Skocz do zawartości
IGNORED

accuphase & modwright & octave


marcin1980

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o poradę doświadczonych słuchaczy w temacie integry lub końcówki mocy.

Jest to mój pierwszy napisany post na forum, czasami czytam różne posty a czasami od samego czytania głowa może rozboleć :) ale mam nadzieję, że ktoś doświadczony pomoże.

Czytając różne posty niektórych forumowiczów, których zawsze chętnie czytam, dokonałem wstępnego wyboru sprzętu który mnie zainteresował, mam nadzieję, że także Oni napiszą parę pomocnych zdań.

Do rzeczy :)

Jestem na etapie zakupu wzmacniacza zintegrowanego lub końcówki mocy, czy ktoś mógłby napisać, który sprzęt będzie najlepszym i najbardziej uniwersalnym wyborem.

Kolumny, które obecnie posiadam do Kef R700 i brzmienie ich jak najbardziej mi odpowiada ale za jakiś czas będę chciał je zamienić na ATC SCM40, Audiovector SR3 Avantgarde lub Herberth Super HL5 plus, kolumn tych osobiście nie słuchałem ale będę wybierał pomiędzy tymi 3 modelami.

Wzmacniacz, który posiadałem do tej pory to Hegel H160 ale jakoś mi nie przypadł do gustu, był chyba zbyt neutralny, dlatego myślę że brzmienie, które by mi odpowiadało powinno mieć troszkę ciepła ale bez zbytniego zamulenia, bogatą średnicę,

wygładzone wysokie tony i dobrą kontrolę basu, być jak najbardziej muzykalne, wiem że nie jest to brzmienie typowo Hi-End ale dla mnie o wiele przyjemniej się takiego słucha.

Korzystałem w nim z wew. daca, który jest kiepskiej jakości, jako źródło służył mój PC, wiem że to najgorsza opcja i pewnie zostanę zaraz za to przejechany :)

Obecny DAC, który chcę zakupić to Audiobyte Black Dragon, ewentualnie Aqua La Voce ale Black Dragon ma chyba lepsze wejście USB, poza tym ma również przedwzmacniacz.

Czy kupując Black Dragona i integrę Accuphase E-470 uzyskam lepszy efekt niż przy Black Dragonie jako pre i końcówce Modwright KWA150SE czy może najlepszy efekt da lampa Octave V80SE???

Muzyka, której słucham to każdy gatunek oprócz metalu i ciężkich brzmień.

Źródło, przy którym pozostanę to PC z kartą JCAT i Reference USB.

Czy ktoś mógłby pomóc, kto słuchał tych wzmacniaczy i napisać, który z nich ociepli dźwięk i choć trochę zniweluję cyfrę ze źródła PC.

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisano powyżej - najpierw kolumny do pomieszczenia, potem wzmacniacz do kolumn.

ociepli dźwięk i choć trochę zniweluję cyfrę ze źródła PC.

A tego nie należy niwelować, tylko zadbać o to by źródło dawało jak najlepszy dźwięk - tutaj DAC Aqua może być pomocny..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz się odezwą przeciwnicy preampów, ale ja uważam, że żaden daczek z przedziału cenowego black dragona, nie jest godnym pre-stage dla końcówek mocy.Pchanie się w dzielonkę przy małym budżecie to błąd, tylko niepotrzebne mnożenie bytów.Jak chcesz zostać przy dzielonce przy tych pieniądzach, to pomyśl o starszej końcówce Accuphase, tylko do ATC to raczej klasy AB, do latwiejszych kolumn - Harbeth, Audiovector, KEF - kl. A. 470-tkę w dobrej cenie ustrzelić jeszcze trudno, jest to nowa konstrukcja, ale b. fajna, imo sporo lepsza niż stare 4xx.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herberthy Super HL5 plus są moim faworytem, ATC z tego co przeczytałem są neutralne więc może z PC będzie za jasno, w recenzji Audiovectorów przeczytałem, że jedni słuchacze stwierdzili iż to dźwięk nie dla nich a innym akurat się podobało więc Herberth są pierwsze w kolejce do odsłuchu, poza tym cena Audiovectorów jest spora i nie wiem czy lepiej nie zainteresować się KEF Reference 3, jeśli dźwięk R700 mi odpowiada.

Zapomniałem napisać jeszcze o Pass Int-150, który podobno też nie brzmi jak typowy tranzystor i jest lekko ocieplony.

Czy zawężając wybór kolumn do HL5 Plus i ewentualnie KEF Reference 3 można wytypować jakieś uniwersalne rozwiązanie?

Black Dragon jest ponoć zbliżony do Aqua La Voce, niektórzy piszą że jest bardziej muzykalny i lepiej się go słucha.

E-470 to także mój faworyt ale ma sporo funkcji, których nie wykorzystam stąd moje zainteresowanie końcówką mocy, może da ona przyjemniejszy dźwięk niż integra?

Wg mnie preamp Dragona, nawet patrząc na cenę w porównaniu do reszty sprzętu to trochę odstaję a jeszcze do tego ma daca i wzmacniacz słuchawkowy, też nie jest dobrym kompanem ale może na start da się tego słuchać a z czasem będzie można poszukać jakiegoś dobrego pre.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..

Zapomniałem napisać jeszcze o Pass Int-150, który podobno też nie brzmi jak typowy tranzystor i jest lekko ocieplony.

...

 

To nie jest w żaden sposób ocieplony wzmacniacz. Szybki, rozdzielczy, z dobrą kontrolą - bardzo fajny, jeżeli ktoś szuka tranzystora warto rzucić uchem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Octave nie znam. Jeśli chodzi o Accu, to nie przekonują mnie ich tańsze wzmacniacze. Niby nie ma się do czego przyczepić, jest barwa, przejrzystość, dynamika, ale to wszystko jest takie nieporywające. Określiłbym - rzetelne, ale nic więcej.

Polecam za to Modwrighta, ich wzmacniacze bardzo mi się podobają, a szczególnie te w wersjach SE. Grają trochę tak jak tranzystory w klasie A - są lekko ocieplone, bardzo plastyczne, mięsiste i fizjologiczne, ale nie traci na przejrzystości czy dynamice. Bardzo muzykalne. Tu fajny opis

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Padła tez propozycje Pass-a. Fajne piece, szczególnie w klasie A. Sam gram na XA 30.5, jestem bardzo zadowolony:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie jest może mistrzem przejrzystości i szybkości, ale namacalność brzmienia, barwa, iluzja obecności muzyki w pokoju - super.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych scm 40 to są bardziej muzykalne niż wcześniejsze wersje (nie obłe). Może będziesz miał możliwość posłuchania ich u siebie (warto wypożyczyć) bądź w sklepie? W wersji aktywnej masz po trzy niezależne wzmacniacze na kolumnę w pakiecie i zero problemów z ich wysterowaniem (pasywne ściągną sporo prądu). A finalne kształtowanie brzmienia zostawiasz dla źródła lub pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czy ktoś może chciałby sprzedać KWA150SE? :), o Accu czytałem i słyszałem różne opinie, raz dobre a raz przeciętne natomiast o Modwright tylko same plusy, no może poza ceną :)

Aktywne ATC także mnie zainteresowały ale czy z Modwrightem nie uzyska się lepszego dźwięku niż z fabrycznymi wzmacniaczami?

KWA150SE to mój pierwszy kierunek odsłuchów natomiast Accu ma dla mnie za dużo zbędnych funkcji ale wiadomo najważniejszy jest dźwięk choć patrząc na cenę pewnie Modwright jest ponad E-470.

Jeśli ktoś by sprzedawał to proszę o jakiś kontakt, co do kolumn to pierwszy odsłuch HL5 Plus oraz aktywne ATC, niestety każdy odsłuch w innym miejscu ale myślę że Modwright i Herberth, mogłyby być trochę ładniejsze :), to będzie to. No chyba że się totalnie nie zgrają lub ATC pokażą naprawdę klasę :)

Dzięki i pozdrawiam.

Jak sprzęt będzie u mnie na pewno odświeżę temat i napiszę parę zdań, może się komuś przyda :)

Miłego wieczoru :)

 

Jeszcze jedno pytanko, czy ktoś porównywał Dragona i La voce?

Z tego co wyczytałem to Dragon w brzmieniu jest bardziej uniwersalny, poza tym ma lepiej zaaplikowane wejście USB.

Mógłby ktoś coś napisać jeśli chodzi o połączenie z PC, który z nich się lepiej sprawdzi?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając uważnie co napisałeś o swych oczekiwaniach, zdecydowanie namawiam do posłuchania Octave. Może nawet tylko V70.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Zapomniałem napisać jeszcze o Pass Int-150, który podobno też nie brzmi jak typowy tranzystor i jest lekko ocieplony.(...)

 

To nie jest w żaden sposób ocieplony wzmacniacz. Szybki, rozdzielczy, z dobrą kontrolą (...)

 

I z dość dobrą barwą. Nie koloryzuje, nie upiększa, dźwięk prawidłowo nasycony. Natomiast budowanie sceny i źródeł pozornych… Tu skłaniałbym się do słów Piotra:

 

namawiam do posłuchania Octave. Może nawet tylko V70.

 

-warto poświęcić mu „chwilę” czasu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Ludzie bardziej dbają o swoją dumę niż o to, co jest prawdą." - T. Pratchett/S. Baxter

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o Octave V80SE ale czy moc będzie wystarczająca aby ewentualnie napędzić ATC SCM40?

Lampa do nich się ponoć nie nadaje.

KWA150SE wskoczył u mnie na pierwsze miejsce, jutro będę chciał się umówić na odsłuch więc napiszę jak się zaprezentował, mam nadzieję że przy nim pozostanę bo patrząc na moc i czytając recenzję użytkowników mam

nadzieję że to będzie to.

W temacie kolumn to patrząc na gabaryty Herberthów jako podstawkowe wolałbym jednak podłogówki, które grają podobnie do HL5 Plus, wczoraj czytałem coś o Spendorach, słuchał ktoś może?

ATC słyszałem że są bardzo neutralne i ostateczne brzmienie kształtuję wzmacniacz. Słuchał ktoś wzmacniacza ATC SIA2-150? Jedni piszą że ma ładną barwę i lekko ciepły dźwięk a drudzy że jest neutralny i bezbarwny.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC SIA2-150 to b. fajny i rzetelny klocek. Barwa neutralna z domieszką ciepła.Ale podatna na kształtowanie źródłem - tzn jak podepniesz zdecydowanie ciepłe źródło to na końcu tak będzie - wzmak nie narzuca swojej sygnatury.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o Octave V80SE ale czy moc będzie wystarczająca aby ewentualnie napędzić ATC SCM40?

Lampa do nich się ponoć nie nadaje.

Są różne lampy, ten wzmacniacz w teorii na pewno zapewni kontrolę tym kolumnom, a w praktyce to trzeba posłuchać, choćby z ciekawości do czego namawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ATC przede wszystkim graja dobrze przy glosniejszym odsluchu. Sa neutralne, co nieektorzy odbieraja jako osuszone granie ale mnie niesamowicie urzekly srednica. Im lepszy wzmak tym lepsze granie. Wprawdzie sluchalem na wersji poprzedniej (w 2010 roku) a wysokich tonow bylo mi za malo. Nowsza wersja ponoc troszke bardziej otwarta ale nie obawialbym sie jasnego grania. Z lampami nie mam doswiadczenia, ale trzeb troszke pradu aby sie odwdzieczyly. Ja podczas odsluchu mialem tylko Creeka Destiny (gra jasniej) i bylo bardzo muzykalnie. Niestety w domu nie pokazaly swoich mozliwosci. Odsluch w domu na Twoim poziomie glosnosci jest konieczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz iść w atc to spróbuj aktywnych 40 i masz problem wysterowaniem z głowy- koszt pasywnych plus wzmak może być większy (mocny i ładnie grający piec kosztuje), a lampa która da im radę pewnie jeszcze więcej. Aktywne wersje uchodzą za te nie mające takich problemów z cichym graniem. Poza tym fajnie upraszcza się tor i nie trzeba szukać drogich kabli głośnikowych :) Wówczas skupisz się w zasadzie tylko nad możliwie najbardziej (w założonym budżecie) muzykalnym źródłem i po sprawie. Jeśli mieszkasz w stolicy, bądź masz niedaleko to odwiedź lub zadzwoń do blueaudio i spytaj o możliwość odsłuchu lub wypożyczenia obu wersji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blueaudio jasne..ciekawe czy panowie przejrzeli już na oczy i dojrzeli do wypożyczania sprzętu do domu bo kiedyś to było dla nich nie do przeskoczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

--

Jeśli chcesz poznać cywilizację...posłuchaj jej muzyki - Konfucjusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Pass INT30A zmieści sie w budżecie 20k zł ale warto posłuchać. Ogólnie ja jestem zwolennikiem Pass Labs wiec może namawiam na swoje inwidualnie preferencje. Lecz z tymi Passami do dnia dzisiejszego jedynie słyszałem to na czym mi zależy w Audio.

Może jeszcze długa droga przedemną.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki za wszystkie sugestię co do sprzętu, wybór padł jednak na integre Burmester 082. Może ktoś zmienia sprzęt i chciałby swoją sprzedać?

Porównywał ktoś może z KWA150SE?

Niestety odsłuchy i porównania sprzętu są nijakie, chyba że ktoś ma dwa interesujące wzmacniacze u siebie w domu i słucha na swoich kolumnach i reszcie sprzętu. A tak odsłuch jednego wzmacniacza na nieznanych kolumnach i drugiego jeszcze na innych to co można powiedzieć o danym sprzęcie i który wybrać, mi przynajmniej to nic nie mówi.

Jednak po rozmowie z osobą doświadczoną w audio usłyszałem właśnie o Burmester 082, ktoś może słuchał i mógłby napisać czy to dobry kierunek? Cenowo wygląda korzystnie w porównaniu z KWA150SE, do którego dochodzi jeszcze przedwzmacniacz więc całość znacznie powyżej Burmestera a jak ma się to do dźwięku? Może użytkownik SLY30 mógłby coś napisać? :)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra integra. Szkoła brzmienia Burka to szybkość, dynamika, rozdzielczość, świetny bas, ale góra kremowa.

Średnica neutralna czyli nie jest sucha, ale też nie jest tak soczysta jak z Accuphase czy z Vitusa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Którego Accuphase masz na myśli? Vitus cenowo poza zasięgiem. Góra kremowa czyli za bardzo łagodna? Zależy mi na dobrej, łagodnej górze, takiej która nie cyka :) i nie męczy przy dłuższym słuchaniu ale też żeby nie była zbyt "kremowa"? :), natomiast średnica, czyli ponoć ten zakres, który jest najbardziej słyszalny może być soczysta, na pewno nie sucha. Czy w cenie 35 tyś to najlepsza opcja czy warto zwrócić uwagę jeszcze na coś innego?

Z góry dzięki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Góra jest bardzo rozdzielcza, szybka i wyraźna ale nie jest ostra ani męcząca. Jest najwyższych lotów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak po rozmowie z osobą doświadczoną w audio usłyszałem właśnie o Burmester 082, ktoś może słuchał i mógłby napisać czy to dobry kierunek?

 

O ile mnie pamięć nie myli to miałem ten wzmacniacz u siebie.

Jak dla mnie grało to jazgotliwie , sucho i bezbarwnie.

Na dłuższą metę męczący dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Pass INT30A zmieści sie w budżecie 20k zł ale warto posłuchać

właśnie pojawiła się w audiomarkcie, u braci Czechów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak tu wybrać wzmacniacz dla siebie? Odsłuch i porównanie w domu praktycznie niemożliwe. Jedno co zauważyłem to brak negatywnych opinii o KWA150SE :) jednak cena zestawu z pre poza zasięgiem.

Jak to możliwe że "gra jazgotliwie, sucho i bezbarwnie", wszędzie jest napisane że gra zupełnie w drugą stronę

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie pojawiła się w audiomarkcie, u braci Czechów

Ja bym się nawet nie zastanawiał i brał ten wzmacniacz.

Przynajmniej to jest wzmacniacz w klasie A a nie jakiś farbowany lisek w klasie B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie niż Jarek. Nie jest tak gęsty jak Pass ale za to jest bardziej dźwięczny, ma lepszy bas i więcej blasku w muzyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 23

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.