie ma masy. Jest to jednak złudne wrażenie, bo wystarczy tylko posłuchać trochę dłużej by dostrzec, że dociążenie jednak jest. Jest i to w dodatku o wiele bardziej pod kontrolą niż przy wyjściu słuchawkowym.

Słuchawki jakimi się posługuję to znane Beyerdynamic DT770 - 80 Ohm. Spokojnie mogę je wysterować do poziomów przy których ucho zaczyna odczuwać dyskomfort spowodowany zbyt wielką głośnością.

Próbowałem jakiś ProJectów, NuForców, Fiio, Aune ale to zawsze grało z wyjścia słuchawkowego mniejszą przestrzenią i nie tak równo w całym paśmie jak z wyjścia line out wprost z preampa.

Wiem, że z technicznego punktu widzenia powinno być inaczej a jednak line out wygrywa w przedbiegach.

Jak to jest u Was Panowie.

Jeśli nie macie preampa to można się wpiąć do regulowanego wyjścia line out w odtwarzaczu CD, bądź do wyjścia line out w DACu - w tym drugim przypadku regulacja głośności musiałaby być realizowana np w odtwarzaczu programowym typu foobar itp.

Chętnie poczytam o waszych spostrzeżeniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Mam taki głupawy nick, bo osiemnaście lat temu zapomniałem loginu i hasła pod jakim się pierwotnie zarejestrowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, temat dla mnie.

Właśnie dziś przyszedł aune x1 s. Do tej pory słuchałem na wyjściu słuchawkowym z marantza pm7004 .

Narazie miałem tylko pół godziny na porównanie. To stanowczo mało ale dupy nie urywa a nawet nie wiem czy nie lepiej z marantza niz z tego aune.

Słuchawki mam dt990 pro.

To mówisz, że w tym podlinkowanym temacie dowiem się jak można je inaczej podłączyć do marantza pm 7004?

I że będzie jeszcze lepiej, oj chyba aune odeślę ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak można je inaczej podłączyć do marantza pm 7004?

 

Twój Marantz PM7004 ma wyjście pre amp. Wystarczy wpiąć słuchawki pod te wyjście za pomocą przejściówki (mało audiofilskiej) takiej jak na foto poniżej.

Swego czasu podpinałem tak słuchawki do różnych preampów, stołów czy odtwarzaczy CD z regulowanym wyjściem. Efekty ciekawe, nierzadko lepsze niż na dedykowanym wzmacniaczu słuchawkowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę próbował. Aune chyba zostawię sobie do kompa i PlayStation a Marantz będzie moim głównym wzmacniaczem słuchawkowym.

Dla mnie dużym plusem jego, jest możliwość korekcji dźwięku, w trzech zakresach.

Bo na Direct, trochę ma za dużo basu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe. Mam w domu "bardziej adiofilską" ☺

ef953daa74813cb81fc6a08433859cd4.jpg

 

No, PlayStation +Aune X1s+ Superlux HD 669 = bardzo fajny zestaw do grania i do Spotify.

 

 

A do muzyki z płyt CD i SACD, będzie marantz pm7004 + DT990 pro.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.