Skocz do zawartości
IGNORED

Sieciówka


Pancerny Motyl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam jakiś ciekawych kabelków do budowy sieciówki. Obecnie posiadam takie samoróby z miedzi srebrzonej w teflonie i jestem bardzo zadowolony z osiągniętych rezultatów jednak kabelki są zbyt krótkie. Czy macie może jakieś godne polecenia przewodniki w nie astronomicznej cenie? Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się 2 raz pisać tego samego więc wklejam mój tekst i moje zdjęcia z innego wątku.Zdjęcia robiłem

dziś po przeczytaniu wszystkich wpisów na temat wysokiej jakości podróbek.Wyjaśnię jeszcze że

2 kpl Furutecha kupiłem więcej niż 12 lat temu natomiast mając kupić trzeci kpl. stwierdziłem

że kupię wtyki nie oryginalne bo one podobno są takiej samej jakości jak oryginały a może i lepsze.

 

 

Aby uniknąć dalszego powielania informacji delikatnie mówiąc nieprawdziwych zamieszczam zdjęcia wtyku Sonarquest

który ma ok 2 lat i dla porównania Furutecha który ma ok 12 lat,proszę zwrócić uwagę na metal z którego wykonane są

bolce,Sonar robi się po prostu czarny i to nie jest nalot do usunięcia tylko jakby wyciera się powłoka w kolorze złotym którą były te bolce pokryte.Do wszystkich kabli w podstawowym systemie mam w tej chwili wtyki Furutecha i twierdzę że lepiej kupić np. podstawowego Wattegate niż kupować te Chińskie śmieci które są wykonane z nie wiadomo czego.Co do podróbek Oyaide to mam gdzieś także o ile metal nie zmienia koloru to po parokrotnym dokręceniu żył kabla sieciowego zrywają się gwinty i wtyczkę można wywalić do śmieci.Podsumowując,

warto kupić markowe produkty nawet w podstawowych wersjach a wszystkie wynalazki omijać szerokim łukiem bo ostatecznie

i tak trzeba wtyki wymienić a to są nie potrzebne koszty,piszę to ku przestrodze aby moja naiwność nie poszła na marne i aby

forumowi koledzy nie popełniali moich błędów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-8728-0-80807500-1460103823_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak patrzę na styki... jakiś czas temu miałem podobne doświadczenia, ale z żelazkiem (nei bić za porównanie)

Wtyczkę musiałem wymienić. Poszedłem do castoramy, kupiłem jakąś co miała 16A napisane (żelazko 2,5kW)

I tak jakiś czas używałem, stwierdzałem że kabel jakiś ciepły, ale myślę:żelazko, spory pobór, pewnie dali jakiś minimalistyczny przekrój kabla, to pewnie tak ma być.

Po jakimś roku bolce się zrobiły jak na twoim prawym zdjęciu i zaczął być kłopot z przenoszeniem prądu.

Kupiłem tym razem przyzwoitą wtyczkę chyba Legranda. I co? Po dwóch latach jak bolce były lśniące to są dalej. A kabel się przestał grzać. Okazuje się że nie kabel, a de facto wtyczka (albo styk wtyczka-gniazdo) grzał się, a ja myślałem że kabel, bo zawsze łapałem ten kabel przy wtyczce wyciągając z gniazda.

A teraz i kabel i wtyczka zimne. Czyli jednak warto kupować firmówki. Najtańsze, ale uczciwych producentów.

Pewnie że wzmacniacz nie żelazko, ale jak się chce mieć spokój...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przygodę z kablem zasilającym który dostałem wraz z kupionym z sklepu wzmacniaczem. Zwykły 3x0,75mm.

Wzmacniacz był dość mocno ciepły przy cichym graniu. Ale że to małe pudełko Cyrus to przyjąłem ze ten typ tak ma.

Postanowiłem sprawdzić kiedyś jakiś markowy kabel zasilający . I okazało się że wzmacniacz podczas pracy jest letni.

Dla porównania załatwiłem identyczny chiński kabel i okazało się że wzmacniacz też się nie grzeje.

A na tym co dostałem przy zakupie wzmacniacz cały czas mocno ciepły. Wizualnie nie było widać uszkodzeń kabla i na tzw piszczyk w mierniku też pokazywał przejście. Czym prędzej pozbyłem się dziadostwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wzmaka smoka, czy do źródeł sygnału ?

Do smoka i do szerszenia. Obecnie dwa identyczne kabelki zasilają dwa urządzenia i nie zwróciłem uwagi by coś było nie tak. Mam świadomość że wzmak powinien być podłączony jakimś krokodylem ze względu na pobór prądu ale przekrój przy zastosowanej geometrii jest wystarczający.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo ciekawy temat ale ma już chyba z gazylion lat i sporo tam lania wody o wtyczkach, o drutach w ścianie oraz o kablach z pralki. Nie mam nic do lappa ale szukam czegoś konkretnego i podobnego do obecnie posiadanych drutów, tj. miedzi srebrzonej w teflonie pochodzącej z rosyjskiego czołgu który pokonał nazistów.

 

Nie chce mi się 2 raz pisać tego samego więc wklejam mój tekst i moje zdjęcia z innego wątku.Zdjęcia robiłem

dziś po przeczytaniu wszystkich wpisów na temat wysokiej jakości podróbek.Wyjaśnię jeszcze że

2 kpl Furutecha kupiłem więcej niż 12 lat temu natomiast mając kupić trzeci kpl. stwierdziłem

że kupię wtyki nie oryginalne bo one podobno są takiej samej jakości jak oryginały a może i lepsze.

 

 

Aby uniknąć dalszego powielania informacji delikatnie mówiąc nieprawdziwych zamieszczam zdjęcia wtyku Sonarquest

który ma ok 2 lat i dla porównania Furutecha który ma ok 12 lat,proszę zwrócić uwagę na metal z którego wykonane są

bolce,Sonar robi się po prostu czarny i to nie jest nalot do usunięcia tylko jakby wyciera się powłoka w kolorze złotym którą były te bolce pokryte.Do wszystkich kabli w podstawowym systemie mam w tej chwili wtyki Furutecha i twierdzę że lepiej kupić np. podstawowego Wattegate niż kupować te Chińskie śmieci które są wykonane z nie wiadomo czego.Co do podróbek Oyaide to mam gdzieś także o ile metal nie zmienia koloru to po parokrotnym dokręceniu żył kabla sieciowego zrywają się gwinty i wtyczkę można wywalić do śmieci.Podsumowując,

warto kupić markowe produkty nawet w podstawowych wersjach a wszystkie wynalazki omijać szerokim łukiem bo ostatecznie

i tak trzeba wtyki wymienić a to są nie potrzebne koszty,piszę to ku przestrodze aby moja naiwność nie poszła na marne i aby

forumowi koledzy nie popełniali moich błędów.

 

Wtyczki już mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat powiem Wam co się stało z Oyade za 13USD ;)

Jestem mimo wszystko dobrej myśli.

 

Oto dla porównania foty czerniejących bolców i rozlatujących się obejm we wtykach Furutecha które były ładnych parę lat używane:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Nie twierdzę że Furutech to najostatniejsze dziadostwo. Ale nie są też takie cudowne jak się wielu osobom wydaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto dla porównania foty czerniejących bolców i rozlatujących się obejm we wtykach Furutecha które były ładnych parę lat używane:

 

Tylko, że Jaro66 pokazał FI E11G, a Ty FI E11Cu chyba podstawową wersję, obecnie te wtyki (FI E11G)mają wzmocnione to mocowanie chyba z metalu.

Poza tym wydaje się, że na tym co pokazałeś bolce się tylko utleniły, więc proces można odwrócić, u Jaro Sonarquest wręcz poczerniały i do tego powłoka się wytarła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pokazałem FIE11G, tylko że starszą wersję. Czyli złoconą. Złocenie nie ma prawa się utleniać, niestety zlazło i został goły mosiądz, czy tam fosforobrąz, z czego tam oni robią te bolce...

Ocenianie stopnia dewastacji na podstawie fotek jest ryzykowne. Zapewniam, że u mnie w naturze wygląda to sporo gorzej, nie potrafiłem oddać tego na fotkach.

 

Pod względem trwałości najlepiej wypadają wersje rodowane, również Sonarquesta i chińskich no name. Z nimi nie dzieje się nic przez lata, co najwyżej bolce mogą się nieco porysować od częstego wtykania i wyciągania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Użytkownik adalbert dnia 08.04.2016 - 10:06 napisał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Bardzo ciekawy temat ale ma już chyba z gazylion lat i sporo tam lania wody o wtyczkach, o drutach w ścianie oraz o kablach z pralki. Nie mam nic do lappa ale szukam czegoś konkretnego i podobnego do obecnie posiadanych drutów, tj. miedzi srebrzonej w teflonie pochodzącej z rosyjskiego czołgu który pokonał nazistów.

 

Cześć.

Chciałem przez to powiedzieć, żeby nie dublować tematów skoro są już takie same. Nie jest ważne ile lat ma, ważna jest zawartość i doświadczenia kolegów opisujących i z tego zdobywamy informacje. Ktoś następny założy post " SIECIÓWECZKA " i znowu te podobne wpisy, a później poszukiwanie informacji

w wielu postach będzie czasochłonne. Już teraz niektórzy koledzy powielają swoje wpisy w obydwóch. Pytałeś o kable, a i tak masz wpisy o wtyczkach i tak

będzie dalej. Nie rozumiem czemu niektórzy koniecznie chcą , muszą się pokazać właśnie w ten sposób.

W telewizji nazywa się to " parciem na szkło" , a tutaj nie wiem.

Co do Twojego zapytania o kabelki, to są na alle... takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Właśnie się zastanawiam czy by z nich też nie zrobić.

Jeśli, może robiłeś na nich bo coś wspominałeś o srebrzonych w teflonie to napisz swoje odczucia słuchowe. Jeśli nie to może Cię one zainteresują.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich doświadczeń - wyłącznie czysta miedź. OCC najlepiej oczywiście. Posrebrzane OFC wyostrza wysokie tony..

 

Ale jak wspomniano, po co powielać wątki?..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Chciałem przez to powiedzieć, żeby nie dublować tematów skoro są już takie same. Nie jest ważne ile lat ma, ważna jest zawartość i doświadczenia kolegów opisujących i z tego zdobywamy informacje. Ktoś następny założy post " SIECIÓWECZKA " i znowu te podobne wpisy, a później poszukiwanie informacji

w wielu postach będzie czasochłonne. Już teraz niektórzy koledzy powielają swoje wpisy w obydwóch. Pytałeś o kable, a i tak masz wpisy o wtyczkach i tak

będzie dalej. Nie rozumiem czemu niektórzy koniecznie chcą , muszą się pokazać właśnie w ten sposób.

W telewizji nazywa się to " parciem na szkło" , a tutaj nie wiem.

Co do Twojego zapytania o kabelki, to są na alle... takie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Właśnie się zastanawiam czy by z nich też nie zrobić.

Jeśli, może robiłeś na nich bo coś wspominałeś o srebrzonych w teflonie to napisz swoje odczucia słuchowe. Jeśli nie to może Cię one zainteresują.

Pozdrawiam.

 

Dzięki za link. Zamówiłem i podzielę się wrażeniami. Tyle w temacie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.