Skocz do zawartości
IGNORED

klub miłośników gramonofów AVID


Samuraj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę otworzyć klub miłośników i właścicieli gramofonów tej zacnej firmy.

Wpisujcie się wszyscy którzy je macie, lub chcielibyście kupić w dalekiej, lub bliskiej przyszłości... jakie macie ramiona, wkładki i pod co jest podpięty. wszelkie upgade itd.

 

Posiadam gramofon AVID Volvere z ramieniem SME309 i wkładką Dynacector DV XX2 mk2

Brzmienie wybitne!!! Gramofon podłączony pod lampowe phono pre firmy Phast.

 

Mam nadzieje że klub zaistnieje na tym forum i będziemy dzielić się wszystkimi spostrzeżeniami.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam AVID Ingenium, też zacny sprzęt. Ramię Carbon ProJet-a i wkładka Ortofona.

Miał służyć jako baza pod projekt budowy klocka z ramieniem na poduszce powietrznej. Jednak zmiana planów i jak by co , oddam sprzęt w dobre ręce. Sorry za to. Zostanę przy starym Revox 795.

Miłej zabawy z tą zacną marką .

 

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam,

zapisuję się do klubu ,mam avida diva II z SME 309 i ortofon mc salsa( już nie produkowana podobna była za dobra i za tania,tyle słyszałem od dystrybutora),

pre avid pulsus z pełnym wyposażeniem avida, zasilam naimem nac 282 + 2 x nap 250.2 + gamut L-5 zadowolony jestem bardzo.

Mam pytanie jakich kabli używacie od ramienia gramofonu do preampu gramofonowego i czy robiliście jakiekolwiek porównania.Ja mam kabelek LINNA ale kupiłem bez opakowania a na kabelku nie ma żadnych opisów pewnie jakiś bardzo podstawowy, pewnie są lepsze i mogą wnieść jakieś dobro do systemu.

Każda podpowiedż i doświadczenie mile przeczytane.

pozdrawiam

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jakich kabli używacie od ramienia gramofonu do preampu gramofonowego i czy robiliście jakiekolwiek porównania.

 

Witam,

 

Super że dołączyłeś do klubu. Pomału jest nas coraz więcej co cieszy.

 

U siebie w Avid mam oryginalnie kabel VDH MC D501 Silver Hybrid.

Bardzo dobry kabel z piekną górą, nienagannym środkiem i mocnym basem. Porównywałem go z kablami Cardasa i pobiły go w każdym aspekcie. Oczywiście jak to w audio bywa zawsze można lepiej ale ja jestem z niego zadowolony.

W RCM-ie kosztuje coś około 1300zł.

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć na to pieniędzy. pamiętaj że 75-80% brzmienia analogu to jest wkładka.

a to jest akurat absolutna niepr...

Niewiedza.:)

 

Pozdro, Nowi Koledzy:)

 

Dobry wieczór.

Czy można się przyłączyć, mając li tylko drut?

 

Fajny klub, będę się dzielić spostrzeżeniami.

 

Tylko - czemu od razu "klub", a nie przyjść do "winylaków"?

 

Ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko - czemu od razu "klub", a nie przyjść do "winylaków"

 

Za bardzo zacna firma aby pisać w tylko w winylowcach :)

AVID zasługuje na swój klub.

 

a to jest akurat absolutna niepr...

Niewiedza.:)

 

No może lekko przesadziłem z tymi procentami...

 

Czy można się przyłączyć, mając li tylko drut?

 

Oczywiście że możesz...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wypada preamp w CS55 na tle innych?

przy budżetowych wkładkach bardzo dobrze, lecz powyżej pewnego poziomu cenowego/technicznego słychać węższą scenę i mniej zróżnicowany bas niż na lepszym preampie. Dotychczas używałem CS blue w ciekawej wersji dual mono z porządnym zasilaczem. W najbliższy weekend zabieram sie za sprawdzanie Abyssound asv 1000. Być może już z dynavectorem

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wypada preamp w CS55 na tle innych?

przy budżetowych wkładkach bardzo dobrze, lecz powyżej pewnego poziomu cenowego/technicznego słychać węższą scenę i mniej zróżnicowany bas niż na lepszym preampie. Dotychczas używałem CS blue w ciekawej wersji dual mono z porządnym zasilaczem. W najbliższy weekend zabieram sie za sprawdzanie Abyssound asv 1000. Być może już z dynavectorem

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

musisz skontaktować się z dystrybutorem Avid-a firmą Intrada www.intrada.pl

kosztuje chyba coś 360zł

 

Tak też zrobiłem i tu pojawia się pierwsze rozczarowanie. Kupując ingenium ze zbundlowanym Pro-jectem jest się skazanym na mocowanie projecta. Nie dostanie się mocowania do Jelco lub SME. Napisałem wiec do UK w sprawie tej praktyki gdyż liczyłem na możliwość upgradu

Edytowane przez Marcin_Sz

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi polecono wymianę kabla z Projecta na Zavfino The Mahone - ale nie ma co się sugerować - to trochę inna klasa gramofonu i ramienia

 

pobieżnie słyszałem o tej firmie ale jak pamiętam nie ma dystrybucji w PL (chyba że się mylę). co chodzi o wszelkiego rodzaju kable staram się kupować takie które są odsprzedawane jak nie wpasują się w system lub postanowię wymienić na inne. i nie kupuję nic nowego bez odsłuchu u siebie, chyba że znam już kabel...

moim faworytem na dzień dzisiejszy jest Kimber Select 1230.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.