Skocz do zawartości
IGNORED

klub miłośników gramonofów AVID


Samuraj

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę otworzyć klub miłośników i właścicieli gramofonów tej zacnej firmy.

Wpisujcie się wszyscy którzy je macie, lub chcielibyście kupić w dalekiej, lub bliskiej przyszłości... jakie macie ramiona, wkładki i pod co jest podpięty. wszelkie upgade itd.

 

Posiadam gramofon AVID Volvere z ramieniem SME309 i wkładką Dynacector DV XX2 mk2

Brzmienie wybitne!!! Gramofon podłączony pod lampowe phono pre firmy Phast.

 

Mam nadzieje że klub zaistnieje na tym forum i będziemy dzielić się wszystkimi spostrzeżeniami.

 

Pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam AVID Ingenium, też zacny sprzęt. Ramię Carbon ProJet-a i wkładka Ortofona.

Miał służyć jako baza pod projekt budowy klocka z ramieniem na poduszce powietrznej. Jednak zmiana planów i jak by co , oddam sprzęt w dobre ręce. Sorry za to. Zostanę przy starym Revox 795.

Miłej zabawy z tą zacną marką .

 

Pozdrawiam

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

zapisuję się do klubu ,mam avida diva II z SME 309 i ortofon mc salsa( już nie produkowana podobna była za dobra i za tania,tyle słyszałem od dystrybutora),

pre avid pulsus z pełnym wyposażeniem avida, zasilam naimem nac 282 + 2 x nap 250.2 + gamut L-5 zadowolony jestem bardzo.

Mam pytanie jakich kabli używacie od ramienia gramofonu do preampu gramofonowego i czy robiliście jakiekolwiek porównania.Ja mam kabelek LINNA ale kupiłem bez opakowania a na kabelku nie ma żadnych opisów pewnie jakiś bardzo podstawowy, pewnie są lepsze i mogą wnieść jakieś dobro do systemu.

Każda podpowiedż i doświadczenie mile przeczytane.

pozdrawiam

sheykk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jakich kabli używacie od ramienia gramofonu do preampu gramofonowego i czy robiliście jakiekolwiek porównania.

 

Witam,

 

Super że dołączyłeś do klubu. Pomału jest nas coraz więcej co cieszy.

 

U siebie w Avid mam oryginalnie kabel VDH MC D501 Silver Hybrid.

Bardzo dobry kabel z piekną górą, nienagannym środkiem i mocnym basem. Porównywałem go z kablami Cardasa i pobiły go w każdym aspekcie. Oczywiście jak to w audio bywa zawsze można lepiej ale ja jestem z niego zadowolony.

W RCM-ie kosztuje coś około 1300zł.

 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć na to pieniędzy. pamiętaj że 75-80% brzmienia analogu to jest wkładka.

a to jest akurat absolutna niepr...

Niewiedza.:)

 

Pozdro, Nowi Koledzy:)

 

Dobry wieczór.

Czy można się przyłączyć, mając li tylko drut?

 

Fajny klub, będę się dzielić spostrzeżeniami.

 

Tylko - czemu od razu "klub", a nie przyjść do "winylaków"?

 

Ciekawe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko - czemu od razu "klub", a nie przyjść do "winylaków"

 

Za bardzo zacna firma aby pisać w tylko w winylowcach :)

AVID zasługuje na swój klub.

 

a to jest akurat absolutna niepr...

Niewiedza.:)

 

No może lekko przesadziłem z tymi procentami...

 

Czy można się przyłączyć, mając li tylko drut?

 

Oczywiście że możesz...!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wypada preamp w CS55 na tle innych?

przy budżetowych wkładkach bardzo dobrze, lecz powyżej pewnego poziomu cenowego/technicznego słychać węższą scenę i mniej zróżnicowany bas niż na lepszym preampie. Dotychczas używałem CS blue w ciekawej wersji dual mono z porządnym zasilaczem. W najbliższy weekend zabieram sie za sprawdzanie Abyssound asv 1000. Być może już z dynavectorem

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wypada preamp w CS55 na tle innych?

przy budżetowych wkładkach bardzo dobrze, lecz powyżej pewnego poziomu cenowego/technicznego słychać węższą scenę i mniej zróżnicowany bas niż na lepszym preampie. Dotychczas używałem CS blue w ciekawej wersji dual mono z porządnym zasilaczem. W najbliższy weekend zabieram sie za sprawdzanie Abyssound asv 1000. Być może już z dynavectorem

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

musisz skontaktować się z dystrybutorem Avid-a firmą Intrada www.intrada.pl

kosztuje chyba coś 360zł

 

Tak też zrobiłem i tu pojawia się pierwsze rozczarowanie. Kupując ingenium ze zbundlowanym Pro-jectem jest się skazanym na mocowanie projecta. Nie dostanie się mocowania do Jelco lub SME. Napisałem wiec do UK w sprawie tej praktyki gdyż liczyłem na możliwość upgradu

Edytowane przez Marcin_Sz

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie fajnie!!! Nawet nie wiedziałem że w Ingenium jest taki problem.

Ja muszę szykować 300euro na nowy czpień do Avida bo mnie poniosło lekko i zerwałem gwint. Na chwilę obecną myślę coraz bardziej nad wymiana kable z ramienia do pre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi polecono wymianę kabla z Projecta na Zavfino The Mahone - ale nie ma co się sugerować - to trochę inna klasa gramofonu i ramienia

 

pobieżnie słyszałem o tej firmie ale jak pamiętam nie ma dystrybucji w PL (chyba że się mylę). co chodzi o wszelkiego rodzaju kable staram się kupować takie które są odsprzedawane jak nie wpasują się w system lub postanowię wymienić na inne. i nie kupuję nic nowego bez odsłuchu u siebie, chyba że znam już kabel...

moim faworytem na dzień dzisiejszy jest Kimber Select 1230.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.