Skocz do zawartości
IGNORED

accuphase & modwright & octave


marcin1980

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym się nawet nie zastanawiał i brał ten wzmacniacz.

Przynajmniej to jest wzmacniacz w klasie A a nie jakiś farbowany lisek w klasie B.

 

Ja z kolei zastanowiłbym się x 2 :) Bo jednak dyskusja toczy się o sprzęcie w znacznych już kwotach.

 

Z autopsji.... Podobne "burze" przerabiałem całkiem niedawno i tak jak trafnie koledzy sformułowali rzeczowym byłoby rozpocząć od kolumn, bowiem od nich w największym stopniu zależy charakter prezentacji.

Trudnym logistycznie jest zorganizowanie dużego przeglądu "w swoich warunkach". Powiedziałbym że często nierealne dla osób mniej zatraconych w audio :) I bynajmniej nie rozwodzę się nad tematem dostępności. :)

 

Powinieneś przede wszystkim podstawić na prezentację i sprecyzować kierunek, bowiem trochę trudno zestawić Herbeth obok Audiovectora. A może to tylko mój słuch :))))

 

A Accu E-470 to całkiem fajny piec :)

 

 

Przy okazji podłącze się do tematu w kwestii źródła. Jaki Dac + transport zaproponowalibyście jako alternatywę dla Linna w moim secie? (gram z NAS-a)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth, Audiovector, ATC to różne granie ale są w kręgu moich zainteresowań ponieważ słyszałem i czytałem o nich dobre opinie więc mam nadzieję że któryś dźwięk trafi w mój gust, jednak najpierw chcę kupić wzmacniacz, stąd ta "burza" :)

Jak już będę miał wzmacniacz i dac to wybór kolumn już nie będzie takim problemem ponieważ będę w stanie pojechać ze sprzętem

do salonu i sobie posłuchać, z kolumnami taki zabieg raczej odpada. :)

Burmester 082 to chyba mój typ, kompletna integra choć najbardziej odpowiadał by mi ModWright KWA150SE, cena prawie identyczna ale to tylko sama końcówka i w połączeniu z daciem black dragona, który ma pre pewnie nie zagra :), więc dochodzi jeszcze cena za przedwzmacniacz a to już spory wydatek.

Burmestera żeby posłuchać to tylko na zamówienie więc ciężko się na coś zdecydować, wybór trochę na ślepo więc zawsze dobrze poznać opinie użytkowników.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harbeth, Audiovector, ATC to różne granie ale są w kręgu moich zainteresowań ponieważ słyszałem i czytałem o nich dobre opinie więc mam nadzieję że któryś dźwięk trafi w mój gust, jednak najpierw chcę kupić wzmacniacz, stąd ta "burza" :)

Jak już będę miał wzmacniacz i dac to wybór kolumn już nie będzie takim problemem ponieważ będę w stanie pojechać ze sprzętem

do salonu i sobie posłuchać, z kolumnami taki zabieg raczej odpada. :)

Burmester 082 to chyba mój typ, kompletna integra choć najbardziej odpowiadał by mi ModWright KWA150SE, cena prawie identyczna ale to tylko sama końcówka i w połączeniu z daciem black dragona, który ma pre pewnie nie zagra :), więc dochodzi jeszcze cena za przedwzmacniacz a to już spory wydatek.

Burmestera żeby posłuchać to tylko na zamówienie więc ciężko się na coś zdecydować, wybór trochę na ślepo więc zawsze dobrze poznać opinie użytkowników.

Pozdrawiam

 

Wg mnie jest zdecydowanie za dużo chaosu w poczynaniach. Bez urazy :) Wywołałeś do tablicy wiele modeli, pojawiają się kolejne... ale czemu to ma służyć? Udało się czegoś posłuchać do tej pory?

Wygląda to jak budowanie bazy danych :) Spróbuj po prostu posłuchać.

 

Optymalnie byłoby posłuchać we własnym lokum choć często jest z tym kłopot z wiadomych powodów.

Łatwiej jest natomiast żonglować elektroniką niż głośnikami (wypożyczenie).

 

Wracając do amplifikacji, przed podjęciem ostatecznej decyzji porównywałem Accu z Octave V70SE.

To było drobne granie, bardziej ciepłe niż brzmienie E-470. Po prostu trochę inne. Ale czy lepsze? Na wyrobienie opinii potrzebowałbym zdecydowanie więcej czasu, jednak ze względów praktycznych temat lampy zupełnie upadł i nie było potrzeby dokonywania weryfikacji we własnych warunkach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj miałem okazję słuchać McIntosha MA7000 z ATC SCM40, dla mnie jest to ideał i koniec poszukiwań.

Niestety na nowego MA7000 nie ma już szans, jeśli ktoś miałby namiar na osobę, która chciałaby go sprzedać proszę o kontakt.

Dziękuję i pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj miałem okazję słuchać McIntosha MA7000 z ATC SCM40, dla mnie jest to ideał i koniec poszukiwań.

Niestety na nowego MA7000 nie ma już szans, jeśli ktoś miałby namiar na osobę, która chciałaby go sprzedać proszę o kontakt.

Dziękuję i pozdrawiam

 

Spróbuj tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

W poszukiwaniu nowego wzmacniacza słuchałem Accu E470 i to znakomity wzmacniacz... Ciekawą opcją jest też nowy Analog Audio Maestro Anniversary, ale i tak wygrał VITUS ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wczoraj miałem okazję słuchać McIntosha MA7000 z ATC SCM40, dla mnie jest to ideał i koniec poszukiwań.

Niestety na nowego MA7000 nie ma już szans, jeśli ktoś miałby namiar na osobę, która chciałaby go sprzedać proszę o kontakt.

Dziękuję i pozdrawiam

zadzwoń do hifi clubu....zajmują się pośrednictwem w sprzedaży...lub dostają w rozliczeniu...ewentualnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może warto posłuchać jeszcze ModWright KWI200

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Wczoraj miałem okazję słuchać McIntosha MA7000 z ATC SCM40, dla mnie jest to ideał i koniec poszukiwań.

Niestety na nowego MA7000 nie ma już szans, jeśli ktoś miałby namiar na osobę, która chciałaby go sprzedać proszę o kontakt.

Dziękuję i pozdrawiam

 

Myślę że to najlepsza integra że wszystkich w tym wątku przytaczanych?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz rady... Odwiedzaj salony, które będą w stanie zaprezentować Ci, maksymalnie walory poszczególnych elementów zestawu. I tak, jeżeli będziesz odsłuchiwał kolumny czy wzmacniacz, to przede wszystkim musi być tam podłączony najlepszy sprzęt (czasami najdroższy) i muszą być stworzone najlepsze warunki odsłuchowe. A to wszystko po to, abyś wiedział jakim potencjałem dysponują kolumny, czy poszukiwany wzmacniacz. Jeżeli sprzedawca mówi, że trzeba zestawiać kable, stojaki, czy stoliki z tego samego poziomu cenowego, to powiem krótko, odpuść sobie takiego cwaniaka bądź niedouka.

Miałem okazję odwiedzić wiele salonów, czy to w Niemczech, czy Danii, czy też słonecznej Italii nie mówiąc o Polsce stwierdzam, że tylko prezentacje kolumn w najlepszych systemach , nawet takich "o kilka pięter tańszych", pozwoliły wychwycić prawdę, czy jak to się określa "duszę" z tych kolumn. I dopiero po takim doświadczeniu, uruchom szare komórki i analizuj... co Ci najbardziej pasuje.

A co do np. wymienionych wzmacniaczy, wg mojego doświadczenia, każdy jest w stanie sprawić gęsią skórkę na grzbiecie, ale to wymaga wielu, wielu zabiegów oprócz zwykłego podłączenia do prądu. I teksty o osuszeniu, ociepleniu... to sprawy wynikające, głównie z nieumiejętnego ustawienia, na tzw "beleczym" i podłączone z byle czym - czyli brak synergii.

Accu to znakomita marka i nawet najtańsze integry pokazują piękno muzyki.

Vitusa nie miałem okazji posłuchać w porządnym otoczeniu, nawet na audio wystawach, były tam popełniane w zestawieniach i ustawieniach kardynalne błędy, ale nie wykluczałbym tej marki.

Następnie Pass wymaga trochę zabiegów a odwdzięczy się doskonałym dźwiękiem.

Aha i jeszcze jedno. Czasami naprawdę wystarczą kolumny o "półkę" albo 2 niżej. Bo co ci po kolumnach, których potencjał nigdy nie zostanie wykorzystany, kiedy elektronika "klęknie". Przykładem jest mój dobry kumpel, który sprawił sobie Magnepany i z okładem15 lat, bujał się z beznadziejnym graniem, a kiedy kupował u dystrybutora grało "pańsko". Dopiero, kiedy "zapiął" 300 watowe końcówki mocy, można słuchać u niego muzyki (dosłownie każdej muzyki) godzinami.

Osobiście nigdy bym nie kupił tych ATC, bo to tak specyficzny dźwięk, że krzyż na drogę temu, co ma do nich dobrać elektronikę, która z nimi wyprodukuje normalny, analogowy dźwięk.

Kefy bym na razie zostawił, poszukał najlepszy dźwiękowo wzmacniacz, oczywiście osobiście dobierany z wybitnymi kolumnami i pozostałą elektroniką w najlepszym z możliwych akustycznym otoczeniu.

Jeżeli chcesz mieć analogowy dźwięk, to ogrom roboty cię czeka. Ze dwa lata intensywnych poszukiwań. Niestety, kupno dobrego audio to nie to samo co kupno samochodu w salonie. No chyba, że trafisz do jakiegoś kolegi audiofila, który już ma dopracowany dźwięk, który będzie Tobie odpowiadał... i wówczas wykonasz czyste kopiowanie, co zaoszczędzi Ci czas, nerwy i być może spore pieniądze. Z drugiej zaś strony... takie błądzenie i poszukiwania może być istotą radości "audiofila".

Resztę rad jeżeli uznasz za konieczne, to na priva...

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czy aby sam sobie nie przeczysz.

Najpierw piszesz żeby dany komponent odsłuchać w najlepszym możliwym towarzystwie a potem - cytuję;

 

Bo co ci po kolumnach, których potencjał nigdy nie zostanie wykorzystany, kiedy elektronika "klęknie". Przykładem jest mój dobry kumpel, który sprawił sobie Magnepany i z okładem15 lat, bujał się z beznadziejnym graniem, a kiedy kupował u dystrybutora grało "pańsko".

 

Co daje sprawdzenie kolumn z jakimś mega wzmacniaczem skoro u Ciebie będzie to grało z innym a na tego referencyjnego prawdopodobnie Cię nie stać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zamieszam w dokonanym przez Ciebie wyborze ale ja bym sięgnął po Sugdena .

 

Ktoś wystawia na Allegro model , który ma szansę Ciebie zachwycić. Trzeba tylko pamiętać , że to klasa A ograniczona moc, zatem dobór kolumn będzie istotny.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

może warto posłuchać jeszcze ModWright KWI200

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

KWI200 to bardzo dobry wzmacniacz o wiele bardziej przypadł mi do gustu niż Sugden z serii Masterclass

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Diogenes

(Konto usunięte)

Jeżeli chcesz rady... Odwiedzaj salony, które będą w stanie zaprezentować Ci, maksymalnie walory poszczególnych elementów zestawu. I tak, jeżeli będziesz odsłuchiwał kolumny czy wzmacniacz, to przede wszystkim musi być tam podłączony najlepszy sprzęt (czasami najdroższy) i muszą być stworzone najlepsze warunki odsłuchowe. A to wszystko po to, abyś wiedział jakim potencjałem dysponują kolumny, czy poszukiwany wzmacniacz. Jeżeli sprzedawca mówi, że trzeba zestawiać kable, stojaki, czy stoliki z tego samego poziomu cenowego, to powiem krótko, odpuść sobie takiego cwaniaka bądź niedouka.

Miałem okazję odwiedzić wiele salonów, czy to w Niemczech, czy Danii, czy też słonecznej Italii nie mówiąc o Polsce stwierdzam, że tylko prezentacje kolumn w najlepszych systemach , nawet takich "o kilka pięter tańszych", pozwoliły wychwycić prawdę, czy jak to się określa "duszę" z tych kolumn. I dopiero po takim doświadczeniu, uruchom szare komórki i analizuj... co Ci najbardziej pasuje.

A co do np. wymienionych wzmacniaczy, wg mojego doświadczenia, każdy jest w stanie sprawić gęsią skórkę na grzbiecie, ale to wymaga wielu, wielu zabiegów oprócz zwykłego podłączenia do prądu. I teksty o osuszeniu, ociepleniu... to sprawy wynikające, głównie z nieumiejętnego ustawienia, na tzw "beleczym" i podłączone z byle czym - czyli brak synergii.

Accu to znakomita marka i nawet najtańsze integry pokazują piękno muzyki.

Vitusa nie miałem okazji posłuchać w porządnym otoczeniu, nawet na audio wystawach, były tam popełniane w zestawieniach i ustawieniach kardynalne błędy, ale nie wykluczałbym tej marki.

Następnie Pass wymaga trochę zabiegów a odwdzięczy się doskonałym dźwiękiem.

Aha i jeszcze jedno. Czasami naprawdę wystarczą kolumny o "półkę" albo 2 niżej. Bo co ci po kolumnach, których potencjał nigdy nie zostanie wykorzystany, kiedy elektronika "klęknie". Przykładem jest mój dobry kumpel, który sprawił sobie Magnepany i z okładem15 lat, bujał się z beznadziejnym graniem, a kiedy kupował u dystrybutora grało "pańsko". Dopiero, kiedy "zapiął" 300 watowe końcówki mocy, można słuchać u niego muzyki (dosłownie każdej muzyki) godzinami.

Osobiście nigdy bym nie kupił tych ATC, bo to tak specyficzny dźwięk, że krzyż na drogę temu, co ma do nich dobrać elektronikę, która z nimi wyprodukuje normalny, analogowy dźwięk.

Kefy bym na razie zostawił, poszukał najlepszy dźwiękowo wzmacniacz, oczywiście osobiście dobierany z wybitnymi kolumnami i pozostałą elektroniką w najlepszym z możliwych akustycznym otoczeniu.

Jeżeli chcesz mieć analogowy dźwięk, to ogrom roboty cię czeka. Ze dwa lata intensywnych poszukiwań. Niestety, kupno dobrego audio to nie to samo co kupno samochodu w salonie. No chyba, że trafisz do jakiegoś kolegi audiofila, który już ma dopracowany dźwięk, który będzie Tobie odpowiadał... i wówczas wykonasz czyste kopiowanie, co zaoszczędzi Ci czas, nerwy i być może spore pieniądze. Z drugiej zaś strony... takie błądzenie i poszukiwania może być istotą radości "audiofila".

Resztę rad jeżeli uznasz za konieczne, to na priva...

Pozdrawiam.

Kopia systemu " kolegi audiofila " powiadasz?

Czyli jak kupię kilkunastoletnie Sonusy z kablami Kondo , Krellem i będę często zmieniał źródło będzie git?

Szczególnie jak wstawisz to do innego pomieszczenia...taki system....hmmm...

To ja dam inną radę , nie udzielaj takich rad ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze accu 370, w klubie wypadl znakomicie, barwa, srodek, przestrzen. Warto pozyczyc i posluchac u siebie w domu. Rewelacyjny wzmacniacz za normalna kase i, co wazne, posiada cechy poszukiwane przez kolege. Co do dragona vs la voce, mialem u siebie obydwa, i na te chwile wybralbym la voce, lepszy srodek. Kupujac accu 370 mozna jeszcze rozwazyc modul dacka(nawet chyba jest jakas promocja na te chwile). A jezeli zewnetrzny to posluchalbym la scale od aqua acoustic. Nie bralbym nic w ciemno.

Co do modwrighta mialem u siebie 100se(cieplejszy od 150ki). Fajny wzmak, ale wydaje mi sie, ze nowe accu sa bardziej dosycone i juz nie mula tak jak kiedys. Ja, na miejscu kolegi, poszedlbym w ich kierunku. Wypozyczyc i posluchac, to chyba najlepsza rada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Welly, welly, welly, welly, welly, welly, well. To what do I owe the extreme pleasure of this surprising visit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ w weekend testowałem HD25 z Octave V70SE polecam ten set, oczywiście na końcu Dynki, a źródło .....jakiś transport CD lub plików. Octave i Dynki lekko ocieplają, a HD25 jest neutralny i podaje to co źródło daje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.