Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha rx-a2050 + ?


petit

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupu amplitunera który ma grać w ok. 30m2 pokoju. Słuchałem Onkyo 848, Yamahy 1040 oraz Pioneera LX58 i skłaniam się ku Yamasze, tym bardziej, ze teraz jest w promocji :). Czy możecie doradzić czego posłuchać jeśli chodzi o dobór głośników. Słuchałem już Dali Rubicon 6, Monitor Audio Gold GX300, Dali Mentor, ProAc Response D28, Focali 826, Linn Majikow, Akkus Monolith F1 i z tego najbardziej mi odpowiadą Rubicon, Majik'i no i oczywiście Akkusy tez robią zamieszanie jesli chodzi o scenę.

W stereo słucham rocka, jazzu i nieco klasyki ale w kinie to wiadmo, że wszystko leci.

Pytanie jest czego jeszcze mógłbym posłuchać jeśli chodzi o głośniki, ew. jakiś ampli 9+ kanałowy warty uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

posłuchaj na pewno jeszcze Onkyo TX-RZ900 (http://q21.pl/onkyo-tx-rz900.html), które jest bardzo dobrą alternatywą Yamah'y, to znacznie lepszy amplituner niż TX-NR848. Ewentualnie jeśli duży nacisk kładziesz na odsłuch muzyki, warto rozważyć amplitunery marki Anthem (http://q21.pl/category/amplitunery-wielokanalowe/1/short/name/asc/164?filter=1), które pod względem jakości dźwięku wyróżniają się.

W kwestii kolumn na pewno warto zwrócić uwagę na ofertę Audiovector, już model Audiovector SR3 Super (http://q21.pl/audiovector-sr-3-super.html) powinien Cię miło zaskoczyć. Spójrz na kolumny Audio Physic Sitara 25 Plus + (http://q21.pl/audio-physic-sitara-25-plus.html) oraz bardzo dobrze wypełnione, dynamiczne Tannoy Revolution XT8 F (http://q21.pl/tannoy-revolution-xt-8f.html).

 

To tylko kilka ciekawych rozwiązań, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania. W przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w większości słuchasz muzyki to odpuść amplituner wielokanałowy.

 

System stereo juz mam :). Chodzi o "dodatek" do TV. Wiadomo, że też będę na tym słuchał stereo, ale pewnie nie w wiekszosci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Dzieki za sugestie odsłuchowe. Zgodnie z "zaleceniem" właśnie wróciłem z odsłuchu porównawczego RZ900 i A2050 i muszę powiedzieć, że RZ900 prezentuje sie bardzo dobrze.

Duża szczegółowość, dynamika i wydaje mi się, że gra skrajami pasma (na pewno bardziej skrajami pasma niż Yamaha). Jest też bardziej wymagający dla głośników. Ilość detali w górze w połączeniu z dość agresywną górą Monitor Audio GX200, w niektórych nagraniach, powodowała problem.

Myślę, że RZ900 może dobrze zagrać z Rubicon 6, gdzie góra wydaje mi się mniej eksponowana. Co myślicie?

 

Pozdrawiam,

Petit

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RZ900 prezentuje sie bardzo dobrze.

Duża szczegółowość, dynamika i wydaje mi się, że gra skrajami pasma (na pewno bardziej skrajami pasma niż Yamaha). Jest też bardziej wymagający dla głośników. Ilość detali w górze w połączeniu z dość agresywną górą Monitor Audio GX200, w niektórych nagraniach, powodowała problem.

Jestem przekonany, iż to kwestia kolumn, iż Onkyo zagrało w tym zestawieniu bardziej skrajami pasma niż Yamaha. Na moich to Yamaha zagrała nieco za jasno, ale za to pokazała prawdziwe piękno stereo, z dobrym konturem dźwięku, z namacalnością instrumentalistów, z barwą dźwięku bardziej podobną do barwy żywych instrumentów niż Onkyo, z lepszą czytelnością gdy dużo się dzieje w muzyce. Sam wybrałem Onkyo dlatego, iż lepiej się zgrało z moimi kolumnami, a miałem już 5 do kina domowego. Jednak jeśli jesteś na etapie również doboru kolumn, to moje zdanie jest takie, iż na Yamasze zbudujesz i znakomite KD i bardzo przyzwoite stereo - kino co najmniej tej klasy co w Onkyo, natomiast stereo przez RCA wg mnie o 1,5-2 klasy lepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsluchiwalem a2050 z elac (niepsmietam modelu), dzwiek byl taki kartonowy.Zdecydowalem sie na marantza 7010, z moimi elac fs 68.2 extra efekt.Z onkyo 1007 stereo bylo b. dobre dla mnie.Teraz jest lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jeśli jesteś na etapie również doboru kolumn, to moje zdanie jest takie, iż na Yamasze zbudujesz i znakomite KD i bardzo przyzwoite stereo

 

Zdecydowanie się zgadzam, że to będzie _łatwiejsze_ do zbudowania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.